2 letá dcerka chodí po špičkách. Musíme k ortopedovi?

popelka213
15. bře 2012

Ahojky,mám dvouletou dcerku a malá pořád chodí po špičkách.Chci se zeptat jestli se to dá vyléčit?Dnes byla u mně přítelkyně tchána a strašila mně že se ji můžou žilky v nožičkách zkrátit a že se ji budou deformovat když nepůjdu k ortopedovi.Poradte prosím emoticon

dlabinecka
15. bře 2012

Já bych o tom určitě řekla normálně dětské, ta by měla vědět, na kolik je to vážné, zda a jak to řešit. Záleží na tom, jestli to dělá schválně, nebo jí to jinak nejde. Spíš, než na ortopeda bych to viděla na fyzioterapeuta...

eficenka
15. bře 2012

tak určitě se nezkrátí žilky, ale šlachy,.... hlavní je, zda když ji chytneš nožičku - tak lze přitáhnout špičku k bérci, nebo zda už je šlacha zkrácená... určitě bych k ortopedovi zašla, lze to snadno vyléčit -cvičením...

natalie77
15. bře 2012

Ahoj, my byli a pomohli nám. Ve dvou letech to děti dělávají, že chodí po špičkách...nás poslali na rehabilitace, ale syn měl problém, že vtáčel špičky, hodně zakopával, chodil na špičkách pořád ne jen občas ....
Myslím, že se zkracují šlachy, ne žilky..
Rehabilitace a speciální vložky do bot pomohli.
Myslím, že je lepší se jít poradit než to zanedbat. Děti, čím jsou menší, tím i lépe spolupracují.

Hodně štěstí.

mipo
17. bře 2012

já bych jí rozhodně vzala k ortopedovi, ten pak doporučí případné rehabilitace. Zkracovat se může achilovka.
Synek chodí od dvou let, ale rehabilitace nechodila, teď je mu 5 let a chodí pořád 😒 achilovka naštěstí zkrácena skoro neznatelně, ale za to má svojí váhou dost zničenou nožičku, navíc se mu vytáčejí patičky ven. Řešili jsme to i přes neurologii, může to být znak nějaké neurologické choroby, ale naštěstí tím to není, tak snad z toho časem vyroste 😢

akvarela
17. bře 2012

Ja jsem pry jako dite chodila po spickach. Jediny nasledek to ma v tom, ze pri drepu nestojim na celem chodidle, ale jen na spickach, mam zkracene slachy, ale jinak chodim normalne..