3 letá dcera skřípe zuby. Poraďte

ylona77
29. pro 2008

Ahoj, prosím můžete mi někdo poradit co se skřípáním zubů u mé 3 leté dcery? Dr. mi říkala, že to samo přejde, ale už je to skoro rok a stále skřípe a dnes jsem si všimla, že má dole i nahoře jedničky dost obroušené....na netu jsem se toho ohledně nějaké rady nic nedočetla.....děkuji moc....ilona

zdenallicka
29. pro 2008

Ylono, zkus s ni zajit k zubari... Ony si decka nechaji spis rict od autority v plasti nez od milujici maminy... Nase mala taky skripala zuby, ale neupozornovali jsme na to a prestalo ji to bavit.. Zezacatku jsme ji rikali, at to nedela, ze to neni hezke, ale ona to delala tuplem, takze pak jsme si ji prestali vsimat a bylo po problemu... 😉

ylona77
autor
1. led 2009

No ale ona skřípe jen ve spánku a není si toho vůbec vědoma..... Zubařka mi řekla, že toho nechá až bude starší.... ☹

zdenallicka
1. led 2009

Kdyz ve spanku, tak s tim asi nic moc neudelas... Je mi lito... 😒

simour1
2. led 2009

Ahoj,
tak já jsem slyšela spoustu "zábavných" historek ohledně mého manžela,kterej v dětství skřípal šíleně zuby ve spánku.Přešlo ho to samovolně asi v 10-ti letech.Myslím,že s tím těžko někdo něco udělá.Ale zubaře bych se na to určitě zeptala.Moje dcera to dělala s oblibou,když byla miminko,naštěstí to brzy přešlo.Ať vše zvládnete! 🙂

zdenucha
16. led 2009

Můj syn taky skřípe a já též,bylo mi řečeno ortodontistkou,že je to dědičné...... ☹

majamira
18. únor 2009

Zkusila bych tohle :Dr.Brux je speciální nákusná dlaha pro pacienty trpící bruxismem - skřípaní zuby. Dlaha se nasazuje na noc na zuby, kde vytváří ochranný štít mezi horním a dolním zubním obloukem a zároveň díky své "síle" snižuje tlak čelistí a pomáhá svalům relaxovat.

Info: Nebezpečí bruxismu
Během spánku se bruxismus projevuje skřípáním zubů a jejich pevným stiskem. Když je toto sevření silné, dítě vydává zvuky skřípajících zubů. Tento problém může být příčinou poškození zubů. Intenzita skřípání zubů se může měnit. Nejvíce se objevuje mezi jedenáctou a jednou hodinou noční. Bruxismus se vyskytuje ve 14 až 17 % hlavně u dětí. U jedné třetiny z nich tento problém přetrvává do dospělosti. Vyvolávajícím momentem může být stres, úzkost či stres ve škole nebo v práci.

verbalinka
5. bře 2009

Ahojky,
je otázka, zda ho to přejde, protože já skřípu zuby doteď. A dozvěděla jsem se to, až od svého současného manžela, když jsme spolu začali chodit a spali spolu 😅 Nikdo si toho dřív nikdy nevšiml. A od zubaře jsem dostala ty ochrany co píše majamira.
Ale je to psychického charakteru - zkus se poradit s dobrým homeopatem, který by malou "rozebral" a dal jí něco na uklidnění dušičky 🙂