16měsíční dcera se změnila. Vybírá si v jídle, budí se

mamba79
13. lis 2013

Ahoj holky, potřebuju se trochu vykecat. Mám 16 měsíční dceru, je bezvadná, hodná...prostě fajn holka. Poslední dobou se ale moje bezvadná holčička mění v holčičku, co nepoznávám. Vždycky krásně jedla, vlastně skoro vše, co jsem jí dala na talíř. Momentálně jí jenom topinky, občas přesnídávku, piškoty, rohlík, toust, kaši, musli tyčinku pro děti od Hipp. K obědu teda zatím až na vyjímky vše co uvařím. Vždycky spala celou noc, poslední dobou se vzbudí mezi 4-5 a ječí, někdy usne, někdy neusne. Nehledě na to, že se posunul čas a když je dobrý den a neječí, tak vstává mezi 5-6 hodinou. Za letního času vstávala mezi 6-7. Mám pocit naprostý beznaděje a je mi naprostou záhadou, jak se z takového maličkého svéhlavého jedince stane dítě, které jí, spí...To že neposlechne na první doboru je mi fuk, vždycky poslechne na tu druhou, poslušná je. Nicméně to jídlo a spaní mě děsně vysává, mám pocit, že jí pořád buzeruju. POMOC!!!

Manžel mě nepochopí a babičky si na takové věci už nepamatují...

monad
13. lis 2013

ahoj,moje první dcera, tak u té se to taky zlomilo možná v tomhle věku.. od té doby moc nejí, od dvou let nejí vůbec teplé jídla nejí skoro nic a taky nespí.. je hyper.. chodí spát až okolo 22h, no teď co chodí do školky c hodí spát dřív..
ale možná je to jen období, buďte ráda, že vám papá teplá jídla, u nás se to nejí.. teda jenom malinká, ta papá krásně, doufám že jí to vydrží.. ale třeba šunku, sýr atd, už taky nějak nemusí... 😒 ale alespoň ochutná

nooo nepřeji vám problémy co máme my s tou starší co nejí skoro NIC!!! nezoufejte, podle mě jí zatím pěkně, třeba je to jen období..

katfan
13. lis 2013

@mamba79 ahoj,neboj,děti mají taková období,ono se to pak zase vrátí do normálu.jenom musíš stanovit jasné hranice,mě to přijde jako začínající období vzdoru.a to spaní jsou možna noční můry,na to mi pomohl sirup z lékarny,Sedatif PC

lenicka07
13. lis 2013

@mamba79 To je asi časté, u nás taky ... Ve 14 měsících se šprajcla s jídlem (do té doby jedla všechno a většinou nenechala ani lžičku). Nechtěla cokoliv co vypadalo jako oběd (maso se zeleninou a příloha, polívka apod.) Do třech měsíců se to tak nějak srovnalo. Spaní jak kdy. Má období kdy usíná krásně a nebudí se ani jednou za noc. Stačí např. prodělaná nemoc, jako měla teď (aftózní stomatitida) a spaní je rázem hrůza i po nemoci. Přesně jak u vás, probudí se a ječí a vlastně vůbec nevím co chce. Děsy to nejsou, spíš ještě dozvuky té nemoci. Někdy zas zpracovává události dne. Nejspíš to přejde.... Ale celkově je to u nás v tomhle věku (22 měsíců) o dost lepší než před půl rokem (jak se spaním, tak s jídlem, tak s posloucháním), ani už se tolik nevzteká.

kikabla
13. lis 2013

Opravdu to chce vydržet 🙂 První dcera byla s jídlem v pohodě, problémy začaly ve školce, ten nejedl hrášek, ta zase mrkvičku - prostě to okoukala od dětí a začala se bouřit ve třech letech, teď chodí do první třídy a jediné, co nejí, jsou houby (prý ji smrdí). Druhé dcerce jsou 2 roky 2 měsíce a zatím jí všechno, ale trvá jí dlouho, než ji donutím ochutnat něco, co ještě nejedla, prostě nechce zkoušet nové věci ... a poslední dobou chce jenom bonbony. Takže fungujeme tak, že "Až sníš polévku, dám ti bonbon" - jinak to nejde a vzteká se. A vstává v 5 ráno 🙂, ale v poledne spí 2 hodiny. Fakt nám nezbyde nic jiného, než zatnout zuby a vydržet 😀

mamba79
autor
14. lis 2013

@kikabla
@lenicka07
@katfan
@monad
taky mi to občas přijde jako začínající období vzdoru, ale člověk neví, co se jim honí v hlavě. U mě má ale smůlu, nejsem moc maminka, která ráda ustupuje, občas narazí a pochopí...Dneska jsem jí nechala být, ráno jsem jí nakrájela jablíčko do misky a tu nechala na stole. V 9 byla miska prázdná 🙂. Pak jsem si otevřela jogurt a sama si řekla, že chce, teda dala si asi 5x do pusy, ale taky dobrý. A oběd dobrý, to snědla skoro všechno. Mě nevadí, že vstává v 6, sama vstávám brzo, mě vadí ta pátá a s brekem, to snad brzo skončí. Jinak spí krásně, nejpozději v 7 večer spí a vstává v těch 5-6 a po o spí dvě hodinky. Nikdy jsem si nemyslela, že jsou děti tak náladové 😀 , tak uvidíme, čím mě překvapí...A taky mi přijde, že se jí prořezávají další trojky, tak možná proto všechny ty změny...možná taky ne 😀 .

katfan
14. lis 2013

@mamba79 když jí neustupuješ,tak to děláš dobře,chvilku to potrvá,ale pak pochopí 🙂 a s jídlem to mají deti prostě tak,papaj hezky a pak se najednou šprajcnou.nerozčiluj se kvuli tomu,nemá to cenu.u mě ve školce nepapá NIC polovina dětí,je to prostě takovej věk.

lenicka07
14. lis 2013

Jo přesně neustupovat 🙂 několik měsíců trvalo než pochopila, že se mnou nehne a poslouchá jak hodinky (zatím 😀 teda ještě venku to bývá někdy problém, tak jí zaujme spousta věcí a nechce jít od toho. Takže lidi ze vsi by spíš referovali, že máme vzteklé dítě, ale doma s ní fakt v podstatě už nemám problém. Taky funguje mít zavedený nějaký řád, režim dne a když si na to zvykne, tak už se nevzteká. S jídlem se po nemoci hodně vylepšila, dneska mi za dopoledne snědla dvě přesnídávky a dva jogurty a krajíc chleba (sama si řekla, že chce ještě) 🙂 Já už to s jídlem neřeším, říct si umí, tak hlady určitě neumře. Prostě mají taková období kdy moc nechtějí jíst nebo jedí jen některé potraviny.

mamba79
autor
14. lis 2013

@katfan jojo, nemá to se mnou jednoduchý, ale držím se a nekřičím, nerozčiluju se, to si nechávám na hysterický záseky v krámě a podobně 😀. Tak snad brzo najdeme nějakej normál, na který si zvykneme obě 🙂 .

katfan
14. lis 2013

@mamba79 hehe,hysterický záchvat v krámě jsem měla včera.no jo,dávaj nám někdy pěkně zabrat,viď?někdy se vážně těším,až padne osmá a já se vyvalím k televizi s pivem v ruce a relax 😉

mamba79
autor
14. lis 2013

@katfan jojo, já ani netušila, že mám tak pevné nervy 😀 ...sednout si večer k televizi s pivem nebo vínem je největší odměna za hysterický scény a záseky. Třeba dcera momentálně usíná, takže si jdu zacvičit, udělám si dobrou večeři a hupky k poslednímu dílu kriminálky s Trojanem a se sklénkou vína samozřejmě 😎 .A to prádlo co mám vyžehlit budu přehlížet přibližně do neděle, kdy si babička dohodla celý den s naší mladou 😉 .

katfan
15. lis 2013

@mamba79 to se máš,teda.já si oddáchnu až v sobotu,čeká mě práce 😝