18ti měsíční dcera si pořád sahá na prsa. Co s tím?

lenerka
24. čer 2008

ahoj holky

kačce bude 18měs.byla docela dlouho kojená asi 2měsíce nekojíme
z flašky s dudlíkem nikdy nepila až teď poslední měsíc co měla antibiotika angínu nechtěla pít tak jsem jí šoupla tu flašku a hnedka pije skoro 1l i více
ale když má tu flašku tak si šáhne za tričko bodíčko a už si mačká ošahává prsa
že to dělá doma tak to beru,ale že mi to dělá i venku na ulici v kočáru na hřišti
vyslíkne si tričko až jí je vidět pupík a obě prsa a už se ošahává
lidi fakt blbě koukaj
no co s tím mám dělat?mám to říct Dr.na 18měs.kontrole?pošle nás k psychologovi co myslíte?
nemáte s tím některá zkušenost?
to že si malý klučíci sahají na pinďu při přebalování mi přijde normální,ale ty prsa fakt nevím
jo u kojení si na moje taky šahala tak možná jí to chybí co?
díky moc za odpovědi a rady pa Lucka

petik77
28. čer 2008

Ahoj, no ja mam skušenosti ze synem že při pití ja s prsu a nebo s flašky si musel hrabat ve vlasech(prostě si s něma musel různě točit a pod.) tak si mylím že je to asi nějaky zlozvyk jak to některé děti mají. 🙂

johanda
29. čer 2008

lenerko, nedělej s tím nic, přejde to samo. Asi máš chytrou holku, která pochopila, že teče z prsů i z flašky a zkouší, jestli z těch jejích pidibradavek taky něco nekápne. Na kojení má ještě živou vzpomínku, možná se potřebuje více mazlit, zkus to. Moje starší holka byla na vrcholu blaha ještě ve 3 letech , když spatřila moje prsa, prostě si pamatovala, jaké to bylo příjemné polehávat u cecku a kojit se. Pokud ti to vadí, převeď to na hru, odvedeš pozornost. Jinak bych si toho vůbec nevšímala. Doktorce to můžeš říct, k psychologovi vás ovšem zaručeně nepošle 😀 😉

lenerka
autor
29. čer 2008

johando

no snad to přejde 😒
dělá to u každý flašky s pitím
no jo dlouho jsem kojila a má to následky 😀
uvidíme jak se srovná až budeme mít třeba za rok druhé

j.a.n.u.s.
2. črc 2008

dobra zprava, moje El to dela taky, a to ji jeste kojim!!! 🙂
Neboj, ono to odezni samo...(ja se taky nebojim a doufam v lepsi zitrky 😀 )

lenerka
autor
29. lis 2008

ahoj

tak za měsíc už Kačce budou 2roky
a stále si prsa ošahává hladí morduje
dělá to hlavně,když pije z flašky
a ještě mě říká:mamko honím prsa
ty trička bodíčky vypadají,vatahuje je až na pupík
no doma mě to nevadí,ale když jsme v obchodě v dětským koutku tak se na ní děti i maminky divně koukaj
máte s tím nějaká zkušenost?

silvik
29. lis 2008

Co takhle jí flašku vzít a nabídnout hrneček... nezkoušela jsi? Bude ho muset držet oběma ručičkama... 😕
Mě ta starší vždycky, když pila z flašky, jednou rukou si držela flašku a tou druhou si takovým legračním způsobem palcem šmejdila po tričku (u podpaží) ... přišlo mi to, že to dělá z nudy, takový zlozvyk spojený s pitím z flašky... když přešla na hrníček, přestala to dělat....
😉

lenerka
autor
30. lis 2008

silvik díky zkusím to

kacka79
30. lis 2008

Každé dítě má nějakou svojí "úchylku" 😀 Filip si zase hrabe ve vlasech a natáčí si je na prsty když je unavenej a kdykoliv se s ním natáhnu tak hladí prsa mě 😀 a to už dlouho nekojíme...

artikula
30. lis 2008

Je, tak to jste me potesily!!!!
Nase Sofinka, od te doby, co ji nekojim, usina jedine tak, ze se me drzi za prso, resp. bradavky. Taky ji to nemuzu odnaucit. Je pak desne vykolejena, saptne spi, budi se a dozaduje se prsa. Kdyz jsem ji kojila, taky se v noci nekolikrat vzbudila, aby se prisala prsa(mela me jako dudlik) a ja se fakt nevyspala. Ted mi to dela s tim zmoulanim bradavky. A nevyspim se poradne taky. I kdyz uz se nebudi tak casto jako nakojeni. Docela me to otravuje, hlavne v noci. Ale pres den, kdyz jde spat na poledni haji, tak aspon brzy usne. Neusina tedy sama...
Kdyby nahodou nekdo vedel nakou radu, jak to ditko odnaucit, nebo je to normalni a prejde to?
Diky

lenerka
autor
30. lis 2008

artikula

no takže máme stejný problém 😀
i když mě naštěstí za prsa netahá to jí tedy nedovolím
ale když se mě náhodou vidí nahou tak kouká na prsa a je děsně happy
chodíme každé út.plavat a taky tam pozoruje maminky s prsama
je úplně v tranzu
myslím,že se ozve třeba více maminek se stejným problémem uvidíme
máme to,ale divošky co?
hlavně,že josu zdravé pa

peta.cz
1. pro 2008

Joo, tak já nekojím od léta, kdy jsem zjistila, že čekám druhé mimi a prsa mi osahává doteď 😀 Hodně to dělá, když je rozrušený a brečí a nebo když usíná (poslední dobou usíná s tatínkem, tak na něj to taky zkouší a pak se děsně diví, že jsou ty prsa chlupatý 😀) Myslím, že to je jen období, vyrovnávají se s tím, že už nejsou kojené a určitě to časem přejde...( i když nechci strašit, ale slyšela jsem i takovou historku, že se takhle dítě uklidňovalo ještě ve druhé třídě.. 😲 )

lenerka
autor
1. pro 2008

no na moje nesahá jen občas kouká,ale hlídám si to
spíš kouká taky na prsa manžela taky hodně chlupatý
prej jé prsa
nemůže vidět nikoho bez trička hned je happy 😀
no to se máme na co těšit
snad ji to přejde