15ti měsíční dítě si téměř neumí hrát samo

rosanela
17. říj 2008

Ahoj,

mám 15měsíční holčičku Terezku a mám pocit, že si neumí téměř hrát sama. A z toho důvodu, že
jsem s ní téměř celý den sama, mi to dosti vyčerpává a nestíhám další věci. U ničeho moc dlouho nevydrží, pořád pobýhá od jednoho k druhému..pak když ji omrzí hračky, jde na zakázané skříňky a vyndává vše, co se jí dostane pod ruku..
Poraďte, co s tím? Popř. je tu nějaká maminka, která má stejné pocity?
Ráda si s ní hraju, sleduji s oblibou, co tak maličký človíček vymyslí... ale čeho je moc, toho je moc...

besinecek
23. lis 2008

ahoj, moje holčička má 18 měs a neumí si hrát sama. chvilku to vydrží a už mě tahá za ruku a chce abych byla pořád u ní, když né já tak si najde jinou oběť, tátu, bábu a tak. Prej je to výchovou a pokoj nastane až od tří let. Už se fakt těším, jsem utahaná. nikdo mi nevěřří, že jedno dítě se nedá zvládnout.

daasik
23. lis 2008

Matej se v posledni dobe uz chvili sam zabavi, bohuzel vzdycky necim, co nesmi, ma oblibene cinnosti - otvirani mrazaku a zasuvek v mrazaku, strhavani zaluzii, zapinani pracky, lezeni na zidle a ze zidli na stul, kde se prochazi nebo poskakuje 😠 takze stejne porad beham za nim a rikam ne ne ne,pripadne placam pres rucicku, on se vzdycky rozbreci, hupsne mi kolem krku a za chvili tam bezi znovu a pritom opakuje nenene 😠 ach jo, nejak uz nevim, co by na nej mohlo platit, nemate nekdo zkusenost? Kdyz ho necham minutku bez dozoru treba kdyz jdu na WC, muzu si byt jista, ze provadi neco co nesmi 😖