14měsíční holčička se během dne budí s pláčem

jge
4. čer 2014

Dobry den,
mam dotaz, zda ma nekdo podobnou zkusenost ci napad, co by to mohlo byt. Moje 14 mesicni holcicka se budi pres den s placem / revem. Nekdy po hodine, nekdy po 15 minutach spanku. Plac je velike srdceryvny, trva tak hodinu, nez se uklidni. Nic nepomaha, oblibena hracka, jidlo, pisnicka atd. Po nocnim spanku se to nestava.
Dekuji

melodygirl
4. čer 2014

My měly to samé. I v noci, dělo se to v podstatě od půl roku do cca 20 měsíců. Probírala jsem z psycholožkou, dítě má ve spánku více fází lehčího spánku, takže se snadněji vzbudí než dospělý. Věkem se to začíná měnit, jak dozrává nervová soustava. Pláčem dochází k ventilaci emocí a podnětů, které přes den musí zpracovávat. Týká se to častěji dětí, které mají dráždivější nervovou soustavu. Většinou, když je dítě více unavené, tak paradoxně hůře spí a při probuzení se ventiluje tímto způsobem. Denní spánek bývá o něco lehčí, tak těch fází může být více. Mě se dcera první 3/4 rok budila první dvě hodiny spánku cca po 15 minutách 😝 a v noci třeba pak 4x. Od 14 - 20 měsíců někdy i 10x za noc. Při buzení z denního spánku jsme měly pravidelně hodinové panické pláče i přes chování v náručí a nabízení prsa. Stávalo se to někdy i v noci. Byla jsem z toho dost psychicky vyčerpaná. Časem občas zabralo puštění oblíbené pohádky, tím se dokázala zklidnit. Měla jsem obavy, zda-li ji něco nebolí, protože se drala z náručí, vše odmítala (stav jakoby mimo a šílenství), ale to se časem zklidní dnes ve 2,5 letech to mívá zřídka kdy.

jge
autor
4. čer 2014

@melodygirl Ahoj, diky moc za odpoved. Doufam, ze se to zlepsi drive nez za rok a ctvrt ☹