3letá dcera se počurává počas spánku v noci i přes den

matalaurinka
31. srp 2014

Ahoji maminky, jdu za Vámi pro radu... má dcerka má 3-lety a 4 mesice a už nevím jak ji pomoct... :o( V dubnu jí bylo 3 lety začala chodit do školky, na moje překvapení uběhl měsíc a na odpoledním spinkání se nepocurala, potom onemocněla a od tehdy neprojde den že by se nepocurala... přišli prazdniny tak jsem myslela že to přejde, ale nastoupila do školky před týdnem a zase ... každy den počuraná ... učitelka mi řekla jestli by nebylo dobré jí dávat na spanok plenku tu natahovací, že protože malou to trapy že se vzbudí počuraná, dělá to během spánku kdy o tom neví ... a hned jak se vzbudí tak utíká na wc, ale to už je mokrá ... poradte mi prosím ... počas nočního spanku ji teda davam 2x pred 12:00 a kolem 03:00 a tehdy se mi nepocura ... mám začat davat do školku tu plenu?

matalaurinka
autor
31. srp 2014

A jeste mne napadlo jestl to nebude tím že se moje mala se moc ostycha a ostychala jsi ptat o vodu a ted jak je tam delši čas tak pije více a pak je tedy je potreba i častej močit ....

evulina77
1. zář 2014

ono je otázka, jestli chodí opravdu čůrat před odpoledním spaním. Ale to je věc učitelek. Já bych jí asi tu natahovací plínku dávala, ono být každý den počuraná není nic moc, může se opravdu hodně stydět před dětma i sama před sebou. Jen se domluv s malou i s paní učitelkou, aby z toho nedělaly velkou akci, ale aby to bylo nenápadně. Nemá cenu, aby se jí děti třeby kvůli spínce smály.
Jinak my musíme budet v noci na čurání (kolem 12:00) naši bez tří měsíců šestiletou, má tvrdé spaní a vůbec se nevzbudí, když potřebuje. Dřív jsme jí dávali spící na nočník, ale prý to byla chyba, že se mají děti budit. Teď už je težká, tak budit musíme, ale když nedáme, tak je 5x z 10 případů počuraná. Mladší to většinou vydrží, ale na noc má plínku (sama chce). Sranda, je, že když má plínku většinou se nepočurá, když ji nemá, tak jo. Jen doufám, že to nebude až dospělosti 😀

matalaurinka
autor
1. zář 2014

@evulina77 Dekuji, ja tedy taky doufam že když se bude vdavat tak se nebude počúravat 🙂 Tak dnes rano jsem sa ptala a ríkala mi učitelka že jde čurat pred spinkani a že pití je taktež omezuje pred tím než jde spat ... tak doufejme že ju to brzo prejde 🙂 a proč neni dobrý davat na nočník? Mohla by si zvyknout?

evulina77
1. zář 2014

@matalaurinka není dobrý dávat na nočník, aniž by se probudila. Protože si nepamatuje, že čurala. Je prý dobré, když se vzbudí a čurá při vědomí

konidana
1. zář 2014

@evulina77
@matalaurinka Rozhodně v noci je dobré některé děti dávat na nočník. I když se úplně nevzbudí, časem si zvyknou a chodí samy (též v polospánku). Ve školce by bylo dobré domluvit s učitelkou, krom čůrání před spaním, aby jí třebas budili o chviličku dřív a hned poslaly na záchod. Měla jsem stejný problém se synem. Hodně pije a tvrdě a dlouho spí. Přesně od tří let začal chodit do školky a počůrávání po spaní jsme odbourali asi do dvou měsíců a noční čůrání vychytal asi za půl roku, že začal chodit sám. Také jsem ho budila asi dvakrát za noc. Když šel spát v 20h, tak většinou v 22h, ale když hodně pil před spaním, tak klidně už v 21h a pak ještě jednou kolem půlnoci. Pak do rána většinou už vydržel.

olinaaaaa
21. zář 2014

Moji neteří byli 11.září 4 roky a pocurava na noc ma plynu a dokonce i flasku s čajem když usíná a ve školce se už dvakrát pocurala rodiče ji cpou sladkým stylem ze ma 27 kg a je menší doktorka urguje dietou rodiče nevnímají ..3 roky to není nic hrozného 🙂 pardon ze sem se tak rozepsala

tampu
2. črc 2020

Ahoj, pocuravani je nejčastěji spojeno s psychikou dítěte, napsala jsem na toto téma celý článek, kde podrobné vysvetluji příčiny a řešení. Pokud by tě to zajímalo, tak mi pošli správu, ráda ti pošlu odkaz ať už je postýlka suchá 🙂