2,5 letý syn nechce kakat, co s tím?

alicci
18. bře 2013

Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat jestli máte někdo doma dítě co nechce kakat? 😲 Mám syna bude mu 2,5 roku.Do 2,2 roku nebyl problém s kakáním chodil ob den max.ob dva.Prostě to přišlo a bylo.Ve stejnou dobu jsem trénovali nočník ale nenásilně čůrání klaplo. Nevím co se v něm zlomilo, začal si uvědomovat,že to umí zadržovat a ovládat a s tím začali problémy ☹ .Začal chodit co 4-5-dokonce i 6 den s tím,že 1 i 2 dny zadržoval zadupával.Už 3 měsíce se trápíme,mohlo se stát,že měl tuhé a bolestivé....ale od doby kdy to začal zadržovat tomu jdu naproti, takže ovoce,pití,omezení čoko a kakaa.Zkouším všechno možné-laktobacily, homeopatika ,švestkový kompot, hrušku, kefír....ale nic moc.Teď měl kůru s Lactulosou (to se mu to upravilo, tak že chodí ob dva dny, bobek měkký v pohodě, nemůže ho nic bolet.Prostě nechce kakat když to na něj jde tak zadupává, pobíhá řve, plače že nechce.....úplně je v transu ☹ .Pak už to nevydrží a kaká(chce jen do plíny) pak je úplně zpocenej..ale při tlačení nepláče a pak když už je hotovo tak je spokojenej.Prostě ten moment dokud nekaká je opravdové psycho.Co s tím? Kdy to přejde ?

alicci
autor
25. říj 2015

@schotja díky za odpověď.Vy jste měla opravdu těžké období v těhotenství.Přeju ať kinezka pomůže a brzo se zbavíte toho bloku kakacího,hodně štěstí!🙂

schotja
25. říj 2015

@alicci Děkuju.. Já vždycky trpěla s malou, když řvala.. Byla schopná vřeštět třeba celé odpoledne, že nechce, a pobíhat a zadržovat a já už z toho byla fakt na palici.. Taky jsem si říkala, že to určitě přejde a snažila se objevit, kde se stala chyba.. Vysvětlovala jsem, motivovala,a nepomáhalo :( když už jsem byla fakt bezradná a v kýblu s nervama, došlo i na křik.. Pak jsem se omlouvala, že jsem křičela proto, že se o ní bojím, že by mohla být nemocná, když to bude zadržovat.. Taky jsem zírala, kolik dětí má v určitém období problémy s touhle potřebou, ale povětšinou, co jsem četla, tak to časem odeznělo a ty děti se s tim srovnaly a přijali to jako nutnost.. každopádně já se svejma "papírama na hlavu" bych to asi rok a půl takhle neustála :D Trvalo to od letošního srpna a dávalo mi to dost zabrat.. Ještě když má jeden "nařízeno" vyhýbat se stresu, kvůli zdravotnímu stavu 😀 😀 😀 a doma baletku s psychogenní zácpou 😀 Snad už to pomine a bude jen lepší a lepší.. Už se i stalo, že si řekla sama "medicínu na kakání" a má to pak i placebo efekt, když vidí, že dostává tu laktulozu a slibuju, že to bolet nebude.. Ufff... 🤐

alicci
autor
25. říj 2015

@schotja já to znám moc dobře... Je to velmi stresující...a člověk myslí jen na to ,kdy bude kakat...museli jsme kvůli tomu spoustu věcí přizpůsobit. Kolikrát jsem se bála,že na nás sousedi snad zavolají sociálku za týrání 😅
Prostě se snažte prioritně udržet měkké hovínko a na ostatní přijde dříve či později sama.
My dělali všechno možné....tekutiny,strava,vláknina,jogurty,pohyb....čípky....lactulosa-ta nám hodně pomohla zlepšit stav,že to nic není a nebolí...
No když si na to vzpomenu.....mazec!

martiniti
25. říj 2015

ahoj Holky,myslim si ze ten forlax zabira velice dobre,jsme 3 den po kakani a mala uz mi 2 den skace,ale.......velke ale...holky me snad slak trefi....uz dneska od rana skace a knuci a piska a jeci a nevim co,ze ji to tlaci.Uz i dvakrat sedela na nocniku,ale pry ji to nejde..no proste to nechce pustit.Kdyby u toho nedelala takove divadlo,tak se to da nejak vydrzet,ale toto co mi dela,ja uz fakt nevim.To to je nejhorsi......jsem fakt na nervy 😀

juliemichal
25. říj 2015

ahoj holky,
měla bych dotaz.mám 3 a půl letého syna,který se jedině vykaká do plenky ☹ čůrá už normálně na záchod asi tak rok.. ale s tím kakáním si fakt nevím rady ☹ poradí mi některá jak ho naučit kakat na nočník? děkuji moc,už jsem s toho fakt zoufalá ☹

martiniti
25. říj 2015

aspon se vykaka do plenky,mala nechce ani nocnik ani plenku ani zachod ani nic co jsem ji nabidla,jako treba vanu atd.Mozna ho necim motivovat?Mozna zkusit nocnik,deti jak nedosahnou na zem,se jim na zachode spatne kaka...

juliemichal
25. říj 2015

@martiniti jéva a doktorka ti nic na to neřekla?omlouvám se celou diskuzi jsem nečetla ☹ mi právě řekla dr na to,že mi kaká jen do pleny,že ho mám nechat tak a prý se sám naučí kakat do nočníku anebo na záchod.na nočník ho taky dávám když chce kakat a plenu nemám,ale on třebas vydrží i 3 dny nekakat.a jak mu koupím pleny a dám mu tu plenu tak se do ní vykaká,ale na nočník ani na wc se nevykaká má asi strach ☹

martiniti
25. říj 2015

@juliemichal byla jsemu doktorky,prohmatala ji brisko a ze ho ma mekke a ze ji mam nechat tak.Psycholog mi rekl,taktez..nechat ji tak,nemluvit o tom...protoze jinak se mluvilo jen ajen o kakani.Mala vi,ze kakat musi,vi,ze je treba ,,vycistit si brisko,, ona i jako tlaci...ale dokud to nepusti,tak se muzem stavet na hlavu a nepusti to.A to ji ani neboli,ani nema tvrde kakani,proste to nechce pustit 😨

juliemichal
25. říj 2015

@martiniti jéva a nebolí ji to náhodou?a nechceš vyzkoušet to,že jak se ti malá vykaká buď do nočníku anebo na wc tak ji vzít do vany,osprchovat ji dupku a potom ji ji namazat?toto mi právě říkala ředitelka ze školky jak to dělat jak se Míša naučí kakat na nočník anebo na wc.protože to bude mít trochu potrhané tak prý to máme dělat tak.a,že ho mám nechat 3 měsíce bez pleny a,že ho to donutí se vykakat,ale co když ne?tak proto to já nezkouším a dávám mu plenu aby se vykakal.ale vůbec netuším jak ho naučit aby kakal do nočníku ☹ však má za chvíli 4 roky ☹

martiniti
25. říj 2015

@juliemichal prave,ze ji to opravdu neboli,ma uplne mekke kakanicko,zadulku ji mazu kazdy den.A ten forlax co bereme opravdu zabral,ze i po tydnu ma kakani opravdu mekke.Kdyz se vykaka,ma radost,smeje se.A rika mi,ze to prece vubec neboli,ale na druhy den zase zaciname od znova

juliemichal
25. říj 2015

@martiniti jéva tak to je mi líto ☹ asi musí mít někde blok nebo to vůbec nechápu ☹ ale je moc dobře,že ji to nebolí.je to strašné fakt jak dítka takto trpí ☹

martiniti
25. říj 2015

@juliemichal jj to maji deti v hlavickach,a ja uz opravdu nevim jak na to 😀

schotja
25. říj 2015

@alicci 😀 Tak s tou sociálkou to jsem si chystala půdu taky, vysvětlovala pani domácí u kafe, co máme za problémy, aby si nemyslela, že jí týrám, i když svým způsobem to teror je, ale pro obě strany 😀 A ještě jsem zjistila, že jak psala
@martiniti , když se okolo toho moc dělá a moc mluví, tak je to pak horší.. A osvědčilo se mi i nezlehčovat její pocity a potvrdit, co cítí..

@juliemichal Fakt bych ho nechala, jak to teď potřebuje on.. Malá chodila od miminka na klubíčko, ještě než se naučila mluvit, tak jsme měli znak, pak chodila na nočník.. Když pak přišel ten zlom, byla jsem nešťastná, že kakala jen do plenky v leže s kolenama pod sebou a snažila se to vrátit zpátky na ten nočník.. Asi jsem měla být ráda, že kaká aspoň tak, protože pak chtěla přestat úplně.. Jsem jí k tomu bloku pomohla :( Ale určitě bys mohla tu kinezioterapii vyzkoušet,oni se prý někdy bojí toho, co tam po nich "zbyde".. u nás byl první výsledek hned druhý den.. Dobře investovaných 600.- když si vzpomenu na ty nervy.. Měla by být nějaká kreslená pohádka o tom, že je to běžné a že to tak mají všichni 🙂 Prý je dobrá knížka "Víš, co má v plínce myš?" ale nikde jsem jí nesehnala..

alicci
autor
25. říj 2015

@juliemichal malý mi kakal jen do plíny...a museli jsme mu ji sebrat.Takže já radím na tvrdo sebrat....bude to nějaký pokrok...a dát odměnu nebo slíbit nějakou hračku.

martiniti
25. říj 2015

@schotja nemyslim,ze bych to zlehcovala,ptam se ji ona mi sama rika,ze ji mam povidat jak je to s tim kakanim.Snazim,se kolem toho nedelat povyk...jen jak skace tak ji nabidnu nocnik tot vse....ale zatim bez uspechu...dneska je to teprve treti den a cele dopoledne skakala a ted jen lezi a nechce ani vstanout ani napit protoze ji to tak strasne tlaci.....jsem fakt zoufala ☹

alicci
autor
25. říj 2015

@juliemichal ale dělejte jak myslíte.....Lepší když se vykáká tam...než aby zadržoval další den.
Vím je to hrozně těžké!.......

schotja
25. říj 2015

@martiniti To naprosto chápu :( Je to trápení.. Taky jsem zkoušela kde co.. U nás bobek "zachraňujem", protože když tlačí, tak potřebuje ven, zachránit do nočníku.. 😀 Vysvětlovala jsem, že to takhle máme všichni, že to si vybrat nemůžem, že si můžem vybrat třeba nočník, nebo záchod, nabízela jsem i tu plínu.. Pořát jsem jí ujišťovala, že jí pomáhám a dávám medicínu, a že ona musí pomoct zatlačením, aby ten bobek "zachránila".. Už jsem fakt nevěděla co vymyslet... Přeju ať se brzo uleví..

martiniti
25. říj 2015

@schotja to uz jsme meli taky plno takovych story,ted mame kouzelny nocnik,ale zda se mi ze nic nezabira...budem bojovat 🙂 dekuji za prani

schotja
25. říj 2015

@martiniti Jj, já už talky nevěděla co vymyslet.. Koupila jsem i jinej nočník, aby si mohla vybrat aspoň něco... Když nic nepomůže, ta kinezka by mohla.. Ta terapeutka se k tomu dostala, světe div se, přes zácpu u své dcery 😉 Kolik je malé? Dokáže třeba říct, proč se bojí zatlačit když se zeptáš? Každopádně přeju pevné nervy..

martiniti
25. říj 2015

@schotja mala ma 3 roky,kdyz se ji zeptam proc to nechce odpovi mi,ze nevi.Jak uz se vykaka,je na to pysna a placneme si a rika mi,ze uz nezapomene kakat a ze ji to vubec neboli,ale na dalsi den je to od znova...premyslim o te kinezce

alicci
autor
25. říj 2015

@martiniti přeju ať se za chvíli podaří a bobek je venku....hrozné trápení....hodně sil!

martiniti
25. říj 2015

@alicci dekuji mockrat,je to fakt hrozne,mam chut plakat opravdu,nikdy jsem snad nebyla tak bezmocna...jeste jak ji vidim skakat a knourat....fakt nepreji nikomu a dekuji vam vsem za podporu

juliemichal
25. říj 2015

@martiniti přesně tak bohužel ani já nevím jak na to abych ho naučila aby kakal na nočník ☹ ach jo ☹

@schotja děkuji moc za radu a můžu se prosím zeptat co to je ta kinezioterapie?a fakt Vám to pomohlo?a malinká kaká do nočníku?děkuji moc 🙂 já už jsem taky fakt bezradná.3 dny ikdyž nemá plenu tak nekaká ani na nočník a potom jak mu dám nebo koupím pleny tak se vykaká tam ☹

@alicci děkuji no to já mu pleny třebas seberu,ale jak se nevykaká 3 dny a říká mi,že to neumí tak mu je zase koupím anebo vytáhnu a dám mu ji ☹ bojím se,že bych mu potom způsobila nějaký blok a už by se nevykakal nikde ☹

schotja
25. říj 2015

@juliemichal Poslala jsem do IP odkaz, kde jsme byly my, abych nedělala někomu veřejně reklamu 😉 😉

juliemichal
25. říj 2015

@schotja děkuji jsi hodná akorát si budu muset najít něco v Ostravě ☹ tak snad taky něco dobrého bude v Ostravě 🙂

martiniti
13. lis 2015

holky,musim vam rict,ze jsme o 100 procent postoupili dopredu.Opravdu muzu doporucit Forlax.Konecne jsem uz mesic bez nervu a premysleni co s tim.Vim,ze je to jeste beh na hlouhou trat,ale je to uspech.Tak vas zdravim a preji hodne sil 😀

marton
13. lis 2015

@martiniti nečetla jsem diskuzi,jen chci přidat info,že náš syn je na forlaxu 2,5 roku a kaká již sám.Dříve jen do pleny a ukakával 😉 .

janesafari
13. lis 2015

Taky mě to ted u syna potkalo-nočník nechtěl ani vidět,vždy s ním mrsknul a sám si podal plenku i na čůrání....Až týden po 2.narozkách se sám od sebe sebral a šel na nočník a od té doby chodí sám...Jen kakání do něj udělal za ty 4 měsíce asi jen 3x.....Jinak taky chodí,sem tam si čupne,zatlačí a zas popojde a na kakáč ani slyšet,hned se zvedne a odejde...A pak to pustí kdekoliv mimo nočník a nebo vždy večer před spaním do plenky-na noc mu ještě plenku dávám zatím...Ale už i tu mu za chvíli vezmu-jen co mu manža dodělá postel a pokojík a bude ve své posteli...
Sem ráda,že to teda aspon někde vypustí-když to vychytám,tak mu dám aspon tu jednorázovou přebalovací podložku a čupne a kaká na ni....Hlavně že to nedrží v sobě a věřím,že se to brzo spraví 😉

berusinecka
13. lis 2015

Já bych teda drastická raději nebyla. Malý taky nechtěl kakávat na nočník. Vždycky si čupnul, nebo se někde zašil, tak jsem mu dala plenku a on se vykakal. Protože do mě plno lidí hustilo, tak jsem ho začala ukecávat na nočník. On nechtěl, plakával, já už občas s nervama v kýblu a malý dostal blok. Ze strachu, že bude muset jít kakat na nočník nekakal vůbec asi 5 dní. Takže pak jsem všechny poslala do pr.... a nechala to na něm. Vždycky sem se ho zeptala jestli nechce kakat na nočník a on řekl že nechce. Tak jsem ho nenutila. Za pár měsíců mi řekl, že chce a od té doby kakal na nočníku, respektive na záchodě. Lepší se mu tam kakalo a byl u vytržení, že to může spláchnout....
Nenuťte je, jen si zaděláváte na větší problém. To je má rada. Mě se nenutění vyplatilo v mnoha věcech. Ćurání, kakání, mluvení.... A vždy po nějakých kecech z rodiny. A jen se zasekl a o to víc to nechtěl.

senta_sofia
13. lis 2015

@berusinecka prepac,ale tato tema nie je o nuteni deti na nocnik,tu sa pasujeme s ovela vacsimi problemami