2,5 leté dítě si dává předměty těsně před oči

argousek
2. kvě 2009

Ahoj holky, náš 2,5 letý syn si dává asi už 4měsíce vše těsně před oči. Dřív to nedělal, ale teď je to čím dál horší. Prohlíží si předmět tak, že si ho dá těsně před oči až se dotýká nosu. Když si prohlíží třeba knížky, tak to nedělá. V knížce ukazuje dobře a navíc chodíme na pravidelné oční kontroly (syn byl nedonošený, takže oči mu hlídají), tak by to tím, že by špatně viděl asi není. Pořád jsme čekali, že je to jen nějaká jeho hra a že to přestane dělat, ale dělá to pořád. Když mu ten předmět, který si prohlíží dám dolů, aby se na to nedíval tak zblízka, tak se začne zlobit a předmět zahodí.
Nemáte s tím nějakou zkušenost?? ☹

argousek
autor
2. kvě 2009

🙄 🙄 🙄

mata35
10. kvě 2009
Uživatel mata35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mata35.

Keď je pod dohľadom očných lekárov, nemalo by to byť nič vážne, neviem. Kedy ste boli naposledy na očnom?

andy80
11. kvě 2009

ahoj, nechci strašit, ale tohle jsem prý dělala já, když jsem byla malá a skončila jsem s dost silnými brýlemi

milik75
11. kvě 2009

Ahoj, my mame trochu jiny problem. Muj 20ti mes syn uz par mesicu obcas posilhava po lidech, nebo vecech. Otaci hlavu a pritom se furt diva na jednu misto. Vi, ze to delat nesmi a nekdy nam to dela i naschval. Byli jsme tedy u ocni, ale nic nam nezjistili. Ja mam take vyssi dioptrie, tak se clovek boji. Ale asi to vypada zatim na hru, nebo nejakou detskou uchylku, tak uvidime dal. Vic v tuto chvili delat nemuzeme. Pokud jste ale i vy od malicka sledovani, nebala bych se toho. Kamaradce u maleho hned zjistili tupozrakost a dvojky dioptrie a to bylo malemu 8mes!!

argousek
autor
12. kvě 2009

Ahojte včera jsme byli na očním. Podle oční je vše v pořádku a je to prý jen nějaký jeho manýr. S očičkama byla moc spokojená a dokonce ve zprávě napsala, že na sítinici nemá žádné známky retinopatie. Říkala, že vidí jako ostříž Také mu do zprávy napsala LMD, což asi znamená lehká mozková dysfunkce, protože neudržel pozornost a nesoustředil se. Tady jsem si o tom našla článek http://nemoci.doktorka.cz/lmd---lehka-mozkova-d...
Taky mi říkala, že bych měla kontaktovat tu ranou péči, že jim projde pod rukama spousta dětí a třeba by věděli proč to dělá a co s tím, tak jsem jí říkala, že to už jsme udělali a že k nám přijedou ve středu, tak to jsem na to opravdu zvědavá. Nicméně to že má očička v pořádku mně moc potěšilo, i když to nevyřešilo problém, kvůli kterému jsme tam jeli

lenka9870
8. lis 2021

@argousek Dobrý den, mohla bych vědět co byla příčina? Syn to děla také 😕