14ti měsíčního syna nebaví TV, knížky, pohádky

janulle22
24. srp 2008

Ahoj mam takovy problem a chci se zeptat jestli je to normalni a nebo mam neco zacit delat.Memu synovi je 14mes nebavi ho nic.v televizi pohadky,obrazkova knizka se zviratky a ani cteni ho vubec nebyvi.malo mluvi-jen mama,af(haf),juu,brm brm(auto) jinak nic... nevim jestli ho mam nejak motivovat ale jak kdyz ho to nebavi?mate prosim nejaka zkusenosti a nebo rady ?budu rada za vse a predem moc dekuji..

petraluk
24. srp 2008

Janull my jsme tedy mladší a malej na svůj věk mluví dobře, ale knížky ho taky vůbec neberou, nevydrží u ní ani minutu a to od doby co se začal plazit 🙂 Dr. mi řikala, ať ho do toho nenutim, stačí když na něj budu mluvit, nemusí sedět a poslouchat, i když si hraje opodál tak mě slyší a to by mu mělo stačit ke zdárnému vývoji 😉

petraluk
24. srp 2008

Jo a v tv kouká jedině na reklamy, když mu pustim nějakou kreslenou pohádku, tak se kouká tak 10 vteřin 😉 Ale to my tedy tak nevadí jako ty knížky ☹

karot
24. srp 2008

janulle22................jsme na tom úplně stejně. 😀
Knížky ho braly poprvé a naposledy v 8.měsících.Co se týče mluvení,tak kloudně vysloví akorát slovo:"Táta,Máma,.........." a to je vše.Když děláme bábovičky na písku,tak je to :"Ba...........",když vidí auto:"Brm,brm.........",když udělá bobek do nočníku,jde se na něj podívat a ukáže na něj:"Eeee...........ch.".......... 😀
Z TV ho zajímá jen úvodní zněla z Večerníčku. 😀
Snažím se na něj co nejvíc mluvit a hodně opakovat,když o určité slovo zrovna jeví zájem.Jinak se s tím asi nedá dělat nic. 😅

janulle22
autor
24. srp 2008

porad na nej mluvime a uz si vazne pripadame jak tutani a on se na e podiva jde pryc...kdyz se divame na zviratka tak misto aby udelal co po nem chci tak ju zacne ozuzlavat a tak.. 😒 no hruza... ☹ tata snad ani vyslovit neumi...a ted je navic na me zavislej ale sedet semnou acist to ne...

kalo
24. srp 2008

janulle22: neboj, je ještě brzo. Naše malá /bude jí 14měsíců/ neřekne záměrně nic...(že by jako něco pojmenovala...mama,tata řekne spíš náhodou, než aby to na nás volala).
...Ale chtěla jsem říct, že naše doktorka nám říkala, že s mluvením je čas do 2 a půl roku, u chlapečků do 3 let. Pak je to problém. Ale ve 14 měsících to všechno teprve vstřebává. Počkej...až jednoho dne to na tebe vybalí 😀

kristi
24. srp 2008

u nas se taky moc nemluvi, tez nema touhu opakovat...ale vidim pokroky fakt kazdej den, takze si myslim,ze do 2,5 let se nauci

berynka
24. srp 2008

Ahoj, naše malá má různé knížky, sešity, časopisy hrozně ráda. Nejdřív jí to bavilo jen tak obracet, hlavně když to bylo z všelijakých materiálů a teď mi vždycky knížku přinese a chce, abych si s ní prohlížela. Taky miluje album s fotkama, protože tam vidí dědu, babičku, tátu ap. Ale že by to mělo nějaký velký vliv na mluvení, to tedy ne-e 😒 . TV jí taky nebaví, což je dobře. To je v tomhle věku stejně pasivní zábava, které nerozumí a nic jí to nedá.
Je fakt, že se snaží spoustu věcí opakovat, ale vidím, že stejně neví, co to přesně je a u věcí, které zná, to zase nepojmenuje 😅 . Má dvě "slova" a s těma si pohodlně vystačí: e-e (kakání, čůrání, odpadkový koš) a boťa (viz bota, boty) a to je tak vše. Ale říkám si času dost 😉 .

karot
24. srp 2008

kalo,.................tak mě mudra zase říkala,že u kluků je tolerance do 2,5 roku a u holčiček jen do 2.let. 😀
Hlavně se to děti musí naučit,než půjdou do školky,aby si uměly říct.že potřebují na WC a je stli je něco nebolí.
To snad do té doby dáme. 😎

kristi
24. srp 2008

si taky mylsim,ze to do te doby dame

janulle22
autor
24. srp 2008

no ja budu doufat ze my taky jinak asi se zblaznim...no jeste mame rok a neco tak snad se rozkeca rarasek nas 😀 v 15mes jdem na ockovani tak se zeptam ale bojim se ze me serve ze neco delam spatne...
😒

berynka
24. srp 2008

Jani, jestli tě to trochu uklidní, tak s tímhle pocitem chodím k dr. vždycky 😀 . Zvlášť sestřička je příjemná.

janulle22
autor
24. srp 2008

ja si na doktorku ani na sestriku stezovat nemuzu jsou obe uzasne a hodne ale i tak mam strach...
😢

kalo
24. srp 2008

Teď trochu odbočím, ale vzpomněla jsem si na jednu příbuznou mého muže, která mi říkala, jak její holka ve 14ti měsících už krásně vyslovovala R a Ř... a jak už v 11ti měsících si říkala o čůrání a byla bez plínek...bla bla blaááá!!! 😖 Pak má člověk pocit, že všichni mají asi geniální děti nebo co?! Já na to už kašlu, že moje malá nedělá podle tabulek zrovna to co by měla...Má svůj čas...A každé dítě má svůj čas 😉 😉

nursik
25. srp 2008

Holky, a nejste na ty děti moc náročný? 😉 Niki má 19.měsíců a knížky jí berou asi měsíc. Ty, co měla předtím totál zdevastovala, trhala, kousala, ale teď už si prohlíží a chce vědět, co tam je. Na dovče byl s námi chlapeček, bylo mu přes 2 roky a uměl snad 2 slova, jinak pořád hučel, Niki ho strčila do kapsy s řečí. Kluci jsou prý trochu pomalejší, ale zas mám neteř, teď jí byly 3 roky a prostě nemluví. Byli s ní u psychologa, holka je zdravá, ale nemá potřebu mluvit.
Jo a jinak my na nočník ani náhodou, oblečená na něm sedí, ale jinak netuší, co tam má udělat, takže asi tak, každý dítě je fakt jiný, tak jim dejte čas 🙂

majaaita
25. srp 2008

Janulle, dej tomu čas, časem přijde knížkám na chuť. I v dospělosti je přece někdo čtenář a někdo na to kašle 🙂 Hlavní je, jestli ti začíná rozumět, takovým těm příkazům "dones, dej, přines, podej, polož, postav" a tak. Mluvit nemusí - a navíc, pár slov v roce a čtvrt fakt stačí 🙂

janulle22
autor
25. srp 2008

majaaita-no par slov ani myslim neumi...umi jen mama,af,brm,a ted se naucil čiči asle spis sici🙂 a to je tak vsechno:(rozumet rozumi ale vetsinou donese to co nechci a nebo se v pulcecesty otoci a uz dela neco jinyho...:(

majaaita
25. srp 2008

Janulle, to je pár slov 🙂 Že to nakonec nedonese, je fuk, hlavně, že poslouchá, když mluvíš - ne jestli poslechne 🙂 To bychom po těch dětech chtěli moc 🙂

janulle22
autor
25. srp 2008

myslis...?ja bych chtela aby uz neco mluvil ale umi jen to co sem psala...snad ho ty knizky zacnou brzo bavit..
😉

simipel
25. srp 2008

Janulle, já tě můžu uklidnit. Moje malá na tom byla přesně jako ten tvůj.Nejevila zájem o čtení, říkanky, pohádky. Tak jsme se na ni snažili jen pořád mluvit a říkat, co právě děláme, co má v ruce at. Do 18.měsíců se ji nanejvýš podařilo vyžblebtnout něco jako tata, máma ani náhodou,pak možná baba. Pak ale nastal obrat, ve 22. měsících zničeho nic začala opakovat po nás, jsme na to koukali jak z jara ve dvou letech už kecala, až mě z ní bolela hlava a ted má 26.měsíců a už nás málem pošle do háje. Normálně s chladnou tváři řekne:"mami, dej pokoj". Takže vývoj pak vzal za své a malá všechno za pár měsíců dohnala a mluví krásně. Takže se vůbec nestrachuj, malý má ještě dost času. Však on ti časem ukáže, pak budeš prosit, aby na pár minut přestal mluvit. 😀 JO a čtení pohádek ji nebaví do dneška, nanejvíš si sem tam prolistuje knížku a něco si při tom pobrukuje,ale když ji chci předčítat nebo tak, tak práskne s knížkou a jde raději dělat něco jiného.

majaaita
25. srp 2008

Janule, vždyť je mu teprva rok 🙂 Náš mladej nejvíc rozvázal až teď, kolem toho 14., 15. měsíce, to se rozjel slušně. I se snaží opakovat a tak. Ale v roce byl hotovej ze sezení a obcházení nábytku, že neměl čas na nějaký mluvení.

janulle22
autor
26. srp 2008

no on uz bude mit 14mes tak uz by mohl neco vic umet 😉 ale porad ne a ne a muzem na nej mluvit jak chcem... ☹