Používáme cookies. Více informací zde. OK
dosjan
8. kvě 2018

Naprosto vás chápu, zlepší se to, určitě. Spánek se u dětí hodně mění. Mám také dva nespavce, u staršího se to zlomilo před třetím rokem (to jste asi nechtěla slyšet🙂, od té doby spí až na výjimky celou noc. Mladší (24 měsíců) se stále v noci budí - když se vzbudí a nechce zpět do své postele, beru k nám do postele, abych se vyspala - on je klidnější, já a spíme oba, kolikrát vyloženě leží na mě, asi mě fakt potřebuje cítit. Někdy se pak zase vzbudí a chce sám od sebe zpět do své postele. Nebojte se, nebude s vámi v posteli spávat věčně. Nejsem vyloženě zastáncem toho, aby dítě spalo jen v posteli rodičů, ale když synové potřebují naši blízkost, mohou k nám kdykoliv přijít a dospat u nás - ano někdy se ráno vzbudíme i ve čtyřech🙂
Já uspávám tak, že chovám v náručí - u toho zpívám ukolébavku a po ní ukládám do postele, dám pusu a odcházím (teprve nyní jsme odbourali kojení, tak syna místo toho chovám, abych zachovala blízkost).
Ještě mě napadá - u obou synů se spánek zlepšil přesunutím na velkou postel - v postýlce se bouchali o sprušle a zbytečně se budili.
Po přesunutí na velkou postel bylo uspávání tři dny horší - protože za námi hned přišel, ale když jsme ho opakovaně vraceli do postele, tak pochopil, že má fakt ležet a spát, jen musí jít spát dřív než starší bratr, jak se uspávají společně, jen co odejdeme, začnou blbnout🙂
A ještě jedna zkušenost - večer bych se nebála někam jít - pokud je syn zvyklý na babičky či hlídací tety, určitě to s nimi večer zvládne. Pokud naši kluci nevidí maminku, nevyžadují stejný vzorec chování a klidně se je podaří uspat i jinak (kolikrát lépe🙂. Určitě to zkuste - pro začátek můžete být pro jistotu poblíž domova - kdyby náhodou bylo potřeba se vrátit.
Vydržte, brzy bude lépe!🍀

iviiii
8. kvě 2018

taky mám 21měs. syna a spaní má poslední 3 měsíce děsné,několikrát za noc začne ze spaní jakoby bručet občas i jakoby poplakavat ale stále spí,vždy jsme mu dali do ruky flašku a on si ji vzal vypil uklidnil se a spal,ale ted už ani tohle moc nepomaha navic mu ji nechci dávat v noci pořád,protože už bych ho chtěla učit pomalu i na spaní bez plenek..navíc v říjnu budeme mít další miminko tak bych byla ráda kdyby začal spávat celou noc-to někdy spaval ikdyž byl mnohem menší...

dosjan
8. kvě 2018

Málem bych zapomněla na další tip - co nám pomohlo na to, aby se mladší syn nebudil v noci s jekotem, ze kterého ho nebylo možné jen tak dostat - zřejmě noční děsy (nejvíce se to dělo kolem 22, 23. měsíce), tak jsem nechala namíchat Bachovy kapky na míru. Od té doby, co je užívá tak, když se v noci vzbudí, tak jen normálně zavolá, neječí...

priefi
9. kvě 2018

@ivis_b taky cekam, kdy se to zlomi. Syn ma 23m a stale se budi, ale davam to hlavne za vinu zoubkum, uz ma konecne vsechny, tam snad se vyspime. Ted dokonce par noci spal az do 5 😍 a pak jeste i pospi do 6. Ale dnes v noci uz kolem pul jedne se tlacil k nam do postele a v 5 celkovy budicek 😅

ivis_b
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivis_b
autor
9. kvě 2018

@priefi když to začalo, taky jsem podezírala zuby. Jenže to začalo ve 4 měsících a první zub měl asi v 8 nebo 9 měsících 😀 A doteď má jen 10 zubů, tak teda koukám jak blázen, že vy už máte všechny 🙂

ivis_b
autor
9. kvě 2018

@dosjan já uspávám tak, že ho dám do postýlky, zazpívám písničku a případně ho držím za ruku, když chce. Čekám, dokud neusne. Než jsme vyhodili dudlík, tak jsem ho začínala učit na to, že zazpívám a hned odcházím (tak jako po obědě, to ani nezpívám, prostě dám do postýlky a jdu), ale teď by to nešlo, to by hned ječel a já nemám koule na to, abych ho tam nechala ječet a odešla do vedlejší místnosti (ani to nepovažuju za správné).
Velkou postel právě chceme pořídit, hodně po postýlce cestuje a přijde mi, že ho už dost omezuje. Na druhou stranu se bojím, že z ní bude utíkat. Ale zkusíme to.
Jinak tuto neděli jsem musela jít do divadla (dárek), věděla jsem, že budu v 9 doma, takže na mě kdyžtak počká, pokud bude hysterčit. Hlídala ho jeho teta, kterou má rád. No v postýlce řval a řval, nakonec jí usnul v náručí, jinak to nešlo.
A děkuju za tip na kapky, vyzkouším...
Teď mi po obědě normálně usnul, sám, bez dudlíku (ale po pár dnech se na něj zase ptal, evidentně ještě nezapomněl). Jenže v noci jsem tam zase 4x nebo 5x byla. 😕 Blbý je, že když tam jde v noci manžel, tak z řevu je řev brutální, vůbec ho neakceptuje a ječí máma. Přemýšlím, že tomu dám ještě tak měsíc dva a pak na víkend odjedu a prostě si bude muset zvyknout na to, že někdy je mu k dispozici jen táta. Jen nevim, jestli to není moc krutý :-/

priefi
9. kvě 2018

@ivis_b njn, ve 4.m mel uz dva a kazdy dalsi mesic prisla dalsi dvojicka, pak ctyrky stolicky trosku zpomalily, trojky pak sly chvili zaroven se ctyrkami a pak petka, kterou postupne zacaly nasledovat dalsi petky, pak chvili spolecne a pak zase postupne. Nas mrnousek je v zubech rychlik 😂 pevne doufam, ze se uz konecne vyspim a nebude se porad budit v noci 😂

dosjan
10. kvě 2018

@ivis_b Tak třeba opravdu pomůže velká postel. U nás spánek u obou synů značně zlepšila, byli v ní spokojenější, rovnou i s velkou dekou, aby se mohli zachumlat...Jen ten jejich počáteční pocit nabyté svobody volného pohybu po bytě se musí nějak zvládnout - kolikrát jsem se fakt lekla, když místo volání mě v noci někdo chytil za palec u nohy, nebo nehybně stál vedle postele, scény jak z hororu🙂))
Kapky jsem sehnala u paní tady na Modrém Koníkovi a asi fakt fungují - každopádně alespoň v noci neječí.
Fakt vás chápu, to dlouhodobé nevyspání je strašně vysilující - prvního syna jsem do postele moc nebrala, chodila vedle do pokojíčku, trpělivě čekala, až zase zabere (míval období, kdy se probral třeba i na dvě hodiny a ne a ne zabrat), ráno byl akční, já chodicí zombie. Teď u druhého jsem v tomhle hodně polevila - naučila jsem se kojit vleže a pospávala u toho, v noci si ho přesouvám k sobě- abych se aspoň trochu vyspala...
Manžel u nás též funguje jako spouštěč ještě většího řevu - též v noci syn vyžaduje výhradně mě. Jen když nejsem doma a hlídá babička, tak kupodivu mě nehledá, ale jak ví, že jsem vedle v místnosti, tak samozřejmě chce jen mě.
Třeba má váš syn období, kdy je na vás více fixován, a proto chce jen vás...
U nás byl hodně přelomový druhý rok - podařilo se přestat s kojením, začal sám od sebe chodit na nočník, zlepšil se spánek - budí už se jen 1x, 2x, snaží se oblékat, fakt je najednou vidět ohromný posun z "miminka" na samostatného človíčka.
Držím palce, ať se spánek brzy zlepší!

Sem začni psát odpověď...

Odešli