1x denně se rozčílí a vříská o život. Co mám dělat?

verka3
23. kvě 2010

Poradte.Mám dvouletého chlapečka který je vcelkem v poho.Ale když už se jakoukoliv maličkostí rozčílí,stojí to za to!Vříská jak o život,hází věcmi,a pak mlátí hlavou do zdi či do podlahy.Nechci ho moc mlátit,ani to nepomahá.Když řvu,neslyší.Trošku pomahá omýt oblyčej studenou vodou.Ale jen na pár minut.Pak hystericky brečí.Stává se to tak jednou za den.Musí to být zábava nás poslouchat za dveřmi 😲 .Co mám dělat už nevim.Má někdo podobné zkušenosti?

beruska2x
23. kvě 2010

co ignorace? odejit za roh aby te nevidel na par minut...

anta
23. kvě 2010

Verko3, mám doma to samý, tedy co se věku týká, podívej se do sekce Batole - vzdor, a vo vo vo tom to totiž je 😉 Tam se dočteš, co se bude případně dít dál, pokud nebudeš důsledná a povolíš to, co normální člověk nedělá 🙂

verka3
autor
23. kvě 2010

@beruska2x Jo,ten má výdrž!A hlavně,to jsou takové rány že měl minule obtisklý vzor látky na čele.Bojim se aby si neublížil...

beruska2x
23. kvě 2010

@verka3 😨 tyda to je drsny....

my mame taky rostaka ale trosku jinym smerem 😀 , ne ze by se nevztekal ale prijde mi to vzhledem k veku v norme a docela pomaha kdyz mu reknu ze se s nim budu bavit az se uklidni a poodejdu - treba na druhy konec mistnosti a koukam do knizky - proste si nevsimat a on prijde sam...

verka3
autor
23. kvě 2010

@anta Děkuji a ráda si to až bude chrupat proštuduji.Mám to táké kapek složitější.Manžel mu prakticky vše toleruje a já to pak vše odnesu.Tak snad budu moudrější.Díky.

beruska2x
23. kvě 2010

@verka3 tak to je blby, to bych si s nim promluvila, v tomhle by jste meli byt jednotni 😖 i kdyz u nas si jde "stezovat" ke me spis 😉

verka3
autor
23. kvě 2010

@beruska2x Já jsem také zkoušela odejít,ale po každé běží za mnou,chytne se mne a řve nénéé.A když řeknu at je hodný že jinak odejdu tak řve jak když ho na nože beru.Až mne to zaskočí co dokazuje.

beruska2x
23. kvě 2010

@verka3 asi se boji ze ho tam nechas a pujdes pryc ☹ to ne, jen bych mu dala najevo ze bavit se snim budu - hrat a tak - az se uklidni...

verka3
autor
23. kvě 2010

U nás je to těžké.Vám mužu jedině tiše závidět.Manžel nemá o výchově dětí ani ponětí.Mámu má polku a tak u nich je takové vše kapek divné.Lukánek at se děje co chce,vždy běží za mnou.Tátu má pouze na hraní.Ale také právě odnesu většinou tyto jeho nálady.

verka3
autor
23. kvě 2010

@beruska2x To já skoušela,ale nedaří se.Lákám ho i na procházky a pohádky.Slibuji hory doly.Po zlém i dobrém.Ale určitě to zkusim jako Ty a dám vědít 🙂

beruska2x
23. kvě 2010

hm, to mas vesele 😅 .. doufala bych ze to vekem ustoupi, taky to zavisi na tom jak moc ti dokaze rict co chce - na stupni vyjadrovani - nekdo taky dela lecbu sokem 😅 - proste rves taky ale nevim....

beruska2x
23. kvě 2010

Sima treba neco chtel a ja nechapala co, tak se vemem za ruce a jde mi ukazat co potrebuje a je to porozumeni lepsi 😉

verka3
autor
23. kvě 2010

včera jsme si hráli.Pak jsem si sedla na gauč a něco si psala.Lukan si hrál u mne s polštářem.Najednou řev jak když se mu něco stalo.On řval že mu nešel dát polštář jinak než chtěl.Začal s ti házet a dál to už víš.Takovím to NIC začíná největší řev!

anta
24. kvě 2010

Verco, chápu, že je těžké chování dítěte posuzovat objektivně, když je člověk na něj pořád sám, to už má pocit, že na něm vidí to nejhorší, to znám. Nemá třeba moc energie? Že by si jí potřeboval možná vybít. Co ho vzít na dvě hodinky ven na chození? To by ho možná mohlo trochu zničit 🙂

anta
24. kvě 2010

A ještě mě napadlo, když se vzteká, nemá smysl na něj mluvit, nevnímá, neb je zaměstnán svým řevem, možná bych zkusila, až bude v rozumné náladě, mu vysvětlit, že se nesmí bouchat hlavičkou o zem, že si udělá bebí a tak. Ale jen, když bude v pohodě, jinak tě nebude vůbec vnímat a jakýkoli pokus o konkakt bude bojkotovat a ještě víc se naštve 😉

momin
24. kvě 2010

ver mam 3 letou sestrenici.. a ta kdyz se zacne vztekat kouse se,skrabe se,dre celem o koberec-az do krve,boucha do veci,haze s vecma...
Pomohl jim az psycholog.. naucil jeji rodice jak se k ni chovat kdyz se tohle deje..
Myslim ze u kazdeho ditete je to jine.. ja bych radila toho detskeho prychologa..... 😉 🙂

anta
25. kvě 2010

momin - taky mě to napadlo, není rozhodně ostuda obrátit se na odbornou pomoc, naopak. Pomůže to mamince, která je na to dítě taky pořád sama, takže na dítě bude pak pohlížet jinak. A pomůže to dítěti, třeba se něčím trápí 😉

lamarika
25. kvě 2010

verka: známá měla doma to stejný co ty (syn začal mlátit kolem sebe, lehl na zem, mlátil hlavou do zdi) a něco málo prostudovala a poptala se co a jak. Nakonec to řešila tzv. "terapií obětím". Jakmile viděla, že syn dostává "záchvat", tak ho k sobě pevně přivinula a nepustila dokud se neuklidnil. Teď už je z něj 5-letý kluk a je v pohodě. Můžeš to třeba vyzkoušet jakej efekt to bude mít u vás