14měsíční dcera večer řve, nechce usnout sama

hanicka_langova
25. kvě 2017

Dobrý den/ ahoj.
Jsem asi fakt špatná máma, ale vůbec netuším co si počít...
Dcerka 14měsíců má skoro každý večer řvavou. Je unavená, chce se ji spát, ale dám -li ji do postýlky, tak do dvou minut spustí řev...zkoušela jsem tam s ní být-to hned přestane, ale začne dělat blbiny, aby mě rozesmala a toto je schopná dělat do 22h. Když predstiram spánek, tak si povídá a za nějakou chvíli usne, ale snaží se mě vybizet ke hře. Když tam nejdu, tak řve a řve...najdu jí jak sedí v klidu v posteli a řve..není to pláč, ale řev. Přiznám se,že nechci trávit hodinu predstiranim spánku nebo čekat až se unavi. Je to sobecké, ale celý den se věnuji dětem a tak bych alespoň večer chtěla zasloužený odpočinek.
Nějaká rada jak z toho ven?
Usínání přes den je bezproblémové. A opravdu jde spinkat až když je unavená- 19:30...děkuji za radu.

panickatlamicka
29. kvě 2017

@hanicka_langova hele jak u nas jeste donedavna. Pres den 2 hodky spanku, vecer zalomila kolem 22.-23/h. Ja to vzala jak to je. Kluk uz je v 8 vecer tuhej a mala vzdy az po nem.

sarad
12. čer 2017

@luckylee opravdu vam nechybi takovy ten spolecny vecer v loznici s manzelem, kdy si spolu ctete a povidate si? Nejak mam pocit, ze toto je dost dulezite.

ladyhacek
12. čer 2017

a není už přetažená moc? Když byl syn malý tak pravidelně večer řval. začali jsem dávat o hodinu dřív a zlepšilo se to - mezi 12-18(20m) chodil spát okolo 19h

luckylee
12. čer 2017

@sarad my to tak ani nemeli.My se spolu divame na film.Chodime vsichni na prochazku nebo si spolecne se synem hrajeme.Potom,kdyz syn spi, si udelame veceri,dame treba vinko popovidame,vykoupeme se.Treba pomilujeme,polezime na gauci,pokecame a pak v loznici se chytneme za ruce a spime.Proste jsme prijali ze jsme tri a sami se uzivame kdyz maly spi..☺

kata267
6. črc 2017

Tak se pridavam, priznavam ze sem neprecetla vsechny prispevky. Dcera nikdy neusinala nijak skvele ale ted je to naprosta katastrofa. Je ji 1 rok a uz sem vyzkousela fakt vsechny zpusoby-dat ji spat brzo aby nebyla pretazena, nechat ji co nejdyl.vzhuru aby naopak byla mega unavena...nic nepomaha, pri usinani sem vzdycky u ni a nevadi mi to, ale jakmile ma dojit na spanek spusti mega hysterickej zachvat a rve. Je to stejny pri vecernim spani i u spani po obede (spi jen 1x za den, vickrat ji nedonutim). Nakonec usne ale z toho neustalyho revu pri usinani asi zesedivim ☹ Fakt nevim co s ni....nemel.nekdo podobny problem?

kaja2016
6. črc 2017

@kata267 u nás taky brečí nebo kňoura před spaním. Je to normální🙂

kituska20
6. črc 2017

Já v tomhle věku nakojila a dala do postýlky a ona usnula. Nebo jsem si s ní lehla do našil postele 🙂

makronka222
6. črc 2017

@kata267 kdyz mela nase zase zachvat revu, sla jsem ji udelat mliko, trvalo mi to trochu dyl a po chvili jsem slysela ticho, tak jsem nakoukla a neco si mrmlala, hrala si a pak usla, takze nerikam, ze nechavam vyrvat, ale proste odejdu z jejiho dosahu, 5min rve a pak je klid. Kdyz bych byla u ni, rvala by 15minut-30minut.

kata267
6. črc 2017

@kaja2016 normalni? To snad ne tohle 😀 ona neknoura vylozene hystericky jeci

kata267
6. črc 2017

@kituska20 nekojim.uz hodne dlouho.takze timto.si asi nepomuzu, a v posteli se mnou to lepsi neni, spis horsi protoze tam nema zabrany a tak.mi odchazi...

kata267
6. črc 2017

@makronka222 no kdyz se vzbudi v noci a je rozespala tak do ni mliko nacpu a nekdy to pomuze, ale pri usinani pres den mliko nechce vubec vecer jo ale kdyz neusne pri piti mlika vycerpanim tak jeci potom a dalsi uz nechce...u nas je jedno jestli sem tam s ni nebo ne, proste rve takze vyrvani nepomaha

kaja2016
6. črc 2017

@kata267 ale jo, je to normální. Naše taky takhle občas ječí, prostě se jí nechce usínat, svět je zajímavější než říše snů. Hod se do klidu, jde spíš o to, aby tě to nenervovalo. Nic spatne neděláš.

kata267
7. črc 2017

@kaja2016 díky za uklidnění 🙂 tak holt budu muset pracovat na sobě abych z toho nezešílela 😀

backina
21. pro 2017

@kata267
To samé. Syn 14m.jsem zoufalá a k tomu hádky s mužem.... 🤧

g_m
21. pro 2017

@hanicka_langova Od zacatku uspavame tak, ze ji polozim do postxlky na bok a mam na ni ruku a cekam az usne. Kdyz se zacala vic hybat a pretacet, tak jsrm ji proste nasilim drzela na tom boku. Pak pochopila, dovztekala se a uz vi, ze na boku se usina a tecka. Chce to vydrzet 🙂 Kdybych ji pustila, tak si okamzite stoupla a delala kraviny...

barumat
21. pro 2017

@g_m Ty jo, my úplně stejně 😁👍

kata267
22. pro 2017

@backina hadky jsou blby ale jen pro info tak situace ted v 18m vicemene stejna, obcas pri usinani nerve ale to je spis vyjimka, ale zmena je v tom ze mame dalsi mimco tak nekdy rvou obe zaroven 😀 a ja uz sem rezignovala ani me to nenervuje takze tam jen tak sedim koukam a cekam az odpadnou 😀

katka865
22. pro 2017

@g_m taky jsme meli s dcerou obdobi ze nemohla zabrat jinak nez tak ze jsem ji drzela v leze a ona rvala a po chvilicce usnula ☹ zni to strasne drsne ale kdyz clovek vidi jak je to dite unavene a nemuze zabrat...

g_m
22. pro 2017

@katka865 Ono to zní drsně, ale prostě to zabralo a my nemáme vůbec problém s uspáváním. A zas tak strašné to nebylo ;) I když si začne vymýšlet, tak ji přidržím na boku a usne, protože už ví, že jí scéna nepomůže... Nechat ji tak, tak bude skákat po postýlce...

verusky
22. pro 2017

@kata267 to jsi dobra... ja porad byla ve stresu, kdy konecne kdo usne (jak jsou dve deti za sebou)... a i ted syn skoro dva roky je spac, ale trileta ma svoje moresy, musim drzet za rucicku a dlouho ji trva nez usne a to obcas zrusime spanek po obede... asi uz jsem z tech deti unavena... ale jeste ne natolik, abych rezignovala jako Ty 🙂 i kdyz ono to ma asi sve obdobi... kdy se nenervujeme a kdy naopak vsechno vnimame... moc drzim palce, at jsi s detma v harmonii 🙂

kata267
22. pro 2017

@verusky jo to je asi pravda treba to obdobi kdy budu z tohoto ve stresu zase prijde...ted jsem si rekla ze jsou jeste tak malinky ze to stejne neovlivnim tak se to tak snazim brat...a kdyz je ten rev kazdej den uz vic jak rok tak uz je to takova nedilna soucast dne 😀

katka865
22. pro 2017

@g_m presne tak