18ti měsíční dcera má velká prsa

besinecek
20. lis 2008

maminky, prosím vás, nesetkaly jste se s tím některá z vás. Moje holčička má 18 měs, a má moc velké prsa. Doktorka říkala, že jí moc kuřecího masa, prej tam jsou různé hormony a tak. Ale i jiné dětí jedí kuřecí maso a nic. Tchýně říká že to má z toho že olyzuje různé věci, a prej tam jsou ftaláty a tak. Tak nevím.

helenkaa
20. lis 2008

Ahojky!
švagrová jedla hodně kuřecího masa a tím jak kojila,tak přes mléko to dostávala i malá a taky měla zvětšené prsa-dr. dal malé nějaké prášky a už dobrý.

ria80
20. lis 2008

Tak to je teda hnus,to kuřecí maso.To si budu dávat pozor,co budu malé dávat.Tak snad kupovat bio,nebo co.Ještě že jsem vege. 😠

kacka79
21. lis 2008

Holky to teda čumim... a myslíte že ty sr...y jsou i v bio mase??? Já jím maso vyjímečně ale Filípkovi dávám tak cca 4 x týdně!!!

jaku
21. lis 2008

Mám už dneska 9-ti letou holčičku,ale měla to taky. Byly jsme kvůli tomu sledovaní na endokrynologii- udělali jí odběry, hormony měla v pořádku, tak jsme chodily jen na pozorování. Taky nám dr. opakovala, že kuřecí, krůtí mas apod. a výrobky z něj - př. šunka - max 2-3xtýdně. Do 3 let to holčičky můžou mít. A asi týden před 3-tímy narozeninami se to úplně srovanalo. Teď už začínají růst z jiného důvodu 😀

jabber
21. lis 2008

kacka - v biozemědělství se kuřata hormony nekrmí 😉

kacka79
21. lis 2008

mě nenapadlo že cpou do kuřat hormony 😖 Tak aspoň pro Fílu budu kupovat bio..

jabber
21. lis 2008

já myslím, že do nich cpou kdeco, protože doba výkrmu do jateční hmotnosti je cca 35 dní - což mi nepřijde tak úplně normální 😒

terreza
21. lis 2008

a co maso v detskych konzervach,hami atd?to prece musi byt hlidane ne?u nas se totiz neda sehnat bio maso,tak mi nezbyva nez kupovat v techto sklenickach..doma sem si teda kure netroufla udelat,presne z techto duvodu..co myslite?

jabber
21. lis 2008

Skleničky s kuřecím bio masem dělá Sunval http://www.probio.cz/vyrobky/sunval-od-7-mesice... 😉

petule.h
21. lis 2008

já mám dva kluky, takže nic...ale určitě bych maso nepřestala dávat a poradila se z doktorkou, dle mě je do dětského organismu nutné dát všechno, co potřebuje...pokud by to ovšem nenarušilo zdraví dítěte...to je jasné...
vařím všechno z normálních potravin a mámm zdravé děti

draga
21. lis 2008

on je to problé i u kluků... říká se tomu kuřecí prsa...je to opravdu z hormonů a všech těch srajd co ládujou do kuřat aby rychle rostly...a proto by děti měly jíst tohle maso omezeně...co se týká skleniček to by snad mělo být ok a bio určitě 😉

jaku
21. lis 2008

Souhlas s Dragou, přesně totéž mi potvrdila endokrinoložka - i u kluků to může nastat, proto raději kupovat bio maso nebo skleničky.

kalu
21. lis 2008

Někde jsem slyšela, že u nás (v ČR) se hormony a antibiotika kuřatům dávat nesmějí, ale spousta kuřecího masa co se tu prodává je dovežené z Číny a tam ,jak víme jim dají kdeco...
Nevím to jistě,jen jsem to někde slyšela nebo četla,už nevím kde...

Jinak s masem se to snažím nepřehánět, ale znáte to,skleničky už malá dávno nechce,bio kuřecí se sehnat v mém okolí nedá a červené maso taky není zrovna nejzdravější........

marty78
21. lis 2008

Moja dcerka mala tiez zvacsene prsia a dokonca zvysenu aktivitu ovarii na USG ( v zmysle velkosti a poctu folikulov), boli sme sledovani na endokrinologii. Ja sama som lekarka, tak som prestudovala viacere materialy, pricin je viacero, jednak to spominane kuracie maso a potom ftalaty!!!ktore su ale vsade, mnozstvo hraciek z ciny( nielen odtial) ich obsahuje, pohariky z plastu, my sme na urcitu dobu uplne vylucili pitie a jedenie z umelohmotneho riadu, pouzivala som len sklo. Teraz je to uz v poriadku, prsia sa zmensili uplne cca po polroku, ale aktivita ovarii trvala ovela dlhsie. Hormonalny profil bol ale stale ok.

kopcik
22. lis 2008

holky, kdyby jste viděli, co dělají s kuřaty.... asi bychom všichni byli vegetariáni. jednou byl o tom v anglii pořad a od té doby kupuji jen bio. a snažím se i vajíčka bio, když jsou. nebo nějaké lepší.
ale nemyslela jsem si, že i tady se to děje. že přecejen češi nespotřebují tolik kuřecího, aby to muselo být chováno v takových podmínkách a na hormonech... no asi to tak je i tady 😒

ygreen
22. lis 2008

pokud je jídlo BIo, tak to na skleničkách píšou. HiPP dělá hodně skleniček BIO a Alnatura snad všechny. Ale myslím, že třeba HAMI, i když tam nebí BIO napsáno, tak to jsou zdravá masa, musí to mít přísně hlídané.
Jinak třeba BIO kuře jde fakt hodně špatně sehnat - s hovězim problém neni. Ale třeba vodňanské kuře co je na obalu Neumannová, by mělo být v pořádku. Prsa jsou žlutá, protože jsou kuřata krmena kukuřicí a dvakrát menší než vyhoněná růst. hormony a dvakrát dražší 😝

A ftaláty, to je kategorie svansdtva sama o sobě. Kupuji jen značkové hračky a i rodičům jsem zakázala kupovat laciné hračky ve špatně označeném obalu z Číny. Myslíte, že třeba hračky Fisher Price, byť vyráběny v Číně, jsou v pořádku? Asi ano, ne?

kalu
22. lis 2008

Holky, to je něco příšernýho ..... Aaach joo- hned včera jsem malý prohlížela prsa.
No,naše Luci teda moc velký jedlík není,ale odteď budu snad kupovat jen to Vodňanské kuře a ještě dříve v Tescu mívali "selské kuře"- také bylo drahé,ale bylo tam napsáno,že jsou krmena jen zelený krmivem a kukuřicí a ty kuřata také byla mnohem žlutější a chutnala jinak...ale už jsem ho tam dlouho neviděla, tak možná že už ho přestali vyrábět.
A hračky to je kapitola sama o sobě. U nás paltí taky zákaz laciných čínských hraček ,máme dost Fisher Price ale naše malá dodneška strká do pusy naprosto všechno, co najde............bohužel

myschka
22. lis 2008

Ono to může být i ze štítné žlázy. Kamarádky malá nepřibíralal a rostli jí v 10m prsíčka tak je poslali na endokrynologii a pak dostala nějaké kapky a všechno se upravilo. Já teda myslím, že v kuřecím je spoustu svi.stva ale tohle může mít úplně jiný důvod 😉 🙂
A k hračkám musim říct jen to, že je hrůza co si dovolí někdo prodávat 😠 😠

muminek
22. lis 2008

HOlky ale když se na ty kuřata podíváte tak jsou některá tučnější než bůček. To dřív vůbec nebylo. A o tom že to pořádně neškubou ani nemluvím. Já peču kuře bez kůže. Je to svinstvo tak tomu věřím že to může dětem udělat takovou paseku v těle. ☹ ☹

leninn
25. lis 2008

Normálně je mi úplně šouifl, když to čtu. Já sama maso nejím a když už, tak domácí-od babiček, tet a podobně a Barunce dávám taky domácí, ale někdy musím taky koupit, ach jo...to je hnus 😠 😠

danca81
26. lis 2008

no tak podle toho co píšete, jaké né bio maso má dítě jíst? Vepřové nedávám, hovězí občas, králíka občas, ale skoro denně vařím Dominičkovi kuřecí nebo krůtí maso. Tady teď píšete, že by mu po tom mohli narůst prsa, tak jaké maso mu dávat??????????????????

jaku
26. lis 2008

Danca, prý děti po roce už nemusí mít maso každý den. Navíc libové hovězí je dle mé dr. hodně prospěšné právě kvůli železu, jestli nejste alergičtí, tak už může rybu. Shrnuto 1x týdně hovězí, 1x týdně rybu, 2-3x týdně kuřecí nebo krůtí a je to tak akorát. Králíka si jednou za čas koupím stehýnko, uvařím, nakrájím na kousky a namrazím, takže dávám tak 1x týdně místo kuřecího králíka. No a místo hovězího koupím občas hotovku s jehněčím nebo telecím masem.

maart
26. lis 2008

Holky a fakt nedavate nikdo veprove? Ja teda taky jeste ne, ale chystam se.... 😕 ....

jabber
26. lis 2008

danca - telecí, králičí, jehněčí 😉

danca81
26. lis 2008

Jaku, jj to telecí a jehněčí taky občas koupím v těch skleničkách a rybu taky dávám. Jsem na to úplně zapomněla 😉 , jak mě "rozčílilo" to, že po kuřecím rostou prsa, když všude píšou, že kuřecí a krůtí maso je zdravější než vepřové.

jaku
26. lis 2008

Taky jsem četla, že po roce už můžou libové vepřové, ale zatím k tomu moc nemám důvěru. I když v kupovaných příkrmech tušímje i něco z vepřového od 10m. Možná pokud to dáš 1x za 14 dní kousek opravdu libového a raději z hotovky tak se taky nic neděje.

helenkaa
26. lis 2008

Já teda vepřové dávám, ne často, ale dávám. 😉

caira
26. lis 2008

my kupujeme tady v UK skoro vsechno organicke ( v CR BIO) mala dostava jen organicke sklenicky a pokud domaci tak taky radeji koupim vsechny ingredience organicke. Vajicka kupujeme zasadne jen free range - tjst volne pobihajici na farmach, v CR vajicka vubec nejim, protoze nasi kupuji jen ty klasicka vajicka od slepic co jsou drzene v malych klecich a to me prijde proste hnusne 😖

Zrovna za tyden letime do CR a ja si puvodne myslela, ze si nakoupim sklenicky tam, ale radeji si povezu svoje organicke, nevim totiz, kde se daji BIO vyrobky sehnat..jestli se to prodava jen ve velkych marketech nebo tak?

Ale ted me napadlo, nedela HIPP taky bio sklenicky?

majmuna
26. lis 2008

caira bio maji v DM drogerii....firma je Alnatura 😉 Hipp maji taky

jaku
26. lis 2008

Caira, bio se dají koupit skoro všude - právě i ten Hipp. Bio kupuju ALNATURU v Drogerii DM nebo Rosmennovi tu jejich zn..