3 měsíční dceru je těžký zabavit, máte podobný problém?

modena11
10. kvě 2013

Dobrý den,mám téměř tříměsíční dcerku a je to malá zvědavka.Přes den je jí těžký zabavit,u ničeho nyvydrží a ani v kočárku to neni ono.Máme doma klikanku,dáváme do postýlky,na deku s hračkami,lehátko ale i tak je to náročné 🙂 Máte nekdo podobný problém?????Děkuj za rady🙂))

salomee
11. kvě 2013

@ssassi Můžu se zeptat, jak to tak přišlo, že v jenom roce bere postýlku? To by se mi docela líbilo🙂...
No s tím bincem odsud potud, když malej vyhází nádobí, oblečení a nevím co, není kam šlápnout a já s ním balancuju na rukách, ani čistej hrnek na vodu nemám, už mi z toho občas hrabe. Nosítko se neujalo..šátek jsem nezkoušela...ale O. se sice chce pořád chovat, ale zároveň chce akci. Chvíli ho bavilo když vařím, sedět u linky v židličce a rabovat šuplík, ale to už taky ne...a spát se mnou chce aj přes den.. Ale chápu, že chce prostě mámu..jsme spolu 100% času ..

dorinek
11. kvě 2013

@brigule - buď jsem děti v kočárku udrncala a pak jsem je nechala v tom kočárku dospat, když jsme přijeli (máme barák, takže i za špatnýho počasí jsem je nechala dospat na chodbě) - to jsem dělala první 3-4 měsíce - nebo jsem je prostě zabalila do zavinovačky (aby se nemohli moc mrskat) a lehla si k nim, hladila, utěšovala, pár dní řvali, ale pak se to zlomilo a oni se prostě naučili, že když se jde do postele, tak se spí. Dceru jsem přestala uspávat na roce, syna na půl roce. Prostě stačí položit, za chvilku se jdu mrknout a jsou vytuhlí 😀

ofelieee
11. kvě 2013

@salomee odpovím na to, na co se ptáš ssassi, prptoože jsme to měli podobně, Kuba byl hackový dítě a když se blížila zima, začala jsem panikařit, jak proboha bude spávat, když už to nepůjde prásknout s hackou na kdejakej strom a verandu? Tak jsem prostě jednoho dne rozhodla - ode dneška se spí takhle stejně jako v noci (to v noci v posteli vedle mě spával) a on tak prostě začal spát. Já hodně věřim na to, jak to má v hlavě nastavený matka - čili ne "zkusím, jestli by náhodou neusnul" ale s klidem "jdem spát do postele" - a že to dítě pak bere téměř cokoliv...

ssassi
11. kvě 2013

@salomee no tak nějak samo 😉 on v tom roce měl hodně takových zvratů. i když hodně dlouho stál, tak až v tom roce začal sám chodit. přestal vyžadovat pro usnutí uhoupání v hacce nebo kočáře nebo nosítku. byl schopnej spát přes den v postýlce. začal pořádně znakovat.... ten rok byl fakt zlom a ze dne na den se mi z mimina stalo děcko:o)

ssassi
11. kvě 2013

@ofelieee nemyslím, že ses prostě jen tak rozhodla. myslím, že ti nějaký vnitřní instinkt a naladění se na děcko udělalo v mozku píííp a ty ses podle toho zařídila. já měla taky pár takových "akcí", kdy jsem si řekla: tak teď to bude takhle, protože toto už mě nebaví, nebo už mi toto přijde zbytečný. a ono to fakt fungovalo. ale jo, máš pravdu, člověk nesmí být měkkej, musí si za svým stát a nenechat děcko, aby jím vláčelo 😉

ofelieee
11. kvě 2013

@ssassi 🙂 určitě, prosti svýmu přesvědčení a cítění bych nešla... tím píííp se to možná dostalo na povrch a byla jsem schopná podle toho jednat...