2 letý syn v se v noci neustále budí a kňourá, chce pít

zuzuza
14. led 2012

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli to neznáte taky. Synovi budou zétra 2 roky a poslední dobou asi čtvrt roku se v noci pořád budí, pořád kňourá, volá mami, brm brm a když mu nedám napít, tak brečí, žízeň mít nemůže, ani skoro netopíme v ložnici, teplo mu snad taky není a ani zima, předtím spával tak krásně, teď některou noc třeba 10 vzhůru a musím k němu vstát a někdy třeba 5x pije - vodu. Jak ho to mám odnaučit? Prostě mu nedat pár dní napít? Vůbec nevím, čím to je, kamarádka má holčičku o 2 dny starší a ta spí celou noc v kuse, od 8mi zhruba do 7mi. Vůbec se neprobudí. Je to děsný, jsem pořád vzhůru. Nevíte, čím by to mohlo být?

crca
14. led 2012

@zuzuza Znám,ale nám už budou v dubnu 3 😀 Je to někdy děs,dělá mě to holka,volá maminko a když jsem u ní tak sebou mlátí kolem,vteká se,pořád pokňourává.....,asi nenadělám nic,dám jí cucnout mlíka a zase lehne a spí.....,někdy je to 5x za noc,někdy 2x.....bylo to horší bylo to i 10x za noc,takže jsme se zlepšili 😅 Asi neporadím nic konkrétního,jen vydržet,já mám k tomu ještě stejně starého kluka 😅

jop
14. led 2012

@zuzuza ahoj, napadá mě jenom jídlo před spaním, jestli mu z toho není těžko a tím se nebudí. Můj syn když byl miminko, tak nesnášel určité jídlo k večeři, pak ho bolelo bříško, kňoural, budil se a po napití (jedno jestli voda nebo kojení) zase usnul. Jinak já mám teď taky dvouletého synka a leccos si dá vysvětlit a sám mi i vysvětluje svoje myšlenky - nedalo by se z něj něco vytáhnout?

zuzuza
autor
14. led 2012

Ježiší, tak to je teda zápřah, dvě děti a ještě když se pořádně nevyspíš, já už fakt nevím co, dnes jsme mu dali větší postýlku, už pro vělký kluky🙂 a tak jsme zvědavá, prvně do ní nechtěl ani vlést, ale nakonec teď po O usnul, ale musela jsem mu dát výchovně na zadek🙂, pač tam houpal, skákal a chtěl pořád pyč pyč🙂, no tak to asi budeme muset nějak zvládnout, to jsem se líp teda vyspala, když jsem kojila, když byl mimino, sice třeba 3x za noc, ale mezitím byl aspoň klid. Vždycky říkám té kamošce, co má tu holčičku, co jí spí celou noc, že to jako nechápu, že si vůbec nedovedu představit, že bych spala jako celou noc🙂, a ráno, když se malý vzbudí, tak musím taky vystartovat hned z pelechu a valit s ním do obýváku, to se vzbudí, řekne mami, pyč, jako pryč, tam a hned kňučí, když nevylezu, tak radši hned peláším, než hned od rána poslouchat knučení hihi🙂 Mě už to ani nějak nepřijde, že nespím, už jsem si na to i zvykla, ale jako štve mě to, ráno jsem jak švihlá něčím po hlavě:(

zuzuza
autor
14. led 2012

@jop určitě bych z něj nic nevytáhla, pač ještě moc dobře nemluví, ne ve větách, zeptám se ho v noci, jestli mu není zima a řekne, že ne, tak nevím, na večeři má většinou krupičnou kaši s kakaem, ale tu neměl dřív a taky knučel, nebo polévku, chleba ani rohlík s něčím nechce, možná, že by měl třeba hlad, ale když on je tak strašně vybíravý v jídle a třeba ráno ani nic nesnídá, tomu člověk nachystá tři druhy jídla a on nic nechce, tak už mu prostě nic nedávám, pak kolem 10 se zeptám jestli chce papat to a to a on že ne, tak má až před spaním polívku a pak už během dne teda aspoň něco sní, ale jedlík to teda rozhodně není a teď mu asi i rostou stoličky, teď nechce jíst vůbec:(

jop
14. led 2012

@zuzuza náš malý taky strašně špatně jí, je to fakt hrůza, i když co mu dávám Pikovit, tak se to dost zlepšilo. Přesto bych možná zkusila na pár dní vypustit tu krupici a nedávat mu jídlo těsně před spaním. Možná je to blbost, ale vyzkoušela bych to, náš malý se takto budil po kaších a večeřet musí minimálně 1,5 hodiny před spaním (těsně před spaním má ještě Nutrilon).

jop
14. led 2012

@zuzuza a teda náš malý mluví krásně, ale když se ho zeptám, jestli mu je zima, tak řekne že ne, i když cvaká zubama 😀 Takže to je těžko...

mates22
14. led 2012

taky znám, dcera dělala totéž až do 3,5 let ☹ , nedalo se dělat nic, jen vydržet - zkoušeli jsme dávat/nedávat jíst i pít, mléko s medem a spoustu dalších věcí

evulka25
14. led 2012

U nás to Fili dělá když je přetažený a přes den si nehodí šlofíka, tak to se budí, kňourá, jinak spí celou noc.

beruska24.9.
14. led 2012

@zuzuza tak naše starší spala ´´celou noc´´ jen asi 4 noci jako 3-měsíční miminko. jinak nikdy a to ji jsou 2 roky pryč. když měla 23m., tak se ji narodila sestřička a první měsíc po návratu z porodnice byl očistec 🙄 maličká se budila po cca 3-3,5h., starší každou 1,5-2h. a vyžadovala mlíčko. takže jsem nespala vůbec. postupně se to lepšilo a starší chtěla mléko tak 2-3x za noc. nakonec jsem ho odmítla v noci dělat a dávala jsem napít vody. maličká začala spát delší intervaly, takže jsem častěji vstávala ke starší 😠 teď pije starší v noci vodu, ale stejně za ní jdu tak 2x, někdy 3x nebo přijde ona za mnou do ložnice. no a maličké rostou zoubky, takže opět celé noci nespím. přes den si neodpočinu, starší od začátku prosince přestala po obědě spát - zrušila jsem ji dudlíka 😝

miskadis
15. led 2012

@zuzuza u nás je to stejný - naše malá bude mít za chvilku 2 roky a můžu s klidem říct, že jsem ještě ani jednu noc nespala celou v kuse, protože malá se bořád budí 😝 .
Někdy se budí třeba jen 1x, někdy 3x - je to různý 😝 - je to síla, protože většina dětiček mých známých dávno už spinkají celou noc. Já na tento zázrak pořád čekám 😒
Mě přijde, že se malá budí už ze zvyku, zajímavý je, že se začíná budi až po půlnoci - posadí se na posteli a říká: pití, pití - když jí ho nedám ( i to už jsem několikrát zkoušela), tak je řev 😠 Napije se, lehne si a spí dál. Ale pro mě je to docela problém, protože já než vždycky zaberu.....docela mi to trvá 😝
No a ještě se mi malá budí ráno kolem 6. hodiny na mlíko - to taky dostane, lehne si a chrní zas dál. opět jsem zkoušela i tom že jí mlíko nedám, ale výsledek - zase řev 😠
Spousta lidí mi říká, že jednou se to zlomí a malá začne spát celou noc, ale kdy???Tak nevím, jestli se dočkám dřív než bude malá chodit do školy 😀 😀

spagatice
15. led 2012

Náš Míša bude mít v pátek dva roky a většinou spí taky celou noc. Někdy se probere a řve a to ho potom musíme vzít k sobě do postele 😖 . Ale neboj, díky Vítkovi taky nespím 😀 .

Kamarádce se takhle budila malá na pití a ona jí do postele dávala lahev s čajem. Malá se vždycky sama napila a zase usnula. Ani k tomu mámu nepotřebovala 😉

zuzuza
autor
15. led 2012

@miskadis Tak u nás to samé jako přes kopírák a hlavně to, že se budí taky až po půlnoci. Taky mi kaoška říkala, at mu dám do rohu postele vodu do flašky, že si ji veme sám, ale já zase mám strach, že se polije, jak bude rozespalej a pak budu ještě převlíkat postel, já mám jeho postel sice přiraženou k naší, tak se jen natáhnu, ale prostě je to na prd, pořád každou chvilku čumákuju do jeho postýlky, co se mu nezdá, čekám, kdy se zavrtí a zase budu vzhůru...ale vyspaná docela jsem, pač si s ním pak jdu lehnout přes den, to spí po O dvě hodiny a jde sám hajat, veme deku a valí do postýlky, lehne a spí.....

miskadis
15. led 2012

@zuzuza jee, 2 hodiny po obědě ti spinká - závidím - mě spí max 45minut 😝 , to než bych já stačila pořádně zabrat, tak je malá vzhůru 😠

majatob
15. led 2012

ja si beru deti k sobe do postele kdyz se budi, pak spi krasne 😵 jo a nejstarsiho syna jsem mela kolem tech 2 let naucenyho, ze mel v posteli v rozku flasku s vodou a v noci se obslouzil sam, pak to prestal vyzadovat, asi to bylo moc narocny 😀

ludva
15. led 2012

@majatob jé, tak to máte asi taky velkou postel :D

marcelkap
15. led 2012

@miskadis Nám teda ještě nejsou dva, ale když jsem četla tvůj příspěvek, jako bych to viděla u nás. Přesně to samý. Od narození spala děsně, teď je to milionkrát lepší, po usnutí cca v 20:30 spí do půlnoci plus mínus a pak pít pít. Dám vodu, někdy zabere a někdy je vzhůru dvě hodiny a nechce usnout. Tak u ní sedim a tišim a uspávám. Mezitim chce chovat, mazlit... Když vodu nedám, tak řev. Když už usne, tak nemůžu zabrat já, protože mám strach, že se zase každou chvílí vzbudí.
Taky okolo 6h ráno se vzbudí, chce abych si k ní lehla a spíme ještě třeba do 8.
Jednou to přijít musí to krásný spaní 😵

@spagatice To jsem zkusila jednou dát jí do postele lahvičku s pitím a ona to po sobě cáká a dělá s tim kraviny. Ale tak třeba v těch dvou letech to bude lepší 🙂

@zuzuza Nám sice ještě nejsou dva, ale máme podobný problémy. Po obědě usíná většinou taky hezky a spí 2-3 hodiny vyjimečně míň, večer se začíná budit až po půlnoci a to je pak něco.
Když jsem jí zkoušela vzít k sobě do postele, tak akorát dělá kraviny a blbne, takže to ani náhodou.

jeudi
15. led 2012

@zuzuza a nemuze to byt tim ze mu lezou ty zoubky? malej ma taky obcas takove obdobi to casem prejde 🙂

dracekmracek
17. led 2012

zuz já mám tohle u obou,Lukášek navíc vypije za noc dvě lahve čaje,děs děs,taky už nevím jak to změnit,vyřvat ho nechat nemůžu protože by budil matýska(i když je v jiné místnosti).u nás se to zhoršilo přestěhováním do 9.měsíců spal od narození v kuse.hned první noc v novém bytě to začalo a bylo to třeba 16x,ted je to 8-10.nepomohlo nic ani rady od lékařky.ta slíbila že se to v 1,5 roce změní.Matýsek pokračuje v jeho šlépějích 😝

anetaalex
19. led 2012

Ahoj taky to znám,vypije mi taky skoro dvě lahvičky vody a pak ho tak 4x přebaluju a kolikrát je i celý počůraný protože to ta plína už ani nevezme.Šílený znám to a ještě ted řeším,že mi skoro nejí a pořád jen pije.Tak moje rada je jen každý dítě je jiný a nemusí to nic znamenat. 🙂

zuzuza
autor
23. led 2012

Holky, tak 9 dní, co jsem založila toto téma a jsme pořád na stejném, pořád se mi budí, jsem co chvíle vzhůru, ale už jsem si na to i zvykla. Co mě teď ale zase trápí, tak je to, že strašně špatně jí, on ráno ke snídani nechce nic, pak až třeba kolem půl 11 mu dám polévku, to si dá, pak jde spát a až se vzbudí, dá si druhé, třeba dnes kolečko knedle a špenát, pak až do večera zase nic nechtěl a pak než šel spát tak snědl zase knedlu se špenátem a později půl banánu a to je jako vše a to je tak každý den, v roce měl 11 kilo, teď o rok později má stejně, je to normální??

hehena
23. led 2012

@zuzuza no s tím jídlem mi to taky připadá jako zuby.... bolí ho to, tak nic moc jíst nechce. prckovi se teď taky prořezávaly poslední stoličky a taky toho moc přes den nesnědl. v noci se taky budí často, jen nás teda zatím nepotřeboval, jen ho slyšíme. nám se při posledních zubech právě zhoršilo to samoný usínání. nějak nechce najednou vůbec usínat sám, do týhle doby nebyl vůbec problém...

hehena
23. led 2012

@majatob taky bych si tak ráda brala prcka do postele 🙂)) ale on se tak roztahuje, že by nás nakonec nejradši zkopnul a navíc si chce k ránu "povídat" (a to je ještě nemluvně 😀)). no prostě si sedá, ukazuje, chce komunikovat, hlavně nespat.... takže to nejde, neb já nic nevydržím a po dvou takových nocích bych zhebla .))) 😀

lucajdak
8. únor 2012

nevím si taky rady, asi měsíc se muj syn budí tak kolem druhe hodiny v nci a rve.Vola na me a kdyz prijdu, vyzaduje aby si k nemu lehla, nekolikrat jsem to udelala a pak jsem si to vycitala, jestli si na to nahodou nezvykl a nedela to tak schvalne kazdou noc.Uz dve noci jsem mu rekla ze ma kazdy svoji postylku, a ze se v noci spinka a rano az se vyspi tak si budeme hrat, nekdy to zabralo ze ani neprotestoval, ale spis to je nahoda.Dnes jsem k nemu vstavala asi trikrat, ma svuj pokojicek a my hned vedle loznici. Ale on se boji spat sam,ma problem si i sam hrat a vsude musim byt s nim, uz si nevim rady.Vecer ho uspim a odchazim s pocitem, kdy zase zacne vyvadet.Manzel mi rikal ze ho mam nechat byt, ze kdyz zjisti, ze neprijdu tak prestane, ale kdyz ja nemam to srdce.Prosim poradte, at se nezblaznim, ted co jsem tehotna tak mi ten spanek dost chybi☹

lucajdak
8. únor 2012

Jen podotýkám, že v pokojíčku už sám spává rok.

andelka
9. únor 2012

Můj se začal budit v září, z ničeho nic, předtím spal celé léto celou noc (tak do 19.30 do 6h). Teď se budívá 1-2x za noc a brečí. Někdy se povede že na něj promluvím, dám mu medvídka a usne, ale někdy pomůže jen flaška s vodou. Už jsem zkoušela řev vydržet a prostě do rána pití nedat, ale stejně se budil a takhle se většinou napije a usne. Ale teď ke konci těhu mě to taky zmáhá, 2x minimálně se v noci probudit a po 6h vstávat. Taky mě ještě občas probudí pálení žáhy, křeč v noze nebo se musím přetočit na druhý bok, nebo kope mimino...no od léta jsem nespala celou noc v kuse a dýl jak do 7h. 😒
Spí vedle mě v postýlce, občas zkouším jestli nebude spát líp se mnou, ale ne, vrtí se a stejně mi z postele zdhrne.

viky82
30. pro 2015

Dobrý den prosím o radu. Syn se mi už před druhým rokem začal v noci kolem 2hod.budit a potom už do 6hod.spal špatně a musela jsem spat u něj než v 6hod.vstával. Za pár měsíců mu budou už tři roky a nelepší se to. Řekla bych že je to horší. Už se probouzi po 24hod.a do 6hod.spí špatně. Zvlhcujeme i vzduch v pokoji a vetrame a nic