3 leté dítě si v noci rozškrábe strupy. Co dělat?

sarinkam
9. čer 2009

Poradte mi prosim, kluka pred třemi tydny postipali komari a on si to od te doby kazde spani rozskrabe. Jednak vypada desne, jendak mam zakrvacene jeho povleceni. Je to urcite jen rozskrabane, zadna atopie, exem, ci tak,

mazali jsme to kalciovou masti, gelem proti svedeni, vytazek z řepiku, ono to pres den zacne zasychat a i hojit, ale co naplat, když rano je jak z hororu.

lenulin
11. čer 2009

Zkus alespoň rukavičky třeba to nebude tak strašné než když to škrabe nehtíkama Náš malý má pitomý zvyk si před spaním škrabe hlavičku a to doslova do krve a tak mu navlékám na ručky Lehké ponožky místo rukavic. 😀 A alespoň není poškrábaný 🙂

iloha
11. čer 2009

tak zkus fenistilové kapky..........trochu ho utlumí, a za jednu noc kdy to nerozškrábe to pěkně zashne a bude zas líp, nebo přelepit.

sarinkam
autor
13. čer 2009

Takto se u nas má situace- David v utery spadl na zahrade a rozsekl si oboci- s tematem strup nesouvisi- no, vezla nas sanita k obvodni, desnej rev, krve jak z v..a, slepila mu to takou naplasti a ty skrabance zelenou vodičkou. Od te doby staci rict, neškrabej, se nebo to pani doktorka vydezinfikuja a ošetří.. a jiz treti den je nerozskrabano. Ja vim, trochu hřeším na hodnou paní doktroku, ale on vypada jako kdyby jsme meli doma nejaky desny kozni nemoce.

mapris
16. čer 2009

sarinkam,
dceru taky v noci poštípal komár, tak jsem to potřela fenistil gelem - mám ho v zásobě a na noc jsem jí na to dala dětskou náplast a nosila to i přes den, protože si to škrabala a pak se to vždycky sundá při koupání.