26ti měsíční nechce být v kočáru, je to peklo

peetta
15. srp 2011

no cesta do města ještě docela v poho,ale jakmile jsme ve městě,všude lítá. ☹ 😒 😖 všecko to musí občíhnout,no hrůza,pořád za ní lítat..domů přijdu úplně vyřízená
nevím jak to řešit?jestli dát kočár "k ledu" nebo ho brát pro jistotu?
a nákup v supermarketech???no ještě větší děs!ve vozíku nechce sedět takže lítá po celém obchodě...ufff ať už to skončí
má 26 měsíců už aby byla větší snad se to zlepší,jinak mě vomejou 🙂 🙂 🙂

veruska007
15. srp 2011

Joo, mám doma divocha, tak vím, o čem mluvíš. Nám pomohlo schovat kočárek, pak se trochu zklidnil. Jsme bez kočárku od 1,5 roku. Ty začátky byly divoké, pořád zdrhá, ale už je to lepší. A to bydlíme ve velkoměstě, takže je to fakt adrenalin. Na nákupy chodím s batohem a lítám za malým, který stihne vyměnit pět štítků na regále dřív, než dám do košíku přesnídávku 😀

mirunda
15. srp 2011

@peetta moje byla pravej opak, pořád by se vozila - což je taky děs.. ve dvou letech jsem dala kočár uplně pryč, aby si zvykala ťapkat, když budeme mít druhé miminko.. a jsem za to vděčná, že nemusím tahat kočár, koupili jsme větší motorku, naučila se šlapat na kole nebo si vezme dětský kočárek s panenkou - něco z toho by u vás neprošlo? Držím palce, určitě to malou přejde 😵

stazina
15. srp 2011

AHoj , tak já mám to samé, akorát dvojmo....kočár neberu sebou už alespon 3-4 měsíce, nemá cenu to lámat, když tam nechce být, tak ale bude chodit...já jsem klukům vysvětlila to, že pokud nechtějí sedět v kočáře, musí se mě ale držet za ruku...takže když má jeden z nich rpoblém, zastavím se a řeknu mu, že dojdeme zpět pro kočár...najednou se ruky chytí a jde jako beránek..ze začátku jsem musela ruku silně držet a když třeba začali lítat kolem silnice, prostě jsem je čapla a táhla...řvali...ale lepší, než aby je přejelo auto...pokus se vystvětlit, že lítá se jen na místech, kde se může,,to je park, hřiště..když se jde kolem silnic , musí se jít hezky vedle maminky..
A když se pustí a běží třeba přímo k silnici, nebo se mi jednu stalo, že tu silnici skoro přeběhl a nezastavil se, dostal na zadek...a to jak pořádně...to se rpostě nesmí..to at si mě tady odsoudí kolik matek chce, ale za tohle teda na zadek dávat budu...protože jsem vystvětlovala několikrát a bylo to prd platný..pak dostali párkrát na zadek a ted už se ptají:,,můžu?" rozhlídnou se a když kývnu , můžeme spolu přejít....
a v obchodě...to řeším taky, chětjí totiž svoje vozíky a pak mi někdy ujedou a to člověk trne, jestlinesmetou ten největší regál s lahvema.. 🙄 ...snažím se je uplatit..,,když budeš hodný v obchodě, pujdem se pak podívat na kravičky, nebo , koupíme rohlík, pitíčko...."
Utěšuju se, že nám z toho vyrostou a pak se ješět budem divit, jak ychle to uteklo...přeji pevné nervy... 😉

jajina.c
15. srp 2011

Ahoj, tak já si myslím, že je to v tomto věku normální, nám tedy nejezdí už v kočáru od nějakého 20 měsíce ( nyní jsou Lukymu 2 roky ), co zná motorku, nic jinýho nechce. V marketech ho dostaneme jen do vozíku, které vypadá jako auto a dostat ho z něj, to je taky umění, jinak ani omylem a nedejbože, když při nákupu potkáme dítě, jak se v tomto vozíku veze. Prostě mu nevysvětlim, že je jich málo a nemůžou se v nich vozit všechny děti... A to,že já sotva vejdu do krámu a on je už někde v polovině, to je u nás taky normální. Dneska třeba letěl, samo, že se před sebe nekouká a narazil do pokladny hlavou, byla to docela šupa, až spadnul na zem, ale moc nebrečel, asi ani boule nebude.Já zatím prodávám jen kočár, který měl od mala( trojkombinace ) a nechávám si golfky od peg perega, někdy, pokud jedeme na celý den k babi, tak v něm občas usne po obědě.Ale taky už přemýšlím, že je prodám, na to, abych ho v něm vezla, si už moc nepamatuju a zbytečně v tom leží peníze. Ale kamarádky, co mají cca 3 leté děti, tak ty se mi zdají být už rozumější než ty dvou leté, ale každé dítě je originál🙂. Zvládly to všechy mamky, tak my také🙂. Držim palečky, ať se to zlepší a hlavně, ať je ta jejich zbrklost bez úrazů. Papa

coxa
15. srp 2011

Ahoj, my jsme víceméně chodili od dvou let všude bez kočárku, prostě ho nechtěl a mě jen překážel v honění se za dítětem... 😅 Občas jsem ho vytáhla a to bylo synkovi milé, že se na něm může svézt. 😉

eloana
15. srp 2011

@peetta 🙂my mame to same....malemu je 14 mesicu a je to dablik. v kocarku nechce byt od roka....
vcera v asku otevrel nejake dvere a zacal houkat poplasne zarizeni na cely kram... v krame s potravinami -nemam sanci sama nakoupit, neb vsem popojizdi s vozikama, kramuje zbozi... v kocarku sedet nechce, ve voziku chvilicku

neu.sona
15. srp 2011

Taky mi přijde divné, že by měl jako sedět pořád v kočáru, ne? Náš teda jezdí v kočáru naprosto výjmečně. Jen ať lítá a trošku se unaví. Když chceš na nákupy a tak, tak ho nech doma babičkám nebo manželovi. Jinak s ním choď tam, kde může lítat on nebo budeš vyřízená pořád. Je to normální, že chce mít volnost a pohyb.

kristipa
15. srp 2011

ahoj holky, my máme naprosto opačnej případ, kočár musíme mít s sebou vždy a všude, nejsem si jistá jestli ho v něm nepovezu i na zápis do první třídy🙂 a navíc má mánii že když už v něm nesedí tak ho NUTNĚ MUSÍ tlačit před sebou....držím nám všem palce ať dětičky jejich mánie rychle přejdou!

ssimmikk
25. srp 2011

Ahojky, ta naše rošťanda měla kočárek do roka, pak v něm odmítala sedět a všude capala po svým, takže nevím proč řešit kočárek ve dvou letech 😉