3hodinové uspávání 6měsíční dcery

dencacisarova
23. črc 2016

Dobrý den, maminky. Jdu si k vám pro radu. Dcera (6m) od narození usínala sama v postýlce s dudlíčkem, pak jsme přidali usínáčka a k mantinelu jeste stočený polštář, lehala si na bok a obličejem k polštáři, jinak pak neusnula. Teď ale už 2 měsíce, od růstu prvních zoubků, musíme uhoupávat v posteli. A i tak se vzpírá a pláče. Usíná, pak se probere, otáčí se, mele sebou. Pak třeba usne, já odejdu, jenže se pak přetočí na bříško a tak prostě neusne, zvedá se na ručičkách (otočit se zpátky umí, ale zůstane tak a hrozně pláče). Pak i leze po postýlce a uklidní se. Jakmile jí ale zase otočím zpátky, pláče a zase se snaží otočit. Takhle to trvá poslední dobou i 3 hodiny, než usne a to jí stejně pak uspávám v posteli. Zoubky už má venku. Teď teprv jí začínaji růst další, ale ten problém trvá už dva měsíce. Takhle to probíhá i u uspávání přes den, jen to netrvá tak dlouho.
Nevíte někdo co s tím?
Už jsem zvažovala i Estevillovu metodu, ale toho se trochu bojím. Nejsem té povahy, abych dítě nechala vybrečet.
Za jakoukoliv radu budu moc vděčná

eficenka
23. črc 2016

@dencacisarova
je normální, že dítě začíná být zvídavější, více potřebuje matku.
my usínáme tak, že ležíme spolu v manželské posteli, povídáme, hladím - až usne, po cca 10-15 min od usnutí pomalu odcházím, když se vzbudí - jdu si k ní znovu lehnout...
třeba ji něco trápí, mohla se začít bát, naučila se něco nového motoricky - přetočit na bříško... prosím, nenechávej ji vyřvat - ona potřebuje Tebe a někdy ani sama neví, jak má zabrat, když se probudí. jednou to přejde, starší dcera začala spávat celou noc kolem 13 měsíce, mladší ted na 25 měsících, každé dítě k tomu dozraje - někdo dříve a nekdo pzději.

piwinka
23. črc 2016

Já mela s malou něco podobného jakmile začaly růst zoubky. Uspávala jseM v autosedačce. Jakmile usnula přendala jsem ji do postýlky. 🙂 Než ji nechat Rvat v postýlce a sebe psychicky ždímat tak to bylo pro nás jednodušší. Pak jsme přešly normálne na uspávání v postýlce 🙂 držím palečky 🙂

astyna
23. črc 2016

Můj syn má 8,5 měsíce a taky se tam motá, než usne. Ale já ho tam prostě nechám, pokud vyloženě nebrečí. Když je nejhůře, dám do nosítka a to je tuhý hned 🙂

zmrzlinka
23. črc 2016

Kdyz lezli zuby Tobikovi,tak jsem porad kdyz spal musela lezet u nej.Porad se budil.Chce to vydrzet.Prejde to.

kkaatte
23. črc 2016

Tak to jsme na tom stejně. Malá taky usínala večer sama než začaly zoubky. Přes den ji musím uspávat, jinak nezabere. Má už 11 měsíců, večer si lehneme do postele, někdy zabere dřív někdy pozděj, ale strašně sebou mele. U nás je problém i to, že si snad neumí lehnout. V kočáře usne vsedě, pak ji musím položit a v postýlce pořád stojí, takže tam neusne nikdy. Tam ji odkládám až spí, ale stejně je tam zhruba do jedné do rána, pak se vzbudí na mlíko a zůstává s náma v posteli do rána. Odpoledne usne tak, že mi lehne na rameno a chrupká. Někteří mě za to odsuzují, ale ona se určitě časem osamostatní 😉

nikaboos
23. črc 2016

Vyzkoušela bych více variant usnínání ale určitě nenechávat vyplakat. Syn v postýlce plakával a nechtěl spát od doby kdy mu 7,5 měs. začali růst zoubky a když jsem zjistili,że v posteli s nám spáva celou noc postýlku jsme schovali a bohužel mu to zůstalo do dneška má 4 roky ale už jsme si zvykli🙂 Zato dcera je zlatá od malička spáva v postýlce ale takè měla několik období kdy se budila plakala po 6 měs. vyžadovala usnínání v kočarku jinak neusla a v noci mi třeba i dvě hodiny plakala a spala jen na rukách nebo v kočárku ve sporťaku uspávalo jí ježední. Kolem 10 měsců usínala v postýlce v pokojíčku a já ležela na posteli od syna na které nespává, dcera vědela,že tam jsem a usínala bez problému. po 1. roce jsme přešli na uspávání v pokojíčku na posteli v postýlce už usínat nechce ale jak usne dávám do postýlky a spí většinou celou noc nebo ba ránem se vzbudí a spíme spolu v pokojíku na posteli. Každé dít ě jiné a mám s manželem taky trvalo než jsem došli co dětem vyhovuje a kde se jim úsíná nejlíp chce to zatnout zuby a vydrżet a zkusit více variant, děti z toho časem vyrostou🙂 hlavní je najít kompromis aby bylo dítko i rodiče spokojení. Přeju ať Vám dcerka brzy spí celou noc jako moje děti🙂

kuliseks
23. črc 2016

My v 6 mesicich zkusili podobnou metodu jako je Estevillova, s tim, ze to neni uplne vyrvani, to bych nesnesla, ale vracela jsem se k synovi po par minutach. Dva vecery byly spatne, to trvalo kolem hodiny, nez usnul. Dalsi vecery to ale bylo uz v pohode, a uz mesic a pul usina do par minut, co ho polozim do postylky nebo kocaru, bez breku. Nechce dudliky odmalicka, tak si strci prstiky do pusy, stuli se k muchlackovi nebo si v postylce pusti kolotoc a pak usne. Upravilo se i buzeni v noci. Maximalne jednou za noc se vzbudi, az tak mezi treti patou nekdy a pak jeste po nakojeni znovu usne. Pres den spi dopo a odpo podle unavy pul hodiny az dve hodiny. Vim, ze se to muze vzdycky zmenit, je to clovek a ne stroj, ale verim, ze ta metoda stala zato.

dencacisarova
autor
23. črc 2016

Moc vám všem děkuji za rady. Jde jen o to uspávání, jinak mi malá spí pak celou noc. Uspávám v posteli, ale už začíná po čtyřech couvat, tak mám strach, aby mi v noci nebo ráno nevycouvala mezi náma z postele. Už se mi stalo, že mě probudila šimráním na koleni. Někdy, když usne dřív a já neusnu hned s ní, přendám jí do postýlky a tam také spí až do rána.
Poslední dobou ale vážně uspáváme i tak ty 3 hodiny. Teď třeba ještě nespí 😕 Chvilku řev, pak se začne smát, prskat, dělat kraviny, povídat. Pak zase na chvilku usne a takhle pořád dokola.

evulka5
23. črc 2016

Estevillovu metodu bych rozhodne nedoporucovala, on sam po letech uznal,ze udelal chybu a jeho metoda neni vhodna, ale o tom se uz nikde nepise. Dite vas potrebuje, nechat ho samotneho vybrecet a doslova vyrvat do spanku nikomu nepomuze.

misule55
23. črc 2016

Já taky pořád řešila uspávani a spaní vůbec, maly má 15 měsíců a můžu říct, že je to každý měsíc jinak, ale my spani v postylce vzdali, spi s nama. Jednu dobu hodne pomahalo uspat v kocarku a az jsem sli spat, vzala jsem ho k sobě. Mi strašne pomohlo přestat to řešit a zkoumat,beru to ždy jako fazi, někdy příjemnější, někdy méně. Vyřvat nenechávejte. Vím, že to stim nesouvisi, ale ja dala maleho na zkoušku do jeslí, že nastoupim do prace, maly tam tak řval, že měl dva dny horečku a už dva měsíce se boji cizivh lidi a nehne se odeme ani na krok. Takže, co cítí tak malinke miminka, když je máma najednou nechá plakat samotne v postylce si ani nechci představovat.... 😉

evulka5
23. črc 2016

K tomu uspavani... kdyz malemu rostou zoubky,tak je i u nas uspavani a spanek celkove narocnejsi a zdlouhavejsi. Ale je to tim,ze ho to opravdu trapi a vzdy,kdyz usne,polozim ho do postylky a zase ho to vzbudi stale dokola. Myslim si,ze je dulezity najit zpusob uspavani,ktery bude vam obema vyhovovat a vy se u toho budete citit v klidu a pohode, dite to z vas vyciti. Nasemu synovi je 10 mesicu a od malicka mame s uspavanim problem,zabere stale jen pohupovani na velkem mici, noseni nebo chovanim v naruci. Kdyz se mu zoubky prorezaly,tak se to zlepsilo,zacal usinat v postylce,kdy jsem si vedle nej sedla,hladila ho po hlavicce a usnul. Mame ale hodne akcni dite a v momente,kdy se naucil stat a chodit,tak zase musim uspavat v naruci,sam se nedokaze uklidnit a v postylce radi,stoji,ruzne tam putuje a dela blbosti. Nechce si vubec lehnout a kdyz jsem to zkousela vydrzet a porad dokola ho pokladala,tak byla hodina pryc on mel oci jako baterky,ja nervy na pochodu a stejne to skoncilo tak,ze jsem si ho vzala do naruce a uspala ho,protoze zacal silene plakat,jak byl ospaly a nemohl sam zabrat. Tezko rict,jestli to delame spatne nebo spravne,v tomto to asi nejde soudit,pro me i pro nej je to tak nejlepsi a nejrychlejsi zpusob,jak mu pomoct usnout rychle bez place. Ale zada me uz boli,to je pravda 😃

zdenka35
23. črc 2016

Jako bych to psala ja😊😊😊😊dnes tez 3 hodiny,pro nas horší ze mame dvojcatka,celej den vycerpavajici a pak to jeji udinani😊jedine co si davam k dobru,ze to dela jen jedno dvojče😊😊druhe spinka,nastesti ji nevzbudí,ale i tak me to trapi😊,toci se na bok k mantinelu,skube sebou,mne oci ruckami,vyhazuje dudla,chce plenku pres oci na smidlani,odkopava se,zabere a za 10 min zas,cele 3 hodiny😊nekdy nam pomohl homeopaticky cipek,je z hermanku,ale zabira jen nekomu,je pri rustu zoubku,i kolikach a celkove prirodni na sklidneni...u nas to takhle trva uz flouho,vecer co večer...padame na pusu s manželem😊😊a to mame kvuli nii houpaci sit v loznici😊prd platny😊

dencacisarova
autor
23. črc 2016

Můžu se zeptat, jak se čípky jmenují? Dávám ji totiž homeopatika rozpuštěné ve vodě, ale ty do ní nemohu dostat, plive mi je ven 😕

zdenka35
24. črc 2016

@dencacisarova viburcol😊doporucovalo me ho hodne doktoru i maminek😊

kuliseks
24. črc 2016

@evulka5 ja teda nevim no, ale ja to resila podle knizky Jak naucit dite dobre spat, a myslim si, ze nez abych syna jeste v 7 mesicich vecer uspavala u prsa pres hodinu a v noci kojila 6x, kdyz to nepotrebuje a akorat by se precpaval, tak to myslim, ze ty dva vecery zvladl dost dobre a od te doby umi fakt usinat a spat krasne. Je uplne v pohode, cizich lidi se neboji, napak je spolecensky a usmevavy. Rekla bych, ze taky zalezi na tom, jake dite je jake. Nas syn je odmalicka pohodar, a zacli jsme az po pul roce, driv bych nezacinala. Nam to proste pomohlo, ze ma kvalitnejsi spanek a neprecpava se, jen kvuli usinani.

evulka5
24. črc 2016

@kuliseks Kazdy podle sveho uvazeni. Preji,at vam to vydrzi a neotoci se k horsimu. Pokud se o spanek deti zajimate,muzu doporucit webove stranky Prosim spinkej, jejich knizka i prednasky jsou moc zajimave. O kojeni sestkrat v noci jsem nikde nepsala,to je zase uplne o necem jinem.

evilin
24. črc 2016

Nám zabere na usnuti většinou jen kojení. A pak pomalu přendám do postýlky. Většinou spinká dál i celou noc, někdy se po chvíli vzbudí, nakojím znova a usne pak, každý večer je jiný. Zkoušeli jsme všechno možné, i tu vyplakávací metodu,ale to byl pak tak neskutečný řev, do toho pak rýma, že na to opravdu nemám. Po čtení spousty diskuzí je jasné, že opravdu každému vyhovuje neco jiného. Říkám si však kojit nebudu navždy a aspoň si chvilku odpočinu a naberu nové síly na práci a domácnost - pracuji z domova. Prostě u nás ke kojení lék na všechno. Máme spokojenou usměvavou holčičku.

kuliseks
24. črc 2016

@evulka5 no on tak usinal, jen u prsa☺️ Proto se mi to zdalo vetsi zlo nez dva vecery place. Kdyz ho boli zoubky nebo je nemocny, samozrejme se budi a uspavam ho. Je to individualni, jinak spi zatim uz skvele

dencacisarova
autor
24. črc 2016

Já bohužel nekojím a ani jsem nekojila 😕 Šest týdnu jsme jen odsávali a dávali z lahve, pak jsme museli přestat i tak 😕

dana3262
25. črc 2016

@evulka5 je ta knížka vhodná i pro rodiče školních dětí?

evulka5
25. črc 2016

@dana3262 To si vubec netroufnu odpovedet. Posilam Vam odkaz - http://www.prosimspinkej.cz/produkt/e-kniha-nej... Je to vseobecne o spanku deti jen nevim, kolik toho uz u skolnich deti mate za sebou, jake informace uz znate, co umite... mne to pomohlo hlavne ze zacatku, kdyz byl maly uplne mimco a nechtel spat, hodne plakal a z okoli jsem slysela akorat rady typu, ze ho moc chovam atd. Ale urcite je to zajimavy a myslim si, ze se ke knizce jeste casem vratim.

dana3262
27. črc 2016

@evulka5 můj starší syn spal jako novorozenec přes den 2x 30min a v noci nějakých 8hod (3-4kojeni). Postupem času bylo kojení až 8x za noc a po 9 měs mužem mít prso v puse nepřetržitě a nesmělo mu vypadnout.
Nyní vstává okolo 7:00 a usínání je šílený boj. Já chodím spát na hodinu po obědě a večer nejpozději ve 21:00. Jak jim doctu, rada bych spala. Např.Včera usnul až ve 22:40. A já už v tu dobu opravdu nefunguju a trpím panickymi ataky, které přicházejí právě když se pretahnu a s přibývajícím časem stoupá i strach z ataku. Jsem pak vynervovana, zlá a on taky. Tak je to bohužel téměř každý den :(
Doteď spali oba (6,5 a téměř 5let) se mnou, ale zkoušíme, aby spali u sebe. Doba usnuti se staršího nezměnila.