2 hodiny po kaši se budí na kojení a vydatně saje

dukie
20. bře 2009

Zdravím všechny maminky. Máte to některá s prckem taky tak? Večer v sedm mu dám kaši (rýžovou mléčnou), dokojíme (říkám si, aby to taky zapil...) a usne, někdy dávám i velmi zředěnou šťávičku... ale ať to udělám, jak to udělám... do 2 hodin je vzhůru a řve tak dlouho, dokud mu nedám prso. Pak docela vydatně saje, úplně slyším, jak hltá, hlasitě polyká.

Je to "normální"? Může mít po kaši takhle brzy hlad? 😕 To i během dne po obyčejném kojení vydrží dýl... 😒 Co s tím? Je to dost vyčerpávající, v posledních dnech se často budí v noci, takže bych si ráda šla lehnout hned, když večer usne... ale copak usnu, když vím, že se mi za chviličku probudí? 😕 😝

dnada
20. bře 2009

dukie - ty si normálně posedlá zakládáním témat 😀😀😀 (nic ve zlém 😉 )

zkus mu dávat kaši dřív. Já dávám kašičku(nemléčnou rozdělanou svým mlíčkem) před koupáním,mezi 6-6:30 ,koupu mezi půl7 -7hod ,a pak normálka kojím a v půl8 je v postýlce a chrní cca do 3-4hod,pak ho vzbudí bříško a je vzhůru co 2 hodiny a kroutí se jako hádě a pláče ☹ Když sem dávala kaši před spaním,budil se za dvě tři hodiny. A není to hlad,ale bude to žízeň 😉 Nejspíš 🙂

dukie
autor
20. bře 2009

dnada: 😀 To máš recht. 😀 Je to ale proto, že mi to připadne jako jediná možnost efektivního získávání informací. 😀 Téma napsat co nejkonkrétněji, aby se dotaz neutopil v jiném pouze "příbuzném" tématu v hromadě jiných věcí... 😕 Navíc dost nenávidím taková ta témata, co člověk hodiny pročítá a marně v nich hledá to své... takže proto, no. 🙂

Nicméně teď to důležité... díky za inspiraci. 🙂 Resp. už mě to napadlo, jestli to jako není příliš těžké do bříška hned takhle před spaním... A s tou žízní souhlasím, jen se mi právě zdá divné, že saje tak vydatně a dlouho, což jindy dělá spíš když má hlad. Tak to mě právě mate. Ale žízeň se mi zdá logická - je zvyklý na tekuté mlíčko... a najednou si bříško zaplácne hustou kaší, takže na mlíčko už tam moc místa nezbyde... tj. má žízeň. Má to logiku.

A jakpak to, že to Tvého kulišpínka 😵 trápí bříško? 😕 Nezkoušeli jste třeba nějaké kaše s probiotiky? Co šťávička ze švestek, nepomohla by? My na bříško taky dost trpíme... ale musím zaťukat, že se to zlepšuje (doufám, že to nezakřinku...).

mkr
20. bře 2009

vždyť je ještě malý, kojení nestačí? moc si od kaše neslibuj malá se budila stejně, co zkusit něco jinýho místo kaše třeba normální příkrm co dostává k obědu

dukie
autor
20. bře 2009

mkr: Kojení nám nestačí dávno... Roste nad průměrnými hodnotami, už na začátku pátého měsíce jsme kojili 8 - 10 x za den... 😝 Obědový příkrm taky nezní špatně. 🙂 Já chtěla dávat kaši proto, že je v ní i mlíčko, tj. že ho o něj neochudím... zatím by jeho strava měla být stále převážně mléčná, že jo. Ale kdyby nepomohlo to posunutí bašty dopředu, tak by se dalo jistě i tohle zkusit. 🙂

andy80
20. bře 2009

dukie: a ty ještě nepřikrmuješ? Pokud ne, asi je čas začít, asi mu už mlíčko nestačí.

dukie
autor
21. bře 2009

andy80: Přikrmuju - viz. výše (kaše, zkusit mu dát večer to, co mu dávám k obědu...). 😉 Přikrmujeme cca od 5,5 měsíce. 🙂

alenka83
21. bře 2009

Dukie, také jsme to tak měli, třeba až po měsíci nám dávání kaše nám začal hezky spinkat, ale také to vidím v tom, že chce hlavně tvoji blízkost, proto vyžaduje kojení. Od té doby, co nekojím (asi od 7,5 měsíce) spí celou noc a vzbudí se až ráno na mlíčko...Děti prostě nemají takovou tu záklopku a jsou vyčůrané natolik, že budou hltat i když nebudou mít tolik hlad, ale Toníček je ještě malinkej, takže normálka v noci koj, jak si řekne🙂

dnada
21. bře 2009

dukie - dávám mu vše co můžu,bílé jogurty s probiotiky,Baby calm,fenyklový čajík nebo šťávičky(švestkovou,hroznovou,hruško-jablečnou),kašičky s probio taky dávám,Probian mimi zamíchám k obědu do zeleninky. Přes den je to dobrý, malýho to budí až k ránu. Mě to připadá jako zaražený prdíky. Masíruju mu bříško při kojení a většinou ty bublinky vyženu ,ale ne vždy,pak pomůže když je on na bříšku a pase,ale to se v noci dělá blbě,když by měl spinkat,že 🙂
No už takhle ve velký míře jedu týden a dnes poprvé krásně spinkal,usnul normálka v půl8 a vzbudil se na kojení až v půl3 a pak spinkal do 5ti ,to ho vzbudil prdík a pak sem ho musela vzbudit v 7hodin,jeli sme na plavčo,dokonce sem i přemýšlela,že se na to vyprdnu,když tak krásně spinká 😀 ale nakonec sme jeli a bylo to mooc fajn,plavčil jako o život 😀

a s tím kojením... já kojím kolem té 3tí v noci,kolem 6té ráno,pak v 8,mezi 9-10dostane ovocný příkrm,pak kojim a usíná,v 1kojim,mezi 2-3hod oběd(masozeleninový příkrm),v 5 kojim,pak mezi 6-6:30 kaše a po koupání kojim , tzn že kojim pořád 7x denně a někdy i víckrát 😀 a vůbec mi to nepřijde,jen malej prostě pořád něco baští a to má jen něco kolem 8kil 😀

dukie
autor
21. bře 2009

dnada: No my máme 8,5 kila už teďka... Jsem zvědavá, koli to bude v těch 8 měsících, jako máte Vy. 🙂

My ráno kojíme cca v 7, pak v 10, polední baštu (zeleninka, masíčko) má mezi 12 - 13, kolem 16 svačinku ovocný příkrm, v 18 jsme kojili, před sedmou jsme koupali a mezi 19 - 19:30 jsme dávali kašičku. No a pak se mi právě ve 21 vzbudí vždycky s tím řevem, který tu řeším... takže ho nakojím, pak se vzbudí kolem půlnoci (někdy ale třeba už ve 22:30)... a pak, potvora jedna malá, se budí každou 1 - 2 hodiny... což je fakt o ústa... 😝 Ale to asi do tří nebo čtyř... a pak obvykle usne (ale taky ne vždy) a spí až do těch sedmi do rána. Dneska teda byl naprostej děs, protože se budil nejen po hodině, ale občas i po půlhodině... trápily ho prdíky. 😖

dnada
21. bře 2009

dukie - já pořád říkám,že mám doma váhově průměrnou holčičku 😀 za to je teda dlouhej ,72cm(při porodu měl jen 47),to dohnal hezky 🙂

jak ti spí přes den ??? a možná bych zkusila dávat to ovoce dopoledne a odpoledne ho nakojit. U nás docela dobře na prdíky zabírá jen auto sedačka,pokud ho takhle hodně trápí k ránu,tak ho šupnu do ssedačky,tu dám teda do křesla a dám ji do lehu. Tím malej leží na zádech a má pokrčený nožičky a tím ho tolik nebolí bříško a dokonce se i vyspinká. Já teda dospávám s ním v obýváku na gauči

kacka.va
21. bře 2009

my to máme taky, dáme kaši a cca za 2 hodiny ještě musíme nakojit před spaním 🙂

mkr
21. bře 2009

dukie - problém bych viděla v kaši buď změnit typ, může mít malý bolení, proto chce kojit, malá si takhle vždy ulevovala, protože věděla, že kojení pomůže, jinak mlíčka má dost od tebe tak bych volila i nemléčný, co třeba jáhlovou podle mě je lehčí 🙂 malá nemusí kaše ani teď, jinak malá spala na bříšku a to bylo něco 🙂