21měsíční dítě si před/po spaní svléká pyžamo a plenu

kajos12
12. čer 2017

Maminky,
Má dcera 21 měsíců si před usnutím nebo po spaní svlékne pyžamo, sundá plenu a tím pádem se počůrá do peřiny a postýlky. Jak ji to odnaučit? Nebaví mě dvakrát denně převlékat postýlku.
Přes den jsme bez plen.
Děkuji za vaše rady.

misulinka44
12. čer 2017

Sundala by i slipove plenky? Bez lepitek,natáhnou se jako kalhotky,drží dobře... Nebo chodit kontrolovat,já syna vždy jdu zkontrolovat,než jdu spát...tak dát plinu kdyztak spící

kajos12
autor
12. čer 2017

Ona sundá vše, i zapnuté bodyčko, takže myslím, že ani plenkové kalhotky by u nás nevydržely. Jinak ji chodím kontrolovat, ale to ji vždy probudí, takže tam vejdu až když slyším, že rozepíná plenu... A to stejné, když na ni sáhnu, když spí - vzbudí se... ☹

misulinka44
12. čer 2017

@kajos12 overal taky sundá?

karlajasmine
12. čer 2017

@kajos12 já bych tam zustala s ni dokud neusne a zarazila to, nastvala se a vysvětlila, proc se to nedělá, a pak po usnuti potichu odesla pryč.

no_title
12. čer 2017

Ahoj, nevím, jestli ti to pomůže, ale známá měla problém, že jí kluk (ale trochu mladší) vždycky rozepnul v noci pyžamo, namočil prst do hovínka a maloval po postýlce a po zdi 😀 tak mu dávala overaly na spaní se zapínáním zezadu, takže se tam nedostal.

kajos12
autor
12. čer 2017

@misulinka44 Sunda. Jediné, co nesvlekne je obleceni, ktere ma zapinani vzadu, ale to bych musela prekopat cely satnik. Ale my s ni mame problemy tak celkove - leze na parapety, na stul, na kuch. linku.... A nejde ji vysvetlit, ze tam ne. Nepomuze ani, ze uz odtamtud spadla... Spis to dela naschval - strasne se smeje tomu, kdyz se rozciluju, ze tam nesmi...

@karlajasmine To jsem zkousela, ale ona neusne,kdyz je nekdo v místnosti...

karlajasmine
12. čer 2017

@kajos12 Fakt by neusnula ani treba po hodine? Jinak bych tam proste prisla, prebalila, oblikla, dala pusu a odesla, a takhle to opakovala donekonecna.. az bude dost unavena tak ji to prejde.
S tim, ze neposloucha, venujete se ji dost, kdyz je hodna? Obcas deti zlobi aby upoutali pozornost rodicu, me se dost osvedcilo syna hodne chvalit, kdyz je hodnej, hodne se mu venovat a kdyz zlobi tak se nastvat, dat ho pryc ale jinak to vubec nerozmazavat, proste mu takhle tu pozornost nedoprat.

kajos12
autor
12. čer 2017

@karlajasmine Usne jen pri mliku a i tak ji to nekdy trva hodinu. Problem je i v tom,ze mame skoro mesicni miminko,tak nemam energii ji neustale prebalovat a prevlekat.
Jestli vas napadlo,ze je to prave narozenim druheho ditka, tak nee. Delala to jeste pred porodem...
A s tim prave souvisi to venovani se dceri. Rekonstruovali jsme, domu jsme se prestehovali tyden pred porodem,takze kdyz spi druhe ditko, vetsinou uklizim, zabydluji se a delam, co je treba. S dcerou si take hraju,ale nesedim pri ni cely den. Jen ven s nimi momentálně nechodim vubec. Jen jednou tydne na cviceni s detmi, kde se vyradi, ale doma pak dela stejne neplechu.

karlajasmine
12. čer 2017

@kajos12 v tom případě se asi doma nudí.. Můj syn dělá hroznej bordel, když jsme třeba celý den doma.. Asi bych s nimi chodila ven, i za cenu toho, že holt bude doma vše nachystáno až později.. Ale mě se to radi, když ještě nemam druhé na světě.. S tím spaním taky jinou radu nemam.. Zapojit manžela, ať jde přebalovat a prevlekat on?

jbzirafa
12. čer 2017

A co sebrat plinku i na spani? Když to dela schválně..

kajos12
autor
12. čer 2017

@karlajasmine Manzel je od rana do vecera v praci, ale i tak by to podle me nebylo reseni. Prece se to musi nejak odnaucit... To neni mozne.

@jbzirafa Tak vzhledem k tomu,ze usina pri mleku,tak vsechny ty tekutiny jdou ven ve spanku, takze by to dopadlo stejne... Jednou, kdyz mi ruply nervy,jsem ji v tom mokrem povleceni nechala se slovy "vsak ty se to odnaucis,kdyz ti to

kajos12
autor
12. čer 2017

* kdyz ti to bude nepříjemné lezet v tom mokrem". Ale bohuzel, nepomohlo to.

kajos12
autor
12. čer 2017

@karlajasmine Jinak ja jsem si taky pred porodem rikala,jak budu vsechno krasne stihat a jak me nebude druhe ditko ani moc omezovat, kdyz ho navazu do satku a budu mit volne ruce. Ale holt realita je trochu jiná.😀

jbzirafa
12. čer 2017

@kajos12 to jo když se dítě nevzbudí a má tvrdy spanek tak je mu akorát ráno zima, to nemá cenu nechavat v mokrem. Tak trpělivost .nevím no. Náš kluk když sexistuje nevycural po mliku tak byla taky kolikrát mokra postel. Ale budí se na nočník když není úplně hotovej večer a nespí tvrde.

kajos12
autor
13. čer 2017

@jbzirafa Pokud se svlékne před usnutím a já na to nepřijdu (také chodím spát v poledne s dětmi) a ve spánku se počůrá, odrazí se to i na kvalitě spánku. Spí kratší dobu a probouzí se s pláčem. Asi to jistí ta pyžama se zapínáním vzadu...

karlajasmine
13. čer 2017

@kajos12 Asi fakt jedinne pyzama se zapinanim vzadu.. a jinak bych s tema detma asi fakt chodila kazdy den ven i kdybyste sli jenom na dve hodky odpoledne.. podle me se 21ti mesicni musi doma hrozne nudit a pak zlobi a je to akorat otravnejsi pro vas vsechny 🙂 Pamatuju si, ze kdyz jsme byli maly a stehovali se (me bylo 5 let), tak se nam valely krabice v predsini minimalne 2-3 mesice.. mama mela jeste moje sourozence (3 roky a pul roku) a proste to nestihala, ale porad nas nekam brala.. protoze doma bysme se vsichni pomlatili..

makronka222
13. čer 2017

Prelep plinu tenkou izolepou kolem dokola.

alemari
13. čer 2017

@kajos12 pokud přes den pleny nemá, je logické, že je už nechce. Nedávala jsem je taky na noc, v noci posaď na noník a máš klid.

pajounek
13. čer 2017

Jedno ve pyzamka se zapinanim vzadu..
A jinak...taky mam dve deti, od sebe 26m a chodime ven kazdy den. Aspon ma starsi zmenu a vybije energii. Pak bych ji taky zapojila do uklizeni, dala bych ji treba krabici s oblecenim nebo necim nerozbitnym, at kramuje a "pomaha" 🙂

kajos12
autor
13. čer 2017

@karlajasmine, @pajounek Vim, ze by melo byt dite venku. Jen ještě nemam zajety nejaky rezim, nevim, jak to skloubit... Navic bydlime primo u hlavní cesty a nemáme bránu, tak mam strach, at mi neutece na cestu. Brana je v planu pres cervenec,srpen. Pocita se to pobytu venku, ikdyz ji vezmu do kocarku a takhle pojedeme na prochazku? Detske hriste ,park zde nemame.
Jinak doma ji zapojuji do vsech praci krome zehleni.

@alemari Ale ona si v noci nerekne na nocnik....?

alemari
13. čer 2017

@kajos12 chápu, já to dělala tak, že kolem desáté, když jsem ška spát já, tak jsem jí v polospánku pošeptala, že se vyčůrá. Ona se trochu probrala, posadila jsem jí v postýlce na nočník, hned to pustila a bylo🙂.

pajounek
13. čer 2017

@kajos12 taky jsem se bala, aby mi nekam neutekl, ale tak jsem jednou rukou vezla kocarek, druhou drzela jeho a sli jsme nekam, kde nic nejezdi atd. Ale je fakt, ze ty mas holcicku mladsi :-/ u nas stacil treba bublifuk, mala v kocarku spala a my si pousteli bubliny a behal za nima a zase jsme sli pomalu domu. Byli jsme venku vzdycky tak hodku, hodku a pul 🙂
Mliko mel taky pred spanim, pak jeste caj a byl.porad procuranej :( pomohlo az kdyz opravdu sam vyhodil lahev, od te doby spi bez plinky a bez pocurani. Ale to mu byly tak dva a pul

karlajasmine
13. čer 2017

@kajos12 co delaji ostatni maminky v okoli? Neni u vas treba nejaky lesik, kam byste popojeli autem a tam ji na chvili vypustila? Moji rodice bydli na male vesnici, neni tu pro deti nic, ale je tu treba fotbalove hriste, tak tam chodim se synem si kopat do micku nebo jezdit s autickama z hraze, nebo foukat bublifuk.. Nebo popojedem do nedalekeho lesika, nebo do nejblizsiho mestecka na detske hriste nebo do bazenu... Ale vim, ze s mesicnim miminkem k tomu toho moc clovek neudela.. tak treba aspon nekam na fotbalove hriste nebo se pozeptat maminek z okoli, kam chodi ony.. Kdyby se ti kazdy den na 2 hodky venku nekde vyblbla, tak by se treba zklidnila a mela bys to jednodussi i s tim spanim 🙂

jbzirafa
13. čer 2017

Je to těžké, chápu. Ještě male miminko do toho.to se někdy starší začnou pocuravat. Ale pisete, ze to souvislost nemá. . Jak se píše vyse, utahat na procházce, vždyť stačí že se chodi, zadna extra aktivita byt nemusí, zkoušet v noci bez plenky a davat na nočník, chválit když je plena sucha , tak ji dam pryč. .

hojda
13. čer 2017

Obmotat jednou izolepou kolem pasu a začala bych vzadu, aby se nadal najít začátek a konec🙂 a možná obmotat i pyžamo🙂.

hojda
13. čer 2017

...možná obmovat celé dítě😅

kajos12
autor
13. čer 2017

Máme tady dva typy maminek - jedny chodí na svou zahrádku (široko daleko jsme jediní, kteří nemají zábranu k cestě) a druhý typ, co chodí s dětmi do hospody... Fotbalové hřiště mě vůbec nenapadlo, děkuji za tip. Lesík je tady taky. 🙂

jbzirafa
13. čer 2017

Ještě me napadlo, jestli si prostě nesundava plenku proste proto, že chce curat? Je to logicke. A jestli v tu chvíli nemá kam jinam, nevyleze z postýlky, nestihne to, tak je mokro všude. A do plenky už ale curat nechce.pak zas nechápu ze usne u mlika tak kdy to stihne?

annasmyckova
13. čer 2017

syn taky sundával pyžamko a plíny, dostal bodyno a pytel na spaní (rozepínal se odspodu nahoru a tam měl ještě patent), tak to už nezvládnul a za chvíli ho to celé divadýlko už přesalo bavit (myslím, že si tak říkal o moji pozornost a natahoval čas, kdy se něco dělo, a to ho bavilo). A nemyslím si, že by to bylo tím, že nemá vybitou energii, jsou různé děti, některé živější, bez pudu sebezáchovy a pak děti, které se posadí a hrají si úplně v klidu. Měli jsme doma oba "vzorky" a není to tím, jak a co s nimi dělám, ale jak jsou nastavené "uvnitř". Tak jediné, co pomohlo vydržet, neztrácet nervy a osvědčilo se mi moc to neřešit pořád dokola (čím víc bych se kolem toho motala, tím by dítě nepřestávalo, protože je konečně nějaká akce -máma přiletí, skáče kolem mě, mám ji tam, kde chci...)

jbzirafa
13. čer 2017

Já se uplne vidim v její kuzi, přes den po městě chtějí curat na nočník a že je to bez plenky lepší, tak fajn. A co to jako je když jsem v postýlce? Nene, mám byt bez plenky, je to lepší, tam se necura přece. Sup dolů. Zas mi to cpou? !tak jak je to spravne?. Nevím jsem naštvaná .😉