3,5měsíční dcera si často cucá palec (pěstičku)

sim007
4. srp 2015

Ahojte. Malá má 3 a půl měsíce a často si cucá palec nebo celou pěstičku. Z hladu to není (dělá to i po kojení). Začíná mě to celkem štvát a bojím se aby to potom nemělo vliv na růst zoubků třeba.
Dělaly to vaše děti taky?

alkena
4. srp 2015

@sim007 V tomto věku je to naprosto normální - dítě začíná objevovat svět - a to právě nejdřív prostřednictvím pusinky. Jak začne brát víc věci do rukou, tak bude cucat i všechny tyto věci 😉

pernile2003
4. srp 2015

Moja dcerka to dela taky......brzo na to prisel první zub a ted cekam na druhy. Zacalo to začátkem tretiho mesice a ted jsou ji 4 mesice.

katyxq
4. srp 2015

V tomhle věku je to úplně normální a dokonce žádoucí - dítě poznává svět všemi smysly a začíná od toho, co má nejblíž, tedy svých ručiček 😉, pak začne do ruk a pusy strkat i další věci

zanri
4. srp 2015

Dělají to všechny děti 😉 , nejprve pusinkou poznávají sebe - ruce, pak přijdou časem nohy a všechny věci okolo. A v podstatě to přestane, až vyrostou všechny zoubky 🙂 Vaše Adélka je ještě malá, aby se z cucání palce stal zlozvyk, nebojte, všechno je v pořádku 😵

leikkka
4. srp 2015

je to v pořádku, projdou si tím všechny dětí a k vývoji to patří 🙂 skákejte radostí, že se vyvíjí, že má touhu poznávat a užívejte si to s ní 🙂 jak já vždy čekala toužebně na toto obodobí u každého 🙂a pak nožka, věci atd.

sim007
autor
4. srp 2015

No ono me spis popravdě stve to,ze kdyz to dela pred ostatnimi tak vsichni rikaji ze ji davam urcite malo mlicka (plne kojena ) a ma urcite hlad....a ja uz nemam silu porad dokola rikat ze ne a ze ji zadnej caj davat nebudu a ze z hladu to neni.Porad rikam ze je to normalni tak jsem se tady chtela jen v tom utvrdit 🙂
Dekuju 🙂

vrabcak0007
4. srp 2015

jen ješta - naštěstí mám okolo sebe normálnější lidi a nikdo mi tedy neřekl, že je to nějaký znak hladu či žízně...jen jsme slyšeli samé - no to už budou brzy zoubky a tak...slintal k tomu i jak bernardýn...a ejhle - slintal až do osmého, kdy nám opravdu ten první zoubek vyrostl 🙂))