14ti měsíční syn spí po obědě a já si odskočím ven

agnny
2. říj 2008

Ahojky, chci se zeptat na váš názor. Malému je 14 měsíců a pravidelně chodí po obědě spinkat, vždy kolem 12té a probouzí se kolem 2. Nikdy se nestalo, že by se v tuto dobu ze spaní probudil. Občas této doby využiji a skočím nakoupit do obchodu, kde jsem max. 20 minut. ( obchod je téměř u domu) a malý je doma sám. Né, že by mě nenapadllo, co bude když se náhodou vzbudí, ale říkám si, že nanejvýš si chvíli pobrečí, spí v postýlce a z ní se nedostane, takže mu nic nehrozí. Ale stejně vždy po obchodu lítám, už abych byla zpátky. No a .. občas potkám nějakou známou a první otázka - kde máš malýho?? Po pravdě řeknu, že spinká po obědě a tak letím nakoupit.. A všichni se zatvářej jako bych spáchala nějaký zločin, že ho nechávám samotnýho. Ale nahlas nikdo nic neřekne. Kdybych taky necítila pochybnosti o svém jednání, tak bych to vůbec neřešila, takhle se mi honí hlavou, jestli vážně neriskuji, že od něj odejdu a hlavně nechci aby se o mě po městě vykládalo, že si vycházkuju a malej je doma sám, znáte to, jaký keci dokáží lidi vymyslet a roznášet 😒 Takže- co si o tom myslíte, odešli by jste od vašeho mrňouska na chvíli, když víte že sladce spinká a minimálně hodinu ještě bude?? Děkuji..

nensy
2. říj 2008

no neuraz se ale já bych nikdy takhle malé dítě doma sama nenechala nikdy nevíš co se muže stát třeba se muže zakuckat nebo nedej buch něco jiného nebo radši nechci ani domyslet já jsem doma s dvouma dětma a když potřebuji na nákup tak počkám až dojde manža ale tohlr to by mě v životě nenapadlo já bych nedošla ani s košem před barák já vidím jak je malá čila a co provádí a představa že jdu na nákup a ona se obudí a bude dělat nákou skopičinu tak mi jde mráz po zádech ale to je každýho věc já osobně bych nikdy nenechala samotné dítě doma 😠

agnny
autor
2. říj 2008

vůbec se neurážím, já chci znát váš názor přeci. Je to pár let zpět, kámoška měla dvě malé děti asi 2 a 4 roky. A protože nemají babičku a chtěli si semo tamo večer vyjít, tak dali malochy spát a šli do hospody na pivo. A náhle se spustil liják a hřmělo a oni se báli, že to ty děti probudilo, tak nechali pivo pivem a letěli dom. No tak když jsem tohle slyšela tak to zas šel mráz po zádech mě...

adellaide03
2. říj 2008

agnny já sice ještě děti nemám, ale rozhodně bych malé nenechala doma samotné ani na dvacet minut. Vím, že píšeš že většinou spinká, nikdy se neprobudí, ale nikdy nevíš co se může stát, může se mu udělat špatně a třeba se udusí zvratkama. Možná bych Ti raději doporučila na ten nákup zajít s malým až se probudí, když sama píšeš, že tam si maximálně dvacet minut.
A co se týče Tvé kamarádky tak k tomu už opravdu nemám co říct.

nensy
2. říj 2008

no tak to já taky já tohlr to fakt nechápu

agnny
autor
2. říj 2008

Já chodím s malým nakupovat každý den, nanejvýš každý druhý, sama tam vlítnu jen občas, když mi něco chybí, své dítě znám a vím jak spí, ale probudit se samo může, že by se mu zrovna udělalo špatně a udusil se tak to už je pro mě katastrofický scénář. Konzultovala jsem to se svou mámou a ta mě uklidnila, že to tak dělala taky.

adellaide03
2. říj 2008

agnny ptala ses nás na názor tak jsme Ti ho sem s nensy napsaly. Já si prostě myslím, že bych to neudělala, možná jsou některé maminky taky takové jako Ty , ale já je rozhodně nechápu toď můj názor.

vojtisek2007
2. říj 2008

tak já se přidávám k adellaide a nensy- nikdy bych nenechala doma dítě samotný - ani ve 14-ti měsících ani ve třech letech - stát se totiž může cokoliv a co pak ??? už to vrátit nejde - co když se stane něco s tebou - cestou na ten nákup, nebo v obchodě...co pak ??? a teda na kámošku bych asi zavolala sociálku....mám tři děti - babičku nemáme ani jednu - navíc děti na mě dost visí (ty malý) - taky si potřebuju (i manžel) občas oddechnout -tak zatím holt jeden hlídá, druhý se jde pobavit - nebo naopak - a když chceme být spolu - uděláme doma dobrou véču, otevřeme si lahvinku vína a je to....a nebo děláme akce, kam s sebou všichni bereme děti - grilujeme, děti si hrajou, pak všechny dáme spát...a dospělý ještě posedí,pokecají....ale nechávat děti samotné doma (myslím tím samozřejmě malé děti) - můj názor je že NE!

andrea2210
2. říj 2008

Paneboze... a proc sve dite neobleces a nejdes nakoupit s nim???? jako me se zda ze je jeste male na to aby bylo samo doma... 😉 ja bych ho oblekla a sla s nim, navic mu prochazka jenom prospeje🙂
ty brdo a pit a deti nechavat doma samotne tak to je uz moc no☹
Kdyby se jim neco stalo tak by si to pivo pak vycitali nadosmrti...
ja mam prcka ktery ma uz 3 roky a skoro 9 mesicu a doma v zivote sam nebyl,, a po obidku mi spi tvrde ani se nehne a spi mi 2az3 hodinky doma.. bydlime ve vysokem patre takze se muze cokoliv stat..
Nikdy sem ho nenechala teda osamote a nikdy ani nenecham🙂
jak bude starsi mozna jo🙂 ale ted jeste 100% ne 😉
Kdyztak ho ber sebou🙂 a tak budes mit i jistotu a klid v dusi ze se mu stat nic nemuze 😉 😉 😉

nensy
2. říj 2008

agnny je to fakt představ si že se mu něco stane a za toho prcka zodpovídáš ty jako máma a nedej buh by se něco stalo tak by sisi to taky mohla na dosmrti vyčítat já si to teda nedokážu představit ty řekneš že ti spí ale nikdy neříkej nikdy fakt náhoda je blbec a tane se něco strašnýho teda já nemužu ani pomylset co by se mohlo stát

nensy
2. říj 2008

teda já bych se nikdy neřídila tím že mi kámoška řekne nebo máma že nás taky nechávala samotné doma a šla si taky nakoupit nebo si sednout nekam do hospody 😠

dashak
2. říj 2008

Ahojky, tak já to udělala teď poprvé v sobotu. Byla jsem pryč 6 minut, páč jsem si to stopovala a třepala jsem se jak ratlík. Dala jsem malou spát a letěla do obchodu u nás před barákem, protože jsem si tam nechala odložit teplákovku, na kterou mi už nezbyly peníze a měli otevřeno jenom do tří, to by se malá do té doby neprobudila. Bylo mi blbé si proto nepřijít, když jsem tu paní o to poprosila.
Nejvějtší strach jsem měla z toho, že se fakt může stát něco mi (jako že třeba někdo přepadne obchod s pistolí v ruce 😅 nebo mě srazí auto....člověk fakt nikdy neví co se může stát) a pak by to byla pro malou tragedie zavřená sama doma, to by měla šok jak prase.
Jinak si myslím, že nějaké dušení nebo něco....můžete být doma a dítěti se může cokoliv stát a neuděláte s tím nic. Já když malá spí, tak ji rozhodně neotravuju co 10 minut návštěvama, abych se na ni podívala, nic se nemsí přehánět.
A samozřejmě nějaké noční odchody někam, tak to vůbec 😝

agnny
autor
2. říj 2008

já se nikým neřídím, na tu kámošku jsem si náhodou vzpoměla a mamky jsem se ptala jako první, co si o tom myslí.. jináč, proč neobleču malýho a nejdu s ním... 99x to tak činím ( většinou nakoupím cestou domů z prochajdy) holt jedenkrát za 14 dnů odběhnu na ten nákup sama. Tak to zkrátka mám a manžel na tom taky nic špatnýho nevidí, tak mě alespoň ti nejbližší uklidnili, po vašich reakcích ☹ no nic, děkuji za ně, hodně zdraví vám a vašim dětem 🙂

agnny
autor
2. říj 2008

Dashak, přesně tak, kdyby se malej dusil zvratkama tak o tom vůbec nevím, přes zavřený dveře...

liska21
2. říj 2008

Ahojky,teda agnny to ti povím,že máš odvahu. Já mám už děti tři a poprvé jsem se k tomu odhodlala když bylo nejstaršímu Béďovi 8 a Verče jeden rok. Tak jsem vlastně měla jistotu,že když by se vzbudila byl tam bráška. U Honzíka to dělám také tak,ale i tak trnu hrůzou a to jsem do 30 min. zpět. 😢 Já bych na to odvahu neměla,no a večer odcházím pokud je u dětí někdo dospělí,tak nevím. 😝

agnny
autor
2. říj 2008

liska, večer nikam neodcházím! Já mám pocit, že od staršího dítěte bych neodešla, myslím třeba od dvouletého, protože ten by si po probuzeni vylezl z postýlky a to by byl fakt potom mazec... můj malej kdyby se náhodou vzbudil, tak chvíli poplače a pak by si hrál s plyšákama co má na spaní...

danae
2. říj 2008

Já bych to nedělala. Já si říkám, že se může něco stát. Třeba požár, může se rozbít zámek ve dvěřích, nebo něco jiného (ať žijí katastrofické scénáře, že 😅 ) Dceru nenechávám nikdy samotnou. Když mi zrovna přijede kurýr, tak je poprosím, ať mi to donesou přímo do bytu. Jednou nechtěli, že mají spěch, tak jsme se domluvili, že to dovezou další den ráno. Podle mne to nestojí za to. Vím, že bych si to pak vyčítala. Myslím, že pokud můžeš nákup odložit, tak není důvod to tak dělat a že nic není tak akutního. To, co dělala ta kamarádka, to podle mne hraničí už opravdu se sociálkou.

kristynaw
2. říj 2008

tak na to bych nemela. ja se o malou bojim porad. co kdyby zacalo horet?za 20 minut ti zhori barak. at uz by to zaclo u nas nebo u sousedu a nas barak chytil taky. co kdyby se nekdo rozhodla vas vykrast? i pres den se tyhle veci deji. a co kdyby se neco stalo tobe...

ja vcera chtela jit pro postu(mame schranky asi 5 minut chuze od baraku,tam i zpet) ale neodvazila jsem se...i kdyz mala spala.... pockala jsem,az se vzbudi a sla s ni...

lenkabu
2. říj 2008

Ja bych se bala ze treba nekdo ze sousedu necha pusteny plyn nebo nas vytopi apod...a samozrejme je tu porad ta vec ze mne muze srazit auto cestou...

Jinak jsem znala par kt. bezne nechal rocni dite doma spat v postylce a sli do kina....a kdyz jsme se z toho kina vraceli a sli k nim tak jsem ja byla ta kdo se sel do postylky podivat,ne oni..

radka.m.
2. říj 2008

určitě by se nemělo nechávat dítě samo doma,ovšem jak píše agnny,tak má pravdu,že lepší dítě,které nevyleze,než třeba už tříleté.ale holky vy tady opravdu přednášíte katastrofické scénáře-třeba porazit auto vás může i když půjdete s prckem,o to hůř,ne? ☹

kristi
2. říj 2008

pravdepodobnost, ze se neco stane zrovna ten den, kdy jste si dosli pro postu je fakt minimalni

agnny
autor
2. říj 2008

no jasný, já když přijede pošťák tak jdu dolů i s malým, pokud nespí tak se od něj nehnu. Furt mám pocit, že zapomínáte, že odskočím od spícího prcka, který mi nejméň půl roku spí po obědě 2 hodiny v kuse bez vyjímky a to, že by mě přejelo auto nebo sousedi měli puštěný plyn, to nehrozí, přes cestu nejdu a plyn v domě není... hezký zbytek dne 😉

kristi
2. říj 2008

agnny, ses ptala na nazor a ted se rozcilujes, ze ti ho holky vyvraci??? o takovych vecech lepsi mlcet, protoze tohle 99,9% matek proste nedela....

johanda
2. říj 2008

Chápu úzkostlivost a strach o dítě, sama děcka doma nenechávám - tedy pokud nejsem na chalupě a nemám práci ne zahradě, to prcky nechávám spát vevnitř. Ale řekla bych že,riziko úrazu nebo nějaké nemilé příhody je vyšší, když máte dítko vedle sebe než když spí 10 minut v postýlce, protože si rodič skočil pro mlíko. Já jsem kolikrát k večeru tak "na hadry", že občas povolím v pozornosti a byť máme children friendly byt, už jsem batole sundávala z radiátoru nebo ho jinak zachraňovala před bolestivým držkopádem

lenkabu
2. říj 2008

Ja mam teda hruzu z toho ze mi zapadne zamek a nedostanu se zpatky...pravdepodobnost mala,ale uz se nam to v byte stalo nez se narodila mala tak se bojim.

agnny
autor
2. říj 2008

no jo, jsem holt špatná matka, vzpomínám si ale na debatu kde nějaká mamina psala, že jí slítlo dítě z přebalováku na dlaždice a v mžiku se k ní připojilo x mamin, kterým mimčo taky odněkud slítlo. Negace ani jedna, to zas nechápu já....a Kristi- už mlčím 😉

danae
2. říj 2008

Agnny, ptala jsi se na názor a myslím, že ti tu všichni říkají svůj upřímný názor. Není to nic, že by tě chtěl někdo kritizovat. Já si nejsem jistá, zda to není dokonce protizákonné. Něco jako opuštění dítěte. Myslím, že bys to už radši neměla dělat.

K tomu, že se často někomu stane, že miminko odněkud spadne...to je otázka nepozornosti, často z únavy, a proto se to setká s větším pochopením, protože nehody a omyly se občas někomu holt stávají. Nikdo to však nedělá úmyslně a většinou se to stane poprvé a i naposledy, protože ten první pád je pro maminku dostatečným ponaučením. To myslím, že bys měla rozlišovat. Mně se jednou stalo, že jsem dala špatně potah na židličku (neprovlékla jsem ty popruhy správně skrz tu židličku) a dcerka, i když byla připoutaná, tak spadla, protože se ty popruhy vyvlékly z toho povlaku, jak to nebylo skrz židličku. No, zmatečný popis 🙂...nicméně teď, kdykoliv peru ten potah a dávám ho zpátky, tak je ve mně pořád úplně malá dušička a pětkrát kontroluju, zda je to správně, ačkoliv se ten pád stal už před více než rokem...

kristi
2. říj 2008

to ze slitne z postele, to se stalo snad kazdymu, zvlast kdyz jeste necekas, ze by se mohlo otocit...

berynka
2. říj 2008

Ahoj, já bych taky od dítěte neodcházela a nenechávala ho samotné. Já velice výjimečně nechám malou, když spí a jdu někomu otevřít. Bydlíme v šestém patře a nějakou minutku to taky trvá, než se zase vrátím. To ale umírám hrůzou, že se třeba sekne výtah nebo mi prostě nepůjde odemknout... no, prostě napadá mne milion katastrofických scénářů 😅 .

gedren
2. říj 2008

Ja bych od spiciho ditete odesla tak maximalne na chodbu do komory nebo dolu ke vchodu, pokud by prisla posta, a i tak bych byla mrtva strachy (stejne jsem jeste nikdy bez ni pro tu postu nesla, protoze se vzdycky tim zvonkem probudila, tak jsem ji popadla a sly jsme obe). Opustit dum rozhodne ne, jak pisou holky, ne ze bych cekala, ze se mi dite znicehoznic zacne dusit zvratkama, ale spis ze se mi neco stane s klicema, prejede me auto, v obchode se neco prihodi...proste tam je hodne tech nejistejch mist.

Momentalne mam dilema, jestli uz jit dolu pro postu, kdyz bdi - je to na dve minuty a za tu dobu se ji nic nemuze stat, proste to nestihne a slysela bych to a tak, ted uz bezne chodi do jinych mistnosti v byte bez myho dohledu...ale treba tuhle si chuderka skripla prsty ve dverich skrine, strasne plakala, a i kdyz neslo o zivot, tak bych si vycitala, kdyby je tam kvuli moji nepritomnosti mela mit jenom o vterinu dyl.

radka.k
2. říj 2008

Agnny pustily se tu do tebe teda pěkně. Úplně je mi tě líto. Je pravda, že bych na nákup teda taky nešla, ale netvrdím, že jsem nikdy neodběhla s košem nebo do sklepa pro brambory..max.na 3minutky.. Bylo to v dobách, kdy malý spal v postýlce a ještě neuměl lézt a nebyla žádná možnost, že by se z postýlky dostal. Co se týče těch katastrofických scénářů polknutí zvratků atd., i kdyby jsi při tom byla doma, za zavřenými dveřmi to neuslyšíš. A vy, které tvrdíte, že opustit malé spící dítě na minutku je zločin, chci se vás zeptat, to jste si nikdy nešly umít třeba hlavu, vysprchovat se, pověsit prádlo na balkon, zalít kytky,....? Je spousta běžných činností, při kterých prostě musíte dítko nechat bez dozoru, nebo snad máte služky? To je taky pár minut, při kterých se může stát katastrofa....
Takže Agnny podle mého názoru nejsi špatná maminka, jen s tím nakupováním si to rozmysli. Dvacet minut je fakt dlouhá doba!