2m. miminko má každé dvě hodiny hlad, strašně přibírá

katka1905
13. črc 2016

Ahoj maminky, mám dotaz. Prcek má dva měsíce, bohužel jsme na na Sunaru. Strašně moc přibírá má už přes pět kilo. Má každé dvě hodiny hlad. Doktorka řekla vydržte to a dávejte po třech hodinách. Copak to jde? Má záchvaty breku a nechci aby tu hodinu trpěl hlady a já bych asi zas zešílela. Někde jsem četla že miminka spí až 15 -19 hodin denně. Ale nevím jaké myslí? To moje rozhodně ne. Usíná mě až v 10, dřív nemám šanci a vstává v 5 ráno. Večer se ještě dvakrát budí na jídlo a to mezi půl 1 až druhou a pak mezi půl 4 až pátou. Prosím poradte mě co stím jídlem? Jo a vypije mě celou dávko a ikdybych mu dala víc , tak stejně mě za dvě hodiny zas brečí že má hlad.

horsiee
13. črc 2016

Myslím, Že se vyrábí i um pro velké jedliky co výce zasyti, ale vlastní zkušenost s ním nemám. A jak reaguje a menší dávky? Myslím, Že by za den vypil to co má akorát by se to rozpočítalo po těch 2 hodinách. A nebo má v těch vedrech jen žízeň a když už má lahvičku tak ji prostě z baští. Já dávám prckovi mezi kojením občas cucnout vody, jen malinko, aby nebyl neměl sucho v pusince.

cabo
13. črc 2016

Vubec nic si z toho nedelejte! Muj syn byl stejny jedlik! Mame Nutrilon a vyzadoval krmeni po 2-2,5 hod. Davala jsem mu jak si rikal. V noci se budil na jidlo co dve hodiny. Take jsem to ze začátku resila, i mlicko jsem zmenila ale bylo to spis horsi. Tak jsem si rekla ze to prostě potrebuje a na tabulky a reci se prostě vykašlu. Hodila jsem se do klidu a krmila ho jak si rikal.
Jakou mel porodni vahu? Muj mel 3,95kg a ve dvou mesicich 5,99kg.

katka1905
autor
13. črc 2016

Tak čaj mu dávám Heřmánkový i Feniklový a ten mě je schopnej vypít i 250 za den. Tak ho krotím .Porodní váha byla 3150 kg a 50 cm. Tedka má 5 450 kg a 62 cm. Ve dvou měsících.:( Normálně každý dvě hodiny 120 ml. Někdy dá už aji 150 ml. Nutrilon ho vubec nezasití , Sunar premiun chci zkusit , ale mám strach že to bude stejný jak ten Sunar complex co tedka mám. A pak mě každý říká vydrž to se zlepší. Kdyby se nebudil aspon večer na jídlo tak má o dvě jídla mín a asi bych to nák neřešila , ale mám strach že to tak bude furt a pomalu nás spapá. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

micaella23
13. črc 2016

@katka1905 sunar a nitrilon nasi vubec nezasitil, mela o odavku a kus vic nez na tabulkach- ty bych neresila ani, presla jsem na Beba HA a bum, jedla ukazkove podle tabulky, vydrzela 3-4hodiny, uplna parada. V noci krasne vydrzela spat 9h vkuse.. pred tim jedla po 2h a to mi rekla doktorka ze je spatny na jatra atd, ze to musim zkusit zmenit, nebo davat vetsi davky a delat vetsi pauzy, ale to zas naraz nechtela vypit...

cabo
13. črc 2016

@katka1905 Vazne to nereste! Ja zkusím najit sesit kam jsem si psala krmeni a napisi vam kolik toho vypil za den. Ale bylo to vic nez se pise na UM! A jak ksem psala v noci to bylo po dvou hodinách! Jak za sva mesice zacnete s prikrmy vic se zasyti a bude toho mlicka postupně chtit min a min.

cabo
13. črc 2016

@katka1905 kdyz jsem znemila mlicko na Bebu tak se to jen zhorsilo a mel hlad uz po 1,5hod. Ale kazde dite reaguje jinak na dane mlicko a bud to chce zkouset a nebo opravdu vydržet a krmit jak si řekne. Syn (2roky) je jedlík porad-jogurty, ovoce, zelenina, obědy, polivky.

katka1905
autor
13. črc 2016

Právě je ještě zajímavé že mě dva dny po sobě usl ve vajíčku , tak jsem ho tam nechala přes noc a probudil se jen v 5 ráno , ale když ho přendám do postýlky , tak se mě zas vzbudí na jídlo..No já bych zas ale nechtěla jedlíka ..co když z takovou pak bude mít obezitu? až bude větší?

panickatlamicka
13. črc 2016

@katka1905 v tom vajicku uz ho rozhodne nenech spat. A jinak jak eadi holky,zkus jine um.

panickatlamicka
13. črc 2016

A prosim te,ted fakt nakou obezitu neres,miminko se vxviji,potrebuje jist,tak tyhle myslenky hod za hlavu. Obezita vznija v dusledku nespravneho,nikoli cetneho stravovani. Kdyz mu v pozdejsim veku budes predkladat ty spravne potraviny,dite B de mit pohyb atd,tak se rozhodne neni ceho bat.

astyna
13. črc 2016

asi bych radila jao ostatní - krmte podle hladu 🙂

katka1905
autor
13. črc 2016

Já to spíš myslela aby mu to nezůstalo to jezení a v 10ti letech z něho pak bude cvalík.

cabo
13. črc 2016

@katka1905 nebude neboj! Jak už je tu psáno, pokud se bude správně stravovat obézní nebude. Syn ji dost ale sladké zatim nedostává.

alboo
13. črc 2016

Neresila bych, nase na Um davala prirustek pres kilo mesiccne, byla pekna, ale pak v roce nemela ani 10kg. A ted ve dvou letech je spis drobna. Ale teda ona nejedla v noci, posledni Um ve 22, 23 a pak az rano nejdriv 7spis 8. Pres den sem mela limit ze driv jak za 2hod ji nedam a v pohode. Dopo jedla po 3hod. Ale k veceru po tech 2hod.

astyna
13. črc 2016

miminko potřebuje daleko víc tučnější stravu než máme my, proto se z počátku nemají dávat ani nízkotučné jogurty. Zatím neřeš podle toho hodně sytou stravu. Můj synovec byl na Um od narození, v roce měl asi 20 kg, měl držet dietu. Nedržel. Nyní měří skoro 2 metry a váží sotva 80 kg ve 20 letech....Jak začal chodit, vyběhal všechno 😉

pkolin
13. črc 2016

Dejte mu podle hladu a na Mudr. se vyprdněte! Myslím, že co 2 hodiny je ještě v pohodě, jsou děti, které pijí i častěji. V noci bych zkusila dát malého na péřovou peřinku, udělat mu takové hnízdečko - u spousty dětí to pomáhá. Ale budit se v noci 2x na mlíčko ve 2 měsících je naprosto normální 😉 Ještě bych řekla, buďte ráda, že jí. Znám dětičky, co prostě nechtějí jíst a je to dost hrozné ☹

alboo
13. črc 2016

@katka1905 jo a ted kouká.ze se vlastně budi jen 2x... opravdu bych neresila

achjonetusim
13. črc 2016

Tabulky jsou orientační! Dávej podle potřeby miminka, příroda si to chytře zařídila 😉

veraga
13. črc 2016

Měla jsem to samé. Dcerka pv 2,9kg za prvních 6 týdnů přibrala 1,3kg. MUDr. říkal, že takový přírustek ještě neviděl, že ji mám krotit, šidit vodou, jinak zabavit. Jasně, zabavit hladové řvoucí dítě. 😅 Vodu plivala a dál se dožadovala mlíka. Byla schopná vypít o 350ml víc, než jaká je uvedená dávka na piksle. Zkusila jsem ubrat, nepomohlo. Pak jsem si řekla, že moje dítě není křížek v grafu a přestala to řešit. Nebyla a není tlustá, je pořád drobnější. Od 2m sama přešla na delší intervaly a už toho nespráská tolik. Teď už je s přírustkem v normě. Téměř od narození je na Hippu.
Poradím ti - poslouchej svoje mimčo. Myslím, že lidské tělo je dokonalý systém, který si sám řekne, kdy potřebuje palivo k růstu. Krm, kdy si řekne. Váha i intervaly krmení se upraví, neboj. A vydrž. 😉

vosinka
13. črc 2016

@katka1905 Na strach z obezity zapomeňte. Měla jsem doma přesně, co popisujete, dvakrát..oba pili jak kyseliny, přibírali skvěle, taky mi radili snížit dávky (jak asi, když prostě řvali 😀) Kolem 1 roku přestala váha skákat nahoru tak rychle (hlavně jak se už víc hýbali). První začal dělat scény s jídlem asi v 2,5 letech, dodnes prudí a je hubenej. Druhému jsou dva a zatím mu chutná, snad to vydrží. Věřte, že horší je, když jíst nechtěj a řvou, to je peklo (sestra měla dvakrát ). Hlavně netrápit hladem malý miminko, to jsem udělala jen jednou, večer už sebou chudáček vynervovanej jen cukal, už nikdy.....Vydržte, hodně síly! 🙂

katka1905
autor
14. črc 2016

Děkuji za odpovědi , docela mě to uklidnilo a jsem ráda že můj prcek není jedinej co to tak má.Spíš na mě naléhá okolí, že musím vydržet po třech hodinách , ale když má prcek scénu , tak to nejde .Budu doufat že až budou příkrmy , tak ho to víc zasytí a bude to lepší 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

somalicats
14. črc 2016

Tri deti, vsechny odmala na UM, vsechny pily jak kyseliny a prvni tri mesice po dvou hodinach naprosto bezne. Postupne se srovnaly, nejmladsi uz jede co 3 hodky. Obe starsi s vahou ok. Krm dle potreb prcka, on se casem srovna.

jhoki
14. črc 2016

@katka1905 Dala bych mu kolik chce, on to ví nejlépe. Až se začne s příkrmy a kašemi vydrží déle bez jídla a kaše ho více zasytí. Myslím si, že má rychlé trávení a větší požadavky na růst. Já mám opačné děti, bez jídla by vydržely klidně půl dne. 🙂) Určitě mu to nešiď vodou, bude mít ještě větší hlad. Kdysi se na zasycení vařilo mlíko místo z vody, tak z odvaru z vloček, ale nemám s tím zkušenosti, možná jiná mamča.

linee
14. črc 2016

@katka1905 mozna se zeptam blbe - ale jsi si jista, ze breci hladem? Neni to unava, nebo prdiky a nebo boleni briska? Ta moje totiz kdyz mela koliky, tak to vypadalo uplne stejne, jako kdyz mela hlad - hledala dudlik nebo prso a pila a pila, jako kdyby to byl hlad, ale bylo to z briska. Pak se zase prejedla a zase brecela, ze chce na prso, ale bylo to bricho a ne hlad. To, ze se budi v noci je normalni, mne zacala v noci spat az ted v pul roce, jinak i v noci byla vzhuru co 2-3 hodiny, navic to mela obracene, takze se budila v noci sama a pres den jsem musela budit ja.

andysek2512
14. črc 2016

@katka1905 moje Mimi kojim a má na 4 mes 7,05 kg, 63 cm a na 3 mes měl 6,51 kg, 59cm...(por.váha byla 3230g,49 cm).... Pokud ti breci hlady dávala bych, s um teda zkušenost nemám no, ale některé mimi i když jsou na um tak nepsi celou noc.... Mě malý takhle presne usinal až nekdy v 22 hod a vstával v 5 a to jsem ho v noci třeba kojila co hodinu a půl sileny... Teď už se budí jednou.... Ale určitě obezitu mít nebude... Každé mimco je jiné..... 🙂

baris
14. črc 2016

@katka1905 váhu bych neřešila a ani bych neměnila mléko. Ono mu to totiž v bříšku může udělat velkou paseku 😒 .

Obě moje dcery jedly co 2hodiny - ale pily málo sotva 80ml. Starší dceři jsem dávala do mléka 2 odměrku kaše na zahuštění (měla reflux) - tak to třeba pomůže více zasytit. 😀

katka1905
autor
18. črc 2016

@linee tak u prcka poznám jestli je unavený, bolest bříška taky nemá..nekroutí se a má furt prdíky a stolici má tak dvakrát denně , takže to si myslím že je v pořádku.

linee
19. črc 2016

@katka1905 tak asi jen jeste vydrzet a brzy zacit s prikrmem...

netanel
19. črc 2016

Já teda kojim, taj neporadim, jen chci rict, ze nas malej se narodil s 2,7 kg a v sedmi tydnech mel presne 6 a vubec by me nenapadlo řešit, ze bude tlustej.🙂 Jen me teda kojení po dvou hodinách moc nebaví.🙂)

linee
19. črc 2016

@katka1905 a co mu zkusit ubrat davku? Jestli by v rovnakych intervalech nezvladl vypit mene.A nebo vymenit znacku UM.

anazuzzuzana
19. črc 2016

nemám zkušenosti s UM, ale co se týká váhy, tak můj syn byl přes pět kilo již v šestinedělí... prostě jsou to chlapi... jakmile se začne hejbat, tak už ta váha tak neporoste... i když někteří chytráci říkají že na obezitu se zakládá už během kojení, já si to fakt nemyslím... když bude později jíst bílé jogurtny a ovoce namísto pribináčků a čokolád, tak fakt nebude vadit, že byl v prvních měsících cvalík 🙂 Teď je nejdůležitější, aby byl spokojen, takže pokud ho nebolí bříško z přejezení (což asi ne, že) tak bych krmila podle potřeby