2letý syn pláče ve školce

wopickova21
9. zář 2016

Ahoj maminky, memu synovi je 2 roky a 9 mesicu, mam jeste 9.mesicni holcicku. Od zari zacal syn chodit do skolky, kdyz rano odchazim strasne place ale je to takovy spis vztekly plac, ne litostivy, syn je od malinka vztekloun i pani ucitelky rikaji , ze se vzteka treba kdyz mu nejde nandat backurka. S tim ranim placem je to horsi a horsi, jsem z toho nestastna. ☹ zkousim vsechno abych ho uklidnila ale nic nepomaha. Kdyz jdeme po obede domu, a zeptam se ho jestli se mu tam libi a jestli tam jeste pujde vzdy odpovi ano. Ale rano je to uplne naopak, hned jak se vzbudi tak ze do skolky nechce a uz v aute fnuka. Nevim uz jak na nej. Mate nake zkusenosti co vam pomohlo? Mate taky vzteklouna doma? Dekuji

eimmy
9. zář 2016

netrap se tím ono si to sedne.. je ve školce pár dní, byl zvyklý být s maminkou a ted musí od ní chodit pryč je to normální jev že pláče...chce ho to povzbuzovat, motivovat hlavně nehubovat a neokřikovat.

katharinka4222
9. zář 2016

Zkuste mu namalovat takový "rozvrh hodin" Aby věděl, co kdy bude dělat a měl 100% jistotu, že opravdu přijdete. Něco jako, ráno se oblečeme a jdeme do školky, pak si budeš hrát s dětmi, oběd a pak už přijdu a budeme spolu. A odpoledne pokud máte možnost, tak být s ním aspoň chvilku sama, bez malé. Vím, to se dělá špatně, ale aspon občas. S tím pláčem ráno to přejde. Musí si zvyknout na jiný režim. Taky jsem pár takových dětí ve třídě měla. A vždycky se to dá zvládnout, nebojte, paní učitelky určitě přijdou na to, jak se s ním domluvit :D Chce to jen čas a vydržet 🙂

betelgeuzz
9. zář 2016

U starší dcery to probíhalo podobně. Nastupovala před 3 rokem, ze začátku to bylo den ode dne horší, nejdřív plakala až ve školce, postupně jsme odcházely s pláčem už z domu. To trvalo tak 2 týdny a pak se to začalo lepšit. Myslím, že pomohlo nosit si svého plyšáka a po cestě jsem si říkaly básničky, zpívaly písničky, tak nemyslela na školku. A samozřejmě šlo i o zvyk, seznámila se s dětma, s učitelkou, s hračkama. Tak po měsíci už chodila v pohodě.

jjustyna
9. zář 2016

Zkuste nějaké "motivační" drobnosti. Já jsem to vyhrála stylem: dnes musíš vzít paní učitelce tento papír, který jsem měla podepsat, zvládneš to? Dnes potkáme popeláře, zamáváme jim. Dnes určitě pujdete na písek, tam je ten krásný traktor. Taky je u nás povoleno donést si jednu hračku, tak jsme nosili nějakou drobnost do kapsy. Ale nějaký úkol nebo zajímavost po cestě do školky pláč utišila.

hojda
9. zář 2016

asi to chce čas a můžeš mrknout na bachovy esence, mají ti takové pro vzteklouny nebo pro nástup do školky.

wopickova21
autor
9. zář 2016

Dekuju moc za podporu a zkusenosti, snad to zvladnem 😉

drakenn
9. zář 2016

Měla jsem to podobné. Tak jsem nástup do školky odložila a pak nebyl problém. Byla jsem doma, užila jsem si syna do aleluja. Syn vyzrál a pak se do školky těšil. Tohle je taky možnost.

melca
9. zář 2016

Vite,ja nechapu,proc ,kdyz jsou maminky na MD davaji ani ne trilete deti do skolky.Taky sem mohla,ale chtela jsem,aby se holky uzily spolu a ne aby jedna byla bokem,kor kdyz nemusi.Onic statsi neprisla,skolku zvlada paradne,ted uz i druha zacala a ma segru vedle ve tride a je to fajn.Taky bych mohla holky nechat az po spani,ale beru po obede,dokud praci hledam. Uplne mi rve srdce,jak jedna maminka vodi dcerku tak 4 letou a v kocarku tak rocni druhe dite,holcicka prosi,ze chce po obidku ,maminka ze nee az po spani.Ptam se proc?Pro nekoho skolka fakt odloziste,aby to meli s jednim snazsi :-P

ivussska
9. zář 2016

Čeká nás to taky, ale kvůli rekonstrukci školky se nástup oddálil. Už teď je u nás slovo školka sprosté slovo... Připravuji se na to, že se to bez pláče taky neobejde, na druho stranu vím, že to pro něj bude lepší než být se mnou doma. Školku nemám jako odložiště, ale proto, že žijeme na vesnici kde neni jediné dítko a Míša si může hrát pouze se mnou a vidím, že mu už nestačím a že hru s dítěm mu sama nevynahradím. Až za týden nastoupíme,napíšu sem, jak jsme dopadli. Držím palce ať se to brzy obejde bez pláče. Synovec nastupoval s děsným nadšením, 14 dní se těšil a po 14 dnech ho švagrová nemohla dostat do auta, měl úplný kolaps, že do školky nejde - naprosto bez důvodu. A dnes? Je naštvaný když jsou prázdniny, nemůžou projet okolo, protože hned udělá scénu, že chce za klukama 😀

tulena
9. zář 2016

Osobne bych si ditko nechala jeste doma a dala ho az za rok. Kdyz jsi doma, proc se trapit, je jeste maly a u maminky je nejlip. 🙂

katiebea
9. zář 2016

Mam doma 3,2 a 1,2 a na skolku se jeste nechystame, sama jsem chodila az od ctyr let, deti maji zase o dous rozumu vice, kdyz jsem stejne na materske, tak mi to ani neprijde, zvazuju ze zacneme postupne max na jeden, dva dny v tydnu, ze zacatku budeme chodit vsichni a az si zvykne budu chodit s mladsi domu (to zase neprezije ta mladsi) 😀