19 měsíční skoro nemluví, spíš kňourá, vydává skřeky

denisj
6. črc 2012

Ahoj mamky,náš kluk 19 měsíců povídá mámámámá,dědědědě,občas tátátátátá,ale máma,táta,děda to ne :(. Nebo babababa taky říká. Když chce v krámě rohlík začne kňourat a nebo vydává skřeky.To samé doma,když se něčeho dožaduje kňourá a vydává zvuky divný.Je to tak v pořádku? Prosím poraďte,bylo to i u vás? Děkuji Jinak umí paci,paci,napodobuje zvířátka a i pápá občas.

jajina.c
6. črc 2012

Já myslím, že je to normální. Každé dítko je jiné, takže nelze srovnávat, ale náš syn se rozmluvil ve dvou letech, když odendal dudu. Je fakt, že si s ním pořád povídám a ptám se, aby musel odpovídat ve větách.Teď mu budou tři a myslím, že mluví moc hezky a řekne všechno jak má vč. skloňování. Akorát místo K říká T, R neumí. Znám i holčičku, co mluvila už v roce a půl, tak, že jsem jí i já trochu rozuměla. Záleží na dítěti. 🙂 .

dana3262
6. črc 2012

@denisj nas syn 29mesicu říká "máma, táta, bába" deda je "di" auto je "drn" pak říká "mňau, haf, bu" do telefonů "haló". Jo a autobus je "bů" mašinka je "uu uu"... No a to je vsechno.

miawa
6. črc 2012

@denisj Norma pro 18m je tuším 10 slov. Ale to, že tvůj kluk tu normu nemá nemusí vůbec nic znamenat. Když dělá paci, paci a pápá, tak má určitě zájem o komunikaci. 😉

denisj
autor
6. črc 2012

Děkuju Vám holky,mám strach,aby bylo vše v pořádku..

luciebx
6. črc 2012

hele vuubec bych se nebala.. nasemu malymu jsou 2 roky dneska.. a oooobcas jako by neco opakuje.. ale to spis zacal delat az poslednio 2 tydny.. do ty doby sme na tom byli asi jako vy.. fakt se neboj.. jsou deti co mluvi driv.. a co mluvi dyl... me to nejak nevadi. on me rozumi kdyz na nej mluvim. .a odpovi no odpovi svym zpusobem.. jeho resi.. takze hatmatilka hadra.. fakt se neboj.. uvidis ze se rozmluvi driv nebo pozdeji

sawmy
18. črc 2012

@denisj My sme na tom stejne a ja osobne si myslim ze to je uplne v poradku presne tak to ma byt 😉

hehena
20. zář 2012

@denisj našemu synovi je 2,5 a od vánoc, tj. už 9 měsíců je na slovech máma, táta, bába, jéje, jejda, tě (ještě), NE (to jede snad furt) a sem tam řekne mnam (mňam) a žádný zlepšení (zvířátka vůbec nenapodobuje). do tý doby to bylo jako u vás. porozumnění dobrý, jakštakš se domluvíme. no jsem z toho celá křivá, že nenastal vůbec žádnej posun. nepatrnej jen v tom, že místo toho, aby teda začínal aspoň opakovat, tak si spíš vymejšlí svoje znaky a neustále tak ukazuje a posunkuje... 😖 což je pozitivní snad jen v tom, že už tolik nehuláká.... no musím říct, že jsme z toho s mužem občas už docela na chocholouška :( tak držím palce, ať to jde u vás líp.

andysebesta
21. zář 2012

Pekny vecer, jsou mu necele dva roky a je to kluk, tak bych byla v klidu.Nasemu Matyskovi budou v pondeli tri roky a da se rict, ze se mu rozvazal jazycek az letos o prazdninach.Coz mu bylo dva a pul.Taky jsem z toho byla cela spatna, vubec kdyz jsem videla,jak nektery chlapecek stejne stary vypravi a je mu i krasne rozumet.Ale kazdy je jiny a treba mu jen staci kdyz vi, ze se toho neceho co zrovna chce docka.Nas Mata rikal zakladni slovicka vsechno ostatni pouze ukazoval.Kdyz jsem po nem ale neco chtela vedel, moc dobre mi rozumel.A ted jak zacal povidat nestacim se divit, jakou ma slovni zasobu.Tak na nej hlavne hodne mluvte a to ostatni prijde samo 😉

denisj
autor
26. zář 2012

Holky,maminečky děkuji Vám moc za komentíky.Pokrok u nás nastal.Umíme,máma,táta,auto,am (ham),mnam,esce (ještě),krásně na vše ukazuje,jen kdyby při tom ukazování nefňukal 😖