3leté dítě má plínu na noc. Co s ním?

jonuska
28. led 2010

😕 😕 ahojky maminky...
mám problém se synem..Tomík...nebudí se mi vubec na čurání,má plínu protože bez se prostě počurá...a to pije v noci někdy..a to jen jednou..,
už si nevím rady...nemá ji vubec suchou to se stalo tak párkrát..asi 2krát?????
jinak má hrozný bomby ráno
co s ním???????
děkuji předem všem za rady.. ☹

mili84
28. led 2010

Ahoj jonusko - já teda stejný problém neřeším (Toník má teprve půl roku) - ale mám kamarádkau, co to řeší tak, že dá Vojtíška vyčůrat těsně před tím, než jde ona spát. prostě ho napůl vzbudí- jdou na záchod a Vojtík se vyčůrá. Pak jde hned zpátky do postýlky....

lamia
28. led 2010

Jonusko my to řešili s Aničkou asi před čtvrt rokem, začli jsme jí dávat spát prostě bez plínky, prvních pár nocí samozřejmě nehody, začaly tak v cca 10.30 večer, tak jsme nařídili budíka na desátou, dítě spící cca od osmi jsme vzbudili,dali vyčůrat...pak v noci se už většinou nepočůrala, nebo se najednou sama začla budit, že čůrat....takže teď spí už čtvrt roku bez plín, každý večer dáváme cca 2 hodiny po usnutí vyčůrat, do rána vydrží v poho, za poslední 2 měsíce měla tak 2 nehody, takže fakt prima, ten první měsíc byl samozřejmě krušnější, ale co, pračka pere,tak proč to řešit....dokud jsme ji nebudili, čůrala zcela bez zábran pořád do plenek, potom si to najednou začala hlídat. Tak nevím, jestli vám to může pomoct, u nás to zabralo, ale u každého dítka je to asi jiné, v které fázi spánku se počůrá, chce to vysledovat....

jonuska
autor
28. led 2010

lamia...taky mám Johanku 😉

aha takže budit no jde o to že jsem někdy tak unavená..že jsem ráda že se vyspím.dcerka mi hodně špatně spí....a akorát bysme ji vzbudili prostě nevím nevím..jestli mám sílu..hruza co??
a ty nehody..jak jste to řešili??to bych pořád prala..kde by potom spal???on se počurá fest...mokro až hruza 😖

maart
29. led 2010

Jonusko, ja bych to teda vubec nijak neresila. Muj starsi syn mel na noc plinku do 3 a pul roku, pak teprve jsem vedela, ze to bude bez nehody, ze proste celou noc vydrzi. Kdyby mel tu plenu do 4 let, tak by mi to taky bylo jedno...kamkoli se podivas na neco o nocnim pomocovani, tak vsude pisou, ze do 4 let (hlavne tedy u chlapcu) je to naprosto OK. Netrap se tim, maly bude urcite v poradku...Urcite bych ho nebudila, vzdyt je to sadarna! Jako radu bych snad dala omezeni vecerniho a hlavne nocniho piti, jinak v klidu, ono se to srovna 😉 ...bez pleny bych ho jeste spat nedala, vzdyt by ho to v noci studilo, je to neprijemny, mokry...nene, ja bych ho hezky jeste nechala s plinkou 🙂 .

jonuska
autor
29. led 2010

ahoj mart tak jsme to zkusili...usnul po 9,vzbudila jsem ho v 11 at se vyčurá...seděl na nočníku spal...asi čtvrt hodky neudělal nic.pr nece.tak šel spát s tím že ho vzbudím ve 2.a v 1 se vzbudil už počuranej 😖

cimlik
29. led 2010

Ahoj, starší syn měl na noc plínu skoro do 4 let. Třeba měsíc se nepočural a pak několikrát za sebou ano. Kamarádka taky dítě v noci budila, ale mně to přišlo drastický. Neboj, brzy to přestane, myslím, že v tomto věku se v noci počurává hodně dětí, proto ty velký plíny přece prodávají 😉 🙂

maart
29. led 2010

Jonusko, brouk malej je to jeste....to buzeni mu akorat naboura nocni spanek a bude z toho mit trauma 😀 😒 , ne ja bych ho jeste nejakou dobu fakt nechala v plince, vzdyt jsou mu 3 roky! Uplne to vypust z hlavy a uvidis, ze za par mesicu, za pul roku to bude dobry.
...jasne, velky pliny existujou, tak je vyuzijeme, ne? 😀

jonuska
autor
29. led 2010

holky díkk...já se zalekla..všude na diskuzích slyším jak jsou ve 2letech bez plín..ted i na noc..tak jsem o tom asi hodně přemýšlela..mi to přijde divný 😒

holky a kdy jste s nočníčkem začli??
já kluky nechala vždy až si sami řekli...dřív to nemělo smysl..no s Tomíkem bojujem..přes den a v odpol.spánku je v pohd+..až na ty noce.
a první syn ten přestal ve 2,5letech i přes den i v noci během 14dní..takže je fakt že je každé jiné
ted jem posadila malou..no nic neudělala..strká tam nohy ruce.... 😀

tak vám děkuji za uklidnění že nejsme sami 😲 😲 😲

lucie5779
29. led 2010

😀 jonuska ahoj, mám taky 3letého v noci plínku má neřeším to nebudu ho nutit, přes odpoledne to vydrží, taky ho budit nechci myslim si že to není moc dobrý, ale věc názoru, na nočník chodil pěkně ale dlouho mu trvalo než se naučil kakat do nočníku, všeci pořád rejpali že je velký a kecy, pak jsem mu koupila slipy a hurá nauči se sám 🙂
já tomu nechávám volný průběh, četla jsem že pokud nemá ráno úplně suchou plínku aspon týden tak je to houby platné stejně se počůrá v noci 😉
každé dítko je idividuální a až bude připraveno tak to zvládne uvidíš 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lamia
30. led 2010

Jonusko asi záleží, jak je dítě zralé a jaké obecně je...naše Anča už na podzim byla docela dlouho bez plín přes den a jak jí znám, nechat jí možnost čůrat do plín, dělá to s klidem do teď ....ale je s ní už celkem domluva, takže jsme jí vysvětlili, že jí prostě vzbudíme, protože už je veliká a mamka s taťkou taky pleny na noc nenosí a prostě když musí, tak si dojdou....fakt je, že v noci nepije a snažím se, aby hodně pila celý den a večer po té sedmé už tolik ne (ale když má žízeň tak samozřejmě dostane, o tom žádná...)

Ony děti navíc nečůrají ve spánku, vždycky se trochu probudí, počůrají a spí dál - takže vzbudit ve vhodnou chvíli (to zdůrazňuju, nám chvíli trvalo to vypozorovat, teď už se někdy stane, že jen přijdu do pokoje a Anička otevře oči...) jim fakt nevadí, prostě se jen potom už neprobudí samy znovu.

Trauma to pro ni určitě není, protože ráno sama hlásí pokaždé hrdě, že už je velká a nepočůrala se. Takže od nás vzešel jen ten prvotní impulz, pak už to samozřejmě zvládla sama, pokud by to ani po delší době nezvládala, asi bychom to taky odložili. Abych jí to usnadnila, vyndám jí z postele, svléknu, posadím, pohladím, když se vyčůrá pochválím, obléknu, dám pusu, znovu uložím - ve vteřině je tuhá....t.j. nenutím jí zatím udělat nic víc než se vyčůrat, doufám, že časem začne chodit sama v noci na nočník, ale zatím jsem ráda, že to zvládá takhle a nic víc po ní nechci.

Jinak máme nepromokavou podložku do postýlky s PUL a nahoře je froté - nasákne ale nepropustí, ta to v poho zvládla, když byla nehoda a matrace zůstala suchá, a jinak jsme s manželem udělali při nehodě přepadové komando - on převlékl dítě, já postýlku,takže mohla jít hned zas spinkat....jako trochu opruz to ze začátku to je, ale teď už jsou nehody fakt velmi velmi výjimečné, takže nelituju.....Výhoda je, že Anču stačí dát vyčůrat v těch půl 11 večer a pak už do rána vydrží, tudíž nemusím kvůli tomu extra vstávat, v půl 11 je u nás vždycky ještě někdo vzhůru, kdo to obstará. Budu moc držet palce, ať to prcek zvládne teď nebo později, zas svět na tom nestojí, že jo 😉

Ad poznámka někoho o velkých plínách - tak výrobci je rádi udělají třeba do 50 kg, když se prodají 😉 😉

prochi
30. led 2010

Jonuska, u nás ta iniciativa přišla taky ode mě. Přes den byl totiž malej bez plínky od roku a sedmi měsíců, ale na noc jsme dávali ještě dalších x měsíců. Říkala jsem si, že min. do třech let, to řešit nebudu, pokud to nepřijde samo. Pak nějak ve dvou letech a třech měsících se mi asi týden začal pročůrávat, pravidelně kolem půlnoci pláč a malej celej mokrej. Dala jsem mu suchou plínku a ta už zůstala většinou do rána suchá. Tak jsem usoudila, že už čůrá v noci jen jednou, zato pořádně a večer se s ním domluvila, že plínku zkusíme nedat a na čůrání ho vzbudím. Když jsem šla spát, ca. v půl jednáctý jsem ho vzbudila, podržela nočníček (čůrá ve stoje), dala zpátky do postele a spal hned dál. Za pár dní už se skoro ani nebudil, čůral se zavřenejma očima a za dalších pár dní začal protestovat, že čůrat nechce a od tý doby vydrží v pohodě až do rána. Někdy je i v noci akutka, ale to si nás zavolá.
Takže bych radila, zkusit třeba nějak vypozorovat, jestli už čůrá v noci jenom jednou a nebo ještě xkrát. Pokud ještě mockrát po troškách, tak to podle mě zatím nemá cenu hrotit.
Jo a ještě jak jsem ho dávala čůrat v těch půl jedenáctý, tak se mi skoro neprobudil, byl v takovým polospánku, tak jsem ho vydatně povzbuzovala, ať se vyčůrá, pořádně zatlačí, že je šikulka... a když už to teklo, tak jsem ho hrozně chválila.
Jinak všeobecně si myslím, že plínka ve třech letech na noc je úplně v pohodě a dítko na ní má ještě v klidu nárok.
Spíš mi přijde buzerace budit např. co dvě tři hodiny a prudit, že se musí vyčůrat. To bych já sama byla pěkně vytočená, kdyby mě někdo xkrát za noc budil a nutil (a že takových rad, že ho musím budit, jsem dostala nespočet)

lamia
30. led 2010

Prochi já bych taky nebudila víckrát než jednou, naštěstí Anča to rychle začla zvládat s tím systémem jednoho vyčůrání v půl jedenácté, pak už do rána sucho....

maart
30. led 2010

...a tak jasne, fakt zalezi na decku 😉 . Ja jsem pockala, nebudila a taky se to behem par tydnu vyresilo...Ve 3 a pul letech byl starsi syn bez plenky. Trvalo to o neco dyl, ale bez buzeni...ted je to sikovny, chytry a dlouhym (nocnim) nosenim plenek nijak neovlivneni skolacek. Druhy kloucek byl rychlejsi, byl jiny, mel starsiho brachu, takze ten byl uplne bez plinek driv.

To o velkych plenach bylo samozrejme mysleno s nadsazkou 😀 .

romana29
30. led 2010

jonusko a co na tom řešíš, proč to řešíš? Chceš ho zbytečně (podle měj) stresovat, nebo ho budit?
Až to sám pochopí, tak to buď udrží, nebo se sám vzbudí. Zbytečně se nervuješ a malého taky, on na to přijde, neboj 😉 .

kubaka
30. led 2010

taky doporučuji klíd - komu vadí, že ji má na noc? Učitelkám ve školce neé. Tak co. Malej už taky přes den chodí na záchod, je úplně bez nehody, naučil se v 2 a11 měsích, v noci je v 90% suchý, ale já mu ji raději dám - nehoda se někdy stane, tak raději do plíny, než mít durch postýlku. Je to jistota. Ty noce by mě vůůůůbec netrápily.
A naprosto bych dítě nebudila na čůrání. Když se vzbudí samo a jde na záchod - dělal to první syn ve dvou letech a my byli v šoku 😀 tak jo, ale programově ho tahat z pelíšku ani náhodou. To je tyranie. 😝

artuse
30. led 2010

já bych taky ještě vyčkala, já kdybych teď dceru vzbudila v noci na čůrání, tak bude určitě křičet a pak mi dvě hodiny neusne 😕 no nevím, já bych v noci nebudila, protože bych měla fakt strach, že pak bude dlouho usínat a bude z toho rozhozená...

eloana
30. led 2010

Ahoj-holky-budte-radi-ze-curaji---dcera-vydrzi-od-2-let-bez-pliny-pocurala-se-snad-jen-jednou.
Ale-diky-tomu-jsme-skoncili-v-nemocnci--curala-tak-1x-denne,ale-uz-je-to-ok🙂
obecne-holky-jsou-pry-na-to-sikovnejsi.Osobne-bych-tomu-nechala-cas.
Buzeni-mi-prijde-drasticke--jak-rika-artuse-ja-vzbudit-dceru-tak-2hodiny-potom-rve....
Dobry-je-ze-si-necha-plinu-segry-syn-se-pocura-ale-plinu-nesnese-vzdy-ji-skope.