3 měsíční dcera se stále vzteká, musím být pořád u ní

rena2
7. pro 2010

Mám skoro trimesicni holčičku a stále se mi vzteka... musim ji neustále houpat.. mluvit na ni... nevydrží být chvilku sama.. a o spánku to se ani nezminuji bud u me v postely nebo houpající v autosedačce:( poradte mi jak ji to mam naucit trochu té samostatnosti... uz jsem v koncích:((

lidiab
7. pro 2010

Jen pro upresneni, jses si jista ze ji nic netrapi? Treba prdiky?
Citim s tebou, nas maly mel pred par tydny take takovou fazi 🙂 Ve finale mi zacala strasne bolet zada (ma uz 7,5kg) a uz jsem ho proste hodne nosit nemohla, musela jsem s tim neco delat. Ja jsem to vyresila takto - posadila jsem ho do lehatka nebo dala na hraci deku a zacal se s nim hrat. Ukazovala jsem mu hracky, chrastila s chrastitky atd. On u toho pochopitelne rval, chtel abych ho nosila. Ale ja jsem na to nedavala a stale jsem se snazila jej nejak zabavit. Strkala jsem mu ty hracky jemne do ruky, treba takove male krouzky, aby je uchopil. Za chvilku uz pomalu prestaval rvat a pozoroval ty hracky. A zabiralo to postupne rychleji a rychleji. Pak jsem mu take zacala cist z knizky, treba pohadku. Chapu ze tomu nerozumi, ale upouta to jeho pozornost. Musim rict ze ty tri dny to bylo opravdu narocne, jelikoz vetsinu dne prorval. Chtelo to opravdu hodne trpelivosti a vydrze abych ho nezvedla a nepochovala 😖 Ale ve vysledku ted uz vydrzi i celou hodinku hrat sam.

dlabinecka
7. pro 2010

Já myslím, že je třeba si uvědomit, že Tvá holčička je ještě maličká. Taky jsme si tím prošli a jak už naznačuje lidiab, tak to chce čas. Po 2,5měsíce starém miminku nemužeš chtít, aby se samo zabavilo!!! Ono to prostě neumí!! přečetla jsem knihu od dr. karpa "nejšťastnější miminko v okolí", kde dr. vychází z toho, že miminko se rodí vlastně předčasně - že potřebují 4 trimestr. A až poté jsou schopny sami začít fungovat!!! U nás to tak opravdu bylo. Takže za Tvou holčičku Tě prosím- vydrž ještě chvilku a chovej a mazli. Tvá holčička byla u tebe v bříšku, kde byla spokojená, nic jí nechybělo a ted neví, co si počít z životem a jediné, co ma jsi Ty!!!! Tak jí to dobřej!! A neboj se - opravdu to skončí, a ještě se Ti po tom bude stýskat 😉

slavkah
7. pro 2010

nam se malej takhle vztekal cca co 3 mesice pak se to zaclo rapidne zlepsovat, zacalo se mu libyt v kocarku, prestalo ho zlobit brisko, a presne jak pise lidiab zacal si hrat, vetsinou se vztekal kdyz ho neco zlobilo, ale nekdy i jen tak, praktikuju to co lidiab co se tyce hrani a opravdu to pomaha, holt jsou obcas dny kdy nic neudelam protoze, bud chovam nebo si hrajem, ale rikam si, ze je to docasny (to pomaha na nervy 🙂
maly jsou jen jednom tak proc jim nejakou dobu neobetovat, ted uz se zabavi vic a vic sam, myslim, ze jednou budem s usmevem a slzou v oku vzpominat na to jak chteli byt porad u nas a chovat se
pro me byly nejtezi dny i co se vecerniho uspavani tyce kolem toho 2-3 mesice ted uz je to jen lepsi ( nez nam zacnou rust zuby ? 😀 )

latunka
7. pro 2010

u nás to bylo také tak - od začátku to byl takovej můj malej vzteklounek, i obyčejné odběhnutí na záchod vyvolalo hysterickej řev, o tom,že jsem se chtěla někdy najíst ani nemluvim 😝 Občas pomohla na chvilku hrací hrazdička, ale po většinu dne jsem ho chovala nebo jsme byly v kočárku a pak jsem si prostě řekla,že už to takhle dál nejde - já věčně hladová, domácnost v dezolátnim stavu,tak jsem ho začala nechávat na zemi na dece a byla jsem tam s nim, přesně jak píšou holky, ukazovala jsem mu hračky,snažila jsem se mu je dávat do ručičky a všechno co šlo jsem dělala u něj na zemi - někdy byl hodnej,někdy plakal,tak jsem ho hladila a mluvila na něj,aby věděl,že tam jsem. Když teda začal přecházet v hysterák,tak jsem ho pochovala, ale on tak nějak časem přestal tyhle "scény" dělat a ted už je to super, zrovna ted je na dece a zjistil,že může stěhovat hrazdičku sem a tam 😀 😀 Myslim,že to miminko potřebuje ukázat, že je taky jiná zábava než nošení v náručí - jen upozornuju (předpokládá,že do diskuze vtrhnou místí chytré matky,které tobě a vlastně nám všem budou vyčítat,že považujeme mimi za otrokáře a že jsme špatné matky,když chceme mít chvilku pro sebe a občas udělat nějakou domácí práci 😝 ),že nejsem zastáncem vybrečící metody,vždycky jsem byla u něj když plakal.

apollo11
7. pro 2010

Souhlasím s dlabineckou, tak malé miminko nejen že neumí být samo, ale ani by nemělo být samo 😔 .. nechci být nepříjemná - nemyslím to nijak osobně - ale nedokážu pochopit, proč některým matkám vadí, že jejich mimi je potřebuje. Moje zkušenost, a nejen má, je taková, že čím více se dítěti věnuji a jsem tu pro něj, když mě potřebuje, tím více se mi to stonásobně vrátí, věř tomu, i v té samostatnosti. Samostatnost se buduje, tím že dítě je spokojené a cítí jistotu, oporu.. že se postupně vyvíjí a vnímá okolní svět.. nejde to vyžadovat hned po narození. Je ještě maličká, ale brzy se to zlepší.. a utíká to strašně rychle.. Asi jsem neporadila, co jsi chtěla slyšet, ale nedalo mi to.

eloana
7. pro 2010

Ahoj taky si myslim, ze u 3 mesicniho mimca nelze mluvit o vztekani. My treba maleho ted mesic noc co noc nosili....
vyklubalo se z toho zanet stredniho ucha a vcera zub🙂 -takze to mela svuj duvod. Muj nazor ,ze dite ktere place do roka ma k tomu nejaky duvod -nejake trapeni . Pokud mi dite rve kdyz chci jit domu z detskeho hriste - mluvim o vztekani.
vim ,ze to je narocne -mam ted to same s malym, ale nic netrva vecne a fakt to hrozne rychle utece a za chvilku te potrebovat tak nebude. Ja maleho nechala uplakat jednou v kocarku -vozila jsem ho ,ale rval - nakonec jsme zjistili, ze ma reflux a asi ho palila zaha - docela me to pak mrzelo, ze jsem ho takto trapila.
jinak neboj za chvili si zacne hrat a na chvili se zabavi- my stridame noseni s hrazdickou a kresilkem

ssarka
7. pro 2010

Tak to musím vyzkoušt malej má půl roku a pěkně se vzteká když ho položím pořád jen nosím a to má 8.5 kg ale naučil se na to když byl malej tak měl koliky a to sme ho tahaly pořád..

weri1
7. pro 2010

já si myslím, že se to upraví samo, my měli taky období, kdy jsem malýho musela pořád nosit, uspávám pořád, ale ono to přejde. Každé období má svoje. Zkus vydržet, věčně to nebude. A nenechávej plakat, mimi si jinak než pláčem neumí říct, že mu něco je.

k.jolanka
8. pro 2010

docela by mě zajímalo, jak to vypadá, když se 3měsíční miminko vzteká... myslím, že pořádné vztekání tě teprve čeká 😀 nás sice také, ale už teď sebou hází o zem, hází věcma, buší do mě pěstičkou a hystericky vřeští až je rudej a to jen proto, že ho třeba odtáhnu od elektrické zásuvky 😅 já jsem malého nosila i doma v šátku, takže já neporadím, ale nošení se nám vyplatilo, teď je to celkem samostatné dítě..ale chápu tě, ono je to někdy na palici, když si nemůžeš dojít ani na záchod..možná zkus lehátko hrací s vibrací, to nám dost pomohlo..

tyna111
7. bře 2016

Mam holčičku skoro 4 mesice starou. Taky nevydrzi byt sama. Porad na rukach. Byla zvykla semtam na vajicko ale tam uz taky nechce moc byt takze ji mam skoro na rukach jinak place a vzteka se.. Je naucena semnou spat v posteli, ted zkousim pres den postylku. Jsem taky kolikrat z toho nervozni jak breci ale snazim se to nejak zvladnout protoze tezko usoudit u tak maleho ditete zda place ze ho neco boli treba brisko a nebo zda se vzteka. Pokud vidim ze je unavena ze chce spat tak pres den dam do postylky a pokud chvilicku place tak cekam a usne. Pokud tam breci moc tak nenechavam vyrvat a to z toho důvodu ze prave tezko rozpoznat co tak male miminko trapi. Tezko radit nekomu v těchto pripadech. Kazdy ma jine nazory a jine metody co se tyce deti.. ale snazim se to nejak zvladat. Kolikrat breci vecer do noci a sotva ma otevrene oci. Tak pak zkousim vsechno abych zjistila co ji trapi a kolikrat staci pochovat. Nejsem toho nazoru ze uspavani na rukou je rozmazlovani jak mnoho lidi rika. Vim ze me potrebuje a proto se ji snazim vyhovět 🙂