2,5 letý syn nechce kakat, co s tím?

alicci
18. bře 2013

Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat jestli máte někdo doma dítě co nechce kakat? 😲 Mám syna bude mu 2,5 roku.Do 2,2 roku nebyl problém s kakáním chodil ob den max.ob dva.Prostě to přišlo a bylo.Ve stejnou dobu jsem trénovali nočník ale nenásilně čůrání klaplo. Nevím co se v něm zlomilo, začal si uvědomovat,že to umí zadržovat a ovládat a s tím začali problémy ☹ .Začal chodit co 4-5-dokonce i 6 den s tím,že 1 i 2 dny zadržoval zadupával.Už 3 měsíce se trápíme,mohlo se stát,že měl tuhé a bolestivé....ale od doby kdy to začal zadržovat tomu jdu naproti, takže ovoce,pití,omezení čoko a kakaa.Zkouším všechno možné-laktobacily, homeopatika ,švestkový kompot, hrušku, kefír....ale nic moc.Teď měl kůru s Lactulosou (to se mu to upravilo, tak že chodí ob dva dny, bobek měkký v pohodě, nemůže ho nic bolet.Prostě nechce kakat když to na něj jde tak zadupává, pobíhá řve, plače že nechce.....úplně je v transu ☹ .Pak už to nevydrží a kaká(chce jen do plíny) pak je úplně zpocenej..ale při tlačení nepláče a pak když už je hotovo tak je spokojenej.Prostě ten moment dokud nekaká je opravdové psycho.Co s tím? Kdy to přejde ?

handm
21. bře 2013

Ahoj holky! Čtu to a vidím nás - tak před půl rokem. Děs běs. A občas se to ještě vrátí, ale je to výrazně lepší. Změnili jsme stravu, využívali všechny babské rady. Za bobky do nočníku dávali odměny - cokoliv. Lněné semínko rozvařené do jogurtů atd. atd.. všechno. POmohlo to, nakonec jsme to zvládli bez léků, čípků atd. U nás byl problém nakonec podrážděný zadešek, zřejmě natržený, z tuhého bobku, zácpy. Ted tomu předcházíme furt, protože to psycho už nechci zažít. A to syn jí zeleniny a ovoce mraky pořád, i předtím..
Nicméně chci napsat, tehdy mi kamarád říkal, co si pamatuje z hodin psychologie na Vš. Že někdy se u takových problémů i s dětmi musí začít - bohužel/bohudík - u psychologa. V tomhle věku 2-4 roky prý začínají chápat "teorii hromadění" nebo jak se to jmenuje - pro ně je pocit, že umí něco ovládat, zadržet, jakýsi úspěch. Hromadí věci, poklady a někdo holt i stolici. A když to nahromadí po x dnech dojde k tomu "vypuštění", je to pro ně něco jako rozkoš, nebo jak to napsat. Myslela jsem, že si ze mě střílí, ale prý je to fakt psychologická teorie a u někoho prostě nepomáhají ani zaručené babské rady a léky, musí se prostě dostat tomu dítěti a jeho hlavičce na kloub, k té podstatě..
Každopádně držím palce, at máte těch trápení co nejméně, protože sama vím, jaké je to psycho 😕 😔

elu
21. bře 2013

@alicci tak to já jsem se setkala a fakt s hodně pripadama , tak jsem klidnější,bez se to snad časem srovná, znám maminku, co ji holka kadidla jen do dlaně...fakt je to častý...když děti přechází z plen

elu
21. bře 2013

@handm je to pravda s tou teorii...děti, které špatně zvládnou anální období mohou byt v dospělosti zaměření na hromadění majetku...tzv. Na prachy 🙂 ....taky jsme se to učili 🙂

ratatooy
21. bře 2013

taky sme to tak meli,malej začal na nočník v roce a půl ale na velkou jedine do plinky ted je mu 2,5 a už konečne to začina zvladat na nočniku,ale znam připady že i ve školce deti kakaji až doma do plínky

alamo
21. bře 2013

@handm wow, to je fakt zajimavy s tim hromadenim, neco na tom urcite bude.
Holky jinak s tou skolkou, tam pry deti moc nekakaji, nechavaji si to na doma. I ty deti, ktere maji pravidelnou castou stolici, ve skolce moc nechodi, neni tam na to to spravne soukromi.

baris
21. bře 2013

@alicci ahoj,

nečetla jsem úplně celou diskuzi. My jsme s tím u Katušky bojovali od cca 1roka do 3,5 let. Byly to 2,5roků nočních můr, fyzického a psychyckého vypětí.

Katuška se okolo roku sekla a sama si začala způsobovat zácpu. Chodila tak co týden a to probíhalo tak, že po cca 4 dnech už začala chodit po špičkách, bylo na ní jasně vidět, jak se snaží stolici zadržet. Nemohli jsme jít nikam - ani do obchodu, protože tak se to oddálilo o další den. Kadění byl pak vždy proces na celý den. Schovávala se za gauč, do skříně .... Velmi často se jí podařilo vykadit až pomocí klystýru (easylax nebo yal).

Zkoušeli jsme všechno možné - nejdříve lactulózu, pak homeopatika, kanysterapii, dětskou psycholožku, dětské gastro...

Na dětském gastru vyfasovala silnější léky a předepisovali mi yal. U dětské psycholožky jsme zjistili, že děláme všechno dobře 😉 😉 , jen to chce čas. A v tom měla pravdu. Jo a ještě nám doporučila, aby "kadění" konečně přestalo být středem našeho života. Bylo to jednu dobu jediné, o čem jsme se doma bavili ... Že se to může stát předmětem "vydírání" dítěte. Takže nedávat odměny, jenom pochválit a dál se o tom nebavit.

Katuška kadila jenom do plínky - respektive nočníku a záchodu se díky panice z kadění vyhýbala úspěšně do 3 let. Takže i čůrala jenom do plínky. Jenom při pohledu na nočník chytla hysteráka. Bylo to hodně náročně i pro nás - od všech (hlavně příbuzných) blbé kecy, co děláme špatně, že přece švestky a pohyb to musí spravit, proč má ještě plínky, že Katuška už je na to velká ... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Ale jak píšeš - kdo nezažil, ten neví a my jsme v tom šíleném kolotoči zadržování stolice a pak za obrovského řevu a strachu vyprazdňování žili 2,5 roku!!!! 😖 😖 😖 😖 😖 Nakonec pomohl čert - měla už přes 3 roky, chápala toho více, čerta se bála, tak jsme jí řekli, že pokud nebude pořádně kakat, tak si jí čert splete s pytlem hovínem a odnese si jí do pekla. To pomohlo a od té doby to více méně jde. Pokud už nebyla 3 dny, tak stačí jen pohrozit klystýrem a hned to jde ven.

Omlouvám se, za tak dlouhý příspěvek. Držím palce, ať se to brzo spraví.

alicci
autor
21. bře 2013

@elu
@handm taky jsem četla nějaký článek od psycholožky o ,,teorii hromadění,, 😲 🙂 No snad to nějak přežijeme a tohle upadne v zapomnění 😉

alicci
autor
21. bře 2013

@baris super, díky za tvoji reakci 🙂 Jen teda k článku - to jste si tedy užili 😒 !!!!! Radu od psycholožky použiji - myslím,že to řešit a řešit před tím dítětem není ok - protože to už chápe o čem se bavíme, malému toto téma vadí - krásně komunikuje a když se zeptám na kadění tak buď dělá, že neslyší nebo vůbec nereaguje - nechce se o tom bavit!!! 😎
Ale s tím čertem je to dobrý, možná taky v budoucnu zkusím něco podobného 🙂 !!!!

monikabie
21. bře 2013

Holky my máme problém ten že syn bude mu 5 se nevykadí jinak než do plíny. Na čůrání v poho to začal ve 2 letech sam od sebe a v poho, chodíme k psycholožce, nic nepomáhá, ona tvrdí že prostě na to musí přijít sám že muu to musí v tom mozečku dozrát. Ve školce chodí jen na malou, nechává si to na doma. Pak chce plínu, pokud mu jí odmítnu dát tak tak je z toho tak špatný a ve stresu že se mi z toho stres poblije. Já ž vážně nevím co mám dělat. Kamarádce kluk taKY dlouho nechodil na záchod kadit kadil do kalhot a potajnu:(

zvirka
21. bře 2013

@alicci No snad jo, snad to bude do té doby v pohodě. U nás taky necháváme max 4-5 dní, pak dám čípek. Dřív jsem dávala jen půlku, ale to se mu normálně jednou podařilo zadržet, akorát se mu to rozpustilo a při čůrání vytekl jen takový olejíček ze zadečku. No Mireček je na zadržování fakt machr. Tak od té doby dávám celý. U nás poslední kakání v pondělí, od včerejška dávám lactulosu, včera měl dva mini bobky, tak doufám, že se brzo vykakáme.

No já se na ovoce zeleninu moc těšit nemůžu, malý tomu moc nedá. Akorát meloun a hrozny, to jo. Zeleninu leda vařenou nebo v polívce.

Holky, držím nám palce, snad se to brzo spraví.

zvirka
21. bře 2013

@monikabie Ahoj, vítej. To musí být opravdu náročné, bojím se, abychom tak nedopadli taky. Taky pořád přemýšlím, kde se stala chyba. Na nočník jsme dávali, nabízeli, nenutili, čůráme taky od dvou let, na noc je bez plínky asi 2 měsíce, občas se teda ještě stane nehoda. Teď chci zkusit, až dojdou plínky, že už prostě dalš nekoupíme, ale docela mám strach, aby se mu to nebloklo ještě víc.

Držím moc a moc palce, ať to co nejdřív zvládnete.

baris
21. bře 2013

@monikabie já bych mu tu plínku dala. Opravdu to chce čas. Dcera se poprvé vyčůrala mimo plínku až ve 3 letech a pak to byl najednou šupec. Poprvé se vyčůrala do nočníku a hned odhodila plínky pryč a vzala si kalhotky. Pak jsme měli cca 5 měsíců období, kdy nevěděla jak kadit - plínku nechtěla, do nočníku taky ne .... Tak zase zadržovala 😖 😖

Ale souhlasím s psycholožkou - až bude chtít, tak se vykadí na záchodě. Násilím ničeho nedosáhneš, naopak se blokne a budete o dva kroky zpět. Můžeš lákat, vykládat pohádky, že "bobek" chce jít taky za kamarády do školky a ty má na záchodě ... 🙂 ale pokud nechce, tak s ním nehneš.

baris
21. bře 2013

@alicci o tom bavení o kadění - spíše tím myslela, že my s manželem si máme najít jiné téma 🙂 Manžel si ještě nesundal boty a už se ptal - už byla? 🙂 když šly večer holky spát - zase dneska nebyla? Tak co budem dělat? Kdy jí dáš klystýr? ....

Jo a ještě nám pomohla knížka o lidském těle - Katušku to hodně zajímalo, tak jsme jí koupili knížku o lidském těla a tam jsme jí říkali o střevech a že když nekadí, tak má plné bříško hovínek a už se tam nic jiného nevejde - žádná mňamka.

alma13277
21. bře 2013

Hezký večer. měli jsem doma podobný problém s dcerou. Ta sice kakala pravidelně, ale jen doma. Po jedné dovolené ve 2,5letech, kdy brečela bolestí břicha, jak zadržovala stolici. Nám pomohla psychoterapie kineziologií (terapie One Brain). Šla jsem sama bez dcery na jedno sezení a za dva dny se dcera vykakala u babičky a za další dva dny v nákupní centru. Problém byl v hlavě. Vím, slabý odvar vašich situací, nicméně vřele doporučuju.

xmalij
21. bře 2013

@alicci ahoj, nahodou jsem narazila na tohle tema a jsem moc rada...resime to same od rijna, presne od doby odplenkovani (tedy to by prislo drive, ale vzdy jsem plenu vratila, protoze mala dlouho nekakaka), pak se ji zbavila sama, ale blok a ze kakat nechce. Mame stravu dost uzpusobenou ozdrave strev, mela potize s ekzemem, tudiz minimum sladkeho lactobacily (6-8 mrd bakteriii), oleje dynovy, brutnakovy, pupalkovy, rakytnikovy, ted nove mandlovy -je to prej prohanec c.1 bez podrazdeni strev a vhodny pro deti), oleje 2-3 lzicky denne, ovesny mlika rano i vecer, ryzovy jsem stopla, ze by mohlo stavet a nic. A co jsem nedavno objevila?? Vykadi se jen v bazenu nebo ted prvne v hernicce, proste ne doma. Takze jezdime 2 az 3 tydne plavat, jak magori 😀, ve vode je pet minut, vyleze, zkrouti oblicej a je to...tak i dvakrat po sobe behem hodiny. Masakr, nejenze narocny na cas, penize a nervy (pokazde letime vymenit pleny, protoze takova namocena plena pri svlekani dela peknou neplechu, uz jsme si pujcovali i hadici 😅 😀) ve sprse a ja stastna uklizela a uklizela.
Hodne motivujeme, doma chodi s nami, zadne tabu neni, driv se zo zlomilo asi po mesici (najeli jsme na motivacni nalepky a trosku zmrzliny, kdyz se zadari), ale pokazde to zhati vyjezd pryc i k babicce.
Po glyc.cipku jsem sahla 2krat, to nesla 8 dnu a uz jsem mela strach, ale uz to nechci, vim, ze ji to dela vetsi a vetsi trauma, ted nesnese uz ani namazat zadecek, jak neveri a pamatuju, jak to je neprijemne.
Moje prakticka homeo mi vcera doporucila mesic uzivat lycopodium, vyzpovidala me o povahovych rysech dcery a usoudila ze je na to stavena, at zkusime.
Jinak delam odvar ze svestek, zobe seminka, orechy, ovoce moc nedava, neni moc jedlik, ale aspon basti zeleninu. Paradox je, ze kdyz uz kadi, tak to neni zadny koi bobek, regulerni mastna hromada...
Trva to tak od rijna, jsem uz z toho unavena, po porodu jezdit do bazenu opravdu nebudeme 😅 a hlavne se bojim, aby se celkovou zmenou to jeste neprihorsilo. Ted zadrzuje uz i moceni, poskakuje, drzi se a skrabe porad na predecku, no pro vas znale nic noveho....
Taky vazne uvazuju o kineziologii, treba je chyba v nas a neco by stacilo jen zmenit.
Oml. se za takovy roman, ale strucneji to neslo 🙂.
Vsem detem zdar a nebolava briska.

alicci
autor
22. bře 2013

@alma13277 o té kineziologii taky uvažuji,ještě mu dám čas a když se sám ne srovná tak do toho jdu!

@xmalij ahoj,taky děláš maximum a v hovínkách to není.Je to v hlavě,to je to co tu řešíme.🙂 Navíc taky čekáte druhé jako my a přesně chápu obavu jak to bude se dvouma?Buď se to zlepší nebo naopak zhorší všechno...já tomu dám max.do léta a pak už nezbude jiná možnost než kineziolog nebo psycholog🙂

alma13277
22. bře 2013

@alicci @xmalij Kineziolog je taky v podstatě psycholog. Pokud se vaši bobci trápí, tak bych nic neodkládala. Trpí celá rodina a terapie se bát nemusíte, tak proč trápení prodlužovat? Držím palce, ať se dobře rozhodnete a vaše děti i děti ostatních mají rychle po problému. Ta úleva je neskutečná 😉 🙂

xmalij
22. bře 2013

@alma13277
@alicci
presne jak pisete, o tom, ze to neni zacpa vime kazda svoje a hned, bavi me poslouchat tipy lidi vc. rodiny co ji mam dat, aby ji to prohnalo..kdyz reknu, ze zacpu ale nema, tak koukaji jak jelimani 😀.
Jdu do kineziologie, cekam na kontakt od zname, kde byla, chci nekoho ozkouseneho. Znam vlastne dve pani, ktery to podstoupily z jinyho- osobniho duvodu, totalne se tam sesypaly (coz verim, ze u nas vsech to bude o necem jinym), ale odchazela svobodne, lehke a mely jasno co chteji a jak maji dal jednat.
Jinak mam radosr uz z kazdyho h... 😉, mala je nastydla, tak se bazen nekona, ale musime ji odvezt na vikend k tchanovcum, nejde to zrusit, tak jsem zkusila hernu, kde v pondeli kadila do pliny, zalezla za domeckem, ja musela sedet v domecku a oknem jsme si jemne povidaly, ona do toho krec v obliceji a bojovala...dneska jsme to zopakovaly a stejny prubeh, stejne misto, dokonce i cas...akorat to zavanelo skoroprujmem, rano dostala olej na lacno a k piti caj se svestk.stavou. Tak to potvrzuje moji teorii o psychice a zacpe.
Jinak ta stava vypada, ze je silna, cista bez primesi, je z dm, ta jejich znacka, 0,7 l za 50kc, redim ji, tak i vydrzi, cena lepsi nez Hipp a jine komercni znacky 😉. Treba se nekomu bude hodit jako tip.
Hezky vikend vsem.

alicci
autor
22. bře 2013

@alma13277 holky jen pro info - jak to chodí s kineziologem?jdu tam sama - nebo všichni - nebo s malým nebo be něj?Budu se pídit po někom...

alicci
autor
22. bře 2013

Chci vám všem poděkovat, za vaše reakce a příběhy které se točí kolem jednoho a nekonečného problému.Svým způsobem to na mě funguje jako duševní terapie.Ale už zase propadám depresi - protože mládě, už zase od úterý nekakal 😖 To mě poser 😀

petruskaz
22. bře 2013

@alma13277 souhlasím!!! také nám kinezka vyřešila stejný problém...

petruskaz
22. bře 2013

je teda ale mazec, kolika lidí se tenhle problém týká 😔 ve svém okolí jsem nenašla nikoho, kdo by poradil nebo sdílel zkušenost... až teda kinezka...

alma13277
23. bře 2013

@alicci Dobrý den, nejlepší bude, když se domluvíte přímo s terapeutem. Na 99,9% jsem si jistá, že bude chtít na sezení jen Vás. Pokud mátě chuť, můžu Vám doporučit mnou prověřenou terapeutku v Praze v Hostivaři.

alicci
autor
23. bře 2013

@alma13277 OK doporučte do IP🙂

xmalij
28. bře 2013

@alma13277
@alicci
taky mam dobre reference na kinezi v Hostivari, je to pani Alena?
Jestli ano, jsem rada, kamaradce prej dost pomohla, mela problem s malym synem.
Objednam se taky, u nas je ted praxe takova, ze uterky a patky jezdime do herny, kde mala vykona potrebu...az nebude nachlazena, dame zase bazen, ale reknu vam ten cas, to ze v ten den proste uz musite a ze to neni zadarmo (spojujeme to tam s obedem,protoze kdyz uz vyjedeme, tak at si to holka uzije se vsim vsudy 😀) a maminka se taky neosidi o dorticek, apod.).

alma13277
28. bře 2013

@xmalij Je to paní Laďka 🙂 Máte opravdu veselý program. Držím palce, ať ho můžete brzy změnit 😉

xmalij
29. bře 2013

@alma13277 dekuji. Dnes jsme to asi malinko zlomili tim, ze se cely proces povedl doma, ale opet pri hrani a velky zabave s jinym ditetem, verim, ze ja tak nezabavim a neodvedu pozornost 😀, tak to je pro me velke pozitivum, nemusime zitra nikam ucelove cestovat 😉.

alicci
autor
30. bře 2013

Holky myslíte si,že by ten náš problém se zadržování kakání,měl souvislost s pozdějším posazováním na nočník?Něco v tom smyslu si myslí tchýně....:O Ona vychovala 4 děti a posazovala je už bůh ví od kdy...bla bla.Já to zkoušela od 18 MS občas ale nechtěl,tak jsem netlačila na pilu...a Malý je bez plíny asi od 2,3 roku,což není tak strašný.Plínu na noc jsem odebrala nedávno a na kakánì ji zatím má,chce jí...Já nevím,mě vždy tyhle řeči rozhodí a jen se kvůli tomu pohádáme:-\

honzulka
30. bře 2013

@alicci já jsem živý důkaz,že každé dítě je jiné a tyhle komntáře babiček a maminek mě dokáží rozpálit!!!!
Jeníka jsem začala vysazovat v cca v 8 měsících a docela spolupracoval a brzy si zvykl,ráno se vyčůral a bobek taky zvládl..Dlouho ale trvalo,než se přestal počůrávat v noci-nechtělo se mi ho budit a on má do dneška hrozně tvrdé spaní,takže ho jen tak nic nevzbudí..
Tomášek na nočníku sedět nechtěl vůbec,okamžitě se zvedal a šlo to do plen,ale před druhým rokem začal chodit sám a dokonce se budit i v noci dělat čí...
No a Terezka je kapitola sama pro sebe..Bohužel s vysazováním to bylo náročnější,protože ráno když vstávala,já zrovna vedla kluky do školky a babička mi jí hlídala,takže na nočník nechtěla,vzpírala se,prohýbala do luku..Přes léto měla pár dní,co si sama na nočník šla,ale po pár dnech jsem zase nestačila vytírat..Bez plem přes den je teprve pár měsíců a stejně se ještě stane nehoda..
Takže tak..kakání je velký problém teď u Terezky,ale pár dní se daří,že bobek udělá před spaním,ale druhé kakání jsme ještě nevychytali...Měla jednu chvíli strach kakat,potom,co seděla na hodně mělkým nočníku a nešlo jí to vytlačit,protože se to tam nevešlo..Změnili jsme tedy nočník a po čase si na něj zase zvyká..Tak zkusit něco takovýho?Nebo na záchůdek?Kluci mi kakali u takovýho hracího stolku..zabavili se a zapomněli na to.. 😅

kristyna80
5. dub 2013

Tak se taky přidám, nemám sílu číst všechmo.. my bojujema s kakáním už stášně dlouho... Asi tak prakticky od půl roka se pořád něco vyskytuje... Okolo roku a půl proltologie a vyzkoušeli jsme dvě nezávazně na sobě.. Všude jen režim, strava.... Bohužel.. Prcek mám přes tři roky a vypěstoval si !psychickou zácpu..... Na Lkatuloze byl rok a půl a už je to úplně bez výsledku, stolici neměkčí... Náš problém je v tom, že nechce přijímat ovoce a zeleniny v syrovém stavu.....
Stále Doufám, že jeho problém bude odstraněn věkem, kdy mu to v makovičce dozraje, že je opravdu nutnost kakat.....