2. dítě rok před státnicema, měl to tak někdo?

sasui01
29. čer 2014

Ahoj, vim ze je spusta maminek ktere studuji s detmi, ale chtela bych se zeptat zda ma nekdo podobnou zkusenost a jak jste to zvladaly? Do 1.r. VS jsrm nastupovala kdyz bylo malemu 5. Tydnu. Rocnik jsem ukoncila a bylo to v pohode. Je uzasne miakminko a mam ty skveleho manzela. Kdyz vidim kolem sebe tehule tak si rilam ze by nebylo spatne mit 2. Dite s odstupem 2 let, jenze... To bych mela posledni rok pred statnicema tal se tedy chci zeptat jestli to tak taky nekdo mel a jak jste to resily? Jeste bych chtela dodat ze studuji pedagogiku takze zadna velka veda. Dekuki za reakce a omlouvam se za preklepy pisu z telefonu 🙂

somalicats
29. čer 2014

@sasui01 Pokud to jde, a máš okolo sebe lidi, kteří Ti s dětmi pomůžou,t ak proč ne. Zkušenosti jsou nepřenositelné, protože každá škola je jinak náročná, a ne na každé škole lze studovat jako těhotná. Já mám dvě VŠ, první jsem vystudovala klasicky po gymplu bezdětná (tam bych během celého studia ani otěhotnět nemohla, nesměla bych do laboratoří). Na druhou VŠ jsem nastupovala, když byly dcerce 4 roky. Před začátkem šesťáku jsem neplánovaně otěhotněla a šestý ročník jsem tak končila již s miminkem. Je fakt, že tu nejnáročnější státnici jsem si odbyla jako těhotná (a na vlastní riziko jsem chodila na praxi), takže jsem nemusela přerušovat, otěhotnět kdykoli předtím, měla bych smůlu a musela bych přerušit studium. Takže ve finále jsem měla celkem kliku.

sasui01
autor
29. čer 2014

@somalicats chapu ze vsechno a vsichni jsou jini, spis jsem chtela slyset od nekoho ze to tak zvladl, abych se ujistila ze to jde. 🙂 pomaha mi jen manzel ale prave ze studuji si kolu ktera jde delat tehotna, spis mi slo o to jak

sasui01
autor
29. čer 2014

@somalicats *jde mi o to jestli nekdo byl v situaci 3lete dite, skoro rocni dite a statnice.

somalicats
29. čer 2014

@sasui01 Já byla v situaci desetileté dítě, těhotenství až pětiměsíční dítě a státnice (nebyla jedna konečná, ale postupně 5 státnic). A šlo to. Pravda, učila jsem se po nocích a ve chvílích, kdy mladší spala, do toho jsem průběžně řešila pátou třídu té starší. Takže spánku jsem za ten poslední rok moc neměla, spala jsem v průměru 5 hodin denně.

sasui01
autor
29. čer 2014

@somalicats dekuji za odpoved, hlavne ze jsi napsala ze to slo ;) jsem vicemene rozhodnuta jen jsem chtela takove vnitrni uklidneni 🙂 taky si to nepredstavuju ze to bude nejaka pohoda jakobych byla bezdetna ale nerada bych skoly nechala, obzvlast proto ze si ji platim a neni to malo. Preruseni studia se bojim ze uz bych se nedokopala vratit k tomu zpatky. Tak dekuji za povzbuzeni 🙂

somalicats
29. čer 2014

@sasui01 Držím palce. Nejhorší je dokopat se k učení, jsou to kolikrát galeje (já musela odbourat během semestru a zkouškového jakoukoli jinou zábavu - telka, kino, četba - neexistovalo), ale když máš vůli, jde všechno.

sasui01
autor
29. čer 2014

@somalicats jojo, to odbourani zabavy taky znam, nastesti to je jen mesic :D u nas krome zabavy xlo stranou i zehleni a udrzovani domacnosti jen tak aby se v mi dalo zit. Nemeli jsme ani cukrovi na vanove, nastesti mam babicku 🙂 a utesuji se taky tim ze to mam “jen“ na tri roku, pet bych nedala a sest...ani nemluvim :D

somalicats
29. čer 2014

@sasui01 Tak to tady taky, cukroví jsem teda pekla po nocích, úklid - jen takový nutný. Akorát u mě 6 let a neexistovalo vypnout, prakticky jsem si veget dala jen přes léto.

gwennie
30. čer 2014

@sasui01 Ahoj 🙂 Uvažovala jsem stejně jako ty. Plánovala a plánovala, jak to udělat, abych se s tou školou nezbláznila, taky jsem nastoupila do navazujícího když měla malá 3 měsíce.... A po skončení 1.semestru jsem neplánovaně otěhotněla. Takže teď mám skončený i 2.semestr, v listopadu rodím a v červnu mám státnicovat... A to mám doma roční dítě, takže to bude docela masakr už samo o sobě - děti s rozdílem rok a 4 měsíce, ne tak ještě VŠ k tomu.. Manžel je finanční ředitel, a doma se moc nezdržuje, takže pomoc celkem žádná, moje mamka je 60km odsud a druhá babička taky finanční ředitelka, co chodí domů se setměním 🙂 Tím chci říct - ono někdy člověk uvažuje, jestli to zvládne, jak by to bylo lepší, tak nebo onak, teď nebo až tehdy.... Ale když jsi hozená do vody, asi ti pak nic jiného nezbyde, nějak si budeš muset poradit 🙂 Ale neboj... věci většinou vypadají mnohem hůř, než pak v reálu jsou 😉

Obecně myslím, že by ses měla řídit spíše tím, jak velký věk.rozdíl mezi dětmi chceš mít. Ta škola je detail, to se nějak udělá, ale věkový rozdíl dětí bude už navěky věků 🙂 Co mám okolo sebe maminky, většinou jsou rády, že měly děti 2 roky k sobě nebo i blíž. Ty, co takové rozhodnutí kritizují, že se to nedá zvládnout a je to záhul atd atd, jsou právě většinou ty, které mají děti od sebe nejméně 3 roky a tudíž mluví z nulové zkušenosti 😀

tedyn
30. čer 2014

Zvládneš, já šla týden po porodu

sasui01
autor
30. čer 2014

@gwennie dekuji za prispevej, potesil me. Puvodne jsem chzela dalsi dite az po skole takze rozdil 3 let, ale priste tak to ve me hloda ze rozdil 2 let by nebyl spatny 🙂 jak jsem psala, jsem uz rozhodnuta do toho jit jen proste to vedomi ze i jini to zvladli mi chybelo ptz ja nikoho takoveho neznam.

gwennie
30. čer 2014

@sasui01 no jedna holka u nás ve škole začínala, když měla roční dvojčata 🙂 tak to asi nějak půjde 🙂

sasui01
autor
30. čer 2014

@gwennie pani, to ma muj obdiv, u nas jsou nektere holky taky tehotne a neni to jejich 1. Ale maji deti treba 5 a vice let takze je to tase trosku jine. Vlastne ten 1. Rok byla s malym pohoda, proto me to laka jit do druheho, jen doufam ze i druhe ditko bude takovy pohodar (na tom hodne zalezi ) ale jdu do toho, uz se tesim 🙂

gwennie
1. črc 2014

@sasui01 Ale i kdyby nebylo pohodář, tak to zvládneš, neboj, donutí tě to 🙂 Malá je strašný nejedlík, půl dne se stráví nabízením a chystáním všeho možného jídla, do toho furt na hromadě, pamatuju, že zimní zkouškové jsem trávilas ní v nemocnici a odbíhala z tama na zkoušky, strašný záhul, ale zvládlo se... My matky jsme silnější, než si myslíme... Hlavní je odhodlání, což ty asi máš 🙂

macinka84
1. črc 2014

Ahojky, pokud máš rodinné zázemí, půjde to!!! Opora manžela je velmi důležitá! Já mám za sebou teď státnice a holkám byly 2 a téměř 5. Učila jsem se po nocích. A šlo to. Moc držím pěsti... 😉
Jo a ta dvouletá je pěknej rarach, takže i s divočákem to jde...🙂