2,5 letý syn nechce kakat, co s tím?

alicci
18. bře 2013

Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat jestli máte někdo doma dítě co nechce kakat? 😲 Mám syna bude mu 2,5 roku.Do 2,2 roku nebyl problém s kakáním chodil ob den max.ob dva.Prostě to přišlo a bylo.Ve stejnou dobu jsem trénovali nočník ale nenásilně čůrání klaplo. Nevím co se v něm zlomilo, začal si uvědomovat,že to umí zadržovat a ovládat a s tím začali problémy ☹ .Začal chodit co 4-5-dokonce i 6 den s tím,že 1 i 2 dny zadržoval zadupával.Už 3 měsíce se trápíme,mohlo se stát,že měl tuhé a bolestivé....ale od doby kdy to začal zadržovat tomu jdu naproti, takže ovoce,pití,omezení čoko a kakaa.Zkouším všechno možné-laktobacily, homeopatika ,švestkový kompot, hrušku, kefír....ale nic moc.Teď měl kůru s Lactulosou (to se mu to upravilo, tak že chodí ob dva dny, bobek měkký v pohodě, nemůže ho nic bolet.Prostě nechce kakat když to na něj jde tak zadupává, pobíhá řve, plače že nechce.....úplně je v transu ☹ .Pak už to nevydrží a kaká(chce jen do plíny) pak je úplně zpocenej..ale při tlačení nepláče a pak když už je hotovo tak je spokojenej.Prostě ten moment dokud nekaká je opravdové psycho.Co s tím? Kdy to přejde ?

martiniti
14. lis 2015

@marton jejda to uz jste opravdu dlouho.A zkousite pomalu ustupovat od forlaxu?Me pripada uz ted,ze mala je uplne v klidu,a zacala jsem delat to,ze ji davam forlax ob den.Zkousim,jestli by to slo i mensimy davkami.A zatim musim zaklepat,ze porad stejne v poho.Mala mi kaka co dva dny.Samozrejme vim,ze toto je dlouhodobe,ale proste zkousim.A taky mala zacala chodit do skolky.Takze tema kakani uz opravdu neresime.No uvidime. 😀

janesafari
14. lis 2015

...tak malý včera-po dnech-kakal...A všude jen ne na nočníku,na něj se šel jen vyčůrat a hotovo... Hodil bobek v koupelně,pak v obýváků,pak ještě na chodbě a znova v obýváků...Můj je klidas ,ale tohle ho vydráždilo,tak sem se po něm vyjela,at na něj nezvyšuje hlas,že je důležitější,že to nezadržuje a časem přijde na to,že musí na kakáč nebo na wecko...
Chodím doma ze sáčkem a sbírám hovínka jak po pejskovi...Příjemné to není-už mě to udělal i před návštěvou,ale vzala to s humorem-hlavně že to jde ven 😉
A radši ho vyloženě násilím nenutím-at mu nezpůsobím ten blok...

jjustyna
15. lis 2015

holky u nás se stal asi zázrak, potvrzuje se mi, že mého syna musím nechat samotného, ať se rozhodne a zabojuje. Už jsem myslela, že máme vyhráno několikrát - po Lactulose, po ovocných šťávách, po povidlech...vždy se vrátil na své. Minulý týden mu povídám v pondělí: jestli se vykakáš na nočník, uděláme se výlet vlakem. A on sednul a vykakal se. A od toho dne jde každý den, v klidu, na nočník, sám si říká. Odměny jsme zmenšovali každý den, dnes už dostal jen bonbon...začínám si pomalu myslet, že jsme z toho venku...recept ale jediný, ten nehorší. Počkat a nechat to na dítěti. Ale vím, že je to pro rodiče ta nejhorší varianta a mě samotnou párkrát dostala na dno sil

anit_001
4. pro 2015

Ahoj holky, hlásím, že u nás žádná změna. Možná je to spíš horší.Začínám mít pocit, že bobo začíná "rozcházet" automaticky - začíná to dělat podvědomě, takže se kolikrát nedostane ani do fáze, že by běhal a hulákal, tak jak to dělal dřív. V klidu to v průběhu dne rozchází a když nejde jinak, v noci se pokaká ve spánku (bohužel už i nejen v noci, ale pokadil se i ve školce při poobědovém spaní). No a poslední dva týdny, už ani nevím, kdy jako fakt kakal (resp. se pokakal), už to tak bravůrně zadržuje, že v nejhorším neudrží cenťák bobánka a pustí ho do slipů a tvrdí, že je vykakaný a tím je hotovo.Takže ted každý den chodí se staženýma půlkama po špičkách a když náhodou cenťáček bobana proklouzne ven, že už to neudrží, tak se cítí jako vítěž, že se vykadil... Mám strach ho dát do školky, teď je nemocnej, tak ho mám doma... No děs. Když se před časem pokadil v noci aspon co 2-3 dny, tak pak jsme měli nějaký den od kadění klid.. ale ted to je denně, jak ho to tlačí.
Jsme objednaní jak k normálnímu psychologovi, tak i na tu kineziologii. Akorát ty objednací lhůty jsou opravdu dlouhé - 3-4 měsíce ☹
Už začíme opravdu z jeho (ne)kadění magořit celá rodina.

@jjustyna jak pokračujete? Opravdu už kakáte? To by bylo super! 🙂

jjustyna
4. pro 2015

@anit_001 my už opravdu pravidelně kakáme, denně, maximálně ob den. Sice někdy řekne že kakat nebude, ale buď mu stačí říct, že už to dokáže, že je velký nebo v nejhorším pohrozím, že vrátím do obchodu traktor, co má za kakání a je to.
S tou školkou se ti nedivím, taky jsem měla strach. Ale promluv s učitelkami. Možná už tam i někoho takového měli.

senta_sofia
4. pro 2015

@anit_001 ahoj a co vsetko ste skusali? Ked vidis na nom,ze sa mu chce, co spravis? Ponukas ho na nocnik? Lebo ja som si vsimla, ze moj syn tym vydiera mna, ked som zvolila pristup, ze kaslem nanho, tak sa to omnoho zlepsilo, proste obratena psychologia, nechces kakat, nekakaj. U nas tym,ze je starsi,dost zabera aj pohrozenie plienkou,hlavne ked vidim,ze sa mu chce a schytaju to slipy a on stale tvrdi,ze sa mu nechce. Drzim palce!

martiniti
5. pro 2015

holky,vidim ze neustale bojujete.My uz jsme mesic a pul byli uplne v pohode a ted se zase zacina sekat a zase skakat.Jsem teda zvedava jak to bude pokracovat.Zatim se drzime nejpozdeji do 4 dnu,ale stoji to za houby.Bobkum zdar 😀 😀

janesafari
5. pro 2015

...u nás taky žádná změna....Sice malý ted kaká častěji než já ted-těhu zácpa mě jistí 😠 ...Ale vykadí se jen do plenky nebo všude jinde-na kakáč ho dotáhnu s řevem a zdrhá !!! Čurat chodí krásně a sám,ale kadit do kakáče prostě nebude-háže mě bobky po celém domě nebo do slipečků...Ted mě v přízemní ložnici nakakal do krabic,které tam mám uskladněné ... Tak nevím jak na něj-nechci to řešit křikem nebo tak-at mu nezpůsobím nějaký ten blok a kakání mu nestopnu....Ale když to na něj přijde-pustí bobky i před návštěvou...Sice se tomu každý zasměje s tím,že hlavně že to jde ven 😅 ...Ale je to celkem trapné,když návštěva pije kafíčko a já já kolem lozím jak vorvan a sbírám hovínka...S tím pupkem už sem směšná i já,než pokleknu -uklidím a než vstanu 😲

maksa
21. led 2016

Jako by jste psala o mé dceři máme uplně to samé ☹

janesafari
22. led 2016

Ahojky...Vidím tu stále svůj příspěvek s 5.prosince...A musím se holky pochlubit...Prcek se po Novém roku rozhodl,že už bude jak velký kluk a od Nového roku velká změna-sám od sebe se bez pomoci i bez schůdku naučil vylést na wecko a kaká do záchodu...Ze začátku šel párkrát na hrnec,ale na wecku mu to asi líp jde...A ještě dokonce někdy dopředu řekne,že jde dělat fůůůj...a nebo si zavolá ze záchodu a čeká,až ho dojdu utřít a sundat...
JÁ SEM NA NĚJ TAK PYŠNÁ !!!!! 😀
A ještě maličkost-pár dní zpět sem mu dala plenku,protože sem měla moc vyřizování a běhání po porodce apod....tak abych stíhala a hlavně abych ho snad nemusela vyslékat někde venku v té zimě......A zrovna když sem čekala na utz,tak se kroutil,že chce jít lulu....Ani to nechtěl pustit do plenky,tak mu manžel říkal,že ted může čůrat,že má plenečku-zrovna nás volali do ordinace... Tak v tomhle překvapil,že i přesto že měl plenku,tak se nepočůral,ale řekl si !!!
Za půl roku se naučil fakt moc důležitých věcí a sem na něj hrdá 😉

iiivvveeettt
29. únor 2016

Je to už dlouhý čas co jsem zde psala i o našem problému. To že se nám to vrátilo po druhé - zase jsem šla na kinezku a zase nám to pomohlo jen dočasně. Dokonce malá zase začala fest zadržovat a přidalo se do toho i zadržování čůrání - prostě mazeec. Na kinezku jsem nešla (vysvětlit chlapovi, že po 3 mi má dát pěknou sumu, že možná už to zabere nemělo ani smysl). Nicméně asi je u některých dětí prostě potřeba čas. Snažila jsem se být trpělivá, vysvětlovat i to jak se cítím já atd. A? Konečně to vypadá na zlom. Krásně chodí čůrat bez žádného zadržování a už týden mě volá jen na utření zadečku ;) Takže snad vyřešeno ;)
V dobách návratu jsem narazila na článek o výchově a došla jsem tam k zamyšlení, že se třeba to dítko co to má cítí utlačované bez možnosti vyjádřit se, rozhodovat se (já se snažím o respektující přístup, ale snadno sjíždím k autoritářství...) a zadržuje právě proto, že je to o čem si může rozhodnout samo - tudíž nemá cenu tlačit na pilu... Kdo ví... Třeba to někomu tu pomůže.

schotja
4. bře 2016

@iiivvveeettt U nás párkrát pomohlo i to, že si mohla vybrat aspoň nočník.. Máme dva 🙂 Kinezku jsme absolvovaly v říjnu a pořád se to zlepšovalo a už chodí tak obden, někdy každý den, řekne si že potřebuje a ani toho už neřve 🙂 Laktulosu davame pořád jednou denně..

anit_001
6. bře 2016

Ahoj holky, tak u nás se to zlomilo z ničeho nic někdy po vánocích. Prostě jeden den, řekl, že ho tlačí bříško a že chce na WC. A šel, sedl si a vykakal se. No zírali jsme a byli nadšení. Takže začal kakat na WC, sice šel až ve chvíli, kdy nebylo "Zbytí", ale šel a vykakal se. Byli jsme objednaní k psycholožcea na kinezku (na oba termíny jsme čekali 4 měsíce - měly být v půli unora), k psycholožce jsme šli, ale pak jsme s s mužem shodli, že kinezku už nepotřebujeme, at malýho netahama po dalších doktorech a nestresujeme tím. Takže kinezku jsem zrušila týden před termínem. A co se nestalo, dva dny po prošlém termínu se náš mladý pán rozhodl, že už zase kakat nebude. Z ničeho nic, tak jak začal kakat, tak zase přestal!
Takže jsme tam kde jsme byli, každý den tu hystericky běhá a zadržuje, chodíme po pár minutách na WC to zkusit, sedne si a hned si stoupá, že to nejde, že to neumí, že prostě neumí tlačit. A nakonec se vykaká ve spánku v noci do plenky. Ach jo, kinezka za další 4 měsíce, s tím jaké termíny mají ☹

jjustyna
6. bře 2016

Jak to tady tak čtu, tak se i bojím. My jsme teda 4 měsíce bez problémů. Kaká sice na poslední chvilku, občas i zkouší říct, že nepujde, ale říká to cestou na záchod a vždy tam dojde. Tak snad už se nás to nebude týkat. To jsou nervy, to jsou nervy. Přeju všem, ať se vám daří tento problém řešit co nejméně bolestně a co nejrychleji

iluka
8. črc 2016

ahoj děvčata ... mám 2 letého syna a máme stejné problémy.. zkoušíme vše možné,ale vždy to pomůže jen na chvíli... na jednu stranu mě opravdu těší,že nejsem jediná která to prožívá,ale na druhou stranu bych už byla ráda aby už bylo po všem....měla bych dotaz....čekáte kdy dítko začne samo kakat nebo nějak nutíte?? já se snažím nějak mu domluvit,ale začne koukat jinam a úplně si mě nevšímá... vše to začalo od té doby co jsme přešli na nočník... jakmile mu dám čípek po nějaké hodince něco málo vytlačí,ale opravdu jen malinko.... většinou nám pomáhá hlavně teplá vanička,masáž bříška a tak podobně... děkuji za rady 🙂

jjustyna
9. črc 2016

U nás pomáhá domluva až teď, až jsme skoro 8 měsíců v pohodovém režimu. Třeba přijde, že se mu chce kakat, ale nepujde, protože to bude bolet. Tak to mu začnu vysvětlovat, že je lepší se vykakat, aby ho nebolelo bříško a aby v něm měl místo na zmrzku, na kterou jdeme odpoledne atd. Jsou mu skoro čtyři roky. Já vím, že dvouletý taky už ledaco pochopí, ale u nás v té největší krizi domluva šla mimo...nezájem. Teď už i ví, že se musí napít, aby se mu dobře kakalo, ví že když sní jabko, tak je to na zdravé bříško...ale dřív to absolutně slyšet nechtěl

macicek2
10. črc 2016

@zvirka mohla bych poprosit jestli by šlo knížku třeba naskenovat??nemůžu ji nikde sehnat a malá zadržuje a nemůžu ji vysvětlit že má kadit na nočník..když to na ní přijde tak hned začne zadržovat..jezdili jsme na gastro ale tam nám dali lactulosu a nic tak potom jsme měli forlax, ten teda zabírá ale musí se pít dlouhodobě a navíc malá ho musela mít 2 roky a pořád měla tekutou stolici tak ted ani neví že má tlačit a tak..

zvirka
10. črc 2016

@macicek2 No nevím, jestli by to mělo ten efekt naskenované, ale naskenuju a pošlu odkaz do int. pošty. Protože dítě samo otvírá plínečky a dívá se, jestli mají zvířátka hovínka. Všechny mají, jen myška ne, ta už chodí na nočník a nakonec to všechny naučí.
Jinak - my jsme měli lactulozu a vlastně máme pořád. doktorka trvala na tom, že malý musí kakat denně a dokud to nebude, tak pořád dávat. Já toho názoru nejsem, teď kaká víceméně obden, nic nedáváme, tak 1x měsíčně se stane, že nekakaá třeba 3 dny, pak dám lactulozu. Prostě má pomalejší trávení, já to mám podobné. Všichni jsme teď spokojenější.

anit_001
30. črc 2016

Ahoj, tak nesu info od nás. Byli jsme s malým na kineziologii, asi po půl hodině nespolupráce začal hystericky lomcovat s klikou, že chce pryč a že se mu ta paní nelíbí. Takže jsme šli, nemělo to smysl. V té době už jsme ale byli objednaní i jinam, kde objednací lhuta byla 4 měsíce (proto jsme to zkusili i jinde, kde objednací lhuta byla kratší)... avšak po dlouhých 4 měsících dalšího zadržování a pokakávání se v noci, jsme dorazili na jinou kineziologii a světe div se. Mladě spolupracovalo, nechalo se odblokovat a hned dva dny poté šel sám dobrovolně na nočník. postupně i na velký záchod a Toyku, když nebylo zbytí a kaká! I 2x denně! Manžel říká, že ta paní doktorka tam byla si spíš čarodějnice 😀 at je to jak chce, už přes měsíc v pohodě kaká, úžasné! 😵

verusky
30. črc 2016

jak to tak ctu, tak jsem asi malou dceru taky blokla a zadrzuje... ja parkrat nadavala, kdyz bylo v kalhotkach (prvni bobek jde na nocnik, dalsi je za chvili v gatich, na nocniku mi dyl nevydrzi, ihned po bobku se zveda), treba vcera... budu muset zacit drzet bobrika mlceni................. a utirat, uklizet....... spatne to ted s miminama zvladam 😔

renny83
25. črc 2017

Obnovuji diskuzi s nasi zkusenosti. Mladsi dcera 2 roky a 3 m zacala jevit zajem o nocnik. Behem 2 dnu bez plinek curala spokojene na nocnik, vzdy mela velkou radost, kdyz si sedla a povedlo se a ja chvalila a chvalila.Ale presne i s tim zacal problem s kakanim, do te doby bez problemu do plinky. V te dobe zacala nervozne chodit, drzet se za zadek a rikala boli boli. A zacal kolotoc. Nechtela, at byl bobek jakykoli, ani nemusela mit zacpu. Jde o to dite pochvalit, ikdyz se vykaka na zem. Vubec nerikejte fuj, kdo to udelal, nebo to se nedela, musis na nocnik. Pro dite je kakani bez plinky neco noveho a nez se nauci tlacit na hrnicku, bude to par dni trvat. Jde o to, ze kdyz ho negativne obmenite za to, ze se vykalalo tak, jak bylo do te doby zvykle, tak se zacne bat, nechce, aby dostalo vynadano, boji se, aby se zase nevykakalo na zem. Proste bud malinko pochvalte nebo nerikejte vubec nic. Jak si zvykne na kakani bez plinek, zacne samo zkouset na nocnik. Pri prvim vykakani na nocnik vyrazne chvalte🙂 potom je take dulezite predchazet zacpe, mazat konecnik, aby to slo lepe ven. Jde to, jen to chce trpelivost a zkouset, nemluvit o tom pred nikym, ze nechce kakat, dite vse vnima, ikdyz se to nezda🙂

ninizoi
4. srp 2017

Holky tak tady čtu a čtu a koukám kolik dětí a rodičů má s tím problém. U nás už to trvá určitě přes rok. Taky psychicky blok. Zadržování nechce kakat přešlapuje potí se ... Rodiče nervózní vysvětlujeme slibujeme vyhrozujeme , prostě nic nezabírá. Navíc Mireček má jen své vybrané jídla co jí. Mléčné výrobky vůbec žádné ovoce strašně málo. Málo věcí i ochutná. Taky jsme byli na vyšetření střeva v pořádku dostali jsme laktulozu dáváme probiotika ale je očividné že je to psychického rázu že on prostě fakt nechce. Dřív míval tuhou stolici i velkou a bolelo ho to a od té doby se boji. Jsem fakt nešťastná a říkám si že to přece musí jít ven když toho tolik sní. Vidím na něm že už ho nekdy i bolí bříško a chci mu pomoct a vůbec nevím jak. Taky má 3,5 roku a chodí jen do plinky. Na nočník málo kdy a na záchod vůbec. Vůbec už nevím jak se mám chovat zda mu to připomínat vysvětlovat a nebo to nechat být. Četla jsem v předchozích příspěvcích že některé děti nešli i týden i víc. To musí být hrozné. Já už 3-5 den šílím co zase bude zda to půjde a kdyz to nejde tak je ve mě i takový strach, nervozita. Snad se nám to upraví jak tu některé maminky psali.

pet79
5. srp 2017

Zdravím, momentálně to máme doma to samé v bledě modrém. ☹ Přišlo léto, teplo, pokoušeli jsme se syna (2,5 roku) odplenkovat, protože od září nastupuje do soukromé školky. Čůrání už má celkem zvládnuté, občas se zapomene, ale z drtivé většiny si sám řekne a chodí i na velký záchod s redukcí. Zato kakání katastrofa. Zkoušeli jsme všechno možné, po dobrém i po zlém a úplně všechno selhalo. Respektive "po zlém" celou situaci jenom zhoršilo, kdy se zaseknul tak, že nechtěl kakat vůbec a zadržoval v to v bolestech do poslední chvíle. Vyváděl, potil se, naříkal. Pokorně jsme se vrátili k plence, ze strachu, aby si nevypěstoval chronickou zácpu. Jsme rádi, když se vykaká alespoň do ní. Jakmile se tak stane, okamžitě jí chce sundat a umýt. Stolici má měkkou, takže je to skutečně psychického rázu, nikoliv tím, že byl měl zácpu. Snažíme se na něj netlačit, ale neustále vyzdvihuji výhody záchodu nebo nočníku a slíbili jsme mu za to i velké popelářské auto, aby měl motivaci, ale preferuje plenku. Včera jsme byli na očkování, takže jsme to konzultovali i s pediatrou a ta se vyjádřila, že je ještě malý, máme mu dát čas a nespěchat na něj...

pet79
5. srp 2017

Vzhledem k tomu, že už se nějakou dobu neúspěšně sháním knihu "Víš, co má v plínce myš?", ráda bych upozornila na chystané její znovuvydání pomocí projektu zde: https://www.hithit.com/cs/project/3862/nove-ces...
Kniha by prý měla vyjít během měsíce září 2017. Hodlám též přispět na její vydání a zároveň si jí tím už předem předplatit včetně poštovného. Pokud jí někdo také zoufale sháníte, podpořte projekt a sdílejte dál, ať se to více rozkřikne. 🙂

petrasipkova1
5. srp 2017

@pet79 mám dceru 24 měsíců,je moc šikovná, během jara se odplenkovala tak nějak průběžně sama, chodi na nočník nebo záchod, ina denni spánek, na noc Plinky dávám, ALE kakání nikdy nebylo jinde než v plince, od začátku řekne že chce bobo a donese plinu, hned sundáme,umyjeme a jede se dál. Přečetla jsem toho hodně,jestlu s tím mám něco dělat,, polým na své dítě tedy nejdu,to je proti memu přesvědčení, nebudu ji něco nového učit násilím, ale hodně jsem ó tom mluvila,teď jsem si řekla,že na to kašlu,nechám to minimálně 2 měsíce být,nekomentují a uvidíme. Jsem ráda že kaká,když někde jsme,zvládáme i dovolene, tak kaka v klidku doma, nebo si to nechává v klidu do hotelu,abych jí mohla osprchovat zadeček,rozhodně bych nechtěla zažívat to peklo ó kterém tady maminky píší.

pet79
5. srp 2017

@petrasipkova1
Peti, přesně tak, bohužel, nemá smysl to lámat přes koleno. Už to taky nebudu lámat, protože to celou situaci jenom výrazně zhoršilo, ať si babičky i každý říká co chce... :(

ninizoi
5. srp 2017

Holky dobře to děláte... Nenutit a zachovat klid. Vaše mimi jsou ještě malé. Mireček má 3,5 roku a už více chápe a rozumí co se mu říká. Dnes ráno jsem se snažila být milá říkala jsem mu ať dělá jak chce on a k ničemu jsem ho nenutila a světě div se po 5 dnech se vykadil. Sice opět do plinky ale jo. Už dva dny chodil nervózní a viděla jsem že se mi chce ale on nějak nechtěl. Někdy to chce fakt asi klid a nechat to na dítěti. 👍👍

ivetsiki
8. srp 2017

Tak já se pridavam do klubu. Malá mi už chodí v 22měsících krásně na nocnik curat. Ale kakani je děs. U nás je teda i jídlo hrozný boj a o pití raději ani nemluvím. Už cca od jednoho roku měla hodně tuhou stolici, takže se nedivím že jí to třeba i bolelo...ale kakala každý den, někdy co dva. Teď je to horor. Byla teď nějaká nemocná a bere i plno vitamínů, do toho ještě železo, teď ty léky.... údajně to byla viróza...no skončili jsme málem v nemocnici, protože 4dny nic nejedla a nepila...už jen polehavala a spala, občas ožila a zas byla za chvíli k.o. Nakonec se teda v neděli trochu najedla a začala mít už i chutě, trochu pila, tak to zvladla. Ale, od patku (teď je úterý) nekakala. Vcera jedla krásně, a dnes zatím taky, už na ní i vidím že by to snad i šlo, je taková nervózní, občas vyhrkne mami a jde vidět že jí bolí asi dupka ale nechci. Tak zkusím dávat zase laktulozu a uvidíme. Je mi jí strašně líto a jen doufám že to není zdravotní problém. Měli jsme totiž po narození operovany žaludek a střeva...tak toho se obávám nejvice. Trochu mě teda uklidňuje že je Vás hodně i se zdravími a papajicimi dětmi. Tak snad je to jen období. Držím nám všem pesticky, ať je to už za námi...👍

petrasipkova1
8. srp 2017

@ivetsiki a co železo, to mělo na mě v těhotenství strašné účinky, šílená zácpa, musí ho nutně brát ? nezhoršilo se to po něm ? jinak ted když je fůra čerstvého ovoce a zeleniny, tak by člověk očekával, že tuhost stoličky nebude problém, co třeba smoothie ? Nebo šťávičky od Ovocňáku ? to taky nepomáhá ?

dosjan
8. srp 2017

@pet79 Dobry den,totez jsme zazili se starsim synem,bylo to hrozne.Od zavedeni prikrmu trpel zacpou,bal se tlacit,vzdy jsme museli dat plinu a chodit a chodit s nim po byte,aby mu to vubec slo,davali jsme Laktulozu,prohlizeli knizku s myskou,uplaceli bonbonkama a drobnyma dareckama,apod. Dle lekare byl zdravotne v poradku.Take jsem mela strach,ze to do nastupu do statni skolky nezvladne a ani ho nevezmou.Ale pak k tomu asi dozral sam a najednou to slo.Bylo videt,jak se mu ulevilo,ze to jde,samotnemu se mu to vlastne do pliny uz eklovalo-mozna prave proto vzdy tlacil tak dlouho.Mozna ale pomohlo,ze na navsteve u kamaradky videl,jak jeji stejne stary syn sel bez problemu na nocnik a vykadil se.Po teto navsteve totiz doslo k tomu zlomu.Treba se neco takoveho zadari i u vas.Drzim palce!Omlouvam se za diakritiku,pisu z mobilu.