14ti měsíční mimčo se budí po dvou hodinách i častěji

palma111
18. říj 2011

Ahojda všem maminkám s nespavcema. Potřebovala bych radu, určitě tady toho je hodně, ale přiznám se, že jsem pár diskusí pročetla a odpadla - už nemůžu. Máme 14ti měsíčního chlapíka 🙂, přes den spí v pohodě - až ho musím budit, protože by z něj byla šípková růženka. V noci je to ale trága - uvedu příklad - včera šel spát v 9 večer, nabaštěný v poho - spal do půl dvanácté, tak dostal pití, pak o půl jedné, dostal mlíčko... a pak už to bylo v rychlém sledu po cca 40ti minutách řev, stál v postýlce. Už jsem nevěděla co... tak dostával střídavě mlíčko, pochovat, dát i k nám do postele... ale celkem nic nepomáhá, budí se stejně. O půl čtvrté to nevydržel manžel a šel ho nosit... Nosil do čtyř. Ve čtvrt na pět řev, stál v postýlce... tak jsem to nevydržela, synka vzala s tím, že když spát nechce, tak nebude... a šli si hrát - do šesti do rána. To jsem ho pak položila do postýlky a on usnul. V sedm jsem ho ale jako macecha šla vzbudit, protože v sedm vstáváme normálně. Sice se mu nechtělo ale nakonec si dal říct. Zuby to asi nebudou, teploty nemá, oteklé dásně taky ne... ale už si s ním nevím rady, takhle to funguje už delší dobu - vždycky mi dá jednu dvě noci naději, vzbudí se třeba jen 3x, ale pak najede zase na to svoje. Už nemůžu... Nemáte někdo podobné zkušenosti? Už jsem se rozhodla, že ho snad nechám i brečet, zkoušela jsem i nechat plakat a hodně často tam chodit, ale vždycky když tam přijdu, akorát se ještě víc naštve a řve o to víc...

mamkamarketa
18. říj 2011

@luthien.k zkousela to on se napije,ale pak hned vyzaduje mliko,jednou kdyz jsem mu rekla,ze neni mliko,tak se zacal dozadovat chlebiku.... 😒 on je to opravdu hlad.

luthien.k
18. říj 2011

@mamkamarketa, tak s tím nic nenaděláš, ale když to není co hodinu, dvě, tak se to dá... Ale dá se předpokládat, že to bude ještě chvíli trvat, než se mu spánek natolik zkrátí (když nespí přes den), aby neměl hlad... 😉

mamkamarketa
18. říj 2011

@luthien.k dekuju za podporu 🙂 uz se mi stalo,ze jsem byla obvinovana,ze synovi znicim chrup ☹

zeny preju pevne nervy a klidne noci 🙂

marcelkap
18. říj 2011

@palma111 Ahoj, musím se taky přidat 🙂 Naše malá nespala nikdy. Špatně usíná, pravidelně přesně půl hodiny po usnutí se budí a pak každou půl hodinu až hodinu. Už jsme zkoušeli spoustu variant a možností. Píše se, že dítě od 5 měsíců má vydržet spát celou noc, že po roce nepotřebuje v noci mlíčko...bla bla bla 😝 Zkoušeli jsme Estvilovu metodu - nechat dítě řvát a chodit k němu v pravidelných intervalech - efekt opačnej - byla na mě strašně fixovaná a bála se být sama. Zkoušeli jsme jestli jí neni horko, zima, hlad, žízeň, no prostě všechno možný. Dali jsme jí do jejího pokojíčku - nic. Vrátili jsme jí zpátky do ložnice.
Naposled jsem zkoušela levandulovou koupel a krém od Johnsons - po tom měla pupínky. Pak jsem se na to vyprdla, přestala řešit a na jednou...večer k ní jdu jen 2x - 3x a pak spí minimálně do 4-5 hodin ráno. A proč? Nevim. Manžel řiká, že proto, že jsme začali topit a je jí teplo. No jo, ale proč nespala tedy v létě, že jo? 🙂 Zajímavý je, že u babičky spí vždycky krásně - jsou tam prosklený dveře, takže je vidět světlo, pořád tam někdo chodí, je tam rambajs, vrže tam strašně postel - no prostě úplně opačný podmínky než doma. Tak jsme doma zkusili nechat pootevřený dveře, aby viděla světlo, slyšela nás a trochu to asi pomohlo.Přivezli jsme od babičky péřovou peřinku, ta sejí asi taky líbí víc, než ta nová kterou má doma.
Asi takhle...každý dítě je originál a každý potřebuje něco jinýho. Nejlepší je řídit se vlastním citem a dělat jenom to co opravdu chceš. Já třeba vim, že už nikdy nenechám dítě vyřvat, to radši u něj budu celou noc sedět.
Je hezký, že nějaký děti uměj usínat sami, ale mě ta půl hodinka nezabije, tak proč se snažit vycepovat svoje dítě, aby spalo jako jiný děti.
Vim, že je to náročný a únavný, když dítě nespí. Třeba najdeš v tomhle mým sáhodlouhým výlevu nějakou inspiraci. A pro uklidnění---on se to jednou naučí, neboj 😉

bulinka
18. říj 2011

@luthien.k to je sice pěkný, ale my máme dva jedna a v jedný místnosti s náma spí malej a i starší dcera, když jsem zkusila to co ty říkáš, tak se vzbudila i dcera. Malej dokáže vřískat i hodinu v kuse ☹. Ne že bych to zkoušela, ale předvedl nám to v autě cestou z Prahy, to řval až do Plzně ☹

luthien.k
18. říj 2011

@bulinka ono to fakt asi není pro každého aneb každý (i rodič) je jinak nastavený a každý na to nemá doma podmínky. Nám to prošlo bez problémů, jak jsem psala, nebyly ani žádný velký brekoty... Ale hezky to napsala @marcelkap, snad si každý tu cestu najde ke spokojenému spánku, než to bude úplně "na palici" 🙂