2,5 leté dítě vyžaduje noční mlíčko. Mám to řešit?

vilca
2. bře 2009

Ahoj holky, naše EVička bude mít za 2 týdny 2 a půl roku a každou noc kolem 2.-3. hodiny ranní chce z kojenecké lahve Nutrilon. Zhruba do svých dvou let se na mlíčko budila až kolem 6. hodiny ráno, což bylo v pohodě. Ale pak se začala budit o 4 hoďky dřív a dělá to dodnes. Připadá mi, že ve svém věku už by mohla vydržet do rána... Večer jí málo a mlíčko nechce. Tak nevím, jestli má hlad, nebo jestli si tak prostě jen zvykla... Ale je přesná jak hodinky...
Co myslíte, mám to nějak řešit? Když si představím, že půjde v září do školky a bude se pořád v noci budit na mlíčko... 😒

slunicko552
2. bře 2009

Ahoj no já nevím a vadí Ti to hodně?Protože jestli ne tak já bych to zas tak neřešila.Pokud s tím nespí v puse,ale jen vypije,tak bych ji nechala.Jí to určitě přejde 😉 Určitě není jediná.Od známých tak pila malá do tří let a oni to neřešili.Pak prostě sama přestala. 😉

vilca
autor
2. bře 2009

To víš, že mi to až tak nevadí... Jen jsem nevěděla, jestli je nutné to řešit... Díky 😉

lucierob
2. bře 2009

ahoj holky,
já mám 3 letého syna a taky se nechce vzdát noční flašky. Nějak to prostě neřeším. Stejně by nemělo cenu se s ním v noci hádat. Akorát by byl vystresovaný a špatně by spal. Však neboj. Oni ji časem vyhodí sami.

nety
2. bře 2009

Ahojky,já bych ho nechala,pokud lahvičku vyžaduje jí ji nech.Starší holčička pila asi o 2 apůl na noc kakaíčko,bez něj neusnula a mladší?ta je lahvičkový závisláček.A s tou školkou..on se celkově změní režim dne,uvidíš třeba ji najednou potřebovat nebude

mila01
3. bře 2009

Ahoj.Já mám dceru 20 měsíců starou a také mi každou noc pije kolem 3 až 5 ráni 200ml mléka.Také už bych to ráda odbourala,nevadí mi zas tolik vstávání,už jsem po těch letech zvyklá,ale myslim si,že by to bříško už mělo být v jejich věku v noci v klidu a odpočinout si.Zítra jdu do poradny,tak se na to zeptám a napíšu ti.Dneska se vzbudila ve 3 ,dala jsem jí napít čaje,trochu se napila,otočila se a spala až do 6.45hod.Takže noc bez jídla.Kéž by to vydrželo. 😀

skurinka
3. bře 2009

ahoj holky tak ted my spadl kamen ze srdce ze v tom nejsme samy.mala taky v noci pije mliko.kolikrat vydrzi celou noc spat a z toho se budi mezi 1 az 3h a chce,parkrat sem ji dala vodu napila se ale za 20min zacala rvat tak jsem ji to mleko udelala.moje mati chytra samozrejme ,no to uz by ho ale nemela pit a co na to reknou lidi.tak jsem ji rekla ze do lidi my je h..... a ze je to moje dite a kdyby tu flasku chtela do 6let tak ji dostane.mam nejradsi kdyz my radi fakt 😒

lenka1982
3. bře 2009

Ahoj
Mi jsme toto měli ještě před měsícem.Holka se taky budila každý den v pravidelnou hodinu a chtěla flašku,ale nedávala jsem ji Nutrilon,ale dělala jsem jí řidší pudink. A pak najednou nic a už se nebudí.
A teď když se občas vzbudí tak chce jenom čaj.
Určitě bych to neřešila,je na to zvyklá tak bych jí to neodpírala. 😉

nety
3. bře 2009

Když byl Nelince rok a čtvtr,byly jsme v nemocnici a tam jí noční mlíčko nedávali,sestřička se velice podivovala že ho pro ni požaduji,prý je dost velká na to,aby v noci vydržela.Stejně jsem si pak donesla svůj Sunar a v noci ji dělala,pokud ho vyžaduje,dám ji.Znám plno mamin,kterým se dítě v noci budí na lahvičku a zdaleka nejde jen o dvouleté děti,ale znám i starší.

macejka
3. bře 2009

Ahoj holky,

náš malej také pije stále mlíko i v noci,není to sice pravidelně každou noc,ale ještě se občas vzbudí jako např.dnes i včera.On má mlíko ještě i ráno,večer přd spaním a odpoledne před spaním také někdy.On ho chce,já mu ho nijak necpu a nikdy mi to nepřišlo divné.Teď už mu dávám Sunar,dřív to byl Nutrilon a pije ho stejně.Neříkám,že mě to někdy v noci neštve,páč on jak to mlíko nedostane tak brečí a opakuje chci chci 😅 takže už se ho ani nesnažim přemlouvat a jdu ho udělat.Navíc on ho má z lahvičky s dudlíkem,jinou jaksi nechce.Ale čaje pije normal z hrnečků nebo z lahve od Jupíka a tak,ale mlíčko chce z dudlíka.Já myslím,že je to takový rituál,není to ani tak o hladu(teda uněkdy možná jo,asi jak u koho) No a ve školce děti v noci nejsou tak já mu ho klidně budu dělat i dál jestli bude ve školce jenže tam se ty chutě stejnak trochu změní si myslim,ptž jim tam budou dávat obyč.mlíko tak třeba ho už ani nebudou chtít 😉 (Já prý měla Sunar do 4 let 😅 )

kubaka
4. bře 2009

taky řeším to samé - vlastně nevím, zda to mám řešit - málému jsou dva roky, taky vypije někdy kolem 3 ráno láhev a spí dál. někdy se vzbudí až ráno. Moc mě to neobtěžuje, ale taky nevím, jestli to už není k "řešení" 😵 Co zatěžování ledvin? Kvůli zubům mu dám vždycky napít ještě vody....

mila01
4. bře 2009

Ahoj holky,tak jsem dnes byla v poradně u doktorky a ptala jsem se na to noční krmení,zdravotně to není problém,ale noční krmení už samozřejmě nepotřebuje.Je to spíš zvyk,u některých dětí je to prý klidně až do 4 roku.Doufám,že to nebude náš pžípad.Na dnešek už jsme zase krmili - ve 4. 😠

kubaka
4. bře 2009

ahoj, jdu právě teď k doktorce, tak se jí taky zeptám, abychom měly víc názorů. Taky je mi jasné, že je to zvyk - jde o to, zda je nutné ho to odnaučit, nebo to nechat plavat. 😝

sylvar
4. bře 2009

Ahoj holky, tak malá chodí spát v 20hod a budí se v 22-23hod, zavolá mamí, přinesu flašku mlíka, vypije, dám dudlík(většinou) a spí a třeba se vzbudí 5x na dudlíka 😒 momentálně rostou špičáky, takže jsem u ní co 45minut,už jsem vyčerpaná 😔

kubaka
4. bře 2009

Tak naše milá MUdr jen mávla rukou, ať ho nechám na mlíku, a když mě to neobtěžuje, tak už to vůbec nemám řešit. Ledvinám to prý nevadí 😎

mila01
5. bře 2009

Ahoj holky.
Kubaka - tak to mají doktorky stejný názor,je to na našem rozhodnutí. 😉

Naše Kája se dneska vzbudila ve 3,začala si zuřivě cucat palec,tak jsem vstala,upravila jí polštářek,dala napít a zase si lehla.Ona neřve,nic,jenom leží,pořád se převaluje a zuřivě si cucá palec.Po hodině jsem to nevydržela,vstala,udělala mlíko,do 10min spala.Tak já nevim,já snad budu krmit ještě v osmnácti. 😀 😀

lena27
5. bře 2009

my jsme noční pití odbourali v 18 měsících. pořád se nám v noci budil. asi za tři dny si na mlíko nevzpomněl.a tak jednou za týden spí celou noc. je to fajn se aspoň jednou vyspat. teď jsme odbourali dudlík a spíme zase trochu líp

milik75
29. bře 2009

Ahoj, v jedne chytre knizce KAZDE DITE MUZE DOBRE SPAT se pise, ze dite uz od 6mes by mohlo spat celou noc a jedna se pouze o spatne navyky...jako dudlik, kojeni, lahev, manzel. postel atd. Muj 19ti mes syn kazdou noc kolem 4-5h vyzaduje mleko. Zatim mi to nevadilo vstavat 1x v noci, kdyz pak hned usnul a spal do rana, ale bohuzel zacina se ted cim dal casteji budit o 1-2h drive a to 2x za noc a NIC nez mleko nepomaha. Navic jsem opet tehotna a spanek nutne potrebuje, takze v knizce radi, ze mame snizit kazdy druhy den obsah mleka o 20ml az na minimum a tvrdi, ze dite se pak odnauci pit. Jedna se pouze o nauceny hlad v noci, tak to zkusim a uvidim.

skurinka
28. dub 2009

milik no tak uividim jestli to funguje dnes to vyskousim .pac me to uz vazne rozciluje 😠

skurinka
28. dub 2009

milik no tak uividim jestli to funguje dnes to vyskousim .pac me to uz vazne rozciluje 😠 😠

bramburka
28. dub 2009

aoj holky, my byly to samý, knihu doporučuju.

Pak přišla rýma a když vypila mliko tak se tak zahlenila, že zvracela. Tak jsem jí mlíko nedala, prostě jsem jen přišla, řekla pšt, odešla, trvalo to přes ně 1,5 noci od té doby mlíko nevyžaduje a spí celou noc. Je to opravdu jen naučené, nepotřebují to. Jde o to, jak vám to vadí, pokud ano, není problém odnaučit, pokud ne, tak prostě mlíko dávejte. Není to sice nic moc na zuby, ale co, zase tolik bych to neřešila.