18ti mesačné dieťa chce robiť všetko len s tatinom

jarka03
2. led 2011

Môj 18-mesačný syn chce všetko robiť len s tatinom. Už bol raz vo veku 1 roka, keď zrazu všetko len a len s tatinom. Nikdy som ho neudrela, ani nič podobné. Sme dosť tolerantní k deťom, normálna výchova - obaja. Od tatina dostane všetko, skoro aj odo mňa, ale snažím sa mu už určité veci zatrhnúť. Teraz tesne pred Vianocami znova prišiel čas, kedy je veľmi upätý na tatinka. Ak sa bojí, ide k nemu na ruky, ak je s niečím problém, ide za tatinom. Keď niečo chce robiť, hrať sa a podobne, vyberie si tatina. Ak by som to chcela robiť s ním, odtíska ma. Aj ak sa v noci zobudí, odtíska ma. Aj pri uspávaní - často ukazuje na dvere, že chce radšej s ocinom a nasleduje usedavý plač až nárek. S uspávaním tento problém riešim tak, že radšej som to na tieto voľné dni nechala na tatina. Ale mám strach, aby to nebolo naozaj natrvalo, že už so mnou nebude chcieť zaspávať. Nejde o to, že by ma nemal rád. Lásku prejavuje aj mne, pritúli sa (síce len na chvíľu, ale robí to). Môj problém je v tom - a to zásadný, že akoby tatinko bol jeho "maminkou" a ja tým druhým v rodine. Nemám poňatia, čím to je a som z toho nešťastná. Je to tak od jeho veku cca 1 roka, kedy sa vraví, že dieťa začne byť závislé od maminy. U nás to bolo naopak a tak to aj zostáva. Po tom jeho rôčiku sa to dosť ustálilo, ale teraz to začalo znova. Zažili ste to niekto? Prosím, píšte, ak máte podobnú skúsenosť, či už vlastnú alebo z počutia. Nikdy som totiž o takom niečom nepočula. Je časté, že ak sa rodičia rozviedli a dieťa je závislejšie na ocinovi, ale u nás je všetko v poriadku a sme fakt bežná starostlivá rodina. Vopred ďakujem za všetky podnety.

morturi
3. led 2011

@jarka03 Jarko zkus pohledat v historii modrého koníka, stoprocentně tu je jedna diskuse na toto téma, je už docela "stará", takže tam jsou i příspěvky třeba po roce od založení od stejnýc maminek, píšou, jaký měla tato situace u nich vývoj atd. Kdysi jsem na ni narazila a moc mě to zaujalo, já toto vůbec neznám, nikdy jsem nikde neviděla, neslyšela, ale evidentně to není až tak ojedinělé.

jarka03
autor
3. led 2011

@morturi Veľká, veľká vďaka. Skúsim to, snáď nájdem tú diskusiu. Zatiaľ som nenašla ani nikde na nete článok o tomto probléme, čo je pre mňa o to horšie, lebo som si fakt myslela, že som snáď jediná s takýmto problémom. Pozdravujem Ťa, moc, moc, moc. 🙂 🙂 🙂

jarka03
autor
3. led 2011

našla som už, ďakujem ... prečítala som si všetky odpovede a som zo situácie nešťastná naďalej, pretože je pravdepodobné - aspoň podľa odpovedí, že sa to asi nezmení ... my druhé dieťa neplánujeme - resp. partner neplánuje (hoci ja by som ešte chcela) ... ak by sa našli maminky, ktoré majú podobný problém, resp. mali podobný problém (vysporiadať sa s tým, podľa môjho názoru, nedá), bola by som veľmi vďačná za nové reakcie, ako sa situácia vyvíja ďalej ... viem, že sa to už preberalo dávno, ale keby predsa len ... ďakujem

morgan
4. led 2011

@jarka03 ahoj, občas přispívám do diskuze, jejíž odkaz sem dala Frisbee, teď jsem tam nově napsala vývoj situace u nás, tak může mrknout 🙂

hojda
4. led 2011

U nás těď máme taky tatáka🙂 Největší radost má tatínek🙂)))). Když ho ale nevidí, tak pohoda. Pokud je s námi doma, tak za ním chodí, jak pejsek.