28měsíční dítě přestalo chodit na nočník

jitukam
9. lis 2016

Dobrý den, má dcera 28 měsíců přestala chodit čůrat na nočník - začala tedy v létě, všechno bylo v pohodě, občas se počůrala, ale to není nic divného. Ted, když je podzim, se mi začala počůravat venku, vůbec si neřekne a jde se zase schovat a pak přijde počůraná, když se jí ptám nebo říkám, že půjdeme čůrat, tak říká, že ne. S kaděnim to byl problém i předtím, občas šla, občas se pokakala. Ted se pokaždé pokaká a počůra, hlavně venku. Doma si říká, ale občas učurne. Nevím, jestli nemůže být třeba nastydlá. Jen se ptám, zda s tím někdo máte zkušenost a jestli dítko samo znovu začne chodit, protože nevím, jak na ní, ven jí musím dávat opět plínu, protože je zima a převlíkat venku jí nechci. Je mi jasné, že do tří let mají na plínu nárok, jen je mi divné, že už chodila a ted najednou zase ne. Na noc plínu má, protože před spaním vypije mléko a budit jí na záchod v noci opravdu nebudu. Děkuji za názory. 🙂

lendulka212
9. lis 2016

Náhodně mám syna 28 měsíců a potkalo nás to samé. Byli jsme v létě bez plen, jen tedy na noc. A co jsme se začali více oblékat na podzim, tak se mi také venku začal počůrávat. Doma jsme bez plen, má jen slipy i tepláky a chodí sám na malou či velkou stranu. Ale venku také nechce jít a pak se počůrá. Takže na ven dávám také pleny. No nevím

jitukam
autor
9. lis 2016

Tak snad je to brzy přejde :D. Ani ji neříkám, že se to dělá na nočník a že se nečůra do kalhotek, protože už to ví. Tak jen asi musíme vydržet, až si zase začnou říkat. Mam akorát hrůzu, aby to bylo do doby než půjde do školky :(

xleli
23. říj 2018

Dcera byla odplenkovaná od 16měsíců. Ve 2,5 o prázdninách před nástupem do školky si začala říkat na poslední chvíli, nestíhali jsme vysvlékat. Dnem nástupu do MŠ se vše vrátilo do zaběhlých kolejí (celý rok v MŠ bez nehody). Syn je bez plen od května (20m) poslední měsíc taky nestíhá dobíhat. Myslím, že jen mají období, kdy je něco zajíma víc než nočník. Syn bude nastupovat do MŠ v lednu, tak nezbývá než doufat, že to odezní.