3letý syn spí se mnou v posteli. Jak ho to odnaučit?

duovka
29. zář 2015

Můj skoro 3 letý syn spí se mnou v posteli a chtěla bych ho to už nějak odnaučit,ale nevím jak na něj, dítě v tomhle věku je už chytré a nechci ho zase nějak moc stresovat aby ho to nepostihlo psychicky.Začalo to všechno asi ukončením kojení kvůli alergií v 6 měsících... Při krmení z láhve si začal hrát s vlasy což je asi hlavní problém, když mu bylo 10 měsíců tak začal chodit a v roce vylezl už z postýlky sám a spadl,tudíž jsem sprusle vyndala a on začal v noci prelezat k nám do postele,k tomu se přidalo to později už tahání za vlasy.Zkoušela jsem i tu E.metodu ale v noci se pak strašně budil a řval ze jsem neměla to srdce,no a tak se to s máma táhne doteď, spíme už se synem v druhé ložnici ale chtěla bych z toho už nějak ven,jelikož mě hledá i v noci ve spánku a chytá za ty vlasy,bez tahání za ně prostě usíná špatně a dlouho, s nímž za 10 minut spí, ale už to teď bolí atd.a v noci mě to budí, jsem špatný spač.Postýlku má tady v ložnici ale spát v ní odmítá...říká :" chci spát s tebou a pritulit se mámo "Je velice chytrý, temperamentní a plný energie.
Třeba máte někdo stejnou zkušenost a pomůžete?? Nechci už být otrokem a toužím se v noci dobře vyspat.

shine2015
29. zář 2015

@duovka za mě nestresovat ho a nechat....do puberty s vama spát nebude....kamosky syn taky spal s nimi a jednou v noci nepřišel....a když se divili a ptali se ho proč,tak už je přece velký.....podle mě vůbec když jste zkoušeli tu příšerou e.metodu to prostě chvíli poitrva,ale pak bude spát sám.....nesmíte mu vzít tu jistotu kterou v tobě jako máme má.....
Spíš bych řešila t tahání za vlasy....s psychologem.

kocicinka
29. zář 2015

@duovka naprosto chápu, ale asi neporadím☹ Já jsem taky špatný spáč a když mě dítě probudí třeba ve tři v noci, tak už do rána neusnu. Starší syn se sám naučil spát až v 6,5 letech, čili ted, a kdybych ho nechala, tak si sem jistá, že by se mnou spal až do puberty. Taky jsem neměla srdce na vyřvávací metodu, rozmluva nepomáhala, vždy usnul sám ale po půlnoci zase přišel a tím mě probudil. Hrozně nerad usíná a spí sám.

sedmiteckas
29. zář 2015

My sice máme "teprve" 13 měsíců, ale také většinu noci spí s námi v posteli malá, co mě zaujalo a máme společného, je tahání za vlasy, hraní si s nimi. Je na nich závislá 🙂 tak aspoň nejsme sami 🙂 přemýšlím, čím je nahradit, když ji od vlasů oddělám, řve 🙂

adede
29. zář 2015

Nechci nějak špatně radit, ale to tahání za vlasy mi skoro přijde jako nějaká náhrada za kojení nebo prostě jen zlozvyk... Mně se takhle syn budil do dvou let na kojení fakt hodně často v noci a od té doby, co jsem mu odmítla prso dát, začal spát celou noc. Ještě přes dva roky usínal pouze u kojení, pak jsem to už odmítla a usínali jsme spolu v posteli běžně hodinu, dělal blbosti, ale naučil se to a cca od tří let usíná sám. Přes moc bych na to nešla, ale ty vlasy na hraní bych mu nedávala, byla v posteli s ním a až si odvykne od vlasů, řešila oddělené spaní. S námi syn spal v posteli do 3,5 roku, pak jsme pořídili velkou postel, vychválili mu ji, jak je už velký kluk a bude v ní spinkat, koupili super povlečení s krtečkem a od té doby v ní syn spí a bylo to bez jediného problému. Chtěl v ní sám spinkat. Jen když je nemocný, někdy ho necháme spinkat s manželem v posteli.
Toť naše zkušenost, já bych odnaučila tahání za vlasy, na oddělené spaní bych nespěchala, až bude zralý, půjde to samo...

karlajasmine
29. zář 2015

Muzu ti poradit jedine to co pomohlo zname - dala synovi kalendar s autickama, a rekla mu, ze za kazdou noc, kde bude spat sam v postylce, tak dostane do kalendare jednu samolepku na ten den... synkovi se strasne libil kalendar a chtel mit samolepky na kazdem dni, tak zacal spat ve sve posteli.

A dale ti radim syna vzit (kdyz preleze k vam) vratit ho do sve postylky a sedet tam vedle nej dokud neusne.. a takhle to dusledne praktikovat porad - proste ho vzit, odnest k sobe do pokoje do postylky, sedet vedle nej... az usne, vratit se k sobe do postele, atd. A misto vlasu mu dej nejakyho plysaka.. treba plysovyho hada ''na tahani'' 🙂 Drzim palce.

evulina77
29. zář 2015

a co s ním spát nějakou dobu v dětském pokoji. Naučit ho spát v jiné místnosti a pak za nějakou dobu jen uspat a pak odcházet do ložnice. Vlasy bych si upravila tak, aby je malej nemohl tahat. U nás se první dcera těšila na pokojíček a jak byl hotový, tak se odstěhovala. Druhá dcera se taky těšila na postel a na to, že bude spát se ségrou v pokoji, ale občas přišla v noci k nám, teď už ne. Jsem zvědavá, kdy se odstěhuje ta nejmladší, ale abych pravdu řekla, moc se na to netěším...
U první to bylo ve 4 letech - do té doby spala na samostatné posteli v ložnici, druhá měla dva a třičtvrtě - spala se mnou v posteli...

citun
29. zář 2015

@duovka To je úplně stejné jako u mojí kolegyně. Syn usínal a točil jí při tom vlasy. Zrovna nastoupil do 1. třídy a občas ještě chodí spát za maminkou. 😀 Já bych to nehrotila, můj syn se mnou spal do 3,5 let a až pak šel za bráchou do pokojíčku. 😉

mircisek
29. zář 2015

@duovka Souhlasím s @citun. Mám 4-letého syna. Od narození spal s námi v posteli. Těsně po 4 roce se občas začal stěhovat k bráchovi do pokojíku a teď to tak střídá, jak mu to vyhovuje (manžel, když jde spát, hledá prostě místo, které zbylo😀) a přirozeně se odsunuje sám do velké postele. 😉

bajunka
29. zář 2015

jedna dcera má pět druhá sedm a častěji spí s námi v ložnici než v pokojíčku, užívám si to dokud se ještě chtějí tulit 🙂 máme ale teda v ložnici už mega letišti, v podstatě jak dvě manželské postele,ale často jsme namačkaní na sebe jak sardinky 🙂

maudn
29. zář 2015

no my si takhle se spanim uzili svoje,co me napadá, už máš velkého chytrého kluka,
napadlo mě, že by si treba mohl vybrat sám novou postýlku (pokud tu co mate je ta miminkovska), sam si ji vybrat,aby se na ni mohl i tesit, že to bude jeho velká postel, pak mu vysvělit, že postel se nevejde k vam do loznice, ze ho neopustis,ale budes s nim na usinani, no je to hrozne tezky, ja vim,co jsme si kolikrat driv uzili, kdyz si usmyslel,ze v posteli spat nebude, sama nevim, jestli to bylo,ze jsme to delali spatne nebo jen to období, jinak jsou casy,kdy spi az do rana, ale treba ted se tyden uz budi kolem treti, zacne plakat, my jen zavolame z loznice- pojd za nama a on bezi a do 30 spí vedle nas, tak nejak se to strida, pred tim spal zas ctvrt roku az do rana sam v posteli

sedmiteckas
29. zář 2015

@adede Náhrada za kojení, to bych neřekla. Prostě je to jen zlozvyk, třeba jako cucání palce atd. Moje malá skoro neví, co to je kojení (jen prvních 14 dní, a to částečně.)

zmuzle
29. zář 2015

@duovka No, tak muj syn zase potrebuje mou ruku. Prejizdet mi klouby. Ted je mu 6 let a uz usne i sam. Ve 3 letech ani nahodou. Proste to neres, zkus to nejak postupne a nenasilne odbouravat. Pokud usne tak rychle, tak bych to neresila. Me ruku zmoulall i hodinu. Ale postupne jsem presla na pohadky, poustela jsem na poslouchani, ma svetylko, plysaka atd. A muze usninat u me v loznici. Kdyz tu ej pritel, usne sam v pokojicku. Ale to tak posledni rok a neco to zvlada.

japona
29. zář 2015

@duovka Vlasy bych zkrátila😉

sedmiteckas
29. zář 2015

@japona To bych musela dohola a zakladatelka diskuze určitě taky. Ony ty děti si najdou sebemenší vlas :D

duovka
autor
29. zář 2015

@sedmiteckas ježíš to se mi ulevilo,já zkoušela leccos typu plyšák, panenka s vlasy, oblíbené autíčko ale stejně všechno za chvíli letělo a zase vlasy už přemýšlela i o ostrihani ale pochybuji že by to pomohlo,jde prostě o mě a moje vlasy,mou přítomnost... Syn od mala nemá dudlíka ani plysaky nema rád....ale co je zajímavé tak ze když jsem posledně musela večer na pohotovost tak šel spát s dědou bez problémů....

shine2015
29. zář 2015

@duovka on te miluje a jsi jeho jistota, bezpečí....naše holky mají letiště spolu v pokojíku a spime tam někdy s nimi dodnes, uspavame je alemy každý večer a lezimne tam všichni. ..mají 3 a 4 roky...a my když usnou jdeme někdy do ložnice....a někdy s nimi silně do rána....někdy přijdou postupně v noci k nám do postele a nebo ráno....podle mě je to normální....spaním bych se nestresovala a vlasy si stáhla, usinala s ním a pritulila ho,hladila po vlasech.....ono to bude dobre, neboj.... 😉 ono je dobře že v tobě má takovou jistotu a pocit bezpečí....a ještě na to budete vzpomínat.... 😉 a až mu bude deset nebo i víc později, až si najde bábu tak budou spát u vás v jeho pokoji a ještě budeš vzpomínat jak spinkal s tebou 😀 jaký byl malinký atd....

duovka
autor
30. zář 2015

Všem děkuji za názory a sdílení svých zkušeností, někde jsem právě taky četla ze sektoru nemá hrotit, že jednou děti vyrostou a utečou, nebudou se chtít už mazlit atd...ty vlasy jsou prostě jako uspávací prostředek, jiné děti mají třeba dudlík do 4 let když usinaji.... No nevím,jak píše sedmiteckas, do hola nepůjdu, byli by jsme smutní oba,napadla mě ještě čepice 😂
Aaaa jak už jsem psala, tak spíme v oddělené ložnici, to znamená v pokojíčku syna,kde má svoji normální postýlku a já letiště, ale spí prostě se mnou a přítel spí bohužel sám v naší ložnici, syn strašně kope a nevyspal se do práce....
Nápad s nálepkami je super 👌, určitě vyzkouším, chtěla bych ho prostě nenásilně přesunout do své postýlky i když tady spím a pak se třeba po čase odstěhovat do ložnice. Jo,taky se syn bojí tmy, zdají se mu asi nějaké děsy občas, ale na pohádky kouká nenasilne, spíš naučné, neví co je pistole atd.takže asi tak...jsem ráda že v tom nejsem sama...teď jsem přišla o mimi v 8 týdnu, takže se snažím trošku soustředit na něco jiného no😞ale to už spíš do jiné diskuze.Tak diky všem a třeba se to tu ještě rozmnozi 😄

duovka
autor
30. zář 2015

@shine2015 důkaz lásky to určitě je,říká že mě chce jen hladit když nadávám ze mi trhá vlasy a ze to bolí...stáhnout nepomůže, to mi pak vytahuje vlasy a jak jsou stažený tak víc tahá a vyrve mi je😞no nějak to začnu řešit, aspoň aby třeba z vlasů přešel na držení za ruku😉jinak jsem teď po ztrátě ráda že je ještě takový mimisek a tulime se😊

shine2015
30. zář 2015

@duovka tak ho drz za ruku a hlad...ve třech letech už pochopí že něco bolí tak zadní jakopplakat že to bolí...tím že té má rad nebude chtít způsobovat bolest.....a hlad po vlaskach ty jeho.... 😉

Ono si to sedne a bude to dobre.

adede
30. zář 2015

@sedmiteckas tak cucani palce nebo dudlik je taky nahrada za kojeni, ze jo... ten saci reflex tam je, at je dite kojene nebo ne... prostredek k uklidneni jako v tomto pripade

@duovka neni to moc velky krok synka presouvat rovnou do samostatne postele v jinem pokoji? co treba pro zacatek postel u vas v loznici? drzim pesti, at vse vyresite ke sve spokojenosti!

shine2015
30. zář 2015

@adede no s tím cucanim prstů nevím....naše malá si cumlala už v bříšku, byla kojena a stejně si cumlala 😀 a dělá to někdy i dnes když je unavená hodně moc....

primaska
30. zář 2015

@duovka Na to existuje jediná rada.. "Tady máš svojí postýlku a od teď spinkáme každý zvlášť". Pak hlavně vydržet a stát si za tím. Prostě radikální řez. Tříleté dítě naprosto chápe, co se po něm chce. Nesouhlasím s tím, že bys ho přesunem do své postele, poznamenala psychicky. Děti jsou chytré a vědí jak na nás a tak to zkouší, ale rozhodně jim to nijak neublíží.. spíše naopak, zbaví se zlozvyku 😀 Protože teda spát s tříletým dítětem v posteli mi jak zlozvyk přijde..

shine2015
30. zář 2015

@primaska nesouhlasim.....matka a otec je jediná jistota kterou dítě po svůj život má.....a rodina není vojna ani lagr....pokud má dítě důvěru v matce a potřebuje ji, tak matka ji má poskytnout.....

Navíc kde názoru že rodiče mají být zajedno, ale otec malby autorita a přísnější a mamka taková, aby se děcko nebalo přijít když je fakt pruser..... Aby ho potulila,pomazlila......což může i m otec, ale matka má být taková měkčí....

primaska
30. zář 2015

@shine2015 Tak to teda pardon, to že má dítě svůj pokoj se svojí vlastní postelí není "vojna ani lágr".. Máma a táta je jistota, i když každý spí ve vlastní posteli.. S přebíhám do manželské postele mám velkou zkušenost. Pokud to autorce nevadí, tak prosím.. ale zřejmě jí to vadí, když píše do tohoto fóra. A pokud jí vadí pouze tahání za vlasy, tak asi jedině ostříhat :o))) A mimochodem, jsem máma ale jsem taky manželka/partnerka..

primaska
30. zář 2015

@shine2015 Tak to je úplně mimo.. Proč má být máma měkčí a táta tvrdší? Každý to má nějak dané. A mimochodem si myslím, že dítě se nemá bát přijít za oběma (ne jen za měkčí mámou, ale i za tvrdším tátou :o). To je teda teorie 😀 😀

shine2015
30. zář 2015

@primaska vždyť to se nevylučuje..... 😉 já s tebou v tomhle nesouhlasim,to je celé.
Měj se pěkně.....

primaska
30. zář 2015

@shine2015 ok 😀

karlajasmine
30. zář 2015

ja bych kazdopadne 3 leteho syna uz od tohohle odnaucila.. to je moje nocni mura, ze bych spala s ditetem nekde a ze by manzel spal nekde jinde sam.. ja jsem jako dite taky chodila k nasim do postele a rozhodne me nijak nepoznamenalo, kdyz me poslali zpatky.. naopak to pro me bylo hrozne dulezity, protoze si zpetne vzpominam jak jsem se smutna vratila do svoji postylky a pak mi doslo, ze to tam neni tak hrozny..a jistotu jsem mela v rodicich i tak.. kdyz videli, ze mam fakt nocni muru nebo tak neco tak za mnou jeden z nich prisel a sedeli u me dokud jsem zase neusnula.. myslim ze maly miminko by rozhodne melo byt vedle rodicu (ve svoji postylce) a do roka by melo byt dite u rodicu ale ze pak se muze klidne pomalu zacit ucit spat samo ve svem pokoji...

duovka
autor
30. zář 2015

Bohužel já jsem máma a já jsem doma ta přísná a křičím a tatínek je milijus, ale když se nemůže dobře vyspat tak se míní zbláznit... Nám se takhle spí lépe a když chceme společnou chvilku tak ji máme 😁jen mě prostě zajímají vaše zkušenosti a nechci tady rozpoutavat válku názorů... Ocenila bych to..jsme dospělý😂
Vidím, že názory se liší a ze je to asi hlavně o individuálnosti dětí a rodičů. Díky za to.

apple11
30. zář 2015

My jsme měli doma to samé, nejdříve jsme syna učili spát v postýlce vedle naší postele a postupně jsme postýlku oddalovali. do vedlejší místnosti atp... Nakonec si zvyknul a již spí ve svém pokojíčku 🙂 😎