17měsíční holčička se během noci budí 10x - 12x

rajecka
14. zář 2016

Dobrý den,
už jsem naprosto zoufalá z mé 17-ti měsíční holčičky. Jsem zvyklá na nedostatek spánku, moje starší tříletá taky vždycky špatně spala a dodneška nespí celou noc, ale to co předvádí ta mladší, to už nezvládám. Chodí spát ve 20h, vstává po 6h a během noci se vzbudí 10x - 12x, tedy každou hodinu, i častěji. Nic nechce, vzbudí se a pláče, zkouším napít, přebalím, pořád je to stejné. Dlouho jsem myslela, že to budou zuby, ale je to takhle každou noc už několik měsíců. Přitom přes den spí jen jednou a to max 1,5 hodiny, takže přespalá není. Takže nespíme nikdo a nejhůř to nese moje starší dcera, která má slabý spánek a vždycky jí vzbudí, ráno je pak úplně vyřízená a do školky jde unavená. V panelákovém bytě se nemáme kam schovat a já sice funguju, ale už se to na mě taky podepisuje, jsem vychrtlá jak nikdy, nervózní, vzteklá a bez nálady. Miluju jí a přes den je hrozně miloučká, ale když celou noc vyvádí, mám pocit, že jí úplně nenávidím ☹

tsasenka
14. zář 2016

@rajecka a dáváte na večeři kašičku? Aby se dobře zasytila a líp spinkala.

rajecka
autor
14. zář 2016

@tsasenka dávala jsem, ale už tak měsíc jí nechce. Ať je najedená hodně, nebo méně, taky nepozoruju rozdíl ☹

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
anve77
14. zář 2016

@rajecka Podobné to mám poslední dobou taky. Malá se v noci vzbudí a kňourá.Připadá mi, že mi vykňučí díru do hlavy. Kdyby zabrečela, já ji nakrmila a spíme dál. Ona dokáže kňučet hodinu v kuse. Jsem nervozní, otrávená a protivná. Já doufám, že to u nás budou zuby. Tím chci říci, že Tě chápu, přes den se to dá rozchodit, ale v noci jsou ty děcka na zabití...

karlajasmine
14. zář 2016

@rajecka není ji teplo nebo zima? Neruší ji něco (hluk z venku atp)? Mě se syn (10 měsíců) takto budí když mu je teplo, zima, není v loznici dostatečná tma (museli jsme koupit zatemnovaci závěsy) a nebo je jakýkoli hluk (bohužel musim spat se zavřeným oknem).

karlajasmine
14. zář 2016

Jinak pokud je mu pohodlně tak spí i 8h v kuse..jsou to fakt detaily..

sara84
14. zář 2016

Jak vam rozumim, nejsou partaci? Samus ma 17m a uplne totez, stale kojim a uz nemuzu. Kdo poradi jak na ne? Spi se mnou v loznici, manzel uz po vanocich emigroval do obyvaku :(

astyna
14. zář 2016

ahoj, zkusili jste spát vedle? Syn se taky často budil, ale jak nás nevidí v posteli, tak si sedne a spí dál.

motomischel
16. říj 2016

Ahojky. Přidavam se k dotazu a taky zoufale hledam radu a pomoc. Maly ma 15 mesicu, jako malicky spaval lip, ale uz vic jak pul roku se budi snad co hodinu. Pres den driv spaval 2x po 20ti minutach a ted spi uz jen jednou 1-3 hodiny. Vecer jdem spat v 19-20 a vstava kolem 6-7. V noci kdyz se vzbudi, tak staci nakojit a spi dal. Uz jsem ho prestehovala k nemu do pokojicku, nekterou noc spi lip a jinou hur. Ale uz to prestavam zvladat, pritel jezdi kamionem a kdyz uz spi jednou za tyden doma, tak ho musim nechat dospat. Hlidani nemam, takze vsechno s malym, zadna moznost vymeny u uspavni nebo moznost odpocinuti neni. Chtela jsem i prestat kojit, ale zase je mi to jeste lito. Kamosky mi radily dudlik, ale maly ho od narozeni nemel, nejsem jeho zastancem, tak se mi do neho nechceee😉

trolik
16. říj 2016

Ahoj,máme to to samé.Já protivná,manžel taky nikdo se nevyspí...už sem taky vyzkoušela kde co...teď je ještě ke všemu malej nachlazenej a ta rýma tomu taky nepřidá.Přes den hodně kouká na pohádky(krteček,gumídci,kačeři,čip a dejl...)už se bez nich skoro nenají.Možná má potom špatné sny jednou jsem to tady četla,že je v TV na ně moc nových podnětů a pak maj v hlavince guláš...Když on je u pohádek tak hodný a já si aspoň tochu odpočinu.Přes den spí jednou cca 2h a večer jde spát v 8 a od 10. se po hodině budí s řevem dokud ho nevyndám z postýlky.Hlad nemá jen si cucne čaje a nechá se i půl hodiny chovat.K nám do postele nechce.Spinká sám v pokojíčku,kde je úplná tma a cca 20°C má na sobě overal s dlouhým rukávem a přikrytý je peřinou z dutého vlákna a má malý polštářek a plyšáčka na žmoulání už mě fakt nenapadá co by mu mohlo chybět.Když sme měli postýlku v ložnici tak to bylo ještě horší.Vzbudilo ho šustění peřiny když jsme šli s manželem spát nebo vrznutí dveří a nebo už usínal a jak mě uviděl bylo po spaní.Někdy si říkám,že šestinedělí bylo lepší.Nemůže to být teď jen takové přechodné období?