2 letá má zácpu, nic nepomáhá. Máte zkušenost?

maddla
22. kvě 2009

Prosím o radu, mám 2 letou holčičku a máme problémy se zácpou, neprve nechtěla kakat asi kvůli nějaké prasklince´, bolelo jí to, pak dva tři dny vyprazdňování bylo v pohodě a nyní už tři dny nic, nevím co dělat, nemohu do ní dostat švestkovou ani hruškovou šťávu a už se trochu bojím. Máte s někdo podobné zkušenosti? Mock děkuji!

jindri
20. črc 2010

Ještě přidám, že u nás nejvíc pomáhá na změkčení stolice hruška. Švestk. šťáva, jogurty vůbec.

@renat2: chudák chlapeček ☹

lienka43
20. črc 2010

Ahojte nam poradila doktorka papat kiwi, a celkom to zabralo, mali sme s tym velky problem tiez a pit hermankovy caj

jitina
21. črc 2010

@jindri
No dneska uz jdu k dr,jestli se rano nevykadi,jsem mu dala na lacno lactulozu a teplej caj,tak uvidim,co to udela!jinak vcera jsem mu i ten glycerynovej cipek dala a nic,tak to me trosku zarazi,bylo mi receno ze do pul hodiny by se z toho mel doslova p.....t a jen si tak 5x prcnul kapku a nic jinyho!ale je to tema plinama,od te doby,co je nema,tak je to des,kdyz mel plinky,tak kadil i 3x denne!kdyby aspon na nem bylo videt,ze ho to trapi,ale nic,ani to brisko nema tvrde nafoukle!ja jsem z toho proste jelen.vcera jsem do neco nacpala vsechny projimave potraviny + lactulozu a sab simplex a nic,jenom prdel 🙄 !

jindri
21. črc 2010

@jitina: tak držím palce. To by mě taky překvapilo, že po čípku nic 😕
... u nás to odplínkování asi bude podobné, malá zatím kaká pouze, když má klid a je sama. Když je bez plíny, tak ani moc nečůrá. Raději si počká, až jí nandám plínu. 😖

anta
21. črc 2010

Holky, my to taky míváme, Honzík má období, kdy kaká každý den a pak se najednou zasekne a nic. Takže čekám tři dny, kdy ho občas i prošťuchuji rektálními rourkami a když nic, tak čtvrtý den dáváme dvě kávové lžičky Duphalacu ráno při snídani a to zabírá. Průjem po něm není 😉 Čípky do prdýlky schopná dát nejsem, no a ani nějak nechci 😅

jitina
21. črc 2010

@jindri
no tak jsme byli u dr a proste je vsechno v poradku,prohmatala mu brisko,zadne zatvrdliny,poslouchala ho a neshledala nic neobvikleho.Se me zeptala,co jsem mu v posledni dobe davala na jidlo,tak mi rekla a dle toho usoudila,ze nema material na hovinko 😅 !Ze jogurt se vstreba,ze zadnej zbytek z toho takrka neni a z polivky,co ji taky ne,tekutiny vycura a zbytek neni-vstreba.Ale predtim to tak proste nemel!A jsem rikala,i o tom cipku,ze si po nem 5 x prcnul a ona,ze je to strevni sliznice,ze tam nebylo co na kakani.Ja jsem z toho jelen a nechapu,ale mudra tomu snad rozumi,kdyby neco mame prijit!

jitina
21. črc 2010

3x hurá už se vykadil........ 😵

jindri
21. črc 2010

@jitina: tak to koukám 😕 tak hlavně, že se vykandil, určitě se mu muselo ulevit. A dala ti na to něco nebo sám od sebe? Snad se to nebude opakovat .....

jitina
22. črc 2010

@jindri
nedala mi dr nic,jen mi rekla,at misto polivek mu davam brambory s masem,no brambory ma rad,jen to maso jaksi pokouse a vyplivne 😅 !No ja doufam,ze uz to bude dobry.

martimarti
26. črc 2010

Holky, nestalo se někomu, když vám prcek kakal po zácpě, že měl hodně tmavou, až skoro černou stolici? Malá má problémy s vyprazdňováním, dneska u toho plakala, kadí tvrdý bobky ☹ dnes to ze sebe dostávala na 3x /od pátku ☹ / a na potřetí skoro černý bobek?
Nemáte někdo zkušenost? Mám to nějak řešit? Jinak je malá naprosto v pohodě 🙂

mishah
19. srp 2010

@jitina No teda-nám zas doporučovala dr právě že polívky!!hlavně zeleninové,musí am být ta vláknina, maso s br může být jako druhé jídlo,ne 😉 Hlavne jsou supr myslím kompoty po jídle a fakt pravidelnost, dostatek tekutin-my začínbáme každé ráno s 2dcl pití a teprv po cca 20 minutách se snídá,aby se mu nastartovalo správné zažívání..asi ta úprava stravy fakt trochu funguje,protože malý začal opravdu sám chodit kakat 😉

monaberuska1
3. zář 2010

ahojky maminky, prosím máme stejný problém, malá trpí zhruba od 2 let nárazovýma zácpama, ☹ prostě je to třeba měsíc dobrý a ztoho jeden týden má hroznou zácpu že to musíme řešit těmi přírodními jakoby projímadly, ale nejsou návykové pak chvilku ještě používáme ale pak vysadíme aje to třeba měsíc dva měsíce dobré a pak zas.. zácpa ☹ jak se jim vyvarovat?? co dělám špatně.. stravou bych neřekla, vařím dá se říct pravidelně, polívky hodně.. prostě na jídelníček si dávám pozor u malé mléka vypije hodně teda pije trvanlivý.. nebo čerstvé.. nevíte proč tyto zácpy???

verska
11. říj 2010

Také jsem měla problémy se zácpou a hledala po netu všemožné informace. Proto si dovoluji zaslat odkaz na weby, kde jsem našla spousty zajímavých informací o tomto problému: http://nemoci.abecedazdravi.cz/zacpa a http://prozdravi.usedmikrasek.cz/traveni-zlucni... . Snad Vám pomohou jako mě

vysocanka
16. lis 2012

@barborabarbora Proc ne banany? banany se doporucuji od jakziva pri prujmech protoze stavi 🙂)) 😵