2 měsíční syn pořád řve. Co s ním?

flor1
30. srp 2008

Ahojky, potřebuji poradit, mám skoro 2-měsičního chlapečka..a už týden celý den jen řve a řve..nic nepomáhá..je najedený, přebalený, nic nebolí jen řve..snažím se ho uspat..to pak zalomí jen na půl hodky a zase řve..v noci zatím spinká pěkně..už nevím co s ním.. ☹
Já nic nestíhám..díky...a nervy už taky nemám...chjo...

coriven
30. srp 2008

flor1, drž se...
jak často baští? možná je teď v období, kdy potřebuje jíst častěji, malá jedno období jedla snad ani ne co hodku a jinak taky skoro furt řvala...
teď má zase problémy s usínáním ☹
kolik ti tak přes den zaspí? (když ty půlhodky sečteš), jestli není rozmrzelý z teho, že moc nespí...

krista
30. srp 2008

Flor to budou asi prdíky ☹ Prošli jsme si tím taky a zkončilo to teprve nedávno, i když jí to ještě občas potrápí. Jestli kojíš tak si dávej pozor na nadýmavé potraviny, zkus koupit nějaké kapičky třeba BabyCalm (jsou čistě přírodní) nebo Sab Simplex (tam už je ale "chemie") masírujte bříško po směru hodinových ručiček a cvičtě s nožkama, hodně přitahujte k bříšku, snad vám něco pomůže! 😉

coriven
30. srp 2008

a taky možná malého nosit v klubíčku, to taky pomáhá na břůško 😉

flor1
autor
30. srp 2008

Ahojky, právě že kojím snad co hodku...předtím jsme baštili co 2-3 hodky..a teď nedělám nic jiného, než kojím..je fakt, že i tím spaním je rozmrzelý..včera jsem musela spát s ním..a to vydržel spinkat 3 hodiny..ale mezitím toho řevu..
Jj..na prdíky jsem taky myslela, dáváme baby calm a myslím, že i zabírá..Ale brouzdala jsem po netu a zjistila, že to může být i růstový spurt 😕
Diky za rady..naštěstí je zrovna chvilka spánku 😵

coriven
30. srp 2008

tak snad se to brzo zlepší 😉
taky bych to tipla na ten růstový spurt - když má větší a častější hlad 😉 , taky sem jen kojila nic jiného jsem nebyla schopná dělat 😀 , nosila, uspávala, hladila, masírovala
ten řev je strašný 😔 , ale asi si tím ti prckové projít musí...
prospi se i ty, jak malý usne, aspoň po tych chvilkách 😵

flor1
autor
30. srp 2008

Jj...teď aspoň vím, proč pořád ječí...nemůžu ho vzít ani do kočárku, protože řve i tam... 😢

coriven
30. srp 2008

i v kočárku? na malou zabíraly právě procházky v kočárku - pravda musela jsem víc houpat a jezdit po kostkách, ale na nějakou chvilku to zabralo - aspoň usnula 😉

flor1
autor
30. srp 2008

Právě i v kočárku...chvilku je klid a pak řve.. 😢 Jinak v kočáru vždycky spal..asi to bude fakt, ten spurt, zase jsem kojila...zajímalo by mě, jak dlouho to trvá?!

coriven
30. srp 2008

ted ti nevím jak dlouho jsme to měli -cca 14 dní? aj sem se ptala dr. - jestli nemám přikrvomat či dávat čajíky, nakonec sme to ukojili 🙂 😉

k284
1. zář 2008

ahoj, moje dcera byla v tomto věku stejná, buď řev nebo spánek, nic nepomáhalo, časem to přestalo, až se začala zajímat o svět kolem a trochu se zabavila, do té doby jsem nic nestíhala a byla dost na nervy, aspoň že prospala celou noc, tak jen vydržet

mysinka
1. zář 2008

Flor, znám moc dobře 😵 Chce to pevný nerv a mast na bradavky 😀
Malý měl v tomhle období ani ne spurt, ale neustálé koliky a prso chtěl spíš na uklidnění. Byla jsem rozžužlaná, ale bylo mi to milejší než řev.
Nezkoušela jsi nosit v šátku? Nám to moc pomáhalo...přeci jen je Tvůj prcek ještě maličký, potřebuje těsnější prostředí a blízkost mámy...hodně se zklidní a déle prospí. A Ty budeš mobilnější. Když na to přijde, dá se v šátku i docela pohodlně kojit 😉

misakulicka
2. zář 2008

my teď máme taky řvousenku....hlavně před spaním-to je martýrium, než usne...jak vidí postýlku už spustí hašte---usínání nám teď opravdu nejde....možná prdíky, možná zoubek klubající se....vím já....

masacek
2. zář 2008

ahojky,mám naprosto stejný problém.mám holčičku 7týdnů a buď kojíme nebo řve.sama se vůbec nezabaví.když ji chováme je to lepší.přes den skoro nespí v kuse tak púl hodiny.Alspon že v noci spí.Takže když nespí tak je na mě.taky nic doma nestíhám ale prý to přejde.moc tomu nevěřím.teď jsem dost nastydlá a bojím se aby to ještě ode mne nedostala.máte s tím někdo zkučenosti?











,

k284
2. zář 2008

masacek,myslím,že když kojíš,tak jí dáváš protilátky,taky jsem byla nachlazená a malá nic nechytla, my dvě máme asi úplně stejné děti, že? ta moje taky vůbec nespala přes den, ale zato celou noc, teď už spí celou noc + 1 denní spánek v kuse 2-3 hodiny, ale když je vzhůru vyžaduje neustálou pozornost, nic při ní neudělám, vstávám v 5 hod.,abych uvařila atd.,než se probudí

monkia.pv
3. zář 2008

ahojky holky,tak my taky cely dny jen rveme!Je to sileny-hlavne na moji psychiku-nevim proc place? nic nepomaha!Dokonce se vzteka ikdyz ji chovam!Ted dokonce nechce byt ani v kocarku-dneska jsem s ni byla venku dvakrat po 15 minutach!A nevydrzela jsem ten rev a ty pohledy lidi co chodili okolo a divali se co ji delam!Musela jsem rychle domu!Pritom jeste vcera mi v kocarku spinkala hodinu a pak pul hodky koukala kolem sebe nez zacala rvat!U nas to asi nebude hladem-jsme na Nutrilonu a flasku nechce driv jak za 3 hodiny!
Holky myslite se to opravdu spravi?Ja uz tomu prestavam verit!Ach jo!

lenulin
4. zář 2008

No že mimčo křičí to je asi normální, ale jestli křičí celý den to už asi normální není.Ptali jste se na to doktorky nemůže být nemocná?My jsme křičeli a nakonec se zjistilo,že má nějakou střevní infekci když mu vzali krevní vzorek.Teď nás trápí větry, ale to si zakřičí tak jednou denně a je třeba nevrlý.člověk to na něm vidí ,že ho bolí bříško.Je možné ,aby křičeli ti špunti bez důvodu?

gabca1
4. zář 2008

Holky, vydržte. Nám malá taky plakala. Měla prdíky. Nic nezabíralo. Nechtěla chovat, spinkat, nic... A po 4. měsíci se to začalo lepšit. Některá miminka pláčem i vybíjejí energii. Určitě se to zlepší. Uvidíte. Já už taky myslela, že to nepřejde a teď je to sluníčko. Taky občas pláče, ale jen málo a to jí rostou 3 zoubky.

radka.m.
4. zář 2008

holky,my jsme měli 10měs.a když byl malý,tak do těch 4měs.taky jenom řval,i v kočárku.jenomže pak jsme přišli na to,že pokaždé,když začal řvát,tak jsem si jako každá správná máma myslela že má hlad,tak jsem mu strčila prso,no a on si ho samozřejmě vždycky vzal,no a ono ho pěkně po tom bolelo bříško,protože byl pěkně přežraný,když to tak musím říct.bylo také období,kdy nám přibíral i půl kila za týden,takže jsem se snažila aspon trochu natáhnout intervaly mezi kojením a pomohlo to.

hacina
6. zář 2008

tak přesně tento problém ted už asi 14 dní řeším také. Malá přes den jenom jí nebo řve, nepomáhá když jí chovám, drncám,kočárek...jen jedno, když si sednu na takový ten balon...jenže to je děsné, protože ten si oprvdu nemužu s sebou brát ven 🙂 a taky je to docela náročné, hopsat 10 hodin denně. Nemůžu s ní ani nikam pořádně jít, jelikož vím, že když ji budu chtít utišit tak nemám jak...v náručí se nezklidní☹ ...doufám, že to opravdu přejde...jsem z toho už ted docela psychicky špatná a to to trvá teprve 14 dní.

Prdíky jí netrápí, prdí a kaká jak divá, ničím se ale nechce zabavit mezi jednotlivými kojeními☹ v noci spinká ale dobře...tak co s tím ?

helca76
7. zář 2008

Ahoj holky, měli jsme to samé. Teď už je naštěstí klid (ťuk, ťuk, ťuk). Malého uklidnilo jen nošení ve vaku. Řval, když jsem ho chovala, v kočárku, v lehátku, prostě všude a nic nepomáhalo, až mi doktorka poradila baby vak a to jsem nestačila zírat. Já ho tam dala a během chvilky ticho. Většinou do dvou minut usnul 😀 Nedávala jsem ho do toho vaku podélně - to se mu nelíbilo, ale dávala jsem ho tam obličejíkem ke mně a nožičky měl opřený o můj hrudník 😉

sarah.j
8. zář 2008

Ahoj holky,tak i já si prošla první 3 měsíce s řvoucím miminkem.Bylo to strašný, nezabíralo vůbec nic.Neznala jsem jít s kočárkem na procházku, protože jak ho to chytlo, tak nešel utišit.Trápily ho prdíky a bolení bříška,tak jsem mu pomáhala jak jenom to šlo ale stejně nic moc nezabíralo. Po 3 měsících se to ale zlepšilo, to se začal zajímat o věci okolo a taky hračky. Takže držím palce vydržet to.

pavlina05
8. zář 2008

Holky, souhlasím s sarah.j . Musíme vydržet. U nás to bylo děsný§ Ale po tom 3 měsíci se to zlepší 😉 U nás po 10 týdnu 😉

hacina
8. zář 2008

holky super za příspěvky, člověku je hned lépe, že v tom není sám a mimčo "divné" 🙂) tak tedy vydržet🙂

romous
8. zář 2008

fakt me to utisilo cist tady ty clanky,protoze to co zazivam je desny uz sem z toho blazen jedinej cas kdy nerveme je dopoledne a noc a odpoledne jako kdyz do ni pichne a rve v kuse az do koupani ted uz sem to nemohla vydrzet tak se koupala v 6,ale myslite ze je mozne ze ji boli ouska??Nechala sem ji pichnout nausnicky minuly tyden a od te doby prave jen rve,uz sem z toho uplne unavena a navic nic nezabira chovani kocar proste nic a kdyz ji pro tom revu i krmim tak se pak poblinka 😢

binki
8. zář 2008

divné nejsou, jak jsem samovýzkumem zjistila, je to normální, akorát ten každodenní řev na mne působí drtivě, občas se cítím jako zombie, ale abych vás uklidnila 🙂 za 3 měsíce se vyjasní druhy pláče a proč řve, pak jdou koliky a zuby a pak začíná období vzdoru 😎 , což mám já s malým právě teď, hehe

monkia.pv
9. zář 2008

ahojky hoky,tak my jsme se vcera vratily z nemocnice!Byly jsme tam s malou od ctvrtka!Silene nam plakala tak nam to nedalo jeli jsme!Na prijmu si pvni mysleli ze ma spatnou aritmii srdica!Nastesti vsechna ostatni vyseetreni dopadly dobre,tak srdicko vyloucili!Zjistili nam ale zacinajici zanet ouska a mame mirne zvysene jaterni testy!Coz pry znamena ze mala prodelala nejaky zanet a sedlo ji to na jatra!Pry i tohle mohlo zpusobit ten jeji neklid a plac!Musim rict ze od patku co jsme ji zacali kapat do toho ouska,tak je to zlaticko-skoro vubec neplace a smeje se jak pominuta! 🙂

flor1
autor
2. lis 2008

Ahojky, tak jsem tady zase, téma jsem zakládala v srpnu teď je listopad a malý stále řve. Je pokrok, že vydrží dopo sám v lehačce i půl hodiny, když je dobrý den, ale jinak většinu dne přořve 😢 Už jsem z něho psychicky vyfluslá, někdy nejde ani utišit v náruči, taky mi vadí, že když je takový vztekloun vůbec nevydrží na bříšku, takže pasení koně je takové nějaké, vůbec ukázkové a ještě mi u toho začíná lozit?! Nejhorší je, že řve i v kočáru...už fakt nevím co s ním..Celý den se točí jen kolem něho...jinak jsem zastáncem miminko nosit a nenechat ho vyřvat, ale už je to nad mé síly ☹

vojtisek2007
2. lis 2008

flor 1 - mě taky malá začala řvát - cca na dvou měsících - celý dopo jsme prochovali, nic jsem s ní neudělala, jak jsem jí položila, tak řvala, řvala a řvala - usnula max na půl hodiny....ale teda v kočárku mi neřvala, tam vždycky spokojeně usnula - a teď už tak 5dnů je to lepší....vydrží pod hrazdičkou, nebo v lehátku, nebo paseme koníky....taky ještě má občas tu svojí 15ti minutovku ukrutýho řevu, ale podstatně se to zlepšilo, tak vydrž... 😉

flor1
autor
2. lis 2008

Vojtisek2007 : díky moc, je fakt, že někdy lepší chvilky má, ale ten řev převažuje, je hrozné žeřve i když ho oblíkám a svlíkám, takže než ho snesu do kočáru, tak je šílený řev..Už aby to přešlo 😉

vojtisek2007
2. lis 2008

flor1 - a ještě jsem zjistila jednu věc, když jí mám třeba v lehátku, a už jí to tam nebaví, tak začne zpročátku jakoby mručet a tak - a nesmím jí nechat rozeřvat...když tohle začne dělat, hned jí vezmu a děláme jinou aktivitu, přenesu jí na postel, ukazuju jiný hračky...docela to pomáhá, zase u toho třeba 15minut vydrží a znovu změna, jdeme na gauč,pouštíme písničky...pořád to chce změnu....A s tím oblíkáním a slíkáním je to u nás to samý, než jí narvu na hlavu čepici mám pocit, že se uřve k smrti....a kočáru ještě tak 5minut vzlyká a pak dobrý...a koupání je taky jeden velkej horor, ikdyž teď jsem zjistila, že když koupu ve velký vaně na lehátku (dřív jsem koupala jen na ruce v malý vaničce) tak tolik nevyvádí....