18ti měsíční dcera má velká prsa

besinecek
20. lis 2008

maminky, prosím vás, nesetkaly jste se s tím některá z vás. Moje holčička má 18 měs, a má moc velké prsa. Doktorka říkala, že jí moc kuřecího masa, prej tam jsou různé hormony a tak. Ale i jiné dětí jedí kuřecí maso a nic. Tchýně říká že to má z toho že olyzuje různé věci, a prej tam jsou ftaláty a tak. Tak nevím.

jabber
26. lis 2008

caira - v prodejnách s bio výrobky taky 😉 a bio Hipp seženeš i v lékárně 🙂

caira
27. lis 2008

diky kocky, vezmu si par sklenicek na prvni dva dny a pak vyrazim do DMka, mame ho v centru ve meste, tak snad poridim.. Jeste se chci zeptat.. mala neni zrovna "kamoska" s velkymi kousky jidla ve sklenickach... sni sice kousky, ale spis kdyz jsou testovinove a takove ty mekci kousky atd, treba brambory ve sklenickach tady jsou desne tvrde a ona se n a tom davi..jake jsou ty alnatura sklenicky? jeste se chci zeptat na bio jogurty, muzete mi poradit, ktere koupit ?

jaku
27. lis 2008

Caira ta Alnatura je fakt dobra, ja jsem s ni max spokojena - perfektní konzistence co mému prckovi přesně vyhovuje. Chutná mu a hlavně mi příjde lehce stravitelná - je citlivý na bříško, třeba Hami ho nafukují. Jogurty kupuji Hollandii, Activii - ty ale nejsou bio, ale nejvíc mu chutnají Bio Valašské Meziříčí - kupuju v Hypernově odkaz http://www.mlekarna-valmez.cz/

caira
27. lis 2008

jaku diky, hypernovu mame hned za teplicema, tak bych tam taky mohla zajet. U nas v UK tech jogurtu pro deti moc neni, ale zase jsou kvalitni, mame jen par znacek, co se zabyva jogruty pro deti.. ale v cr je tolik jogurtu, ze jsem fakt nevedela z ceho vybirat. TU hollandii jsem slysela, ze si hodne lidi chvali. tak diky moc 😵

lenkabu
27. lis 2008

cairo:já kupuju Holandii a zkoušela jsem i Choceňský,taky jí chutnal....ve složení jsem nenašla nic závadného 😉

kalu
27. lis 2008

Nám chutná jogurt BioBio -mají ho v Plusu a Bio Olma (Tesco,Billa,Penny Market,Kaufland atd¨)

lenerka
29. lis 2008

také jsem slyšela ,že jsou velká prsa z kuřecího masa
my ho máme,ale z masa nejraději
naštěstí má prsa normální,ale myslím si,že je dobrý se poradit s Dr.třeba na to existují tablety nevím

eligar
28. črc 2009

holky co maji holcicky s vacsimi prsami, prosim vas kdyz ste prestali davat kurata tak to zobralo? zmensili sa prsia?

fajn
28. črc 2009

jo určitě to pomůže. Dianka je měla taky a dr. z endokrinologie nám říkala že kupované kuřecí a králíčí a taky voda z PET flašek nemáme dávat. Tak jsem si kupovala jen z domácích zdrojů a vodu jsem začala dávat z vodovodu

misa.cekatelka
28. črc 2009

Teda,já vůbec nevěděla,že to holčičky můžou mít.My to nemáme,ale jak jako velká?

andy80
28. črc 2009

Holky, ty kuřata to je fakt síla, ale to už se ví dávno, že jsou honěná všelijakými svinstvi a většinou tyhle sra*ky prodávají potom za ty jejich akční ceny 79 za kilo. Je to pěknej hnus i chuťově. U nás je masna specializovaná na kuřecí maso, tam kupuju řízky sice na 120 - 140 kilo (jak kdy), ale jsou chuťově dobré, čerstvé. Sice nevím, jestli to je taky z kuřat honěných hormonama a vším možným, ale podle chuti asi ne. Ono i na pohle jsou takové pěkně růžové, kdežto z Albert křehčený kuřecí řízek je úplně bílý.

mmch jestli z těch kuřat rostou prsa, tak snad abych to začala jíst na tuny 😀 takové číslo navíc by mi nevadilo a plastika je drahá 😀 - ne sorry, blbej for, ale to bylo první co mě napadlo, když jsem to četla

lucicineccka
31. črc 2009

Ahoj maminy..já si myslím že jste moc přecitlivělé...za mě žádný bio nikdy nebylo,všecvhno se vařilo doma a jsem uplně v pohodě,jako hodně z vás..myslím si že je blbost děti omezovat nebo je udržovat v přehnaným pořádku,pak jsou z nich akorád alergicky-tohle nejí tam to nejí..🙂

vercaberca
31. črc 2009

lucinecka, trošku mimo mísu - nějak jsi holkám s opuchlými prsy neporadila ☹ . za mého dětství bio taky nebylo. mamka vařila hezky všechno doma .... Z VLASTNÍ ZAHRÁDKY. tak asi jako 80% lidí v ČR. dnes je to bohužel jinak a díky tomu jsou i jiné (další) problémy se zdravím. kdyby tvoje holčička vypadala jako s prominutím adeptka na novou dolly b., taky bys byla vděčná za každou pomocnou radu! (touto větou nechci urazit ostatní maminky).

andyalukasek2008
31. črc 2009

Juj, to snad není pravda! Aspoň víme, co jíme. Opravdu kavlitní drůbeží maso v dnešní době sehnat je zázrak, souhlasím s Andy, nakupuji podobně. Nejhorší jsou mražené kuřecí řízky. K opuchlým prsíčkám u hočiček - známá měla s dcerou to samé, měla cca roček, dávala ji hlavně kuřecí maso a myslela si, co pro ni nedělá za dobrotu. Dnes už to nemá, ale zase z ní udělali vegetariána. Nic proti nim, ale k dětem to dle mne nepatří. Ale to odbočuji.

lucicineccka
31. črc 2009

To mě mrzí že jsem moc neporadila..kdybych věděla jak udělám to hned..mojí sestřenice mala má taky velky macičky,ale dr jí řekla že je to normální že maminy jsou pry jen přecitlivělé z reklam atd..vyšetření vůbec nic neukázalo..tak snad to bude dobrý i u těch ostatních..🙂

astrane
31. črc 2009

já dávám zase spíš vepřový a hovězí-od mala a kuřecí a krůtí celkem málo...je fakt že to prase míváme domácí...kupovaný si taky dost vybírám-kupuju jen ve dvou obchodech,v marketech ne...kuřecí jen vodňanské....je v tom kde co a nejhorší jsou kuřata z dovozu-nekupovala bych polský ani čínský-žádný jídlo...
o těchto problémech už jsme taky slyšela a většinou pokud se vyšetřením nic neukázalo,tak se opravdu radí vyvarovat se umělým hmotám a kuřecímu masu...

bertica.h
1. srp 2009

zaujímavá téma..
my doma mávame vlastne takmer iba kuracie maso,vepřové málokedy a hovadzie takmer nikdy.

a dcéra ma normálne prsia..(vlastne žiadne 😀 😀 )..bio nekupujeme..

jeudi
1. srp 2009

to teda cumim fakt ..ja taky nevedela ze do kurat cpou hormony..ja mam dva kluky..taky se jim to muze stat?fakt to abych zacla kupovat bio snad uplne vsechno ,protoze dneska uz fakt nemuzu vedet co do tech potravin cpou 😠

dagina
1. srp 2009

Ahojky maminy, co to čtu??? Zrovna se malé chystám dávat masitý příkrm, přikrmy doma vařím a chci v tom nadále pokračovat, ale co to maso z obchodu????? 😕 To jako fakt??? A masový příkrm ve skleničce je OK????
Maso z domácích zdrojů zase neprojde kontrolou... 😖 , tak fakt nevím, při dnešní ptačí, prasečí... chřipce 😖 .

labell
1. srp 2009

Ahoj,
naše Amelka sice neměla velké prsa, ale měla v obou prsách takové hrudky. Byla sledovaná na endokronologii, teď už se to ztratilo. Mudra na tom endu říkala že je to hormony z kuřecího masa nebo vlivem dlouhodobějšího kojení (kojila sem 9 měsíců, takže až tak dlouho ne). V čekárně tam takových děti bylo vždy spousta a chlapečci i holčičky. Malá maso moc nechce, ale když už, tak dávám vepřové, hovězí a bio kuřecí. Skleničky nechce..ale ty jsou určo v poho.

bertica.h
2. srp 2009

labell..to čo je zasa za "Novinku"..ja som koila 2roky a dcéra má uplne normálne prsia..

ked ste boli v tej endokr.poradni,tie deti tam boli také,pretože mali endokrinol.-horm.poruchy..
oporavde,asi si na to kuracie budem dávať pozor
ale kde sa dá kupiť vobec BIO maso?? 😅 😅

labell
2. srp 2009

bertica: všechny nejsme stejné..mudra řekla že ze mě prostě mohla dostávat hormony..
A v té čekárně jsme se samozdřejmě maminky spolu bavily, proto vím že ty děti tam byli s tím stejným. Jinak bych to nepsala..
bio maso např. v Intersparu

vercaberca
2. srp 2009

bertica, můj pediatr mě na to taky upozorňoval, že díky kojení rostou holčičkám prsa (asi i klukům 😒 ). je to díky hormonům matky... díky této info jsem během kojení vůbec nepoužívala horm. antikoncepci.

martimarti
2. srp 2009

Myslíte, že to je obecně z drůbežího nebo jen z kuřecího? Já kuřecí malej nedávám vůbec pokud ho nedostanu z vesnice, jinak kuřecí nekupuji, nevěřím mu, ale někde jsem četla, že krůtí kupované by mělo být lepší, protože tam se snad hormony tak nedávají.Tak nevím 😕 😕

poupe
3. srp 2009

ahoj,ja tomu teda nejak nerozumim,ja kupuji uplne normalni kure v supermarketu,mala ji maso od 7 mesice asi 5 tydne,jedla jak sklenicky tak uvareny doma a zadny vetsi prsa nema ☹

romule
4. srp 2009

Ahoj, moje dcerka taky měla zvětšená prsíčka. Zvětšilo se jí to kolem třetího měsíce a přetrvávalo to tak do desátého měsíce, pak to samo od sebe zmizelo, troufám si tvrdit, že ze dne na den. Když koukám na fotky třeba z koupání, tak tam je to vidět úplně evidentně, že prsa byly a po týdnu nejsou. Byly jsme i na ultrazvuku prsních žláz a orgánů malé pánve, jestli třeba nemá předčasnou pubertu nebo nějakou cystu na vaječnících. Ultrazvuk naštěstí dopadl dobře. Nakonec to nebylo nic, samo to zmizelo. Ty prsní žlázky byly velké asi tak 2x1 cm a tak O,5 cm do výšky. Prostě to bylo vidět i přes bodýčko, že má ty prsíčka větší. Měla je taková špičatá, jako když holce v pubertě začnou růst prsa. Přestala jsem dávat kuřecí maso, hodně dávám králičí (domácí), pak hovězí, krůtí a vepřové. Občas máme i jehněčí, také domácí. Z plasového nádobí dcera od těch deseti měsíců nepije a nejí. Snažím se nedávat ani plastové hračky, spíš dřevěné. Stále kojím a i já jsem se snažila kuřecí maso nejíst, teď tak jedenkrát týdně koupím vodňanské kuře. Myslím si ale, že k tomu, aby se prsa zvětšila z plastů a kuřecího masa, je zapotřebí vnímavý jedinec. Spoustu dětí kuřata jí, hlavně to levné kuřecí maso, kdy kuře naroste za měsíc a problémy nemají. 🙂

lucie128
14. srp 2014

Take mame stejny problem, mala ma 20 mesicu a zvetsena prsa. Na Endokrinologii vse dopadlo dobre, tak jen hlidame a cekame, az to bude fuc 😉