3 měs. miminko najednou pije polovinu toho co předtím

labambola
5. pro 2010

Mám prosbu, mám doma tříměsíční dvojčátka. Oba od začátku papali celkem dobře ještě před 3 týdny jsme pili min. 80ml až 140ml 7x pak kluci začali v noci spát, takže papáme jen 6x denně ale pořád pili minimalně 80ml - 140ml denně a úplně bez problémů, ba naopak když jsem je začínala krmit úplně mlátili nadšeně hlavičkama kolem dudliku a když se ho konečně chytli, vypadalo to že to snědí i s láhví. Teď posledních 14 dní mám strašné problemy do nich vůbec něco nacpat - napínájí se mi při jídle a vytahují si dudlík z pusy, někdy si jen párkrát zatahnou a začnou brečet, jindy brečí už když si je dávám do pozice na krmení. Jindy vypijí třeba 30ml a pak už jim dudlik do pusy nedostanu, a kdyz se snažím jim ten dudlik do pusinky strčit, začne se jim zvedat žaludek, takže nakonec usoudim, že je lepší aby jim zustala v bříšku alespon ta třicítka a vzdám to. Teplotu nemají. A předtím papali tak krásně, teď je každé krmení doslova porod a trvá to věky!!! Pocitove mi to připadá jako kdyby je v pusince něco bolelo, nebo jim to mlíčko nechutnalo- ale takhle z ničeho nic?? Doktorka je spokojená že přibírájí, ale mě se to i přesto nelíbí., takhle náhlá změna. Stalo se vám někomu něco podobného??

kjajule
5. pro 2010

Mě se toto nestalo ,předpokládám že nekojíš když píšeš že papají z lahve i když težko říct... ale zkusila bych vyměnit lahve nebo dudlíky,lépe je umývat nebo častěji sterilizovat, jinou vodu na UM a nebo jiné mlíko, hlavně neměnit vše najednou aby jsi zjistila co jim vadí, zvláštní je že to mají tak oba nastejno... 😲 Třeba to muže být momentálná nechut k mlíčku...
Pokud jsou kluci dva tak aby měl každý svou lahev a nezaměnovat jim je ani po umytí 😉
Prohlédnout pusinky zda jim nerostou zoubky nebo nemají nejaký aftík nebo tak...a pokud nic nepomůže radila bych se s mudrou...😉
Držím palečky at chlapečci papají 😉

zdezli
5. pro 2010

Bohuzel nepises, jak dlouho to trva, snad je to jen prechodne obdobi - ani dospeli nejedi stale stejne mnozstvi...

Nevim, v jake poloze chlapecky krmis, mozna bych ji zkusila zmenit... Moje dcera napriklad v urcitou dobu odmitala byt krmena (ona tedy kojena, ale to je jedno) v naruci, take se mi u toho vzpinala a svijela, poustela se a zase se prisavala. Pak jsem ji zacala kojit v leze na posteli a pila krasne 😉

crca
5. pro 2010

Ahojky,já tě uklidním mě se stávalo to samé,nejdřív jsem teda koukla jestli nemají v pusince afty,nebo tu moučnivku,ale my neměli nic,ale taky je může bolet v krku,takže i to může být příčinou.Já už je mám trochu odrostlé,ale měli jsme to taky tak a mám tušení,že taky kolem toho 3 měsíce 😕 Pokud ti prospívají tak je nech ono se to časem zlepší 😉 Držím palečky 😉

marton
5. pro 2010

Ahoj,máme stejný problém.Taky máme dvojčátka kluky 3,5 měsíce 🙂 a dělají nám totéž..Teda více jeden.Oba jsou plně kojeni a Matyášek téměř při každém krmení po pár minutách začne trhat a brečet.Domnívám se,že ho bolí bříško.V pusince taky nic nemá.Už jsem chtěla i přestat kojit ☹. Kontaktovala jsem laktační poradkyni a ta mi vysvětlila,že kolem 3 měsíce je to naprosto normální,že se to srovná a mám vydržet.Když dětičky přibývají,tak se asi fakt nedá nic jiného dělat.Držím pěstě ať to všichni doma vydržíte 🙂 .

ivarei
6. pro 2010

My máme to samé s Aničkou od konce šestinedělí a Adámek zlobí od 5 měsíců (taky dvojčata). Bohužel, ze zkušenosti s Aničkou mohu říct, že se to nezlepšilo a pokud bychom jídlo nenutili, máme vyzkoušeno, že přestane prospívat. Teď papá méně než ve 2 týdnech a vše se u nás točí kolem papání. U Adámka funguje bezvadně krmení v polospánku, to pije bez problému. U Aničky nefunguje nic. Držím palce.

martinaslukova
6. pro 2010

Ahoj, nám se stalo to samé. Malá měla asi 3 a půl měsíce a začala jíst strašně málo, tak 60 maximálně. Pak už lahvičku vystrkovala jazykem a prostě si víc nevzala. Říkala jsem to našemu doktorovi a on řekl, že jí nemám nutit, že není důležité, kolik vypije, ale jestli přibírá. A to přibírala pěkně. Ovšem teď je jí 5 měsíců, vypije max. 100 a začala s váhou stagnovat. Myslim, že už najedeme na příkrmy. Ale pokud miminka přibírají, tak bych si s tim zatim nedělala hlavu, možná bych fakt zkusila změnit značku mléka. Naší malé chutná jen sunar nutradefense, nic jiného neveme do pusy. Držim palečky, aby se to zlepšilo. 😉

billinka
8. pro 2010

Zdravím! Nám se stalo totéž, když měl Kubík cca 3 měsíce. Nechtěl papat, ale neplakal u krmení (kojení), prostě nejedl a za měsíc přibral jenom 60g, takže jsem pak každý týden chodila za doktorkou ho vážit. Nebyl nemocný, žádné zuby, afty, nic ho nebolelo, ale do jídla se mu nechtělo. Doktorka už pak začala strašit, že budeme muset dokrmovat, ale pak z ničeho nic začal asi do 3 týdnů záhadně jíst a zase pěkně přibírat. Do dnes nevím, proč, ale samo se to nějak srovnalo, takže věřím, že to u Vás bude stejné;)

petasa
29. pro 2010

Mala mi dela to same co popisujes par dnu predtim nez dostane rymu,a behem obdobi kdy ji ma to dela samozrejme taky.Prejde to samo