3,5letý syn má strach ze tmy, máte zkušenost?

berusinecka
18. led 2015

Ahojte holky, mám takový dotaz. Má tchýně a tchán řekli mému 3,5 letému synovi, že když je tma, že chodí klekánice. Říkal mi, že když je tma, tak chodí bubáci,... má teď ze tmy vyloženě trauma. I když jedeme po tmě v autě, tak chce rozsvítit světýlko. Nechce spát ve tmě,... Vysvětlila jsem mu to. Ale i tak nechce být ve tmě, i když jsem tam s ním. Ještě chci říct tchýni, ať mu to také vysvětlí,...ale nevím nevím. Vůbec nechápu, jak může někoho napadnout strašit děti s bubákama,.... Nikdy se nebál čerta, a to k nám čert chodí od malinka. Asi proto že čerta, anděla a Mikuláše dělají neteře a synovec. A to s citem. Rozhodně nejde o strašení, doživotní trauma z čerta. Proto se ho nebojí ani teď. Třeba s tím máte nějaké zkušenosti. Moc děkuji 🙂

berusinecka
autor
18. led 2015

Teď jsem našla, že dobře fungují homeopatika Stramonium 15CH. Používal ho některá z vás? Chci napsat naší homeopatce, tak uvidíme. 🙂

anetka1701
18. led 2015

dobrej je "postřik proti strašákům" :o) Já to osobně vyzkoušela, do postřikovače na kytky jsem dala ovonenou vodu, pokresila to barvičkama a řekla, že to pomáhá na strašáky... Zabralo to až neskutečně :o) Taky to byla reakce na zbytečný stresování od příbuzenstva, kterýmu jsem to tedy vytmavila, že do smrti nezapomenou...

tarra27
18. led 2015

@anetka1701 to je nápad.....super. Me by tohle vůbec nenapadlo.....

berusinecka
autor
18. led 2015

@anetka1701 Jééé to je dobréé. Já mu vysvětlovala, že žádné strašidla neexistují, že někteří dospělí chtějí tím jen postrašit děti. On se ptal proč,...tak jsem mu to zase vysvětlovala. Můžu se ještě zeptat, jak jsi to příbuzenstvu řekla. Je to má tchýně, a mám s ní skvělý vztah, tak ji nechci nasrat. Ale hrozně mě to naštvalo. Tak jsem si říkala, že bych ji poprosila, ať mu to vysvětlí ona. Že si to vymyslela,...

anetka1701
18. led 2015

@berusinecka Byla to moje babička a já jí dost razantně řekla, že at se na mně nezlobí, ale že si naprosto zásadně nepřeju, aby se děti strašili strašákama a bubákama, že to je pro mně nepřijatelný a že s tím kategoricky nesouhlasím... Tak se na mně obořila, že ale se vždycky takto děti vychovávali... A to byla voda na můj mlýn. Mám babičku v úctě, ale pokud jde o moje děti, tak jdu přes mrtvoly. Jinak sprej zkus, u nás zabral 🙂 Mám ho dotedka schovanej 🙂 Stačí nastříkat na okna a dveře, pod postel a třeba pod sedačky v autě a žádnýho strašáka nikdy nenapadne se ani přiblížit!!!

berusinecka
autor
18. led 2015

@anetka1701 Určitě vyzkouším 🙂

elvira
19. led 2015

Já tohle strašení vůbec nechápu... Kamarádka dokonce straší svého syna, že na půdě za komínem je čert a pak se diví, že se malý bojí a na půdu nejde ani za zlaté prase... 😖

pisisvori
19. led 2015

já osobně si myslí, že děti se prostě v určitém věku začnou bátať je někdo straší nebo ne....(tím jak už ví víc o světě jak slyší se dospělé bavit o zlodějích nebo třeba i zprávy v televizi...strašidla, neřádi....jsou i v pohádkách a kor v dnešních filmech pro děti je to samá akční příšera....). Dceru nikdo ničím nestrašil a najednou se bojí, že přijdou zloději....já jsem se jako malá taky bála a taky nás nestrašili. A většinou to pak zase samo přejde.

pavlapl
19. led 2015

U nás se začaly obě děti bát tmy okolo 4 roku samy od sebe nic jsme jim neříkali a samo od sebe to taky zmizelo.