3měsíční miminko pláče a kňourá v kočárku, nosítku, náručí

joeline
6. čer 2017

Ahoj, už jsem sem zadávala několik dotazů ohledně péče o malého, ale vždy vyvstane něco dalšího :D S přítelem jsme se včera shodli, že máme uřvánka :( Dokáže se sice krásně ( i nahlas ) smát a sledovat, ale nevydrží bohužel moc dlouho. Zaprvé mi po probuzení nevydrží dlouho svěží a vzhůru, max. hodinku, hodinu a půl, pak už klasicky hodně kňourá a jde až do řevu, takže v náručí nebo u prsu či v hacce uspávám. Toto v podstatě pokaždé přes den, to už je náš rituál. Mezitím si s ním hraju, dávám na bříško, ukazuju věci, povídám a zpívám. Někdy je úplně v klídku a vydrží se mnou celkem dlouho vařit, hrát si, kopat si bez plíny na dečce nožičkama a žvatlat apod., ale většinou (a klidně i hned po nakojení!) začne kňourat, pokud ho chci odložit do houpátka, na hrací deku, na přebalovák, nebo i normálně nosit v náručí (raději to má bohužel přes rameno, což se snažím nedělat) a je schopný začít hned řvát. V tu chvíli ho začnu rozptylovat, uklidňovat, ukazovat mu věci a zpívat hlasitěji, než on křičí, a to ho někdy umlčí, aspoň na chvíli :D Prostě mi přijde, že je často nespokojený v jakékoli poloze, i u mě. Bohužel i do kočáru ho musím dát uspaného a jak se vzbudí, už nezabere a řve, musím ho vytáhnout, uspat v náručí a pokračovat dál, což samozřejmě není na procházky :( do autosedačky taky nerad jde, ale v autě řve jen někdy. Po hračkách zatím nesahá, na bříšku moc nevydrží, ale pase celkem hezky, nejraději je prostě u prsu. Bohužel ale poslední 2 týdny se u každého kojení přes den začne po pár minutách propínat a rudnout, vztekat se, asi bříško?? Musím ho pak uklidňovat a dát odkrknout a až pak pokračovat, někdy stejně bezúspěšně. Jinak prdíky asi už jsou v poho, dost kope a prdí sám, takže netuším. Každé kojení je boj (v noci ale ne). Při oblékání nebo po koupání (při mazání a tak) začne po chvíli taky řvát velmi často... já nevím, myslíte, že se zatím moc nesrovnal se světem kolem sebe, nebo to vypadá na věčně nespokojené dítě? Brala bych, kdyby chtěl být u mě, ale ani šátek či nosítko nejdou... vložit do nich jde jedině spící a jak se probudí, kňučí taky, tak už nevím... Pokud bych chtěla, aby usnul vedle mě v posteli po kojení, tak mám taky smůlu, pořád se budí a kroutí a přisává a pouští, klidně skoro celou noc takhle. Přejde někdy tohle vztekání? :D Já se mu samozřejmě ráda věnuju, ale nikdo kolem nechápe, proč se prcek napapá, směje se a najednou řev, proč si hraje a najednou kňourání a řev... bolestmi to myslím nebude, nevypadá to. Že by ho nic nebavilo a bylo mu vše nějak nepříjemné? Poraďte prosím!

panickatlamicka
6. čer 2017

@mississka11 holky, vy dve si budete rozumet 😀

bastamama
6. čer 2017

@joeline bohužel nevím, mám to samé, ale už půlroční :D :(

joeline
autor
6. čer 2017

@bastamama neeeee!!!!! :D

mississka11
6. čer 2017

Vítej v klubu... to, co popisuješ je přesně náš miniHans... věcně nespokojený a spánku moc nedá-vzbudí ho i padající špendlík 🙄

themis
6. čer 2017

Zkuste si něco přečíst o bezplenkové komunikační metodě, třeba vám to pomůže. 😉

joeline
autor
6. čer 2017

@mississka11 Ahoj, no, koukám, že máš starší dítko a taky nic moc :( Já mám pořád ty vyhlídky, jak se to po 3. měsíci začne srovnávat... takhle doma to vem čert, to přežiju, vždy si nějak poradím (dokud se z toho nerozeřvu sama, což už se taky dělo), ale mezi lidmi, na výletě, návštěvách, to je na prd prostě... jsem u kamarádky a skoro celou dobu stojím a houpu, on pokňourává, bojím se jít s kočárkem nebo šátkem a Manducou, protože když se v nich vzbudí, je to horor... hrozně mě to mrzí, asi ho něco trápí, to je jasný, ale když já si všechno malovala s tím prvním miminkem tak májově :D

mississka11
6. čer 2017

@joeline no neporadím ti 😅 Mám to samé. Můžeme se tady jen podpořit, nebo někdy někde sejít a uřvánky si ukázat 😂 Na návštěvy už nechodím 🙄 Páč si většinou s dotyčnou pořádně buď nepokecám, nebo tam nahopsám s kňourajícím dítětem v satku či nositku kilometry

joeline
autor
6. čer 2017

@mississka11 Už mě popravdě začalo napadat, že snad založím nějakou diskuzi, kde se domluvím s nějakou majitelkou uřvánka na setkání a veselých procházkách s kočárkem / nosítkem 😀 Ty to tak máš s malým od začátku? My máme aspoň ten rozdíl, že malý spí krásně, ale prostě jen doma... neříkej mi, že i při oblékání ti mrňous i v tomhle věku umí řvát, to mě klepne 😀

sisstin
6. čer 2017

No holky, ja mam taky narocnatko a prijde mi to vekem spis horsi :D to jsem vas uklidnila co :D

sisstin
6. čer 2017

Jinak moje v kocaru nevydrzela od narozeni, v satku teda jo, ale spani je katastrofa a fakt se to zhorsuje a ujecenost a vzteklost taky :p

mississka11
6. čer 2017

@joeline no.... spí hezky v noci 😀 ani nevím kolikrát, že kojim. Mléko, kojení, technika,"... všechno Ok... prdy už nemá. A při oblékání? Nejen, že řve, ale i když se zatím neumí platit, tak zdrhá aspoň odrážením nohama

sisstin
6. čer 2017

Jinak moje blila prvni 4m a silene ji palila zaha, prochodila jsem i 20h denne s satkem po byte. Pak celkem ok, a od 13m se projevuje jeji povaha a batoleci vzdor, a teda zlaty rvani mimina...

joeline
autor
6. čer 2017

@sisstin Já bych byla šťastná, kdyby chtěl být alespoň v jednom z toho a vydržel tam... mám šátek i manducu, ale zatím tam prostě musí jít jen když se chystá spinkat, jinak už samotné vkládání je očistec jako. Ale má 3 měsíce a ve spoustě diskuzí čtu, že si miminka na nosítka zvykají až později, tak vyčkám... ale šátek by mohl no, včera jsme byli na procházce a byl v něm podruhé v životě v klidu, spal asi 45 min v něm. S Manducou se takhle taky zadaří, ale naplánujte si takhle vejlet jako.. nejdřív do auta, někdy v sedačce řev, když spinká, tak ok... ale pak v cíli vyndat a přemístit do kočáru nebo nosítka??? To fakt nevím jak, když je buď rozmrzelý nebo vyspalý :D Kolikrát jedu k babi a dědovi a tam ho celou dobu vestoje houpu a stejně kňourá, tak furt dokola omílám, že fakt nevim proč furt fňuká a možná bříško, možná žáha, atd atd... no neba mě to, ale vydržím :D a to, že tvou malou pálila žáha, jsi poznala jak? Že se nenechala vůbec položit na vodorovno?

sisstin
6. čer 2017

@joeline vzdycky to v ni zblunklo a fakt silenej jekot, nervala jen ve vertikalu. A fakt hodne zvracela, furt vse poblity. Zmizelo to, jak se ve 4m zacala pretacet na bricho. Mne nastesti v tom satku vydrzela od narozeni fakt furt, dodnes (skoro 19m) se hodne nosi a teda od 18m snese i ten kocar s tatinkem ;) auto byla katastrofa taky skoro 1,5 roku, ted uz vydrzi celkem slusne. Tohle se zlepsilo, ale fakt zas to chovani je des. Ze je neodlozitelna od narozeni mi nevadi, ale to vztekani je masakr. Starsi syn byl hodne klidny a teda ona je pravej opak. Spali oba dva strasne, syn 3 roky, dcera momentalne je v noci nonstop na prsu a furt vykrikuje, mele se atd.

joeline
autor
6. čer 2017

@mississka11 no spaní naštěstí neřeším, to je zatím tfuj tfuj ok, ale člověk by si rád užil veselých okamžiků, výletů, hraní atd... ale mít z každého výletu stažený krk, to by mě fakt nikdy nenapadlo, že to tak budu mít. S kočárkem už sama mááálokdy vyjedu, a když už, tak jen v okruhu pár km od domu, sousedka už se naposledy smála, když jsem se opět domů vracela se řvoucím kočárem :D a tobě chtěl v šátku být odmala? A spát teda musí s tebou? Náš teda aspoň v postýlce, ale jelikož ho předtím vždycky uspíme, tak podle mě ani neví, že tam je :D

sisstin
6. čer 2017

@joeline na FB je kdyztak skupina "Nase milovane narocnr deti", je to pro kontaktni rodice, takze zadne rady typu vyrvat atd. Je to tam fajn 🙂

kafra
6. čer 2017

taková "neuhovenost" miminka může souviset s:
1. nesouladem motorického a psychického vývoje ... nejistota a nestabilita v poloze (pomáhá vyšetření vývoje a vhodný handling)
2. refluxem, kdy špatně funguje žaludeční záklopka a miminku se vrací strava a žaludeční šťávy ... pálí je žáha (pomáhá zvýšená poloha, zahuštění stravy a posílení bříška)
3. potřeba polohové jistoty, ohraničeného prostoru, měkka, vnímání srdečního rytmu (chovat, zabalit do měkka -peřinka, hnízdečko, bonding...)

sisstin
6. čer 2017

@joeline mne hodne pomohlo to brat, jak to je. Tyhle narocnatka to proste potrebuji, jsou to citlivy a vnimavy deti. Vyprdnout se na to, ze Marenka od sousedu spi 20h denne a lezi v kocarku a nic nedela atd. Mala je zas v jinych vecech hodne sikovna, mebude to trvat vecne ;)

sisstin
6. čer 2017

@joeline a jeste me napadnul, vygoogli si Kiss syndrom ;)

joeline
autor
6. čer 2017

@kafra díky, myslíš, že by stálo za to navštívit třeba neurologa? Je mi právě zvláštní, že mu něco vadí v podstatě v jakékoli poloze, i když v náručí ho tedy denně uspávám...

sisstin
6. čer 2017

@joeline spis fyzio ;)

kafra
6. čer 2017

@joeline lepší je zajít na rehabilitaci a nechat vyšetřit psychomotorický vývoj ... mám zkušenost se spoustou "neuhovených" dětí, které se díky handlingu poměrně rychle uklidnily a začaly i lépe spát 🙂

kafra
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
joeline
autor
6. čer 2017

@kafra @sisstin díky, stačí se sama objednat nebo musím přes pediatra s doporučením? Kdyby byl aspoň kontaktní ve smyslu "budu rád u mámy v šátku nebo v nosítku" :( nebo i v posteli.

mississka11
6. čer 2017

@joeline ha... usnul a do deseti minut ho vzbudila dcera... 😒 Ještě nespí... vzbudila ho v osm...

sisstin
6. čer 2017

@joeline na fyzio muzes sama ;) ten Kiss syndrom byva casto pricinou ;)

sisstin
6. čer 2017

@mississka11 jooo, my uz meli milion obdobi... nocni mejdany nekolik hodin, chozeni spat o pulnoci, vstavani ve 4 atd. 😂

nikuu
6. čer 2017

Kamarádce takhle pořád plakalo a knouralo mimco a fyzio pomohlo.. dr jí řekla, že měla malá bloklou páteř po porodu.. nějaké cviky, masáž a měla klid..

sisstin
6. čer 2017

@nikuu to je prave ten Kiss syndrom....

joeline
autor
6. čer 2017

@mississka11 jo, ja ti tu pisu, jak spi, a od 8 uz byl 4x vzhuru :D