3 měsíční dceru je těžký zabavit, máte podobný problém?

modena11
10. kvě 2013

Dobrý den,mám téměř tříměsíční dcerku a je to malá zvědavka.Přes den je jí těžký zabavit,u ničeho nyvydrží a ani v kočárku to neni ono.Máme doma klikanku,dáváme do postýlky,na deku s hračkami,lehátko ale i tak je to náročné 🙂 Máte nekdo podobný problém?????Děkuj za rady🙂))

bobovci
10. kvě 2013

@modena11 Ahoj, u nás to bolo rovnaké. Malá vyžadovala neústalu pozornosť a doteraz to trvá i keď teraz je to už lepšie. Dokáže sa už i trochu sama vyhrať s hračkami. Jedine čo ju hodne unavilo bolo pokládanie na bruško a cvičenie držania hlavičky, to nám potom krásne spala i cez deň. Treba to len vydržať, ono sa to časom zlepší. 🙂

blahova_andrea
10. kvě 2013

holky snad vážně nečekáte udržení pozornosti od 3m dítěte? 😀

consti
10. kvě 2013

Zrovna dnes byla v pořadu sama doma paní, která ukazovala jak dítě zabavit, respektive unavit a to od úplného miminka (různé přetáčení, mluvení na dítě atd.), tak si to zkuste najít na netu. Říkala, že se tím dítko unaví a i se mu procvičí tělíčko a střeva líp pracují atd. Ale sledovala jsem to jen po očku. Jak píše@blahova_andrea předpokládám, že u tak malého mimča se asi nedají vymýšlet extra věci. Hlavní je prý dodržovat režim, na který si dítko zvykne 😉

bobovci
10. kvě 2013

@blahova_andrea súhlasím, tak malé miminko neudrží pozornosť, ale je možné ho pekne unaviť a potom krásne spinká a maminka si može aspoň na chvíľku oddýchnuť 🙂
rovnako ako consti píše tak sme sa hrali s nožkami, rúčkami, hodne sme rozprávali a pod., ale každá mamička príde na to čo jeho miminko má rado 🙂

evaviki
10. kvě 2013

@blahova_andrea no ja som to spis pochopila tak, ze modena chce vediet, co s mimcom.. nie udrzat jeho pozornost, ale poradit nieco ako cvicenie s nozkami, tapkat rukami, spievat nejake pesnicky.. a aj ako docilit, aby se bavila chvili sama a neco pak udelat v domacnosti.. 😀

blahova_andrea
10. kvě 2013

@evaviki já to pochopila 😉 jen mě překvapilo to sousloví 😀 náš malý byl vždy divoch, sám se dlouho nezabavil. dodnes, když chci něco pořádného dělat, tak musím, když spí.

brigule
10. kvě 2013

Máme stejný problém - nevydrží jen tak sám ležet, musíme se mu věnovat. Ono nás to baví si s ním hrát, ale náš malej (3,5 m) je od 6 do 22 vzhůru a je to vyčerpávající s ním pořát být, nestihneme udělat vůbec nic.

dorinek
10. kvě 2013

Tak děti mám dvě a musím říct, že první půlrok byl vždy očistec.....jen nošení, hraní, kojení, přebalování, nošení.... Jediný, co mohu doporučit, tak je pevný režim - dopolední spánek, odpolední spánek, i když dítko nevypadá unaveně, tak ho prostě dát spinkat. Všechno ostatní šlo vždy stranou a s dětma jsem absolutně nezvládala něco udělat, pokud jsem je nechtěla nechat řvát v postýlce 🙄 Ale jakmile jim bylo půl roku a začali lézt, tak už to bylo paráda, to už se zabavili trochu sami. Hodně jsme je nosili a ukazovali kytky, stromy, psa, zrcadlo...měla jsem dvě krabice hraček a ty jsem vždycky po 14ti dnech vyměnila, aby bylo zase něco novýho 😀 Jedli jsme s manželem na střídačku, jeden vždycky choval...Na 3 měsících už chce mimčo někam vidět, někam se dostat.....chce prostě pozornost..takže nosit, hrát, zpívat a hlavně vydržet, bude líp 🙂

blahova_andrea
10. kvě 2013

@brigule on je vzhůru vážně celý den? ježiši?! to musí být náročné! a v noci spí aspoň teda v kuse?

bobovci
10. kvě 2013

@brigule tak ho daj na chvíľu taťkovi do kočárku a ty si možeš medzi tým upratať, alebo navariť a pod., u nás to bolo podobné, ale neboj ono sa to zmení. My máme malú kočku, ktorá tiež sama nevydrží, ale teraz to robím tak, že keď napr. upratujem tak ju dám do vajíčka a upracem si postupne jednotlivé miestnosti a medzi tým s ňou rozprávam, sem tam jej dám pusu, vymením hračku a pod. Keď varím tak ju dám zas na zem na hraciu deku, malá ma vidí a medzi tým sa hraje, uškŕňa sa na mňa. Alebo ju dám do postieľky s ktorou prechádzam po miestnostiach, v postieľke jej zas pustím kolotoč. Miminko potrebuje trochu zmenu, preto to striedanie. Nehovorím, že vždy je to ideálne, tiež sa mi stane, že ku konci upratovania, varenia zaplače. Tak prácu pozastavím, pohrajem sa s ňou, dám jej najesť a znovu je na chvíľu kľud a ja možem spraviť aspoň niečo. 🙂
Moja menšia rada, nemusí byť vždy upratané, že by sa z podlahy dalo jesť, alebo vždy navarené. Hold bude raz chleba so šunkou, alebo len vajíčka, ale miminko je na prvom mieste. 🙂

bobovci
10. kvě 2013

@blahova_andrea u nás to tak je, malá dohromady za celý deň spí cca 2 hod., ale zato večer po 20 hod. zalomí každý deň pravidelne a vstávame až o 6 a niekedy po najedení spí ešte 2 hod., takže máme aspoň silu na hranie 🙂

blahova_andrea
10. kvě 2013

@bobovci rady jsou to krásné, ale ne na všechny děti to platí. já zkoušela taky vajíčko, povídání, postýlku na kolečkách, aby na mě pořád viděl atd...nic nepomohlo. nemusel se chovat, ale chtěl prostě přímou pozornost a ne jen to, že mu budu vykládat a u toho mýt nádobí. je fakt, že i když to byl nespavec, tak si přeci jen přes i dáchnul, narozdíl od brigule ☹ ale zase pokud jsou na to dva, je to fajn. já neměla nikdy komu malého dát do kočáru. ale taky jsme to přežili. jen to byl opravdu očistec. ráda na tu dobu nevzpomínám ☹ jestli vám spí malá takto aspoň v noci, tak to aspoň stihnete dočerpat síly 😉 já měla krmení ve dne v noci po 2-3 hod. ještě v roce i v noci co tři hoďky.

bobovci
10. kvě 2013

@blahova_andrea malá tiež nereaguje keď som otočená chrbtom, musím sa na ňu stále otáčať, ale je pravda, že chvíľu sa už s hračkou sama pohraje, tak je to jednoduchšie, ale všetky deti nie sú rovnaké. I keď to vyzerá jednoducho tak sa pri tom človek i tak nalieta. 🙂 Písala som iba moju skúsenosť ako to funguje u nás. 🙂 Možno to pomože nejakým mamičkám a možno niektorým nie 🙂

blahova_andrea
10. kvě 2013

@bobovci já myslím, že spoustě maminek to pomůže moc. my máme největšího divocha z okolí, tak na něj prostě nic běžného neplatí ☹ ale u všech ostatních vím, že ano. i mé nevlastní dcerce to stačilo. ve vajíčku byla naprosto spokojená. dobře na nás viděla, něco nad ní viselo. byla usměvavý kliďásek 😀 rozhodně jsi to sepsala moc dobře.

brigule
10. kvě 2013

@blahova_andrea ano, celý den! První skoro dva měsíce byl vzhůru tak 5h max, a najednou jak když utne - nespí, nespí a nespí. Ani v kočárku na procházce. Někdy se stane že usne, ale jakmile ho přineseme domů - šup a je vzhůru. Nejčastěji usíná při kojení, ale jakmile se ho jen dotknu abych ho položila na kanape vedle sebe - šup a je vzhůru.

blahova_andrea
10. kvě 2013

@brigule to ti vůbec nezávidím. mě teda malej taky moc nenaspal nikdy ani v kočárku ani v autě, na což hodně rodičů sází, když se nic jinýho nedaří, takže tě trošku chápu, jak musíš být unavená.

brigule
10. kvě 2013

@bobovci haha, nefunguje! Teď je na pár týdnů na rodičovský i tatínek, ale jen díky tomu máme "čas" dělat základní věci - jeden vaří, druhý se věnuje malýmu. Ani nemůžeme spolu jíst - jeden jí, druhý se věnuje malýmu a pak se prohodíme. Jakmile ho položíme do koše v kuchyni vedle sebe, chvíli kouká, cinká si s chrastítkama, ale vypadá docela naštvaně - jakmile se k němu otočíme a začneme komunikovat - tvářička se mu rozzáří, a směje se na všechny strany. Je nám ho líto ho jen tak odložit a jít ze něčím zabývat, když je tak rozzářenej, když se mu věnujeme... Ale je to na budku. Pokud s ním nezačneme komunikovat, za chvíli se stejně ozve. Nedovedu si představit, že bych teď v tento okamžik byla doma sama.

brigule
10. kvě 2013

@blahova_andrea Ano, v noci spí v kuse, už skoro dva týdny - kolem 22 to zalomí a budí se okolo 6. Před spaním vždycky brečí, ale je to znamení, že za okamžik usne.

brigule
10. kvě 2013

@dorinek Úplně souhlasím. Jen by mě zajímalo, jak prakticky zavést spánek přes den, když vůbec nechce spát. Jakmile je v postýlce, tak řve. Přijedeme z vycházky a mimořádně spí - položíme do postýlky a řev. A on vůbec je nerad ve vodorovný poloze, zato ve svislý je spokojenej.

bobovci
10. kvě 2013

@brigule no v 3 mesiacoch sme to mali rovnaké 🙂 ale teraz máme 5,5 mesiaca a je to o hodne lepšie, tak snáď sa Vám to zlepší 🙂

suzanna123
10. kvě 2013

@brigule Zkus kojit vleže. Dítě usne a ty ho nemusíš nikam přesouvat - takhle to funguje u nás, malá sama od sebe neusne ani náhodou, tak se od ní vždycky musím odplížit po kojení. Kdybych s ní manipulovala, tak je taky hned vzhůru. A v kočárku jí pouštím písničky z mobilu a to ji většinou taky uspí. A doma když ji nebaví deka ani hračky, tak pouštíme písničky, když i to přestane fungovat, tak jí tancujeme 🙂 A když už je úplně protivná a potřebuju si trochu oddechnout, tak ji dám do lehátka a postavím před televizi. Lehátko jsme koupili minulý týden, abych ji nemusela pořád tahat a určitě doporučuju.

brigule
10. kvě 2013

@suzanna123 jo jo, kojení vleže pomáhá 🙂 Dřív jsem to dělala nerada, protože jsem měla dojem, že toho moc nevypije a hned usne, a já nemám kontrolu. Ale teď to dělám někdy ráno, když se vzbudí, že nakrmím z jednoho prsu a když jsem hodně nevyspalá, položím ho vedle sebe, začnu kojit ještě z druhýho, a to většinou usne, ale déle než do 9 nevydrží. No a pak zase až ve 22. Ale mohla bych zkusit jednou dopoledne a jednou odpoledne kojit vleže aby zůstal spát, jak psala @dorinek že 1x dopo 1x odpo je dobrý zavést, ale mám obavy, že usnu taky 🙂

suzanna123
10. kvě 2013

@brigule No a? Tak usneš, tím líp, ne?

ebsian
10. kvě 2013

@blahova_andrea Asi tak, u nás to samé, když spí, tak se na něco vrhnu, ale třeba jak bude větší, tak si pohraje sama, doufám v to 😀

brigule
10. kvě 2013

@suzanna123 jojo, je to fajn usnout, ale pak zas nic neudělám. Ale když spí, je to nejlepší příležitost se taky vyspat 🙂

suzanna123
10. kvě 2013

@brigule když nespí, tak taky nic neuděláš - takhle si aspoň odpočineš

blahova_andrea
11. kvě 2013

@brigule a co ho nechat spát po procházce přímo v kočárku? já když mi malej výjimečně usnul venku, tak jsem ho v kočárku nechala dokud se sám nevzbudil

blahova_andrea
11. kvě 2013

@ebsian jj, čím bude větší, tím to fakt bude lepší. akorát miška je teď zas velkým pomocníkem, takže mi spíš u všeho chce asistovat, pomáhat, tak mi to kazí nebo zavazí a stejně s ním za zadkem jde dělat málo co 😀 hračky všeobecně ho moc neba...když třeba myju nádobí, tak si sedne vedle mě v kuchyni, vytáhne si ze šuplete vařečky, naběračky a podobně a hraje si s tím a nebo si vezme novou houbičku a prostě umývá taky 😀

ssassi
11. kvě 2013

@modena11 ve třech měsících se dítě zabavit samo opravdu neumí. očekává se od tebe jako od matky, že s ním nějak budeš. na domácí práce si dítě přivaž v šátku na břicho, hrajte si spolu na hrací dece, ven běžte taky s šátkem. dítě v tomto věku potřebuje být 24 hodin se svou mámou.

ssassi
11. kvě 2013

jéžiš holky, co furt chcete dělat za domácí práce? neznáte "bordel v bytě - šťastné dítě"?
@brigule že maličké děti nechtějí spát v postýlce není žádné překvápko 😝 pořiď si šátek a nebo pro záda a nervy pohodlnější hacku. moje děcko akceptuje postýlku přes den až od jednoho roku.