2,5letá dcerka se v noci často budí

dejnaprag
29. bře 2017

Ahoj maminky. Jsem už celkem zoufalá,tak si jdu pro radu. Určitě totiž nejsem jediná,komu se v noci budí ratolest. Jsem cca 4týdny před porodem a už špatně spím,ale dcerka 2,5 roku také. Nejen že ji nemohu v noci odnaučit pít z lahve,ale ještě se mi v noci začala budit,ale tím,že se buď ze spaní vzteká, kňourá,nebo brečí. Zuby už má všechny,ale už druhý měsíc opakovaně marodí. Když jí chci utěšit,nebo tedy ukonejšit lahvičkou,vzteká se ještě víc. Za noc k ní vstávám i 5x,nebo na ní jen konejšivě šeptem mluvím. Jako miminko spala i usínala krásně. Je fakt,že i přes den je poslední dobou dost náladová. Jsem z toho už vážně sama dost unavená a neobjektivní. Napadá vás,čím by to mohlo být??? Za rady předem děkuji. Danča

smaug
29. bře 2017

@dejnaprag máme to stejně, takže se háčkuju. Naše teda nemá poslední stoličky, takže to přisuzuju růstu zubů. Plus teda dost pije před spaním a teď opět i v noci (kojím), takže často je to čůrání. Ale taky máme buzení s pláčem, vztekem, stejně tak náladovost a ukňouranost přes den. Dokonce odpovídá i to období, tak že by skvrny na slunci? 😉 Jinak teda nevím, jestli to nepatří k období vzdoru, který u nás jede na plný obrátky...

panickatlamicka
29. bře 2017

Podle me si moc dobre uvedomuje, ze se blizi prichod ,,vetrelce", co ji ukradne maminku. Spi s vami v loznici? Take ji muze neco rusit, tlacit... mne deti blbe spi, kdyz je uplnek a nebo kdyz jsou zaubdhly den prestimulovane. To marodeni myslis co? Takove ty detske virozky, se kteryma se ani nechodi k dr nebo byva nemocna vic? Mne

dejnaprag
autor
30. bře 2017

@smaug To mě taky napadlo, že je to období vzdoru, nebo že cítí, že jsem sama už dost unavená a podrážděná. Je totiž po mě i empatická, tak fakt nevím. Tatínka máme pořád v práci, takže ten mi moc nepomůže, tak že by taky boj o pozornost, netuším.

dejnaprag
autor
30. bře 2017

@panickatlamicka No tohle bude čtvrté dítě, co čekám, tak nevím, jestli tohle vnímá, ale asi i ano. Je fakt teda, že když je syn doma, že se pořád rvou, hádají a špičkují a když je sama, tak je hodnější. Takže klidně to možný je, že to vnímá, protože si začala hrát na miminko a dělá zvuky jako ňa ňa apod. a chce nosit na ruce, což dřív nebylo. :/ A jo, spí s námi v ložnici, jen ne v posteli, tam jen když jí je zle. Virozky i vážnější. S něčím k doktorce jdu, s něčím ne. Teď měla dost často horečky s počínajícím zánětem stř. ucha, tak jsem to přisuzovala tomu, ale to jsme naštěstí podchytili včas a jinak mívá hnusný kašle a rýmu, což když se jí blbě dýchá, tak taky přisuzuju tomu, ale dělám veškerá opatření, aby se jí spalo líp. Občas teda vykřikuje ze spaní i na syna, nebo i na mě, že něco nechce. Takže možná všechno se vším. Díky za odpovědi. 🙂

dejnaprag
autor
30. bře 2017

@panickatlamicka a asi si vydobívá svoje postavení, protože je nejmladší, ale to bych chápala přes den.

alishka111
30. bře 2017

Pokud má někdo radu, tak sem s ní, vyvážím ji zlatem... Mám to podobně, dcerka 2.5 roku, ja těhotná. Mlíčko v noci už má odnaučené, ale pořád vstává min 3x za noc. Pořád. Od narození spala celou noc asi tak 5x. Fakt už občas brečím únavou...

bajuse
30. bře 2017

Také bych to tipla na zoubky.. naše 26m rok spala krásně a teď se neustále budí a plače.. zubař říkal, že jí rostou stoličky.. ono to prý ty děti hodně bolí.. tak uvidíte 🙂

panickatlamicka
30. bře 2017

@alishka111. ona na to asi zadna unirada neni. clovek si to muze max ulehcit: tedy pak pres den co nejvic odpocivat, relax koupel.aromaterapie... urcite bych iminimalne 2 hodky pred ukladanim nehrala s ditetem zadne divoke hry a mela vyplou televizi...

barbara04
30. bře 2017

No oni ale ví ze se neco bude dít.... maly spal pekne a cca od mého 8mesice do porodu byl v noci protivny, vstaval 3x, tano od 5 byl nalepeny na me a fakt jsem byla na prášky... ted po porodu spi s tátou vedle v pokoji u sebe v postýlce a je to lepsi

panickatlamicka
30. bře 2017

@barbara04 taktak, deti jsou vnimavejsi, nez si myslime. V tomto je stale docela podcenujeme. 🙂

dejnaprag
autor
30. bře 2017

@bajuse Zoubky máme už vylezlé všechny právě

bajuse
30. bře 2017

@dejnaprag aha omlouvám se, asi jsem přehlédla 🙂

micmic14
30. bře 2017

Ahoj, my sme mali to iste so synom. Budil sa v noci aj 7 krat a viac a mrnkal a knural a bol nekludny. Prevaloval sa v postielke a v noci este pil mlieko. Ja som skusala vela veci, namiesto mlieka dat v noci vodu alebo caj ale to sa nahneval ze chce mlieko a zacal este viac plakat. Skusili sme aj uplne prestat a nech sa s tym zmieri ale po troch prebdenych nociach sme nevladali dalej. Nakoniec som ho do mesiaca uplne v pohode odnaucila od nocneho mliecka tym ze som mu najprv dala plnu flasu ako vzdy a po nejakych 4 dnoch som mu uz dala o 20ml menej. Stale teda dostaval mliecko ale kazdych niekolko dni mensiu davku. Takto si zvykol a do mesiaca bol klud a prespal konecne celu noc. Lebo nemusel chodit cikat a ja som nemusela robit v noci mlieko. Drzim palce.🙂

dejnaprag
autor
30. bře 2017

@bajuse V pohodě, je to celkem román. 😂

dejnaprag
autor
30. bře 2017

@micmic14 No ona mléko nepije od 11 měsíců. Před spaním dostane čaj, ten hned vyžunkne, ještě si řekne o vodu a pak teprve usne. A za noc vodu doplňuji ještě tak třikrát. Jenže se právě probudí, vzteká se a lahev jí jediná uklidní. Jinak jsme v noci a na cesty stále o plenách. Pravdou je, že se synem jsem taky řešila noční pití a časem to odeznělo. Bohužel dcera co se hučení o lahev týče je vytrvalejší než já. Už jsme zkoušeli odbourat několikrát metoda 10 min pláč, 5 min uklidňovat a stále dokola, ale nezabírá. Je zkrátka vytrvalá. Tak já vám nevím

smaug
30. bře 2017

@dejnaprag My teda máme zatím jedináčka a další nečekáme, ale i u nás trochu zmiminkovatěla. Myslím, že jednak to může být částečně od rýmy, i já mám teď plnej nos, když dolehnu a blbě se mi dýchá. A to normálně přes den rýmu nemám. Ale skoro bych řekla, že kromě té fyzické nepohody dané zubama nebo rýmou, je to dost zapříčiněné tím, že teď se učí zpracovávat různé emoce, učí se kde jsou hranice, musí se vyrovnat s tím, že nejde všechno tak, jak chtějí a v noci tohle všechno zpracovávají. Teda nevim, jestli to dává hlavu a patu, nějak na mě doléhá únava asi za těch 2,5 roku 😅 Každopádně pevně věřím, že to zase přejde...

dejnaprag
autor
30. bře 2017

@smaug Určitě to má hlavu a patu. Ono toho bude víc najednou a pro tu malou kebulku to zpracovat bude asi taky oříšek. 🙂 Děkuji za náhled. 😉 Dneska mi začala hnusně kašlat už i přes den, takže nanovo. Chjo.😢