18ti měs. dítě máte v kočáru ve fusaku nebo pod dekou?

mihamau
5. led 2012

Ahoj maminky, máme 18-ti měsíčního klučíka, který už se moc vozit nechce, takže chodí cestou necestou a když ho pak potřebuji dát zpátky do kočárku, má šíleně špinavé botičky a zamaže fusak. Přemýšlím, že už ho budu přikrývat jen silnou dekou. ALE nebude mu bez fusaku zima? Žijeme na Vysočině a je tady fakt kosa... Jak to děláte vy?

luciebx
5. led 2012

jo to se nam stava taky.. ja teda moc fusak neresim.. mame tmave sedej.. takze ho tam soupnu a je to.. nekdy kdyz uz neni uplne takova kosa tak mu ty botky sundam a treba dam jen ty chlupatky do kocarku.. taky reseni.. nebo mu ty botky sundam, dam extra deku kolem nozicek.. kdyz je jen ve fusaklych..a je mu teplicko

dlabinecka
5. led 2012

Já jsem z krkonoš, mám 19ti měsíční dcerku a fusak jsem zatím nedala. Když je v kočárku, tak pod dekou a nánožníkem. Beztak jí musím oblíkat tak, aby jí nebyla zima mimo kočárek 😉

lenka16
5. led 2012

Ahoj, já to dělala u první dcery tak, že buď jsem jí sundala boty, ale většinou jsem jí na nohy natáhla pytlík a šupla jí do fusaku. Druhá venku moc ještě nechodí, tak tu vyndávám z kočárku jen když je sucho.

kesurka
5. led 2012

mám dva fusaky - buď mu zuju boty a dám teplé ponožky, nebo v tom novém je taková plastická vyjmutelná vložka na nohy, takže nezamaže vlnu 🙂

ivarei
5. led 2012

Dávám do fusáčku přes botičky návleky, pokud děti předtím chodí 🙂. Nechala jsem jich ušít asi 5 párů.

beruska1989
5. led 2012

já do fusaku dávám, ted se jí moc chodit nechce kdyz je vic oblečená, ale když chodí, tak mám v kočárku návleky na botky od emitexu, jsou vevnitř omyvatelné

momis
5. led 2012

Já ne, mě by se tam nevlezl 😀 , my jsme extra případ 😀

hojda
5. led 2012

Letos je celkem teplo, ale zase, když se sedí, tak je zima. Máš odepínací fusak na nožičky? Ten se tolik nešpiní.

petruskaaa
5. led 2012

My jsme první zimu ještě nechodili a druhou už zase pro změnu skoro všude po svých,ale když jsem byla malá já,mamka mě ušila na boty do fusaku takový návleky jako bývaly dřív třeba u doktora.Myslím že je to nejlepší řešení 😉

michamicha
5. led 2012

tak my do fusaku dáváme, teď jsme teda cca měsíc nebyli s kočárem venku, chce ťapat sám, ale když někam chvátám, tak ho tam šoupnu, máme ten cocoon od emitexu a uvnitř u nožiček je omyvatelný, když se zamaže, tak hodím do pračky a pak na radiátor a do rána je suchý 😉 ale třeba u fusaku s beránkem je to asi komplikovanější 😅

sonia79
5. led 2012

Dávám do fusaku, mám Emitex (jednou jsem vyšla deka + nánožník a měla jsem z toho špatný pocit, že je malé zima, i když je oblečená a objektivně vzato zas tak velká zima ještě není) a přes zabahněné boty dávám svoje extra velké tlusté fusekle 😀 - ani jsem netušila že existují nějaké plastové vložky atp. Faktem je, že už se těším na jaro až to martyruim s fusakem skončí a malou vrazím na golfky 😎

centrino
5. led 2012

taky davam do kocaru na boty navleky, i je primo prodavaji. Ja je mam usity

weri1
5. led 2012

dávám fusak, hlavně i když je dítko navlečené a jen sedí, tak mu musí být zima....jsem si tak představila sebe....navlečenou na lavičce 😀 určo by mi taky byla zima

sabuse1
5. led 2012

dceři bylo 18 měsíců loni v zimě a do fusaku jsme nedávali, v kočárku stejně moc nevydržela, měla teplou kombinézu a zima jí nebyla, záleží jak dlouho v tom kočárku sedí, pokud se zahřeje pohybem asi bych fusak nedávala. Synovi je teď rok a zatím nechodí takže je ve fusaku, přijde mi to pohodlnější než ho navlékat takhle má jen tepláčky a bundu🙂

jasekd
5. led 2012

Fusak, syn nechodi, takze treba dve hodiny sedi a nehejbe se. Jinak bych davala podle casu, co stravi na kocaru, a pocasi, kdyz fouka, dite je ulitany a pak si sedne, aby mu nebyla zima, jinak jsem spis zastance toho deti moc nenavlikat, ale jak tu psala weri1 taky bych nechtela sedet treba 2 hodiny jen tak na lavicce 🙂

dana3262
5. led 2012

Nasemu ted budou 2 roky. Vetsinou je to tak, ze chodi, pak jde do kocaru a spi, takze fusak ma. Teplej, perovej. Boty mu na spani sundavam. Kdyz nespi, tak ho tam posadim s botama a rozepnu spodek fusaku, boty koukaj ven a on je prikrytej. Obzvlast kdyz tak fuci. Ty navleky od emitexu mam taky, ale nikdy jsem je nepouzila.
Kamaradka ma chlapecka v kombineze a prikryva ho dekou (kdyz spi). Me je teda uplne zima za nej.

olcab
5. led 2012

Dceři je 16 měsícůtakže už mi celkem dosti ťape a řešila jsme stejný problém,prát pořád fusak??Koupila jsmesi návleky na obuv v lekárně, jsou takové modré,jednorázové je jich tam 10(čili 5párů) za 7kč 😀 😀 😀 a od té doby v pohoddě a nemusím pořád prát spodní a přední díl

germik
6. led 2012

ahoj, každé dieta je iné a záleží, či už chodíte dlhšie trasy bez kočárku 🙂 Ak ti v kočárku spí alebo tam máš malého delší dobu, asi by som fusak dávala, ved tam sedí bez pohybu a po čase mu musí byt zima.
My chodíme od 11 mesiacov, takže teraz už chodí ako drak a kočárek používam fakt len na presun /hlavne do obchodu/, preto mi na tých pár minut stačí len deka

gabadan
7. led 2012

mám 16 měsíční, je ve sporťáku bez deky 😀 Chodíme ven dvakrát denně - ráno do školky, obchodů a pak dom, odpoledne do školky a chvíli jsme venku.
Stejně jsem to praktikovala i u prvního dítěte - nebyl ani jednou do tří let nemocný ani neměl blbou rýmu!

marcelkap
7. led 2012

Já dávám fusak. A s botama moc neporadim - buď chodíme na procházky jenom že ťape a když jde do kočáru, tak jedině, když jedeme busem nebo jdem někam, kde jí ven z kočáru nepustim, takže doma trochu oklepu oschlý boty a jde v nich rovnou do fusaku. A ten má v prostoru nohou vložku, že se neumaže látka.