2měsíční miminko se otáčí na bříško i v noci

luho2012
12. srp 2015

Mám trošku akčnější holčičku a ze zad na bříško se mi otáčí od 10 týdnů. Teď to začala dělat i v noci. Snažíme se jí zmenšit prostor v postýlce polohovacíma válečkama, ale nějak to nepomáhá. Docela se bojím, aby se nezačala dusit. Ta hlava zabořená do matrace vypadá strašně a vždycky se mi skoro zastaví srdce. Někdy jí to probudí a mne vzbudí, jak se vzteká, ale dnes jsem ji zvedla spící a než se probudila a začala se mi v náruči hýbat byla strašně dlouhá doba (a ten strach, že se nehýbe). Dál si říkám, jestli si tím přílišným pasením koníků přes den nemůže nějak ublížit ve vývoji? Na hrací dece ji samotnou na zádech neudržím. Než se otočím už je na bříšku, pase koníky a rozhlíží se. Po vrácení na záda, se zase vrací. Jedině, jak ji udržím na zádech, že jí něco vypravuji a mám kolem ní svoje nohy, takže jí nejde se otočit, ale to celý den dělat nemůžu.

ev13inka
13. srp 2015

Ahoj, taky mám akční holčičku, taky sem to musela řešit, nejvíc mě uklidnil monitor dechu, jinak to asi nepůjde, zkus siho třeba pučit v porodnici, malá pásla koníky od 5 týdnů 🙂 a je naprosto v poho, někdy až moc, od půl roku lezla, po týdnu si stoupla a od 10 měsíců běhá,máš se na co těšit 🙂

cukriiicek89
13. srp 2015

Ahojky, taky máme doma takovou holčičku. Z boku na druhy bok se pretaci co jsme přišly z porodnice a na brisko už se ji to povedlo dvakrát. V postýlce je to hrozná cestovatelka. Když si ji držím na hrudníku tak drží hlavičku úplně nadherne. Dneska nam jsou 4 týdny 🙂

akankeo
13. srp 2015

@luho2012 to muze byt, druha dcerka pasla koniky od narozeni, velmi rychle udrzela hlavicku a od 2. mesice jsme museli vsechno oblozit, aby si nesedla, nesmela mit za co se pritahnout nebo musela byt prikurtovana v sedacce, proste aby si nebyla schopna sednout pomoci rukou dokad si nesedla sama, no zpomalovali sme ji co to slo,chodila na koci 8. mesice, v 10ti mesicich behala stejne jako starsi sestra, ale ve vyvoji ji to nijak neposkodilo, proste se narodila vyspelejsi, mela napriklad uz na prvni prohlidce osifikovana jadyrka v kyclich... Jinak pretaceni si nepamatuju, ale plazila se snad na konci druheho mesice, perovat zacala ve 3. coz dr desilo a rikala, at ji podrazime kolinka, ale to moc neslo, hned se vratila se zpatky ke sve cinnosti a strasne brzo lezla, v tolika mesicih moje prvni dcera resila to otaceni a druhy svist uz se pohyboval... Jinak bylo jeste zajimave, ze druha bud neco "cvicila" nebo spala, nic mezitim, nejake prohlizeni veci, broukani a tak, prvni nespala v podstate vubec jako miminko, ale zase vsechno musela prohlidnout, rukama osahat, oslintat a tak, proste kazda se vyvijela uplne jinak, ale nakonec obe umely kolem roka a pul uplne stejne behat, mluvit, jist atd...

luho2012
autor
29. srp 2015

Děkuji za reakce.Teď jsou jí 3 měsíce a její otáčení přerostlo do stavu,že se v noci moc nevyspíme. Protože jsme dali vedle ní polohovací válečky a ona se rozčílí, že jí to nejde. Do úterý spala krásně na zádech a kojila jsem 2x za noc a teď ji uspávám co 2 hodiny. Monitor dechu máme, ale ona i když se na bříško otočí tak na něm nevydrží nějak dlouho spát. No uvidíme co nás bude čekat dál. 😉

ilonkaseda
29. srp 2015

tak jedině investice do monitoru s dvěma deskama,za vyspání to stojí

nonnni
29. srp 2015

@luho2012 dobre fungujici monitor by mel byt schopen snimat celou postylku, i kdyby se narvala do protejsiho rohu.