2. rodičovská - musím zajít na úřad práce?

rihapa
5. únor 2017

Holky, mám na vás dotaz. Vím, že se na toto téma již několikrát psalo, ale nějak to nemůžu dohledat.
Mám mateřskou na 3 roky ( konec 20.11.2017 ) nyní jsem těhotná a termín porodu mám 14.8.2017. Zaměstnavatel mi dal před nástupem na 1. mateřskou výpověď. Musím tedy druhou mateřskou hlásit na Úřadu Práce nebo stačí jen Sociálka? Vůbec nevím jak to na ÚP chodí, nikdy jsem tam nebyla evidovaná. Díky za rady. 🙂

luj89
5. únor 2017

@rihapa ahoj, ted nepujdes na materskou, ale rovnou na rodicovskou, takze na socialku 🙂

rihapa
autor
5. únor 2017

@luj89 bezva díky, tu mateřskou jsem špatně uvedla, chtěla jsem napsat rodičovskou 🙂

j.a.n.i
5. únor 2017

@luj89 Sociálka nic není... buď existuje česká správa sociálního zabezpečení, která řeší mateřskou, nebo pak Úřad práce - odbor státní sociální podpory, který řeší rodičák.
Takže správnější odpověď v této situaci bylo spíše to, že rodičák se řeší na UP.

xpila
5. únor 2017

@rihapa Jen RP se nevyřizuje na sociálce, ale na ÚP.

luj89
5. únor 2017

@j.a.n.i dekuju za upresneni 🙂

snehurka22
6. únor 2017

Ahoj, na úřad práce se hlásit nemusíš, ale pokud by se ti chtěly vyplňovat ty papíry a vše to vyřídit, mohla by si dostat podporu. Za 5 měsíců vedení je to celkem 17.550Kč. Kdyby si s tím chtěla poradit, tak napiš ;)

rihapa
autor
6. únor 2017

@snehurka22 já asi nejspíš na podporu nebudu mít nárok, když manžel vydělává 🙂 , ale děkuji za tip 😉

ninive211
6. únor 2017

@rihapa Podpora v nezaměstnanosti nemá nic společného s tím,jestli manžel vydělává nebo ne.

rihapa
autor
6. únor 2017

@ninive211 já jsem v této oblasti úplně mimo 🙂 vůbec nevím jak to funguje a na co mám nárok... 🙂

j.a.n.i
6. únor 2017

@rihapa Nárok bys měla, ale přijde mi nesmyslné si ji teď vybrat, když ti navazuje rodičák na sebe, ona se možná ještě ta podpora po skončení druhého rodičáku bude hodit.

rihapa
autor
6. únor 2017

@j.a.n.i no právě, kdo ví, jak to pak bude 🙂

snehurka22
7. únor 2017

@rihapa Manželovo příjmy se do podpory v nezaměstnanosti vůbec nezapočítávají, to si pleteš se sociálními dávkami ;)
@j.a.n.i. podporu si ale vybere z prvního rodičáku a z druhého bude mít pak nárok taky ;)