2,5letý syn vše olizuje a strká do pusy, poraďte

teriszek
25. čer 2015

prosím o radu už nevím jak na něj.Syn 2.5 roku vše strká do pusy ale opravdu vše klacky,kameny,kytky a vše olizuje lavička v parku,kočárek,boty prostě vše.Dostal přes pusu už kolkrát ale nepomáhá to.Jak ho to odnaučit??děkuji za rady

krystalka
25. čer 2015

Tak přes pusu bych mu zrovna nedávala.....ale co zkusit třeba najít nějakou knížku pro malé děti o lidském těle, kde by byly namalované bacily nebo tak něco a ukázat mu, že na těch věcech jsou takovýhle zvířátka a že když je sní, tak bude nemocný (a nebude moci jít ven, jíst něco co mu chutná....nebo podle toho co na něj platí 😉 )....záleží na tom, jak moc mluví, rozumí a chápe.... (a nebo mu namalovat ty příšerky sama, to by bylo ještě jednodušší 😉 )

teriszek
autor
25. čer 2015

toto by nepochopil on moc nechápe a ani nemluví.Kolikrát sem mu řekla že je to ble že ho bude bolet bříško ale nechápe to

blanka.k
25. čer 2015

@teriszek syn to dělal také o malinka. Ještě odmítám řídit,tak Xkrát týdně cesta tramvají, s oblibou olizoval tyče, ve vlaku třeba dveře.... Nechala jsem ho naočkovat na žloutenku (hlavně teda kvůli tomu MHD), je mu teď 5, zlepšilo se to, ale fut je to moje "prasátko" 😅 Vysvětlit si to už nechá, ale prostě se "zapomíná" 😅

jorgi
26. čer 2015

@teriszek a má syn i nějaké jiné divnosti? Nemluví vůbec?

neoness
26. čer 2015

Dcera bude mít 4 a naprosto z ní silim, jak taky všechno pořád strká do pusy. Zkoušela jsem už úplně všechno, strká a olizuje dal :/

veeeraf
26. čer 2015

dcera mi olizuje zrcadla a záclony, ještě se na mě culí jaká je to legrace 😒

kajka93
26. čer 2015

Nas maly je to same, Ted v srpnu bude mit 3 a taky vse strka do pusy. Hracky tricko, ruky, obleceni. Proste vse co mu prijde do ruky. Vzdycky ho napomenu, kdyz neprestane placnu pres ruky, kdyz ani tak neprestane nasleduje trest. Placnu znovu, seberu hracku, poslu do pokoje, vypinam pohadku, podle toho jaka je situace. Navic u toho hrozne moc i slinta a to me hrozne stve ale myslim ze to casem prejde. Opakovani je matka moudrosti takze furt napominat. Vic si taky nevim rady

volfoni1
26. čer 2015

Dceři je 3,5 a bohužel to také dělá. Ví, že se to nesmí, dělá to nevědomky, když je nervózní nebo se na něco zaměří (například to dělá vždy, když pozoruje ostatní - třeba jak někdo hubuje jinému dítěti). Netrestám ji, protože vím, že to nedělá schválně. Vždy ji na to jen upozorním. Myslím, že se s tím moc dělat nedá...

pisisvori
26. čer 2015

Starsi dcera to jako 10-12 atd mesicni kdy ostatni deti ji pisek a podobne vubec nedelala. Zacala to delat az tak kolem 3 let, milovala film "byl jednou jeden zivot" = o tela a bacilech vedela kde co
, ale stejne to nepomohlo😉. Proste najednou prestala. I kdyz prsty v puse ma jeste ted obcas😉.

pisisvori
26. čer 2015

@teriszek jinak, ze 2,5 nemluvi neni tak hrozne. Ale, ze nechape? To myslis, ze neposlechne? Nebo, ze nerozumi vubec jako treba dej mi mic, pojd sem...pujdeme ven atd???

sabuse1
26. čer 2015

já je v rámci možností nechala a časem je to přestalo bavit, čím víc jsem na to upozorňovala tím víc to dělaly, tohle se mi osvědčilo, aktuálně akorát u Emy hlídám aby nejedla brouky (dneska chtěla sníst berušku)a jinak to neřeším, sama zjistila,že písek není moc dobrý, kameny taky a čekám až to přejde

kocour1
28. čer 2015

A nedělají to ty děti právě proto, že vás to štve a že tím na sebe upozorňují?...třeba je to z jejich strany provokace...zkuste se zamyslet, při jaké situaci to začnou dělat - když se nudí, když si jich nevšímáte (např. píšete sms, čtete, telefonujete, koukáte z okna....)....naopak, když si s nimi cestou v tramvaji aktivně povídáte, hrajete nějakou hru, věnujete se jim - mají přesto tendenci olizovat tyče v MHD, strkat si špinavé prsty do pusy apod? Chápu, že chce dítě ochutnat písek - hraje si, že vaří a tak to i ochutná - nevadí to a naopak, jsou to bakterie, které lidské tělo potřebuje...ale v tomto věku už mi nepřijde normální, že potřebuje olizovat různé věci apod...tipovala bych to spíš na tu provokaci.

teriszek
autor
28. čer 2015

@kocour1 třeba jsme na písku hrajeme si a on začne olizovat bábovku,jdeme ven oblékáme se a on olizuje kočárek.Nedělá to na provokaci i když jedeme autobusem tak koukáme po autech na barvičky a on začne olizovat sklo z ničeho nic

blanka.k
29. čer 2015

@teriszek Syn ti to taky tak dělá nějak "z ničeho nic".... v MHD hrajeme "hry" (počítat zastávky a dopředu říkat názvy, kolik zastávek zbývá do výstupu, kolik napočítá AUdi/ BMW,... atd), ale prostě on se "zapomene" a třeba se opře pustou o opěrku před sebou atd...(už naštětstí neolizuje tyče jako malé dítě, ale nějak furt má tendenci pusu o něco opírat nebo si nevědomky tak nějak hraje s pusou - nedává si přímo ruce do pusy, spíš si tak nějak mne rty).I třeba kouká na mě,povídámě si a on to udělá.... po upozornění přestane, je prostě vidět,že se "zapomněl" 😅

akankeo
29. čer 2015

@teriszek kdybyste napsala, 5tilety syn, tak nereknu. Tohle je naprosto normalni, prvni dcera zacala veci olizovat a strkat do pusy az kolem tohoto veku, druha driv a ted uz to nedela, hold si deti delaj imunitu i kdyz nam dospelym to prijde nechutne., maximalne bych nechala doockovat pokud chybi treba ta lzoutenka a jste z Prahy, jinak ani to ne. Jinak ted jsou starsi dceri 4 a pokusi se o neco takoveho jen kdyz chce pozornost, jinak dobre vi, ze ji bude bolet brisko a dela to uz jenom jako