Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

3 měsíce - jak poznat, že chce dítě spát?

nugetka20
30. zář 2016

Chtěla jsem se zeptat, jak na 3-měsíčním dítěti poznat, že se mu chce spinkat? Ještě nemá úplně koordinaci ručiček, takže nějaké šmudlání očíček u nás neplatí. Malej usíná u prsa. Což je přes den dost na pytel, když potřebuju něco dělat a odejít od něj. Většinou se hned budí, dožaduje se prsa, ale 2x cucne a zavře oči.
Jak vy poznáte, kdy chce prcek pít, pochovat, nebo spinkat? Mě přijde, že brečí stejně, bez rozdílu. Jde mi opravdu o 3-měsíční děti, rady o starších dětech jsou mi v tuto chvíli k ničemu. Děkuji za pochopení.

lv
30. zář 2016

nějak tou dobou už jsem to vypozorovala, ty různé druhy pláče.. neklid, propínání nohou, dávala jsem spát kdy obvykle spala..s rím prsem, kolem poledne

astyna
30. zář 2016

v tomto věku vylučovací metodou - přebalený? najezený? prdy OK? tak chce spát 😀

ladyhacek
30. zář 2016

říká se že v šestinedělí se maminka s miminek zžije a pozná druhy pláče co potřebuje > cítila jsem se jako hrozná matka > u nás to neplatilo vůbec jsem nevěděla 🙂. Ale ajk píše
@astyna přebalit nakrmit a dát dudlík (pokud dáváte - u nás zabral pořád byl na prsu ani na záchod jsem nedošla pokud jsem nechtěla aby brečel > no tak jsem dala dudlík a dobrý. Je to už nějak dobou takže si nepamatuje jak mi spal ve 3m. Ale koupali jsem kolem 17-18h pak nakojit a spát - pak se budil cca po3h později 4-5h.
Skutečně to musíš vypozorovat ty. Mě když večer brečel tak jsem právě posunula to kouáí a noční uspávání a zabralo to.

sarkar
30. zář 2016

já jsem děti dávala spát v pravidelných intervalech a málokdy to zašlo tak daleko, aby musely brečet. Děláme to tak doteď s mladším, vím, že je vzhůru cca 2,5 hodiny tak pomalu vše směřuju ke spaní a je to. A vlastně i se starší, když vím, že nespala po obědě, tak vím, že bude kolem 5. hodiny protivná a že do 7. by měla jít spát. Když spí odpo tak vím, že to dá klidně do 9.30 večer...Když už řvou, tak je to hodně špatný, jsou přetažený a usínají hůř. Takže já bych se snažila zjistit, jak dlouhý interval mezi spaním vyhovuje a ten pak plus mínus dodržet tak, aby k pláči nedošlo.

puresin
1. říj 2016

@nugetka20 Ja z toho byla zezacatku na prasky - mala rvala jak silena a pritom byla prebalena, najedena, ... Pak mi doslo, ze je ospala, ale nejak nevi, jak sama na to, takze jsem jen nasla zpusob, jak 'spravne' chovat ke spanku.
Zkusila bych proste vylucovaci metodu - pokud je broucek najedeny, prebaleny a pomazleny, a pritom nespokojeny, bude asi unaveny. Oni toho zezacatku nastesti moc neznaji. 🙂

nugetka20
autor
1. říj 2016

@puresin A jak se správně chová ke spánku? U nás teorie "je najezený, přebalený, bude asi unavený" moc nefunguje - malej je ukřičenej. Jakmile není podle něho, tak hejká (např. ho člověk chová vestoje, tak kouká kolem, jakmile si ale sednu, začne řvát - chce prostě chodit, což pro změnu odmítám já).
V kolik dáváte teda spát jakože k nočnímu spaní a do kolika děcko spí do rána? U nás zatím platí, že co malej naspí přes den, to mi bere v noci (chce si hrát, odmítá usnout a je to peklo).

nugetka20
autor
1. říj 2016

@ladyhacek A do kolika ráno pak spí? My chodíme spát v 8 večer .... a budí se s 2-3 probuzeníma v noci cca kolem 6. Pokud bych dala spát o 2 hodiny dřív, nebude tu harašit už v 5 ráno? Skoro se bojím to vyzkoušet. Právě máme období, kdy spí 4 hodiny v kuse - a pak co hodinu se budí až do 6 do rána :(

ladyhacek
1. říj 2016

:@nugetka20 no teĎ má 18m a chodí spát kolem 19:30 a budí se v 6:30 - 7:00 > cca budí se mi 2x za noc. V těch 3 měsích mi spal cc od 18h do těch 6 (5:30) pak jsem zacvičili vojtoku, přebalila nakrmila a usnul zase cca na hodinu až dvě (ale pamtuji se matně 🙂) V noci se mi budil cca po 3h, pak po 4h a až někdy koelm 5m tuším po 5h

mialagia
1. říj 2016

@nugetka20 taky mám zkušenost, že to chce dávat v pravidelných intervalech spinkat, tj.u nás to bylo po 2 max.3 hodinách co byla vzhůru..a to digestoř, vysavač, kočárek nebo kojo(jak uspat)..jak byla dýl, tak byla přetažená, vzteklá a hůř usínala..a u takhle malých dětí prý platí čím lepší spánek přes den, tím lepší i v noci..tak nevím asi jak u koho nám spala noc celou..prostě cool dítě😃

aklin
1. říj 2016

Malou davam od 3 mesicu spat v pravidelnych intervalech ve 20 hod. Nez jsem ji ulozila, tak jsem nakrmila, prebalila a ulozila do postylky. Vetsinou spala do 2 - 3 hod ranni, prebalila jsem, nakrmila a sli jsme spat. Nyni ma 16 m, cas na spani si sama urcila. Dulezite je nastavit pravidelny rezim.

puresin
1. říj 2016

@nugetka20 'Spravne' chovani je Svaty gral kazde matky, a u nas to bylo prave to chozeni a trhve pohupovani. 🙂 Cela rodina do me hucela, ze malou rozmazlim, ale mne to prislo jako blbost - ona to nedelala naschval, jen se v naruci v pohybu citila nejlip. Casove to bylo v sestinedeli ruzne, hlavne obe deti byly zlate a spaly dobre i v noci. Takze klidne chodte, prejde ho to casem.

iviiii
1. říj 2016

@sarkar presne tak ja taky uz mam vychytane,ze maly vydrzi od probuzeni tak max dve hodky vzhuru a pak potrebuje spat ikdyby jen na pul hodky.

iviiii
1. říj 2016

@mialagia mame to uplně stejně 🙂

lindunka14
2. říj 2016

Taky davam maleho spat za 2 hodiny od probuzeni. Rano vstane v pul 6,pak vim ze ho musim dat v pul 8,to spi tak do 8,pak ho dam v 10,spi do pul 12,ve 12 se napapa a v pul 2 zase spinkat do 3 a pak jeste od pul 5 do 5 a pak az vecer,koupu po 7,mlicko,pomazlit a spat. V 8 uz mam klid.

anniesfibis
2. říj 2016

poznaka jsem...kdykoliv byla nesva dsla jsem ji vycurat a prso - kdyz zacaka klimbat uspala jsem ji ..kdyz koukala,,neuspavala jsem....to je cely,,vlastne na tom nic neni ;) ...budte rada, ze se dozafuje prsa, to znaci, ze se chova presne tak,,jak ma. Ze jeste neztratil viru v to, ze se ocitl na spravnym miste ;))

dora13
2. říj 2016

Maly (12 tydnu) nevydrzi v bdelem stavu neunaveny dyl nez hodinu, takze to hlidam, plus kdyz je unaveny, tak mu zcervena okoli oci, vypada jak myval -- to je jasny signal, ze musi okamzite jit spat, jinak se pretahne a je zle.

dixi86
2. říj 2016

U nás to třeba chodí od šestinedělí tak, že malej, když chtěl(chce) spinkat, tak začal jemně pokníkávat a pak mi došlo, že to dělá před spánkem. Ručičkama si mne očička až teď v 5.měsíci a stejně ne vždy. Někdy i byl víc v klidu a koukal do blba, pak taky chtěl spát. Nebo hysterák(to už ale byl přetažený) a trochu déle se uspával(byl najezený, přebalený, bez bolesti bříška, ...takže unavený). Co na našeho ale zabírá přes den na 100% je plenka přes hlavičku, bez ní od 6 týdnů neusne. Díky tomu začal konečně spinkat přes den. A souhlas s Dora13, většinou má i červená očka.

catf
2. říj 2016

@nugetka20 měla bys mít větší trpělivost, čím víc budeš chtít, aby spalo tím méně bude spát. Některá miminka potřebují větší kontakt, není to nic neobvyklého, a je to jen otázka času. To, že chce, abys při chování chodila, je úplně normální - v tomhle nechápu, proč bys mu to chtěla odepírat. Jestli tě přes den používá jako dudlík můžeš zkusit vyřešit vlastním dudlíkem.
Moje malá přes den spí minimálně, maximálně tak jednu hodinu dopoledne a jednu odpoledne, za to spí krásně v noci od 8 večer do 7 ráno s jedním buzením na kojení v 1 v noci. Později odpoledne už je znát, že je unavená a je také o to složitější ji nějak zabavit. Přes den je prostě aktivní a musím se jí věnovat. Čím víc ale vnímá, tím víc se sama zabaví na hrací dece nebo v kolébce a intervaly na to, abych něco udělala, se zvětšují. Tomuhle se ale musí nechat volný průběh. Otázka je, kolik času přes den vůbec trávíš tím, abys ho zabavila a vymyslela nějaké aktivity, abys ho unavila. Podle mého názoru nemá smysl ho dávat spát dřív, 8 večer je optimální čas a nemůžeš přece čekat, že bude spát 24 hodin denně. Samozřejmě, že pokud bude spát víc přes den, bude spát míň v noci,to je logické... Jestli se v noci tolikrát budí,je to hladem nebo má prdíky nebo co potřebuje?
Ideální je nastavit mu pravidelný režim. Večer v určitou hodinu vykoupat a nakrmit a odříhnout. U nás odříhnutí funguje jako chování ke spánku (držím malou bříškem k sobě, hlavu má na mém rameni). Nad postýlkou má kolotoč, takže když se uložením do postýlky probudí, pustím jí kolotoč s hudbou (klasické ukolébavky) a světelnou projekcí na strop a to jí znovu uspí. Máte v ložnici dostatečnou tmu?... je dobré, aby mimčo chápalo rozdíl mezi světlem (den) a nocí (tma).

nugetka20
autor
4. říj 2016

@catf Nemůžu chodit, protože mám problém se zády a on váží přes 6kg - prostě ho nezvládám furt nosit :( Dudlík jako takový odmítá - neteče z něj mlíko. Fluše ho a vzteká se u něj.
Jinak někdo tvrdí, že pokud dítě spí dobře přes den, spí tak i v noci .... u nás platí, že čím míň spí přes den, tím líp v noci....nebo zase naopak hůř :( Jeden den má pěkný pohodový den, nekřičí, je příjemný mimino, co si brouká... a v noci se mi budí po 2 hodinách. Jinej den je protivnej přes den a v noci spí 7 hodin v kuse.
Včera jsem mu dala po delší době Vigantol - usnul v půl 8 a od 11 pak co hodina, tak křik :( Dneska to byly konkrétně prdíky, ale jinak se budí spíš na krmení - je to hroznej Otesánek, furt by jen jedl.
Přes den jsem s ním defakto neustále buď já, nebo přítel. Teď nemluvím o pasivní zábavě, že vedle něj koukám na TV. Mluvím o tom, že opravdu sedím vedle něj u hrazdičky, ukazuju mu kroužky, zkoušíme paci-paci. Pod hrazdičkou sám být nechce. Kolotoč nemáme.

Sem začni psát odpověď...

Odešli